STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

Kodėl stringa net nauji telefonai?

Stringa telefonas? – 5 dažniausios priežastys, sulėtinančios jūsų telefono darbą

Telefonas gali lėtai dirbti dėl įvairių priežasčių. Laimei, kai kurios iš jų gali būti nesunkiai išsprendžiamos. Net jeigu jūsų telefonas dirba be priekaištų, šios priežastys gali jums padėti išvengti suprastėjusio įrenginio našumo ateityje net nesikreipiant į telefonų taisyklą.

1. Vietos trūkumas telefone

Kai telefone turite per daug nuotraukų ar programėlių, jūsų telefone mažėja atminties, o tai apkrauna įrenginio procesorių. Būtent dėl to per didelis kiekis failų telefone gali sulėtinti jo darbą. Jeigu jūsų telefone nėra daug atminties, stenkitės siųstis tik būtiniausias programėles, ištrinkite tas, kurių nebenaudojate.

2. Prastas Wi-Fi ryšys

Kartais dėl lėto telefono darbo gali būti kaltas Wi-Fi ryšys. Tai dažniausiai pasitaiko su nemokamais ar viešais Wi-Fi tinklais. Patikrinkite ar jų signalas yra geras. Telefonas nuolat mėgina atnaujinti programėles ir internetinius puslapius, tačiau jei interneto ryšys yra prastas, šis procesas sulėtėja.

3. Pasenusi operacinė sistema

Telefonų operacinės sistemos atnaujinimai dažnai ištaiso įvarias klaidas ar problemas, kurios prieš tai apsunkino telefono darbą. Šie atnaujinimai taip pat patobulina telefono apdorojimo funkcijas, kad prietaisas veiktų greičiau. Dėl šių priežasčių, patartina visuomet atnaujinti savo telefono operacinę sistemą, kai telefonas to prašo.

4. Perpildyta telefono talpykla arba RAM atmintis

Kuo daugiau naudojate savo telefoną, tuo daugiau duomenų atsiranda jo talpyklėje ir RAM atmintyje. Šie duomenys atsiranda iš paprasčiausio programėlių naudojimo ar naršymo internete. Po kurio laiko šios duomenų dalelytės susikaupia ir užima vis daugiau telefono atminties ir telefono procesorius yra apkraunamas.

5. Sena telefono baterija

Kai kuriuose telefonuose sena baterija gali apsunkinti įrenginio darbą. Dėl senesnės baterijos telefono operacinė sistema sulėtina jo našumą ir apdorojimo greitį. Kai kurie žmonės mano, kad telefonų gamintojai tai daro sąmoningai, jog vartotojai dažniau pirktų naujus telefonus, tačiau kita pusė žmonių tikina, kad tai prailgina telefono gyvavimo ciklą, nes telefonas išnaudoja mažiau energijos ir apsaugo bateriją.

Plačiau

Kokį kavos aparatą išsirinkti?

Kavos aparatų rūšys. Kaip išsirinkti?

Šiais laikais galime rinktis iš daugybės skirtingų kavos aparatų, kurie supaprastina kavos ruošimą ir padaro kavą skanesnę. Visgi turint tokį didelį kiekį pasirinkimų, tampa sunku apsispręsti, kuris kavos aparatas labiausiai tinka jūsų poreikiams. Šis gidas jus supažindins su trimis kavos aparatų rūšimis ir padės išsirinkti jums tinkamiausią.

Filtriniai kavos aparatai

Filtriniais kavos aparatais naudotis yra labai paprasta ir jie yra ganėtinai pigūs. Šie aparatai lėtai pila vandenį ant maltos kavos į puodelį. Žema šių aparatų kaina nereiškia, kad kava bus neskani, tačiau jie neturi pažangesnių funkcijų ir gali paruošti tik juodą kavą. Be žemos kainos, dar vienas filtrinių kavos aparatų privalumas yra tas, kad jie tinkami ruošti kavą daugybei žmonių vienu metu. Dauguma modelių gali paruošti iki 12 puodelių kavos per vieną ciklą, taigi, tai puikus pasirinkimas didelėms šeimoms ar susitikimams su draugais.

Kapsuliniai kavos aparatai

Kapsuliniai kavos aparatai yra puikus pasirinkimas norintiems greitai paruošti kavą ir turėti platų kavos rūšių pasirinkimą. Norint mėgautis pasirinkta kava, tereikia įdėti kavos kapsulę į aparatą, paspausti mygtuką ir laukti kol kava bus paruošta.

Didžiausias kapsulinių kavos aparatų trūkumas yra tas, kad galite naudoti tik tas kapsules, kurias pagamino to kavos aparato gamintojas. Pačios kapsulės taip pat yra gana brangios. Jei kavos labai dažnai negeriate, kapsulinis kavos aparatas gali būti puikus pasirinkimas.

Espresso kavos aparatai

Kavos gamybai iš kavos pupelių, espresso aparatai yra puikus pasirinkimas. Priešingai nei su kapsuliniais kavos aparatais, su espresso aparatais galite naudoti bet kokio gamintojo kavos pupeles.

Espresso aparatas leidžia personifikuoti savo kavą. Galima pasirinkti norimus vandens ir kavos kiekius. Tai didelis privalumas kavos entuziastams, tačiau norintiems greitos kavos, kapsulinis aparatas gali būti tinkamesnis variantas.

Plačiau

Koks televizorius dažniau genda, kokį televizorių pirkti?

Kuo skiriasi LED ir QLED televizoriai?

Televizorių ekranai sparčiai tobulėja – LCD technologija smarkiai patobulino televizorius, tačiau prabėgus visai nedaug laiko pasirodė dar naujesnė LED technologija, o dabar turime netgi dar pranašesnius QLED televizorius. Natūralu, kad dėl greitai besikeičiančių technologijų, tampa sunku apsispręsti, kokį televizorių išsirinkti, todėl paruošėme šį gidą, kuris padės jums apsispręsti, koks televizorius jums tinka labiau.

