Kompiuterio kaitimas, didžiausias Jūsų kompiuterio priešas.

Ar kada nors pagalvojote dėl kokių priežasčių dažniausiai genda kompiuteriai ? Kaip jau turbūt supratote kaistantys kompiuteriai viena dažniausiai pasitaikančių kompiuterių gedimo priežasčių. Nešiojamų kompiuterių savininkų skundai dėl kompiuterio kaitimo kur kas dažnesni nei stacionarių kompiuterių turėtojų. Kodėl kaista nešiojamas kompiuteris ?

 Nešiojamo kompiuterio aušinimo sistema nėra tobula, visas kompiuterio aušinimas yra visai šalia tos vietos ant kurios ir pastatytas kompiuteris. Nešiojamo kompiuterio aušintuvas sukasi beveik visada. Galite gyventi pačiuose steriliausiose sąlygose, bet nešiojamojo kompiuterio nuo dulkių apsaugoti vis tiek neužteks. Dulkių kaupimasis nešiojamame kompiuteryje vyksta panašiai tokiu pat principu kaip ir dulkių siurbliuose tik šimtą kartų lėčiau. Todėl kad ir kaip besaugotumėte savo kompiuterį nuo dulkių, ateis laikas kai teks kompiuterį nešti į kompiuterių servisą tam kad dulkės būtų pašalintos. Kaip dažnai tai reikia daryti priklauso nuo to kaip dažnai Jūs laikote įjungtą kompiuterį, ant kokio pagrindo dažniausiai yra pastatytas kompiuteris, ir ar namuose turite naminių gyvūnų. Bet kokiu atveju kai kompiuteris pradeda dirbti garsiau, jaučiate kad jis karštesnis nei anksčiau, ar pradėjo išsijunginėti, neškite kompiuterį į remonto dirbtuves, tai bus pigiau nei taisyti nuo perkaitimo sugedusį kompiuterį.

Kas vyksta kaistant nešiojamam kompiuteriui ?

Kaupiantis dulkėms kemšasi aušintuvo anga per kurią išeina karštas oras. Kai karštas oras nėra išpučiamas lauk pradeda kaisti visos kompiuterio detalės, nuo to sulėtėja kompiuterio našumas, ir jei laiku nėra pašalinamos dulkės,  kompiuteris tiesiog sugenda. Bandymas kompiuterį aušinti specialiais aušinimo padais yra bereikalingas pinigų mėtymas į balą. Už tuos pinigus kuriuos išleistumėte aušinimo padui galėtumėte net kelis kartus kompiuteriu remonto servise profesionaliai išsivalyti dulkes. Atsiminkite, kad joks aušinimo padas nepadės išpūsti karšto oro iš kaistančio kompiuterio.

Dulkės išvalytos, bet kompiuteris kaista.

Kartais net ir išvalius dulkes nešiojamas kompiuteris vis tiek kaista. Kodėl taip atsitinka ? Taip gali atsitikti dėl sugedusio aušinimo radiatoriaus. Sugedus aušinimo radiatoriui jis nebeatlieka aušinimo funkcijos net ir esant švariam nuo dulkių kompiuteriui. Tokiu atveju reikia keisti radiatorių. Kaitimas gali būti ir dėl to kad kažkada kompiuteris jau buvo stipriai perkaitintas, ir tai įtakoja tolesnį jo kaitimą net ir išvalius visas dulkes. Reziumuojant galima pasakyti, kad nešiojamų kompiuterių vartotojų skundas nr.1 yra kaistantis kompiuteris, todėl primygtinai rekomenduojame pajutus kompiuterio kaitimą kreiptis į kompiuterių remonto dirbtuves.

Jei turite klausimų, juos galite pateikti čia, arba čia.