Ar esate susidūrę su situacija, kai paliekate telefoną krautis ilgam laikui, tačiau jis nebūna pasikrovęs? Neįprastai ilgas telefono krovimas gali nutikti dėl įvairių priežasčių. Jų identifikavimas gali būti kritinis žingsnis, norint išspręsti problemas su krovimu. Šiame gide susipažinsite su dažniausiomis priežastimis, kurios trikdo sklandų jūsų prietaiso krovimą.
Netinkamas jungimas
Kone dažniausia priežastis, kodėl telefonas lėtai kraunasi yra blogas prijungimas. Patikrinkite, ar kroviklį tinkamai įkišote į rozetę. Taip pat atkreipkite dėmesį, ar krovimo kabelis tinkamai įkištas į jūsų telefono lizdą.
Pažeistas kabelis arba kroviklis
Dar viena gan dažna priežastis yra pažeistas kabelis arba kroviklis. Jei vienas iš šių komponentų yra pažeistas, tai gali turėti įtakos voltažui ir amperažui, todėl įdėmiai patikrinkite, ar galite aptikti matomos žalos, pavyzdžiui įplyšimų. Jeigu kroviklis arba kabelis yra pažeistas, rekomenduotina įsigyti naują.
Telefono naudojimas jam kraunantis
Kaip jau minėjome ankstesniame gide, jeigu naudojate telefoną kol jis kraunasi, jo baterija kraunasi ir senka vienu metu. Tai ne tik kenkia pačiai baterijai, tačiau ir sulėtina krovimo procesą. Rekomenduotina nesinaudoti telefonu, kol jis kraunasi, o jei norite procesą dar labiau pagreitinti, galite pamėginti įjungti lėktuvo rėžimą.
Aukšta temperatūra
Kai telefonas kraunasi aplinkoje su aukšta temperatūra, jo baterijos našumas suprastėja ir sulėtėja krovimas. Nepalikite telefono krautis ten, kur jį veikia tiesioginiai saulės spinduliai, kad nerizikuotumėte baterijos temperatūros išaugimu.
Dulkėtas krovimo lizdas
Per tam tikrą laiką telefono krovimo lizde gali susikaupti nemažai dulkių. Jas pašalinus, tikėtina, kad jūsų prietaisas vėl krausis normaliai. Kad jas pašalintumėte, naudokite suspaustą orą ir dantų krapštuką.
Kartais tą daryti jau būna per vėlu, kadangi krovimo lizdas jau gali būti nusidėvėjęs ar surūdijęs. Tokiu atveju, rekomenduojame telefoną atnešti mums, kur efektyviai ir patikimai išspręsime šią bėdą.
Sena baterija
Šiuo metu baterijos pagamintos iš ličio yra plačiausiai naudojamos telefonų industrijoje. Deja, po tam tikro laiko šių baterijų našumas suprastėja. Tokie pokyčiai gali būti pastebimi po kelerių metų nuo telefono įsigijimo. Jeigu jūsų telefono baterija greitai išsenka, tačiau ilgai kraunasi, tai signalizuoja, kad jūsų baterija yra jau pasenusi. Taisyti brokuotą bateriją nėra pats geriausias sprendimas – geriausia yra ją pakeisti į naują.
Telefonų remontas yra labai svarbi tema, nes daugelis žmonių naudoja išmaniuosius telefonus kasdien, tačiau tik nedaugelis yra susipažinę su jų vidine struktūra ir gedimų taisymu. Atsiradus išmaniems įrenginiams, pasaulis labai pasikeitė, nes dabar mums nereikia nešioti atskirų prietaisų, kad galėtume naudoti skambinimą, internetą, kamerą, GPS ir daugelį kitų funkcijų. Visi šie dalykai yra sujungti viename įrenginyje, todėl mobilusis telefonas tapo nepakeičiama mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi.
Tačiau, kaip ir bet koks elektroninis įrenginys, išmanusis telefonas turi trūkumų ir gali sugesti dėl įvairių priežasčių. Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų yra ekranų dūžiai. Tai gali atsitikti, jei telefonas iškrinta iš rankų ar nutinka kitoks nelaimingas atsitikimas. Be to, telefonas gali sugesti dėl baterijos gedimų, pažeistų jungčių, vandens pažeidimų ir kitų priežasčių.
Kai telefonas sugenda kai kurie žmonės perka naują, tačiau yra daug būdų kaip sutaupyti savo pinigus, ir išlaikyti savo išmanųjį telefoną tvarkingą kuo ilgiau. Telefonų remontas yra viena iš jų. Kai kurios bendrovės teikia garantijas, kad prireikus jie sutvarkys jūsų telefoną, tačiau dauguma jų tai padaro tik per tam tikrą laikotarpį po pirkimo. Todėl, jei jūsų telefonas sugedo po garantinio laikotarpio, jums reikės kreiptis į telefonų remontu užsiimančią įmonę.