Kuo pasižymi LED ekranai?

LED yra mažas šviesos šaltinis, spinduliuojantis šviesą, kai pro jį teka elektros srovė. Lyginant LED ekranus su senaisiais LCD ekranais, LED ekranų rodomas vaizdas turi didesnį dinaminį kontrastą. LED technologija taip pat leidžia televizorių gamintojams gaminti plonesnius ekranus.

Kuo pasižymi QLED ekranai?

QLED ekranai naudoja kvantinių taškų technologiją, kuri prideda papildomą mažų dalelių sluoksnį ant reguliarios LED plokštės. Tai ne tik pagerina vaizdo kokybę, tačiau spalvos tampa tikslesnės, padidėja dinaminis kontrastas ir gali būti pasiektas didesnis ekrano šviesumo lygis.

LED ir QLED palyginimas

Apšvietimas –
kai ekranas naudoja maksimalų šviesumo lygį, yra išnaudojama daugiau elektros energijos. Televizoriai stengiasi sumažinti šviesumo lygį, kad sutaupytų energijos. LED technologija pasižymi tuo, kad elektros energija yra taupoma, nesumažinant apšvietimo lygio. QLED technologija yra šiek tiek kitokia – šie televizoriai negali pasiekti optimalaus apšvietimo lygio, neišnaudojant daugiau energijos. Taigi, nors ir QLED ekranai gali pasiekti dar neregėtus apšvietimo lygius, norintiems tausoti elektros energiją patartina rinktis LED ekranus.

Stebėjimo kampas – tiek LED, tiek QLED ekranų vaizdas yra puikus, žiūrint televizorių iš centro. Vis dėlto nei LED, nei QLED televizoriai nėra labai geri, žiūrint televizorių iš tolimesnių kampų. Vaizdo kokybė gerokai suprastėja judant į šonus.

Vaizdo kokybė – šioje srityje neabejotinai laimi QLED televizoriai. QLED technologija praturtina spalvų tūrį, todėl vaizdas atrodo realistiškiau ir gyvybingiau. QLED televizoriai taip pat pasižymi neprilygstamu kontrasto lygiu. Tai nereiškia, kad LED televizorių vaizdo kokybė yra prasta – LED televizoriai taip pat suteikia gerą žiūrėjimo patirtį, tačiau norintiems itin gyvybingos vaizdo kokybės, rekomenduojame rinktis QLED televizorius.

Kokie televizoriai dažniau genda?

Sugesti gali bet kurio gamintojo televizorius. Televizorių remontas Klaipėdoje . Į mūsų remonto dirbtuves atkeliauja visų televizorių gamintojų modeliai, dažniau į remonto dirbtuves atkeliauja Samsung modelio televizoriai, bet tai tikrai nereiškia, kad jie genda dažniau. Tiesiog Samsung televizorių parduodama kur kas daugiau nei kitų gamintojų. Pirkdami naują televizorių negalvokite apie jo galimą gedimą, rinkdamiesi televizorių žiūrėkite į tokias specifikacijas kaip ekrano dydis, smart funkcijos, ir operacinė sistema.

Plačiau

Kodėl telefono baterija „nelaiko”?

5 dažniausiai pasitaikančios klaidos, kraunant telefoną

Norint tinkamai prižiūrėti savo telefoną, reikėtų nenuvertinti jo krovimo svarbos. Netinkamas telefono krovimas gali turėti neigiamų pasekmių ne tik jūsų telefono baterijos tarnavimo laikui, tačiau ir jūsų elektros sąskaitai. Stengiantis išvengti žemiau išvardintų klaidų, užtikrinsite, jog jūsų prietaiso baterija tarnautų kuo įmanoma ilgiau.

1. Baterijos krovimas iki 100%

Nors atrodytų, kad bateriją reikia krauti, kol ji bus pilnai įkrauta, visgi tai nėra pats saugiausias krovimo būdas. Kiekvieną kartą pakrovus bateriją iki 100%, sutrumpėja telefono baterijos gyvavimo ciklas. Taip yra dėl to, nes kiekviena baterija turi tam tikrą kiekį krovimo ciklų ir kiekvieną kartą ją pakrovus iki 100%, tie ciklai baigiasi greičiau. Patartina bateriją įkrauti iki 80% ir neleisti išsikrauti žemiau 20%

2. Laukimas kol baterija pilnai išsikraus

Dėl tos pačios priežasties nepatartina laukti kol telefono baterija pasieks 0%. Jeigu laukiate, kol baterija visiškai išseks, trumpinate prietaiso gyvavimo laikotarpį.

3. Baterijos krovimas per naktį

Nors ir patogu ryte atsibusti su pilnai įkrauta telefono baterija, toks krovimo metodas yra nerekomenduotinas. Tokiu būdu ne tik išeikvojate daugiau elektros, tačiau ir kraunate bateriją daugiau negu reikia, o tai turi neigiamos įtakos baterijos ciklams. Be visa to, kraunant telefoną per naktį, jis gali perkaisti.

4. Telefono naudojimas jam kraunantis

Kai telefonas naudojamas jam kraunantis, baterija yra apkraunama, nes ji vienu metu ir senka, ir kraunasi. Tai kenkia baterijos tarnavimo laikotarpiui, todėl jeigu labai prisireikia telefono, kol jis kraunasi, rekomenduotina ištraukti krovimo laidą iš telefono lizdo ir pratęsti krovimą atlikus reikiamus darbus.

5. Telefono dėklo naudojimas telefonui kraunantis

Šiluma yra vienas iš faktorių, turinčių neigiamos įtakos telefono baterijai. Kraunantis telefonui, yra sukuriama šiluma, o telefono dėklas ją sulaiko prietaiso viduje, todėl įkaista ne tik telefono baterija, bet ir kiti komponentai. Dėl šios priežasties rekomenduojama prieš kraunant savo įrenginį, dėklą nuimti.

Telefonų remontas Klaipėdoje

Plačiau

Kaista kompiuteris, ką daryti?

