Kodėl telefono baterija „nelaiko”?

5 dažniausiai pasitaikančios klaidos, kraunant telefoną

Norint tinkamai prižiūrėti savo telefoną, reikėtų nenuvertinti jo krovimo svarbos. Netinkamas telefono krovimas gali turėti neigiamų pasekmių ne tik jūsų telefono baterijos tarnavimo laikui, tačiau ir jūsų elektros sąskaitai. Stengiantis išvengti žemiau išvardintų klaidų, užtikrinsite, jog jūsų prietaiso baterija tarnautų kuo įmanoma ilgiau.

1. Baterijos krovimas iki 100%

Nors atrodytų, kad bateriją reikia krauti, kol ji bus pilnai įkrauta, visgi tai nėra pats saugiausias krovimo būdas. Kiekvieną kartą pakrovus bateriją iki 100%, sutrumpėja telefono baterijos gyvavimo ciklas. Taip yra dėl to, nes kiekviena baterija turi tam tikrą kiekį krovimo ciklų ir kiekvieną kartą ją pakrovus iki 100%, tie ciklai baigiasi greičiau. Patartina bateriją įkrauti iki 80% ir neleisti išsikrauti žemiau 20%

2. Laukimas kol baterija pilnai išsikraus

Dėl tos pačios priežasties nepatartina laukti kol telefono baterija pasieks 0%. Jeigu laukiate, kol baterija visiškai išseks, trumpinate prietaiso gyvavimo laikotarpį.

3. Baterijos krovimas per naktį

Nors ir patogu ryte atsibusti su pilnai įkrauta telefono baterija, toks krovimo metodas yra nerekomenduotinas. Tokiu būdu ne tik išeikvojate daugiau elektros, tačiau ir kraunate bateriją daugiau negu reikia, o tai turi neigiamos įtakos baterijos ciklams. Be visa to, kraunant telefoną per naktį, jis gali perkaisti.

4. Telefono naudojimas jam kraunantis

Kai telefonas naudojamas jam kraunantis, baterija yra apkraunama, nes ji vienu metu ir senka, ir kraunasi. Tai kenkia baterijos tarnavimo laikotarpiui, todėl jeigu labai prisireikia telefono, kol jis kraunasi, rekomenduotina ištraukti krovimo laidą iš telefono lizdo ir pratęsti krovimą atlikus reikiamus darbus.

5. Telefono dėklo naudojimas telefonui kraunantis

Šiluma yra vienas iš faktorių, turinčių neigiamos įtakos telefono baterijai. Kraunantis telefonui, yra sukuriama šiluma, o telefono dėklas ją sulaiko prietaiso viduje, todėl įkaista ne tik telefono baterija, bet ir kiti komponentai. Dėl šios priežasties rekomenduojama prieš kraunant savo įrenginį, dėklą nuimti.

Telefonų remontas Klaipėdoje