Kai kurie gedimai, tokie kaip ekrano pakeitimas, baterijos pakeitimas, dažniausiai pašalinami greitai, todėl tai dar viena priežastis kodėl sugedus telefonui neverta pirkti naujo.
Vienas iš patarimų, kaip išvengti savo telefono sugadinimo, yra rūpintis savo telefono saugumu ir apsaugoti jį nuo bet kokių potencialių pažeidimų. Štai keletas patarimų, kaip padaryti savo telefoną saugesnį:
Pirkite apsauginį dėklą, tai gali padėti apsaugoti telefono korpusą nuo smūgių, o ekraną nuo skilimo. Taip pat apsauginis dėklas gali apsaugoti telefoną nuo nešvarumų, dulkių ir kitų potencialių pavojų.
Įsigykite apsauginį ekrano stikliuką. Šis priedas gali apsaugoti jūsų telefono ekraną nuo įbrėžimų, kuriuos gali sukelti smulkūs įvairių daiktų paviršiai, tokių kaip namų raktai, ar monetos.
Stenkitės išvengti vandens ar drėgmės kontaktų su telefonu. Vanduo gali sukelti didelius pažeidimus jūsų telefono viduje, dėl kurių gali būti sunku arba neįmanoma jį sutaisyti.
Laikykite savo telefoną atokiau nuo magnetinių laukų. Šie laukai gali sukelti pažeidimus telefono komponentams ir sukelti kitas problemas.
Venkite per didelio slėgio ant telefono ekrano. Tai gali sukelti įbrėžimus arba padaryti žalą ekranui.
Vengkite naudoti telefoną pernelyg intensyviai. Tai gali sukelti didelę apkrovą telefonui ir sutrumpinti baterijos tarnavimo laiką.
Naudodamiesi šiais patarimais, galite išlaikyti savo telefoną tvarkingą ilgiau, o tai gali sutaupyti jums daug pinigų ilgainiui. Todėl jei jūsų telefonas sugedo, neskubėkite jo išmesti ir pirkti naujo. Dažnai galima sutaisyti įvairias problemas, o tai yra daug pigiau nei pirkti naują telefoną. Jei turite problemų su savo telefonu, geriausia kreiptis į patyrusius technikus, kurie gali atlikti remonto darbus greitai ir efektyviai.
Jei reikia skubios pagalbos jūsų telefonui: www.sugedo.lt
Kaista kompiuteris? – Pabandykite šiuos 5 būdus jam atvėsinti
Jeigu pastebėjote, kad kaista jūsų kompiuteris, nebūtina iškart sunerimti. Yra keli būdai, kurie gali padėti atvėsinti jūsų įrenginį ar išvengti šios problemos ateityje.
Neužblokuokite kompiuterio ventiliatorių
Kompiuteryje yra ventiliatoriai, kurie padeda palaikyti optimalią įrenginio temperatūrą. Kai tie ventiliatoriai yra užblokuojami, yra sutrikdoma oro srovė, todėl kompiuteris ima kaisti. Įsitikinkite, kad ant paviršiaus, kur laikote kompiuterį, yra pakankamai vietos. Pavyzdžiui, jeigu naudojate nešiojamą kompiuterį ir jį laikote ant kaldros, kaldra trikdo kompiuterio ventiliaciją, todėl patartina nešiojamus kompiuterius laikyti ant kieto, lygaus paviršiaus.
Naudokite vėsinamuosius kilimėlius
Vėsinamieji kilimėliai veikia tarsi išoriniai ventiliatoriai nešiojamiems kompiuteriams. Jie nėra brangūs, tačiau nepamirškite, kad jie vėsina tik kompiuterio išorę, o įrenginio vidui įtakos turi mažai.
Išvalykite kompiuterio ventiliatorius
Kompiuterio ventiliatorių veiklą gali trikdyti ne tik daiktai ir netinkami paviršiai, tačiau ir dulkės. Laimei, su tinkamais įrankiais juos išvalyti nėra sunku. Dulkes iš mažų plyšių galima išvalyti su medvilne. Taip pat dulkėms išpūsti gali būti naudojamas suspaustas oras. Šis metodas tinka tik tuo atveju jei kompiuterio ventiliatorius dar nėra stipriai užsikimšęs. Kai kompiuterio ventiliatorius užsikimšęs stipriai, suspausto oro balionėlis gali net pakenkti. Kai kompiuteris stipriai kaista, rekomenduojame kreiptis į kompiuterių servisą.
Pakeiskite kompiuterio nustatymus, kad pagerinti jo našumą
Kai kuriuose kompiuteriuose įmanoma pakeisti prietaiso nustatymus, jog jis nepradėtų kaisti taip greitai. Internete galite paieškoti, kokie nustatymai labiausiai padidina jūsų konkretaus modelio našumą. Pakeitus šiuos nustatymus, kompiuterio vidiniai komponentai patirs mažiau apkrovos, todėl kompiuteris mažiau kais.
Išjunkite kompiuterį
Visai kaip ir žmonėms, kompiuteriams taip pat reikia poilsio, todėl vienas paprasčiausių ir efektyviausių būdų atvėsintį kaistantį kompiuterį yra jį išjungti kelioms valandoms.