Kaip dažnai reikėtų valyti kompiuterio dulkes?

Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų kompiuteris dirba garsiau ir labiau kaista? Dauguma kompiuterio komponentų, pavyzdžiui, procesoriai, vaizdo plokštės ir pn. turi šilumos kriaukles, kurios leidžia šilumai greičiau sklisti. Kompiuteriuose esantys ventiliatoriai skleidžia vėsesnį orą, kad šis procesas būtų efektyvesnis. Kai kompiuteryje prisikaupia daug dulkių, šie ventiliatoriai turi dirbti greičiau, nes dulkių sluoksnis slopina oro srovę.

Garsesnis kompiuterio darbas nėra vienintelė problema, kurią sukelia dulkės. Dėl dulkių šiluma nėra efektyviai pašalinama iš prietaiso, todėl šilumos kriauklės, ventiliatoriai ar kiti aušinimo komponentai gali sugesti.

Kaip dažnai reikėtų valyti kompiuterį, kad išvengti šių problemų?

Įprastai rekomenduojama kompiuterį valyti kas šešis mėnesius, tačiau tai priklauso nuo aplinkybių. Natūralu, kad dažniau naudojamas kompiuteris reikalauja didesnės priežiūros negu tas, kuris naudojamas tik retkarčiais. Jei kompiuteriu dirbate, žaidžiate po 3-6 val. per dieną, tai dulkių valymas rekomenduojamas kas pusę metų.

Taip pat jeigu jūsų kompiuterio korpusas turi dulkių filtrą, jį reikia valyti dažniau, bet dulkių filtrų privalumas yra tas, jog jie geriau surenka dulkes, esančias kompiuteryje. Dar vienas faktorius, kuris turi įtakos kompiuterio švarumui yra gyvūnai. Jei namuose turite augintinį, tikėtina, kad kompiuterį reikės valyti dažniau, nes jo plaukai nesunkiai gali patekti į prietaisą.

Reikia patarimo? spauskite čia

Plačiau

Ar tu pasiruošęs kompiuterį pirkti už kriptovaliutą? „eBay“ k...

2022.03.11

Foto: „Wikimedia Commons“

Vis dažnėja spekuliacijų, kad „eBay“ greitu metu priims kriptovaliutas. Kalbas dar labiau pastiprino neseniai vykusi investuotojų diena, kurios metu svetainė savo akcininkams pristatė paveiksliuką su kvietimu vartotojams susikurti skaitmeninę piniginę. Kompanijos vadovai patvirtino, kad ši skaitmeninė piniginė pasirodys antrajame šių metų ketvirtyje, tačiau iš pradžių dėmesys, ko gero, bus skiriamas dekretinėms valiutoms. Kompanijos generalinis direktorius Jamie Iannone neužsiminė, ar skaitmeninė piniginė palaikys kriptovaliutas, tačiau jis pažadėjo, kad greitu metu bus pristatyti nauji mokėjimo metodai.

Kadangi paskutiniame 2021 m. ketvirtyje „eBay“ sugebėjo pasiekti didesnes nei 2 milijardų eurų pajamas ir užfiksavo 147 milijonus aktyvių pirkėjų iš viso pasaulio, kriptovaliutų integracija platformoje turėtų padidinti kriptovaliutų kainas. Svetainėje jau galima pirkti ir parduoti NFT žetonus.

Tokios naujovės turėtų pritraukti jaunesniąją kartą. Kompanija jau planuoja suteikti galimybę vartotojams prekes įsigyti išsimokėtinai. Kalbos apie „eBay“ planus sklando jau nuo praeito mėnesio, kai Iannone pareiškė, jog kompanija svarsto, ar priimti kriptovaliutų mokėjimus.

Plačiau

Kaip išlikti saugiems kriptovaliutų pasaulyje?

2022.02.16

Kriptovaliutų bendruomenė auga eksponentiškai. Labai daug žmonių kriptovaliutomis pradėjo domėtis visai neseniai. Kriptovaliutų pasaulio naujokai yra patrauklūs taikiniai kibernetiniams nusikaltėliams ir sukčiams, tačiau nuo jų nukenčia net ir patyrę kriptovaliutų naudotojai.

Remiantis „Ciphertrace“ duomenimis, 2020 m. daugiau nei 1.6 mlrd. EUR vertės kriptovaliutų buvo pavogtos įsilaužėlių ir sukčių. Dar ankstesniais metais šis skaičius siekė net 4 mlrd. EUR.

Pavogtos sumos yra itin didelės ir gali išgąsdinti pradedančiuosius, svarstančius investuoti į kriptovaliutas. Visgi laikantis šių saugumo patarimų, galėsite apsisaugoti nuo nedorai pralobti norinčių nusikaltėlių

Venkite veltui dalinamų kriptovaliutų konkursų

Šis sukčiavimo metodas dažniausiai pasireiškia socialiniuose tinkluose. Vartotojai yra kviečiami atsiųsti savo kriptovaliutą į tam tikrą adresą ir pažada, kad jie atgal gaus dvigubai daugiau. Kartais „YouTube“ taip pat galima aptikti tiesioginių transliacijų, kurių kūrėjai apsimeta organizuojantys tam tikros kriptovaliutos renginį ir taip pat mėgina žiūrovus apgauti tuo pačiu principu. Šis apgaulės būdas yra paplitęs jau nuo 2017 m.

Neretai apgavikai apsimeta esantys įžymybės. Jie naudoja netikrus socialinių tinklų profilius. Vieną kartą, po socialinio tinklo „Twitter“ kibernetinės atakos, buvo naudojami netgi tikri įžymybių profiliai, todėl būkite atsargūs. Taip pat žinokite, kad apgavikai naudoja daug „Twitter“ paskyrų ir komentuoja ant savo įrašo, jog jis atrodytų patikimai. Dažniausiai po kurio laiko šios paskyros yra ištrinamos.

