Dulkių šalinimas iš aušinimo sistemų

Nelaukite kol perkais kompiuteris, skambinkite patarsime: 8 670 93346

 

Kaista kompiuteris, garsiai dirba ventiliatorius, kompiuteris išsijunginėja, kompiuteris stringa, šios ir panašios problemos labai aktualios nešiojamų kompiuterių turėtojams. Nešiojamų kompiuterių aušinimo sistema yra kur kas prastesnė nei stalinio kompiuterio, todėl ji užsikemša nuo dulkių greičiau, o ir pasekmės yra skaudesnės. Jei pastebėjote, kad Jūsų nešiojamo kompiuterio ventiliatorius pradėjo garsiai ūžti, o kompiuteris lėčiau dirbti, tai greičiausiai ženklas, kad reikia valyti dulkes. Tas pats galioja ir stacionarių kompiuterių turėtojams, tik stacionarūs kompiuteriai yra kiek atsparesni, bet tai nereiškia, kad tokiam kompiuteriui nereikia valyti dulkių. Mes ne tik išvalome susikaupusias dulkes, bet ir pakeičiame termo pastą, kas taip pat yra labai svarbu.

Yra susidariusi klaidinga nuomonė, kad išvalyti dulkes iš nešiojamo kompiuterio aušinimo sistemos nėra sudėtingas darbas. Esame susidūrę su tokia situacija kai pats kompiuterio savininkas bando išvalyti dulkes, ir beveik visais atvejais vis tiek kompiuteris yra atnešamas meistrams, bet tada kompiuteris jau būna vienaip ar kitaip pažeistas. Dar yra tokių kurie bando dulkes tiesiog išpūsti kompresoriumi arba suspausto oro balionais. Toks būdas kartais gali padėti, bet dažnu atveju gali visai sugadinti kompiuterį. Kai yra bandoma dulkes išpūsti, atsitinka taip, kad susidaręs nemažas gumulas dulkių tiesiog užstringa tarp ventiliatoriaus sparnuotės ir tada jis nustoja suktis.   

Kas kiek laiko reikia valyti dulkes iš kompiuterio?

Vienareikšmio atsakymo į šį klausimą nėra. Tai priklauso nuo to kaip dažnai esate įjungę kompiuterį, kur laikote kompiuterį, ant stalo ar ant lovos, na ir pagaliau kokioje aplinkoje yra Jūsų kompiuteris. Susirūpinti dėl dulkių valymo reikėtų tada, kai pajuntate, jog kompiuteris pradėjo garsiau ūžti, ir lėčiau dirbti, o ir pridėjus ranką prie kompiuterio pajusite, kad jis karštesnis nei būdavo anksčiau.

Ar galiu pats išsivalyti dulkes iš kompiuterio?

Šito daryti tikrai nerekomenduojame, tai turėtų atlikti profesionalai. Jei kaista kompiuteris, neškite jį į servisą.  Labai dažnai atneša jau gerokai apgadintus kompiuterius tie kurie bandė valyti dulkes patys. Na kaip turbūt suprantate tokiais atvejais jau būna brangiau, nes tada tenka ne tik dulkes pašalinti iš kompiuterio, bet ir remontuoti tai, ką sugadino vartotojas bandydamas pats valyti dulkes.

Ar tikrai taip būtina valyti dulkes?

Jei nenorite, kad kompiuteris perkaistų, tai daryti būtina. Kaistantis kompiuteris ne tik rizika, kad jis suges, bet tai ir sulėtėjęs darbas, bei ausiai nemalonus garsas kurį skleidžia garsiai ūžiantis ventiliatorius.

Ar padeda aušinimo padai, kai kaista kompiuteris?

Aušinimo padas gerai tada, jei su nešiojamu kompiuteriu mėgstate žaisti žaidimus, tada jis šiek tiek padeda vėsinti vaizdo plokštę, bet Jums nepadės joks aušinimo padas, jei kompiuterio aušinimo sistema bus užsikimšusi nuo dulkių.

Ar galima nešiojamam kompiuteriui dulkes tiesiog išpūsti?

Praktika rodo, kad toks dulkių šalinimas pridaro daugiau žalos, nei naudos. Žalos pridaro tada, kai dulkių jau yra tiek, jog bandymas jas išpūsti baigiasi tuo, kad iš dulkių susidaręs gumulas tiesiog užstringa tarp ventiliatoriaus sparnuotės, ir tada jis tiesiog nustoja suktis. Pūsti galima nebent tada kai dulkių yra dar nedaug.

Kaip dulkės šalinamos iš nešiojamo kompiuterio?

  

Visų pirma yra pilnai išardomas kompiuteris, kaip ir minėjau aukščiau, tai turi daryti patyręs meistras. Nepatyrusiam vartotojui dažniausiai be skaudžių pasekmių tai padaryti nepavyksta.

Atsargiai yra išardomas pats aušintuvas, ir šalinamos visos dulkės, kaip matote nuotraukose jų kartais susikaupia tikrai daug. Visada kai valomos dulkės yra pakeičiama ir termo pasta, nes senoji būna uždžiuvusi. Kokybiška termo pasta leidžia sumažinti procesorių kaitima net iki keliolikos laipsnių. Kai dulkės pašalinamos, ir pakeičiama termo pasta, kompiuteris yra surenkamas ir testuojamas. Išvalę dulkes visada testuojame kompiuterį, nes pasitaiko atvejų, kai kompiuterio kaitimo priežastis yra ne vien tik dulkėse. Ir tik tada, kai visi testai parodo, jog kompiuterio temperatūros yra normoje grąžiname kompiuterį šeimininkui.

Susijęs straipsnis >>>

* Pilnas dulkių šalinimas, tai toks dulkių šalinimas, kai iš kompiuterio pašalinamos visos dulkės, ir pakeičiama aušinimo pasta, bei aušinimo pagalvėlės.
* Profilaktinis dulkių valymas, tai dulkių pašalinimas iš aušinimo sistemos.