Stringa telefonas? – 5 dažniausios priežastys, sulėtinančios jūsų telefono darbą
Telefonas gali lėtai dirbti dėl įvairių priežasčių. Laimei, kai kurios iš jų gali būti nesunkiai išsprendžiamos. Net jeigu jūsų telefonas dirba be priekaištų, šios priežastys gali jums padėti išvengti suprastėjusio įrenginio našumo ateityje net nesikreipiant į telefonų taisyklą.
1. Vietos trūkumas telefone
Kai telefone turite per daug nuotraukų ar programėlių, jūsų telefone mažėja atminties, o tai apkrauna įrenginio procesorių. Būtent dėl to per didelis kiekis failų telefone gali sulėtinti jo darbą. Jeigu jūsų telefone nėra daug atminties, stenkitės siųstis tik būtiniausias programėles, ištrinkite tas, kurių nebenaudojate.
2. Prastas Wi-Fi ryšys
Kartais dėl lėto telefono darbo gali būti kaltas Wi-Fi ryšys. Tai dažniausiai pasitaiko su nemokamais ar viešais Wi-Fi tinklais. Patikrinkite ar jų signalas yra geras. Telefonas nuolat mėgina atnaujinti programėles ir internetinius puslapius, tačiau jei interneto ryšys yra prastas, šis procesas sulėtėja.
3. Pasenusi operacinė sistema
Telefonų operacinės sistemos atnaujinimai dažnai ištaiso įvarias klaidas ar problemas, kurios prieš tai apsunkino telefono darbą. Šie atnaujinimai taip pat patobulina telefono apdorojimo funkcijas, kad prietaisas veiktų greičiau. Dėl šių priežasčių, patartina visuomet atnaujinti savo telefono operacinę sistemą, kai telefonas to prašo.
4. Perpildyta telefono talpykla arba RAM atmintis
Kuo daugiau naudojate savo telefoną, tuo daugiau duomenų atsiranda jo talpyklėje ir RAM atmintyje. Šie duomenys atsiranda iš paprasčiausio programėlių naudojimo ar naršymo internete. Po kurio laiko šios duomenų dalelytės susikaupia ir užima vis daugiau telefono atminties ir telefono procesorius yra apkraunamas.
5. Sena telefono baterija
Kai kuriuose telefonuose sena baterija gali apsunkinti įrenginio darbą. Dėl senesnės baterijos telefono operacinė sistema sulėtina jo našumą ir apdorojimo greitį. Kai kurie žmonės mano, kad telefonų gamintojai tai daro sąmoningai, jog vartotojai dažniau pirktų naujus telefonus, tačiau kita pusė žmonių tikina, kad tai prailgina telefono gyvavimo ciklą, nes telefonas išnaudoja mažiau energijos ir apsaugo bateriją.
Šiais laikais galime rinktis iš daugybės skirtingų kavos aparatų, kurie supaprastina kavos ruošimą ir padaro kavą skanesnę. Visgi turint tokį didelį kiekį pasirinkimų, tampa sunku apsispręsti, kuris kavos aparatas labiausiai tinka jūsų poreikiams. Šis gidas jus supažindins su trimis kavos aparatų rūšimis ir padės išsirinkti jums tinkamiausią.
Filtriniai kavos aparatai
Filtriniais kavos aparatais naudotis yra labai paprasta ir jie yra ganėtinai pigūs. Šie aparatai lėtai pila vandenį ant maltos kavos į puodelį. Žema šių aparatų kaina nereiškia, kad kava bus neskani, tačiau jie neturi pažangesnių funkcijų ir gali paruošti tik juodą kavą. Be žemos kainos, dar vienas filtrinių kavos aparatų privalumas yra tas, kad jie tinkami ruošti kavą daugybei žmonių vienu metu. Dauguma modelių gali paruošti iki 12 puodelių kavos per vieną ciklą, taigi, tai puikus pasirinkimas didelėms šeimoms ar susitikimams su draugais.
Kapsuliniai kavos aparatai
Kapsuliniai kavos aparatai yra puikus pasirinkimas norintiems greitai paruošti kavą ir turėti platų kavos rūšių pasirinkimą. Norint mėgautis pasirinkta kava, tereikia įdėti kavos kapsulę į aparatą, paspausti mygtuką ir laukti kol kava bus paruošta.
Didžiausias kapsulinių kavos aparatų trūkumas yra tas, kad galite naudoti tik tas kapsules, kurias pagamino to kavos aparato gamintojas. Pačios kapsulės taip pat yra gana brangios. Jei kavos labai dažnai negeriate, kapsulinis kavos aparatas gali būti puikus pasirinkimas.
Espresso kavos aparatai
Kavos gamybai iš kavos pupelių, espresso aparatai yra puikus pasirinkimas. Priešingai nei su kapsuliniais kavos aparatais, su espresso aparatais galite naudoti bet kokio gamintojo kavos pupeles.