Venkite prekybos botų apgavysčių

Prekybos botai yra tokios programos, kurios automatiškai prekiauja kriptovaliutomis be jūsų įsikišimo ir uždirba daugiau iš investicijų, nes priima tikslesnius sprendimus, kada parduoti bei kada pirkti. Patariame būti atsargiems, kadangi kai kurios platformos, teikiančios tokias paslaugas, siekia tik išvilioti žmonių pinigus. Šiose platformose vartotojams yra žadamas didžiulis uždarbis kiekvieną mėnesį. Jos yra paremtos piramidės schemos principu. Kai platformos kūrėjai surenka pakankamai pinigų, jie dingsta su investuotojų pinigais ir uždaro savo svetainę.

Pats populiariausias pavyzdys yra „Bitconnect“. Ši platforma investuotojams žadėjo 40% investicijos grąžos kiekvieną mėnesį ir papildomas palūkanas tiems, kurie investavo didesnes sumas. Ši platforma veikė daugiau nei dvejus metus ir jos žetonas pateko į top 10 kriptovaliutų sąrašą. Galiausiai, kūrėjai šią platformą uždarė. Pranešama, kad buvo pavogta daugiau nei 220 mln. EUR.

Apgaulingos prekybos botų platformos dažnai žada didžiules investicijų grąžas ir nepateikia jokių paaiškinimų, kaip veikia prekybos botas. Dažniausiai negalima rasti informacijos apie komandą, sukūrusią šią platformą. Jeigu platforma turi komandos puslapį, patikrinkite, ar komandos narių „LinkedIn“, el. pašto ar „Twitter“ paskyros yra susietos. Taip pat galite paieškoti komandos narių internete, kad sužinotumėte, ar jie yra tikri žmonės.

Atidžiai patikrinkite, ar el. pašto laiškas yra tikras

Netikrus el. pašto laiškus tampa vis sunkiau atpažinti, kadangi sukčiai stengiasi juos padaryti kuo tikroviškesnius. Dažniausiai vartotojai yra skatinami paspausti ant tam tikros nuorodos, kuri akimirksniu į kompiuterį įdiegia kenksmingą programinę įrangą ir įsilaužėliui suteikia prieigą prie informacijos kompiuteryje. Kituose laiškuose vartotojams yra atsiunčiama nuoroda, kuri yra labai panaši į tikros platformos nuorodą, pavyzdžiui, kriptovaliutos keityklos. Tada jie yra skatinami pakeisti savo slaptažodį toje platformoje ar pervesti pinigų.

Sulaukus laiško, prašančio atskleisti jautrią informaciją, pervesti pinigų ar spausti ant nuorodų, nepamirškite patikrinti siuntėjo el. pašto adreso. Taip pat niekada neatidarinėkite neaiškaus siuntėjo nuorodų ir nesidalinkite savo asmeniniais duomenimis ar slaptažodžiais. Jeigu tikrai manote, kad siuntėjas yra tikras, verčiau nueikite į tos platformos svetainę patys ir susisiekite su klientų aptarnavimo skyriumi.

Nelaikykite jautrios informacijos skaitmeniniu pavidalu

Tai yra viena didžiausių klaidų, kurią daro tiek pradedantieji, tiek ir patyrę kriptovaliutų naudotojai. Niekada nedarykite kriptovaliutų piniginių slaptažodžių ar atsarginių kodų skaitmeninių kopijų. Skaitmeninė kopija nėra tik informacijos laikymas telefone/kompiuteryje, tačiau ir nuotraukos, laikomos šiuose prietaisuose.

Laikant jautrios informacijos skaitmenines kopijas, visada egzistuoja rizika, kad įsilaužėliai gaus prieigą prie šios informacijos, pasinaudodami kenksminga programine įranga ar kitokių kibernetinių atakų pagalba. Geriausia šią informaciją yra užsirašyti ant popieriaus.

Visada naudokite dviejų žingsnių autentifikavimo funkciją

Susikūrus naują kriptovaliutų keityklos paskyrą, visada svarbu įgalinti dviejų žingsnių autentifikavimo (2FA) funkciją. Šis autentifikavimo procesas reikalauja suvesti patvirtinimo kodą tam, kad galėtumėte prisijungti prie savo paskyros.

Yra keli metodai, kaip galima gauti tą kodą, pavyzdžiui, gauti jį el. paštu ar SMS. Visgi dauguma kriptovaliutų keityklų skatina vartotojus atsisiųsti programėlę, kuri yra susieta su jūsų paskyra. Toje programėlėje yra generuojamas kodas, kuris pasikeičia, kas 30-40 sekundžių. Populiariausia programėlė tam yra „Google Authenticator“.

Skirtingoms kripto platformoms naudokite skirtingus slaptažodžius

Visi minėti saugumo būdai suteikia patikimą apsaugą, tačiau taip pat svarbu yra naudoti skirtingus slaptažodžius skirtingoms platformoms. Šiais laikais pasitaiko daug duomenų nutekėjimo atvejų, nukenčia netgi pasaulinio žinomumo kompanijos. Naudodami skirtingus slaptažodžius, sušvelninsite tokių nemalonių atvejų įtaką, kadangi net ir nutekėjus jūsų duomenims vienoje platformoje, nebus rizikos, kad įsilaužėliai su tuo pačiu slaptažodžiu galės prisijungti ir kitur.

Plačiau

„Samsung“ pristatė naująjį „Galaxy S22” modelį su integruo...

2020.02.15

Pietų Korėjos elektronikos gigantai „Samsung“ pristatė savo naujausią flagmaną, kuriame gausu kripto funkcijų.

Technikos gigantai savo virtualiame renginyje „Unpacked 2022” pristatė „Samsung Wallet“ kartu su naujuoju „Galaxy S22 Ultra”. Pranešama, kad piniginė galės pasiekti ir tyrinėti komplikuotus skaitmeninius produktus, tokius kaip kriptovaliutos. Joje taip pat bus galima saugiai laikyti asmeninius dokumentus, pavyzdžiui, vairuotojo ar studento pažymėjimą. Pranešama, kad piniginėje bus galima laikyti netgi automobilio raktelius.

Saugioji piniginė veiks su kompanijos mokėjimų platforma „Samsung Pay“. Saugumą teikia „Samsung Knox Vault“ platforma, kuri užšifruoja jautrią informaciją ir blokų grandinės raktus bei izoliuoja juos nuo telefono pagrindinės operacinės sistemos.

„Samsung“ didina konkurenciją su „Apple“.

Naujoji piniginė tiesiogiai konkuruoja su „Apple Wallet“, kurioje taip pat galima saugiai laikyti jautrius asmeninius duomenis. Vis dėlto „Samsung“ yra vienu žingsniu priekyje, kadangi kompanija leis laikyti kriptovaliutas ir jomis atsiskaityti, o „Apple“ to kol kas nesiūlo. Vis dėlto apie kripto funkcijas buvo užsiminta labai mažai. Taip pat neaišku, kokias monetas palaikys ši piniginė.

Vasario 8 d. „Apple“ taip pat anonsavo patobulinimus savo „Apple Pay“ sistemai. Kompanija planuoja pristatyti „Tap to Pay“ funkciją. Ši funkcija pasiūlys naujas bekontaktes mokėjimo galimybes pardavėjams, tačiau „Apple“ išlieka skeptiški kriptovaliutų klausimų, todėl jų palaikymo dar reiks palaukti.

Į virtualų pasaulį.

„Samsung“ savo naujuosius „Galaxy“ serijos prietaisus pristatė „Decentraland“ esančioje virtualioje „Samsung 837X” erdvėje. Daugiau nei 100,000 vartotojų dalyvavo virtualiame renginyje, kuriame taip pat buvo galima iš anksto užsisakyti naujuosius įrenginius. Kompanija virtualioje erdvėje debiutavo sausio pradžioje, kai sudarė partnerystę su „Decentraland“ ir atidarė savo flagmanų parduotuvę „837”.

Straipsnio šaltinis: bitnaujienos.lt

Plačiau

SSD ir HDD palyginimas: kuris diskas labiau tenkina jūsų poreikius?

Šiame straipsnyje apžvelgsime tradicinio kietojo disko (HDD) bei puslaidininkio disko (SSD) privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte lengviau apsispręsti, kuris labiau tenkina jūsų poreikius.

Jeigu naudojate stacionarų kompiuterį, galite naudoti abiejų rūšių diskus vienu metu. Jei nuspręsite taip ir daryti, šis straipsnis jums padės identifikuoti geriausius būdus naudoti šiuos diskus, kad maksimizuotumėte jų našumą.

Kas yra tradicinis kietasis diskas (HDD)?

Jeigu turite stacionarų kompiuterį, tikėtina, kad jis naudoja tradicinį kietąjį diską, kuriame yra talpinama jūsų operacinė sistema kartu su visomis aplikacijomis, kurias jūs įdiegiate, failais bei aplankais.

Tradicinis kietasis diskas turi apskritą diską, vadinamą plokštele, kuriame yra talpinami jūsų duomenys. Šis diskas sukasi, o tai jam leidžia skaityti arba rašyti duomenis. Kuo greičiau sukasi plokštelė, tuo greičiau dirba kietasis diskas, o tai gali turėti įtakos jūsų operacinės sistemos, aplikacijų užkrovimo ir atidarymo greičiui.

Senesni kietieji diskai naudoja IDE lizdą, kad pasiektų kompiuterio pagrindinę plokštę, tačiau dauguma naujų kietųjų diskų naudoja SATA ryšį. Naujausią SATA versiją, SATA III, galima rasti moderniose pagrindinėse plokštėse. Ši versija suteikia greičiausius įmanomus duomenų perdavimus kietajame diske.

Kas yra puslaidininkis diskas (SSD)?

Puslaidininkis diskas (SSD) yra naujesnė talpyklos technologija, tačiau ir ji nėra tokia jau nauja. Jeigu turite naują nešiojamą kompiuterį, tikėtina, kad jis naudoja SSD.

Priešingai nei tradicinis kietasis diskas, SSD neturi judančių dalių. Vietoje to, jis naudoja NAND Flash atmintį. Kuo daugiau NAND atminties mikroschemų turi SSD, tuo daugiau talpos jis turi. Naujausios technologijos leidžia puslaidininkiams diskams turėti kur kas daugiau NAND mikroschemų nei anksčiau, todėl SSD talpa gali būti panaši į HDD.

Dauguma SSD turi SATA III lizdus, o tai reiškia, kad jie gali būti lengvai įmontuojami HDD vietoje. Vis dėlto maksimalus SATA III duomenų pralaidumas yra 600 MB/s. Nors toks greitis yra normalus kietajam diskui, SDD pajėgia pasiekti kur kas didesnius greičius. Vadinasi, jeigu jūsų SSD naudoja SATA III ryšį, disko našumą apriboja SATA ryšys. Kad to išvengti, galite įsigyti SSD su PCIe ryšiu. Šie diskai įsistato į pagrindinės plokštės PCIe juostą ir suteikia kur kas didesnius greičius. Vis dėlto, jeigu jūsų pagrindinė plokštė yra mažesnė arba naudojate PCIe juostą kitiems prietaisams, pavyzdžiui, vaizdo ar garso plokštėms, tuomet geriau nestatyti SSD į PCIe juostą.

Dar vienas vis dažniau pasitaikantis ryšys SSD diskuose yra M.2. Jeigu jūsų nešiojamas kompiuteris naudoja SSD, tikėtina, kad jis naudoja M.2 ryšį. Dauguma modernių stacionarių kompiuterių taip pat turi pagrindinę plokštę su M.2 lizdu. SSD su M.2 dažniausiai yra mažesni už kitus SSD, o tai reiškia, kad jie gali būti nesunkiai įmontuojami, nepažeidžiant kitų komponentų.