Espresso aparatas leidžia personifikuoti savo kavą. Galima pasirinkti norimus vandens ir kavos kiekius. Tai didelis privalumas kavos entuziastams, tačiau norintiems greitos kavos, kapsulinis aparatas gali būti tinkamesnis variantas.
Televizorių ekranai sparčiai tobulėja – LCD technologija smarkiai patobulino televizorius, tačiau prabėgus visai nedaug laiko pasirodė dar naujesnė LED technologija, o dabar turime netgi dar pranašesnius QLED televizorius. Natūralu, kad dėl greitai besikeičiančių technologijų, tampa sunku apsispręsti, kokį televizorių išsirinkti, todėl paruošėme šį gidą, kuris padės jums apsispręsti, koks televizorius jums tinka labiau.
Kuo pasižymi LED ekranai?
LED yra mažas šviesos šaltinis, spinduliuojantis šviesą, kai pro jį teka elektros srovė. Lyginant LED ekranus su senaisiais LCD ekranais, LED ekranų rodomas vaizdas turi didesnį dinaminį kontrastą. LED technologija taip pat leidžia televizorių gamintojams gaminti plonesnius ekranus.
Kuo pasižymi QLED ekranai?
QLED ekranai naudoja kvantinių taškų technologiją, kuri prideda papildomą mažų dalelių sluoksnį ant reguliarios LED plokštės. Tai ne tik pagerina vaizdo kokybę, tačiau spalvos tampa tikslesnės, padidėja dinaminis kontrastas ir gali būti pasiektas didesnis ekrano šviesumo lygis.
LED ir QLED palyginimas
Apšvietimas – kai ekranas naudoja maksimalų šviesumo lygį, yra išnaudojama daugiau elektros energijos. Televizoriai stengiasi sumažinti šviesumo lygį, kad sutaupytų energijos. LED technologija pasižymi tuo, kad elektros energija yra taupoma, nesumažinant apšvietimo lygio. QLED technologija yra šiek tiek kitokia – šie televizoriai negali pasiekti optimalaus apšvietimo lygio, neišnaudojant daugiau energijos. Taigi, nors ir QLED ekranai gali pasiekti dar neregėtus apšvietimo lygius, norintiems tausoti elektros energiją patartina rinktis LED ekranus.
Stebėjimo kampas – tiek LED, tiek QLED ekranų vaizdas yra puikus, žiūrint televizorių iš centro. Vis dėlto nei LED, nei QLED televizoriai nėra labai geri, žiūrint televizorių iš tolimesnių kampų. Vaizdo kokybė gerokai suprastėja judant į šonus.
Vaizdo kokybė – šioje srityje neabejotinai laimi QLED televizoriai. QLED technologija praturtina spalvų tūrį, todėl vaizdas atrodo realistiškiau ir gyvybingiau. QLED televizoriai taip pat pasižymi neprilygstamu kontrasto lygiu. Tai nereiškia, kad LED televizorių vaizdo kokybė yra prasta – LED televizoriai taip pat suteikia gerą žiūrėjimo patirtį, tačiau norintiems itin gyvybingos vaizdo kokybės, rekomenduojame rinktis QLED televizorius.
Kokie televizoriai dažniau genda?
Sugesti gali bet kurio gamintojo televizorius. Televizorių remontas Klaipėdoje . Į mūsų remonto dirbtuves atkeliauja visų televizorių gamintojų modeliai, dažniau į remonto dirbtuves atkeliauja Samsung modelio televizoriai, bet tai tikrai nereiškia, kad jie genda dažniau. Tiesiog Samsung televizorių parduodama kur kas daugiau nei kitų gamintojų. Pirkdami naują televizorių negalvokite apie jo galimą gedimą, rinkdamiesi televizorių žiūrėkite į tokias specifikacijas kaip ekrano dydis, smart funkcijos, ir operacinė sistema.
5 dažniausiai pasitaikančios klaidos, kraunant telefoną
Norint tinkamai prižiūrėti savo telefoną, reikėtų nenuvertinti jo krovimo svarbos. Netinkamas telefono krovimas gali turėti neigiamų pasekmių ne tik jūsų telefono baterijos tarnavimo laikui, tačiau ir jūsų elektros sąskaitai. Stengiantis išvengti žemiau išvardintų klaidų, užtikrinsite, jog jūsų prietaiso baterija tarnautų kuo įmanoma ilgiau.
1. Baterijos krovimas iki 100%
Nors atrodytų, kad bateriją reikia krauti, kol ji bus pilnai įkrauta, visgi tai nėra pats saugiausias krovimo būdas. Kiekvieną kartą pakrovus bateriją iki 100%, sutrumpėja telefono baterijos gyvavimo ciklas. Taip yra dėl to, nes kiekviena baterija turi tam tikrą kiekį krovimo ciklų ir kiekvieną kartą ją pakrovus iki 100%, tie ciklai baigiasi greičiau. Patartina bateriją įkrauti iki 80% ir neleisti išsikrauti žemiau 20%
2. Laukimas kol baterija pilnai išsikraus
Dėl tos pačios priežasties nepatartina laukti kol telefono baterija pasieks 0%. Jeigu laukiate, kol baterija visiškai išseks, trumpinate prietaiso gyvavimo laikotarpį.
3. Baterijos krovimas per naktį
Nors ir patogu ryte atsibusti su pilnai įkrauta telefono baterija, toks krovimo metodas yra nerekomenduotinas. Tokiu būdu ne tik išeikvojate daugiau elektros, tačiau ir kraunate bateriją daugiau negu reikia, o tai turi neigiamos įtakos baterijos ciklams. Be visa to, kraunant telefoną per naktį, jis gali perkaisti.
4. Telefono naudojimas jam kraunantis
Kai telefonas naudojamas jam kraunantis, baterija yra apkraunama, nes ji vienu metu ir senka, ir kraunasi. Tai kenkia baterijos tarnavimo laikotarpiui, todėl jeigu labai prisireikia telefono, kol jis kraunasi, rekomenduotina ištraukti krovimo laidą iš telefono lizdo ir pratęsti krovimą atlikus reikiamus darbus.
5. Telefono dėklo naudojimas telefonui kraunantis
Šiluma yra vienas iš faktorių, turinčių neigiamos įtakos telefono baterijai. Kraunantis telefonui, yra sukuriama šiluma, o telefono dėklas ją sulaiko prietaiso viduje, todėl įkaista ne tik telefono baterija, bet ir kiti komponentai. Dėl šios priežasties rekomenduojama prieš kraunant savo įrenginį, dėklą nuimti.
Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų kompiuteris dirba garsiau ir labiau kaista? Dauguma kompiuterio komponentų, pavyzdžiui, procesoriai, vaizdo plokštės ir pn. turi šilumos kriaukles, kurios leidžia šilumai greičiau sklisti. Kompiuteriuose esantys ventiliatoriai skleidžia vėsesnį orą, kad šis procesas būtų efektyvesnis. Kai kompiuteryje prisikaupia daug dulkių, šie ventiliatoriai turi dirbti greičiau, nes dulkių sluoksnis slopina oro srovę.
Garsesnis kompiuterio darbas nėra vienintelė problema, kurią sukelia dulkės. Dėl dulkių šiluma nėra efektyviai pašalinama iš prietaiso, todėl šilumos kriauklės, ventiliatoriai ar kiti aušinimo komponentai gali sugesti.
Kaip dažnai reikėtų valyti kompiuterį, kad išvengti šių problemų?
Įprastai rekomenduojama kompiuterį valyti kas šešis mėnesius, tačiau tai priklauso nuo aplinkybių. Natūralu, kad dažniau naudojamas kompiuteris reikalauja didesnės priežiūros negu tas, kuris naudojamas tik retkarčiais. Jei kompiuteriu dirbate, žaidžiate po 3-6 val. per dieną, tai dulkių valymas rekomenduojamas kas pusę metų.
Taip pat jeigu jūsų kompiuterio korpusas turi dulkių filtrą, jį reikia valyti dažniau, bet dulkių filtrų privalumas yra tas, jog jie geriau surenka dulkes, esančias kompiuteryje. Dar vienas faktorius, kuris turi įtakos kompiuterio švarumui yra gyvūnai. Jei namuose turite augintinį, tikėtina, kad kompiuterį reikės valyti dažniau, nes jo plaukai nesunkiai gali patekti į prietaisą.
Vis dažnėja spekuliacijų, kad „eBay“ greitu metu priims kriptovaliutas. Kalbas dar labiau pastiprino neseniai vykusi investuotojų diena, kurios metu svetainė savo akcininkams pristatė paveiksliuką su kvietimu vartotojams susikurti skaitmeninę piniginę. Kompanijos vadovai patvirtino, kad ši skaitmeninė piniginė pasirodys antrajame šių metų ketvirtyje, tačiau iš pradžių dėmesys, ko gero, bus skiriamas dekretinėms valiutoms. Kompanijos generalinis direktorius Jamie Iannone neužsiminė, ar skaitmeninė piniginė palaikys kriptovaliutas, tačiau jis pažadėjo, kad greitu metu bus pristatyti nauji mokėjimo metodai.
Kadangi paskutiniame 2021 m. ketvirtyje „eBay“ sugebėjo pasiekti didesnes nei 2 milijardų eurų pajamas ir užfiksavo 147 milijonus aktyvių pirkėjų iš viso pasaulio, kriptovaliutų integracija platformoje turėtų padidinti kriptovaliutų kainas. Svetainėje jau galima pirkti ir parduoti NFT žetonus.
Tokios naujovės turėtų pritraukti jaunesniąją kartą. Kompanija jau planuoja suteikti galimybę vartotojams prekes įsigyti išsimokėtinai. Kalbos apie „eBay“ planus sklando jau nuo praeito mėnesio, kai Iannone pareiškė, jog kompanija svarsto, ar priimti kriptovaliutų mokėjimus.