SSD ir HDD kainų palyginimas

Renkantis tarp SSD ir HDD, pirmasis skirtumas, kurį pastebėsite, yra kaina. SSD įprastai yra brangesni negu tradiciniai kietieji diskai.

Vis dėlto verta paminėti, kad kai kurie SSD yra brangesni už kitus. Senesni SATA III SSD yra pigesni negu M.2 ar PCIe SSD ir kadangi SATA technologija jau yra pakankamai sena, kai kurie SATA III SSD nėra labai brangesni už tradicinį kietąjį diską.

Jeigu norite kuo daugiau talpos už kuo mažesnę kainą, HDD yra geriausias pasirinkimas. HDD gamybos procesas yra gana pigus, todėl jie yra pigesni. Galite įsigyti labai didelės talpos HDD už labai žemą kainą, tačiau jeigu jūs ten žadate laikyti svarbius duomenis, geriau prieš perkant pasiskaityti vartotojų atsiliepimus.

SSD ir HDD talpos palyginimas

Kalbant abstrakčiai, jeigu norite daug talpos, HDD yra geriausias pasirinkimas.

HDD talpa svyruoja nuo 40 GB iki 12 TB, o kai kurios įmonės naudoja netgi dar didesnius diskus. Šiuo metu 2 TB kietąjį diską galite įsigyti už prieinamą kainą. HDD, kurių talpa yra nuo 8 TB iki 12 TB, dažniausiai yra naudojami serveriams ir NAS prietaisams, kuriems reikia daug vietos atsarginėms kopijoms.

Rekomenduotina naudoti kelis mažesnius kietuosius diskus vietoj vieno didelio, kadangi nustojus veikti vienam diskui, galite prarasti visus savo duomenis, o jeigu juos laikote keliuose diskuose, vienam diskui sugedus, visko neprarasite.

Taigi, trumpai tariant, HDD puikiai tinka daugybės didelių failų talpinimui, pavyzdžiui, nuotraukoms, vaizdo įrašams ir žaidimams.

Praeityje SSD neturėjo tokios didelės talpos, bet technologinės pažangos dėka, dabar galima įsigyti SSD su keliais terabaitais atminties. Vis dėlto tokios talpos SSD brangiai kainuoja.

Jeigu galite sau leisti, patartina įsigyti mažesnį SSD, su 160-256 GB atminties ir ten laikyti tokias programas kaip operacinę sistemą, kuriai labai praverčia spartus SSD greitis, o kitiems failams, kuriems greitis nėra toks svarbus, naudoti HDD.

SSD ir HDD greičio palyginimas

Lyginant SSD ir HDD greitį, pasimato aiškus skirtumas. Puslaidininkiai diskai visada buvo greitesni už tradicinius kietuosius diskus, tačiau nuolat tobulėjant SSD technologijai, skirtumas dabar yra dar aiškesnis.

Pirmiausia apžvelkime HDD greičius. Kadangi šio tipo diskai naudoja besisukančią plokštelę, disko greitis labai priklauso nuo apsisukimų per minutę dažnio. Kuo daugiau apsisukimų per minutę, tuo greitesnis disko našumas. Dauguma pigesnių kietųjų diskų turi 5400 apsisukimų per minutę. Tai yra lėčiausias modernių kietųjų diskų greitis. Patartina įsigyti diską, kuris gali pasiekti 7200 apsisukimų per minutę. Galite įsigyti ir 10000 ar net daugiau apsisukimų per minutę pasiekiančius diskus, tačiau jie yra retesni ir brangesni.

SSD ir HDD skaitymo bei rašymo greičiai yra matuojami MB/s. Skaitymo greitis parodo, kaip greitai diskas gali perskaityti duomenis, o rašymo greitis parodo, kaip greitai duomenys yra perrašomi į diską.

Yra ir kiti faktoriai, lemiantys HDD greičius, pavyzdžiui, talpa, tačiau dažniausiai SATA III kietasis diskas su 5400 apsisukimų per minutę pasiekia apie 100 MB/s greitį, o su 7200 apsisukimų per minutę jis pasiekia apie 150 MB/s.

Kadangi SSD neturi judančių dalių, jų greitis nėra priklausomas nuo apsisukimų per minutę skaičiaus, bet nuo technologijos ir duomenų ryšio.

SSD su SATA III ryšiu turėtų pasiekti apie 550 MB/s skaitymo ir 520 MB/s rašymo greičius. Kai kurie SSD gali būti ir greitesni, tačiau didžiausias greitis bus 600 MB/s. Taigi, net ir su SATA III ryšiu, kuris apriboja SSD greičio galimybes, jūs gaunate apie keturis kartus didesnius greičius, lyginant su tradiciniais kietaisiais diskais.

Jeigu naudojate SSD su geriau optimizuotais ryšiais, skirtumas tampa kur kas didesnis. Vidutiniai PCIe/M.2 SSD greičiai svyruoja nuo 1.2 GB/s iki apytiksliai 1.4 GB/s, o jeigu naudojate brangesnius, galite tikėtis net 2.2 GB/s.

Taigi, lyginant SSD ir HDD greičius, SSD yra aiškus nugalėtojas.

SSD ir HDD kiti apsvarstymai

Egzistuoja ir kiti faktoriai, kuriuos turėtumėte apsvarstyti, prieš perkant SSD ar HDD. Pavyzdžiui, kadangi SSD neturi judančių dalių, jie yra labiau tvirtesni, todėl SSD yra geresnis pasirinkimas nešiojamiems kompiuteriams ir kitiems mobiliems prietaisams.

SSD taip pat gali sunaudoti mažiau energijos negu HDD, o tai reiškia, kad nešiojami kompiuteriai su SSD pasižymės ilgesne baterijos tarnavimo trukme, tačiau tai priklauso nuo SSD rūšies.

Taigi, kuris pasirinkimas labiau tenkina jūsų poreikius? Nors SSD yra greitesni, tvirtesni ir labiau taupo energiją, HDD pasižymi prieinamesne kaina, ypač, kai reikia didelės talpos.