Kriptovaliutų bendruomenė auga eksponentiškai. Labai daug žmonių kriptovaliutomis pradėjo domėtis visai neseniai. Kriptovaliutų pasaulio naujokai yra patrauklūs taikiniai kibernetiniams nusikaltėliams ir sukčiams, tačiau nuo jų nukenčia net ir patyrę kriptovaliutų naudotojai.
Remiantis „Ciphertrace“ duomenimis, 2020 m. daugiau nei 1.6 mlrd. EUR vertės kriptovaliutų buvo pavogtos įsilaužėlių ir sukčių. Dar ankstesniais metais šis skaičius siekė net 4 mlrd. EUR.
Pavogtos sumos yra itin didelės ir gali išgąsdinti pradedančiuosius, svarstančius investuoti į kriptovaliutas. Visgi laikantis šių saugumo patarimų, galėsite apsisaugoti nuo nedorai pralobti norinčių nusikaltėlių
Venkite veltui dalinamų kriptovaliutų konkursų
Šis sukčiavimo metodas dažniausiai pasireiškia socialiniuose tinkluose. Vartotojai yra kviečiami atsiųsti savo kriptovaliutą į tam tikrą adresą ir pažada, kad jie atgal gaus dvigubai daugiau. Kartais „YouTube“ taip pat galima aptikti tiesioginių transliacijų, kurių kūrėjai apsimeta organizuojantys tam tikros kriptovaliutos renginį ir taip pat mėgina žiūrovus apgauti tuo pačiu principu. Šis apgaulės būdas yra paplitęs jau nuo 2017 m.
Neretai apgavikai apsimeta esantys įžymybės. Jie naudoja netikrus socialinių tinklų profilius. Vieną kartą, po socialinio tinklo „Twitter“ kibernetinės atakos, buvo naudojami netgi tikri įžymybių profiliai, todėl būkite atsargūs. Taip pat žinokite, kad apgavikai naudoja daug „Twitter“ paskyrų ir komentuoja ant savo įrašo, jog jis atrodytų patikimai. Dažniausiai po kurio laiko šios paskyros yra ištrinamos.
Venkite prekybos botų apgavysčių
Prekybos botai yra tokios programos, kurios automatiškai prekiauja kriptovaliutomis be jūsų įsikišimo ir uždirba daugiau iš investicijų, nes priima tikslesnius sprendimus, kada parduoti bei kada pirkti. Patariame būti atsargiems, kadangi kai kurios platformos, teikiančios tokias paslaugas, siekia tik išvilioti žmonių pinigus. Šiose platformose vartotojams yra žadamas didžiulis uždarbis kiekvieną mėnesį. Jos yra paremtos piramidės schemos principu. Kai platformos kūrėjai surenka pakankamai pinigų, jie dingsta su investuotojų pinigais ir uždaro savo svetainę.
Pats populiariausias pavyzdys yra „Bitconnect“. Ši platforma investuotojams žadėjo 40% investicijos grąžos kiekvieną mėnesį ir papildomas palūkanas tiems, kurie investavo didesnes sumas. Ši platforma veikė daugiau nei dvejus metus ir jos žetonas pateko į top 10 kriptovaliutų sąrašą. Galiausiai, kūrėjai šią platformą uždarė. Pranešama, kad buvo pavogta daugiau nei 220 mln. EUR.
Apgaulingos prekybos botų platformos dažnai žada didžiules investicijų grąžas ir nepateikia jokių paaiškinimų, kaip veikia prekybos botas. Dažniausiai negalima rasti informacijos apie komandą, sukūrusią šią platformą. Jeigu platforma turi komandos puslapį, patikrinkite, ar komandos narių „LinkedIn“, el. pašto ar „Twitter“ paskyros yra susietos. Taip pat galite paieškoti komandos narių internete, kad sužinotumėte, ar jie yra tikri žmonės.
Atidžiai patikrinkite, ar el. pašto laiškas yra tikras
Netikrus el. pašto laiškus tampa vis sunkiau atpažinti, kadangi sukčiai stengiasi juos padaryti kuo tikroviškesnius. Dažniausiai vartotojai yra skatinami paspausti ant tam tikros nuorodos, kuri akimirksniu į kompiuterį įdiegia kenksmingą programinę įrangą ir įsilaužėliui suteikia prieigą prie informacijos kompiuteryje. Kituose laiškuose vartotojams yra atsiunčiama nuoroda, kuri yra labai panaši į tikros platformos nuorodą, pavyzdžiui, kriptovaliutos keityklos. Tada jie yra skatinami pakeisti savo slaptažodį toje platformoje ar pervesti pinigų.
Sulaukus laiško, prašančio atskleisti jautrią informaciją, pervesti pinigų ar spausti ant nuorodų, nepamirškite patikrinti siuntėjo el. pašto adreso. Taip pat niekada neatidarinėkite neaiškaus siuntėjo nuorodų ir nesidalinkite savo asmeniniais duomenimis ar slaptažodžiais. Jeigu tikrai manote, kad siuntėjas yra tikras, verčiau nueikite į tos platformos svetainę patys ir susisiekite su klientų aptarnavimo skyriumi.