Plačiau

10 dažniausių telefonų problemų ir jų sprendimo būdai

Šiais laikais žmonės yra neatsiejami nuo telefonų. Juos nešamės visur - į vakarėlius, restoranus ir net į tualetą, tačiau jei kas nors telefonui nutinka, neretai nežinome, ką daryti. Taigi, paruošėme dažniausių telefonų problemų sąrašą, kurias nesunkiai galima išspręsti.

  1. Sulėtėjęs telefonas

Tai yra pati dažniausia telefonų problema, kuri pasitaiko dar dažniau, kai telefonas sensta. Lėtumo priežastis yra nereikalingos programėlės, kurios naudoja jūsų prietaiso RAM atmintį ir saugo daugybę failų jūsų telefone.

Ištrinkite visas nereikalingas programėles ir failus iš telefono, išvalykite savo talpyklą. Jeigu telefonas vis dar lėtai veikia, atkurkite gamyklinius parametrus.

  1. Prasta baterija

Deja, su tuo susiduria kiekvienas telefono savininkas. Pagrindinės problemos yra trumpas baterijos tarnavimo laikas arba lėtas krovimo laikas.

Baterijos nustatymuose sužinokite, kurios programėlės eikvoja daugiausiai baterijos ir ištrinkite tas programėles. Naudokite baterijos taupymo režimą, išjunkite vietovės paslaugas, sumažinkite ekrano apšvietimo lygį.

  1. Atminties trūkumas

Daugumos telefonų saugyklos yra apkrautos nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Nusipirkus naują telefoną, reikėtų pasirūpinti savo saugykla, kad po keleto dienų nereikėtų panikuoti dėl atminties trūkumo, ypač, kai ne visų telefonų atmintį galima praplėsti.

Naudokite talpyklos valymo programėles, kurios leidžia išvalyti tam tikros programėlės talpyklą. Ištrinkite nereikalingas programėles. Perkelkite savo nuotraukas į debesies talpyklą, kad atlaisvintumėte atimties kiekį savo telefone.

  1. Telefono arba programėlių išsijungimai

Tai įvyksta, kai jūsų programėlėse įsivelia klaida ar kai telefonui trūksta atminties.

Išvalykite išsijungiančios programėlės duomenis programėlių tvarkytuve. Venkite naudoti kelias programėles vienu metu. Perkraukite telefoną arba atstatykite gamyklinius parametrus.

  1. Perkaitimas

Per dažnas telefono naudojimas priverčia jį kaisti. Reiklios programėlės, pavyzdžiui, žaidimai padidina prietaiso temperatūrą, o tai gali neigiamai atsiliepti baterijai.

Stenkitės nenaudoti telefono, kol jis kraunasi. Nenaudokite procesorių apkraunančių programėlių ir darykite pertraukas. Jeigu telefonas vis dar kaista, gali būti kaltas pats gamintojas.

  1. Ryšio problemos su Wi-Fi ar Bluetooth

Tai viena iš laikinų telefono problemų, kurią nesunkiai galima išspręsti. Įjunkite lėktuvo režimą 30-60 sekundžių ir pamėginkite iš naujo prisijungti.

  1. Neina atsisiųsti programėlių

Pagrindinė šios problemos priežastis yra sugadinta talpykla. Išvalykite „Google Play“ talpyklą. Patartina ištrinti ir „Google Play“ istoriją. Įsitikinkite, kad naudojate naujausią „Google Play“ versiją. Jeigu problema nedingo, išvalykite „Google Play Services“ talpyklą ir duomenis.

  1. Sinchronizavimo problemos

Sinchronizavimo problemos po kurio laiko išsisprendžia automatiškai. Jeigu taip nėra, pašalinkite savo „Google“ paskyrą ir pridėkite ją iš naujo. Įsitikinkite, kad jūsų interneto ryšys veikia tinkamai. Patikrinkite, ar yra sistemos atnaujinimų ir, jei reikia, atnaujinkite.

  1. Neveikia „microSD“ kortelė

Tai atsitinka, kai jūsų SD kortelė susiduria su skaitymo ar rašymo klaidomis ir jūsų telefonas negali atpažinti SD kortelės po formatavimo. Patikrinkite savo atminties kortelės talpą ir formatuokite ją į exFAT, jeigu jos talpa yra iki 32 GB. Perkraukite savo telefoną atkūrimo režime ir pasirinkite „Android“ talpyklos išvalymą. Tokiu būdu išvalysite SD kortelę ir pakeisite jos formatą į FAT32.

  1. Įskilęs ekranas

Tam, kad išvengtumėte šios problemos, naudokite gerą ekrano saugiklį. Jie gali būti brangūs, tačiau ši investicija gali atpirkti sudužusius ar įskilusius ekranus.

Plačiau

Kodėl „Monero“ tampa pagrindiniu pasirinkimu nusikalstamos veiklo...

Kriptovaliuta „Monero“ pamažu tampa pagrindiniu nusikaltėlių pasirinkimu. Jungtinėse Valstijose teisėsauga pripažino šios kriptovaliutos patrauklumą ir naudą nusikaltėliams. Kyla klausimas, kodėl būtent ši kriptovaliuta taip juos žavi? Atsakymas slypi monetos sugebėjimuose visiškai nepalikti jokių pėdsakų teisėsaugai. Anksčiau „Bitcoin“ buvo pagrindinis pasirinkimas nusikaltėlių pasaulyje, tačiau individai, naudojantys „Bitcoin“ savo nelegaliam uždarbiui slėpti, pastebėjo, kad „Bitcoin“ palieka pastebimus pervedimų pėdsakus, todėl egzistuoja rizika, kad nusikaltėliai gali būti identifikuoti. „Monero“ yra privačiausia kriptovaliuta, dėl kurios dizaino visiškai neįmanoma identifikuoti siuntėjo, adresato ir netgi siunčiamos sumos.