Nelaikykite jautrios informacijos skaitmeniniu pavidalu
Tai yra viena didžiausių klaidų, kurią daro tiek pradedantieji, tiek ir patyrę kriptovaliutų naudotojai. Niekada nedarykite kriptovaliutų piniginių slaptažodžių ar atsarginių kodų skaitmeninių kopijų. Skaitmeninė kopija nėra tik informacijos laikymas telefone/kompiuteryje, tačiau ir nuotraukos, laikomos šiuose prietaisuose.
Laikant jautrios informacijos skaitmenines kopijas, visada egzistuoja rizika, kad įsilaužėliai gaus prieigą prie šios informacijos, pasinaudodami kenksminga programine įranga ar kitokių kibernetinių atakų pagalba. Geriausia šią informaciją yra užsirašyti ant popieriaus.
Visada naudokite dviejų žingsnių autentifikavimo funkciją
Susikūrus naują kriptovaliutų keityklos paskyrą, visada svarbu įgalinti dviejų žingsnių autentifikavimo (2FA) funkciją. Šis autentifikavimo procesas reikalauja suvesti patvirtinimo kodą tam, kad galėtumėte prisijungti prie savo paskyros.
Yra keli metodai, kaip galima gauti tą kodą, pavyzdžiui, gauti jį el. paštu ar SMS. Visgi dauguma kriptovaliutų keityklų skatina vartotojus atsisiųsti programėlę, kuri yra susieta su jūsų paskyra. Toje programėlėje yra generuojamas kodas, kuris pasikeičia, kas 30-40 sekundžių. Populiariausia programėlė tam yra „Google Authenticator“.
Visi minėti saugumo būdai suteikia patikimą apsaugą, tačiau taip pat svarbu yra naudoti skirtingus slaptažodžius skirtingoms platformoms. Šiais laikais pasitaiko daug duomenų nutekėjimo atvejų, nukenčia netgi pasaulinio žinomumo kompanijos. Naudodami skirtingus slaptažodžius, sušvelninsite tokių nemalonių atvejų įtaką, kadangi net ir nutekėjus jūsų duomenims vienoje platformoje, nebus rizikos, kad įsilaužėliai su tuo pačiu slaptažodžiu galės prisijungti ir kitur.
Pietų Korėjos elektronikos gigantai „Samsung“ pristatė savo naujausią flagmaną, kuriame gausu kripto funkcijų.
Technikos gigantai savo virtualiame renginyje „Unpacked 2022” pristatė „Samsung Wallet“ kartu su naujuoju „Galaxy S22 Ultra”. Pranešama, kad piniginė galės pasiekti ir tyrinėti komplikuotus skaitmeninius produktus, tokius kaip kriptovaliutos. Joje taip pat bus galima saugiai laikyti asmeninius dokumentus, pavyzdžiui, vairuotojo ar studento pažymėjimą. Pranešama, kad piniginėje bus galima laikyti netgi automobilio raktelius.
Saugioji piniginė veiks su kompanijos mokėjimų platforma „Samsung Pay“. Saugumą teikia „Samsung Knox Vault“ platforma, kuri užšifruoja jautrią informaciją ir blokų grandinės raktus bei izoliuoja juos nuo telefono pagrindinės operacinės sistemos.
„Samsung“ didina konkurenciją su „Apple“.
Naujoji piniginė tiesiogiai konkuruoja su „Apple Wallet“, kurioje taip pat galima saugiai laikyti jautrius asmeninius duomenis. Vis dėlto „Samsung“ yra vienu žingsniu priekyje, kadangi kompanija leis laikyti kriptovaliutas ir jomis atsiskaityti, o „Apple“ to kol kas nesiūlo. Vis dėlto apie kripto funkcijas buvo užsiminta labai mažai. Taip pat neaišku, kokias monetas palaikys ši piniginė.
Vasario 8 d. „Apple“ taip pat anonsavo patobulinimus savo „Apple Pay“ sistemai. Kompanija planuoja pristatyti „Tap to Pay“ funkciją. Ši funkcija pasiūlys naujas bekontaktes mokėjimo galimybes pardavėjams, tačiau „Apple“ išlieka skeptiški kriptovaliutų klausimų, todėl jų palaikymo dar reiks palaukti.
Į virtualų pasaulį.
„Samsung“ savo naujuosius „Galaxy“ serijos prietaisus pristatė „Decentraland“ esančioje virtualioje „Samsung 837X” erdvėje. Daugiau nei 100,000 vartotojų dalyvavo virtualiame renginyje, kuriame taip pat buvo galima iš anksto užsisakyti naujuosius įrenginius. Kompanija virtualioje erdvėje debiutavo sausio pradžioje, kai sudarė partnerystę su „Decentraland“ ir atidarė savo flagmanų parduotuvę „837”.