Išpirkos reikalaujančios programos

Akivaizdu, kad tokia kriptovaliuta tampa labai patraukli individams, uždirbantiems iš kibernetinių nusikaltimų. Susidomėjimas yra ypač didelis tarp nusikaltėlių, platinančių išpirkas reikalaujančias programas. Buvo pastebėta, kad nusikaltėliai vis dažniau reikalauja sumokėti išpirkas būtent su „Monero“.

Nustatyta, kad 2020 metų pradžioje „Monero“ sudarė mažiau nei penktadalį išpirkų mokėjimų. Vis dėlto tikimasi, kad ši statistika padidės 50% iki šių metų pabaigos. Taip pat buvo pranešta, kad kai kurios aukos buvo priverstos mokėti 10-20% daugiau, jei išpirką norėjo sumokėti „Bitcoin“ pagalba. Taip yra dėl anksčiau minėtų rizikų, susijusių su „Bitcoin“.

Kai „Monero“ pasirodė pirmąkart, „Monero“ kūrėjai pareiškė, kad „Bitcoin“ susekamumas yra didelė šios kriptovaliutos spraga, kadangi pagrindinės elektroninių pinigų funkcijos turi būti privatumas ir anonimiškumas. Šiuo metu „Monero“ rinkos kapitalizacija sudaro mažiau nei 1% „Bitcoin“ rinkos kapitalizacijos, tačiau tai gali pasikeisti, kadangi aukštas privatumo lygis pritraukia vis daugiau vartotojų. Vis dėlto kai kuriems vartotojams gali dingti noras naudoti „Monero“ dėl šios kriptovaliutos patrauklumo nusikaltėliams.

Anonimiškumas

Nėra abejonių, kad privačių kriptovaliutų anonimiškumas kelia nerimą teisėsaugai, nes tai apsunkina jų atliekamus tyrimus. Tai tampa ir problema daugybei kriptovaliutų keityklų, kurios nenori siūlyti galimybės įsigyti tokias monetas dėl didėjančių reguliavimo reikalavimų.

Pranešama, kad „Monero“ kūrėjai sulaukia žinučių iš išpirkos reikalaujančių programų kūrėjų, kurie domisi, kokiu principu veikia ši moneta. Europolas savo pranešime pranešė, kad tokios privačios monetos labai apsunkina tyrimus, susijusius su kriptovaliutomis. Jungtinių Valstijų vidaus pajamų tarnyba siūlo šešiaženkles sumas tiems, kurie gali sukurti įrankius „Monero“ sekimui. Po šio pranešimo paskelbimo JAV vidaus pajamų tarnyba sudarė kontraktus su dviem kandidatais. Manoma, kad kitos JAV agentūros taip pat plėtoja panašius santykius su tais, kurie gali išspręsti „Monero“ rebusą.

Visgi „Monero“ ir kitos privačios kriptovaliutos iki šiol kelia dideles problemas teisėsaugai.

Plačiau

6 būdai apsaugoti savo asmeninius duomenis internete

Šiais laikais pasirodo vis daugiau naujienų apie nutekėjusius interneto vartotojų duomenis, kuriuos gali panaudoti nusikaltėliai. Paruošėme keletą patarimų, kurie padės apsaugoti jūsų asmeninius duomenis internete.

  1. Naudokite stiprius slaptažodžius

Kuriant slaptažodį, negalvokite žodžių ar skaičių, kuriuos nusikaltėliai galėtų lengvai atspėti, pavyzdžiui gimtadienio datos. Naudokite kombinacijas su mažosiom ir didžiosiom raidėm, skaičiais ir simboliais. Slaptažodžius periodiškai keiskite. Taip pat patartina naudoti skirtingus slaptažodžius skirtingose svetainėse. Slaptažodžių valdymo programėlės gali padėti nepasimesti tarp visų skirtingų slaptažodžių.

  1. Apribokite informacijos, kuria dalinatės socialiniuose tinkluose, kiekį

Visi pažįsta bent vieną žmogų, kuris viešina visas savo gyvenimo detales internete. Tai gali ne tik erzinti kitus, bet ir sukelti pavojų jūsų asmeninei informacijai. Socialiniuose tinkluose patikrinkite savo privatumo nustatymus ir atkreipkite dėmesį, kas gali matyti jūsų įrašus. Taip pat būkite atsargūs, kai viešai skelbiate savo vietovę, gimtąjį miestą, gimimo datą ar kitas asmenines detales.

  1. Atsargiai naudokite nemokamą Wi-Fi tinklą

Dauguma viešų Wi-Fi tinklų yra labai prastai apsaugoti, o tai reiškia, kad kiti to paties tinklo naudotojai nesunkiai gali sekti jūsų veiklą. Todėl patartina neapsipirkinėti internetu, kol naudojate viešąjį Wi-Fi tinklą, kad nusikaltėliai nepavogtų jūsų banko kortelės informacijos.

  1. Būkite atsargūs prieš spausdami ant nuorodų

Kibernetiniai nusikaltėliai dažnai siunčia žinutes, kurios atrodo kaip pranešimai iš banko, komunalinių mokesčių kompanijų ar kitų korporacijų. Tam tikros detalės, pavyzdžiui, gramatinės klaidos ar neįprastas el. pašto adresas išduoda, kad pranešimas yra nepatikimas.

  1. Įsitikinkite, kad svetainė, kurioje lankotės yra saugi

Prieš vedant asmeninę informaciją internetinėje svetainėje, atkreipkite dėmesį į savo naršyklės viršų. Jeigu prie svetainės nuorodos yra užrakto simbolis ir nuorodos pradžia yra „htpps“, reiškia, kad svetainė yra saugi.

  1. Naudokite papildomas saugumo priemones

Įsirašykite antivirusinę programą ir užkardą. Kad užtikrintumėte dar didesnį saugumą, galite apsvarstyti kibernetinio saugumo draudimą, kuris apsaugos jus ir jūsų šeimą, jeigu tapsite kibernetinės atakos auka.

Plačiau