Šiame straipsnyje apžvelgsime tradicinio kietojo disko (HDD) bei puslaidininkio disko (SSD) privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte lengviau apsispręsti, kuris labiau tenkina jūsų poreikius.
Jeigu naudojate stacionarų kompiuterį, galite naudoti abiejų rūšių diskus vienu metu. Jei nuspręsite taip ir daryti, šis straipsnis jums padės identifikuoti geriausius būdus naudoti šiuos diskus, kad maksimizuotumėte jų našumą.
Kas yra tradicinis kietasis diskas (HDD)?
Jeigu turite stacionarų kompiuterį, tikėtina, kad jis naudoja tradicinį kietąjį diską, kuriame yra talpinama jūsų operacinė sistema kartu su visomis aplikacijomis, kurias jūs įdiegiate, failais bei aplankais.
Tradicinis kietasis diskas turi apskritą diską, vadinamą plokštele, kuriame yra talpinami jūsų duomenys. Šis diskas sukasi, o tai jam leidžia skaityti arba rašyti duomenis. Kuo greičiau sukasi plokštelė, tuo greičiau dirba kietasis diskas, o tai gali turėti įtakos jūsų operacinės sistemos, aplikacijų užkrovimo ir atidarymo greičiui.
Senesni kietieji diskai naudoja IDE lizdą, kad pasiektų kompiuterio pagrindinę plokštę, tačiau dauguma naujų kietųjų diskų naudoja SATA ryšį. Naujausią SATA versiją, SATA III, galima rasti moderniose pagrindinėse plokštėse. Ši versija suteikia greičiausius įmanomus duomenų perdavimus kietajame diske.
Kas yra puslaidininkis diskas (SSD)?
Puslaidininkis diskas (SSD) yra naujesnė talpyklos technologija, tačiau ir ji nėra tokia jau nauja. Jeigu turite naują nešiojamą kompiuterį, tikėtina, kad jis naudoja SSD.
Priešingai nei tradicinis kietasis diskas, SSD neturi judančių dalių. Vietoje to, jis naudoja NAND Flash atmintį. Kuo daugiau NAND atminties mikroschemų turi SSD, tuo daugiau talpos jis turi. Naujausios technologijos leidžia puslaidininkiams diskams turėti kur kas daugiau NAND mikroschemų nei anksčiau, todėl SSD talpa gali būti panaši į HDD.
Dauguma SSD turi SATA III lizdus, o tai reiškia, kad jie gali būti lengvai įmontuojami HDD vietoje. Vis dėlto maksimalus SATA III duomenų pralaidumas yra 600 MB/s. Nors toks greitis yra normalus kietajam diskui, SDD pajėgia pasiekti kur kas didesnius greičius. Vadinasi, jeigu jūsų SSD naudoja SATA III ryšį, disko našumą apriboja SATA ryšys. Kad to išvengti, galite įsigyti SSD su PCIe ryšiu. Šie diskai įsistato į pagrindinės plokštės PCIe juostą ir suteikia kur kas didesnius greičius. Vis dėlto, jeigu jūsų pagrindinė plokštė yra mažesnė arba naudojate PCIe juostą kitiems prietaisams, pavyzdžiui, vaizdo ar garso plokštėms, tuomet geriau nestatyti SSD į PCIe juostą.
Dar vienas vis dažniau pasitaikantis ryšys SSD diskuose yra M.2. Jeigu jūsų nešiojamas kompiuteris naudoja SSD, tikėtina, kad jis naudoja M.2 ryšį. Dauguma modernių stacionarių kompiuterių taip pat turi pagrindinę plokštę su M.2 lizdu. SSD su M.2 dažniausiai yra mažesni už kitus SSD, o tai reiškia, kad jie gali būti nesunkiai įmontuojami, nepažeidžiant kitų komponentų.
SSD ir HDD kainų palyginimas
Renkantis tarp SSD ir HDD, pirmasis skirtumas, kurį pastebėsite, yra kaina. SSD įprastai yra brangesni negu tradiciniai kietieji diskai.
Vis dėlto verta paminėti, kad kai kurie SSD yra brangesni už kitus. Senesni SATA III SSD yra pigesni negu M.2 ar PCIe SSD ir kadangi SATA technologija jau yra pakankamai sena, kai kurie SATA III SSD nėra labai brangesni už tradicinį kietąjį diską.
Jeigu norite kuo daugiau talpos už kuo mažesnę kainą, HDD yra geriausias pasirinkimas. HDD gamybos procesas yra gana pigus, todėl jie yra pigesni. Galite įsigyti labai didelės talpos HDD už labai žemą kainą, tačiau jeigu jūs ten žadate laikyti svarbius duomenis, geriau prieš perkant pasiskaityti vartotojų atsiliepimus.
SSD ir HDD talpos palyginimas
Kalbant abstrakčiai, jeigu norite daug talpos, HDD yra geriausias pasirinkimas.
HDD talpa svyruoja nuo 40 GB iki 12 TB, o kai kurios įmonės naudoja netgi dar didesnius diskus. Šiuo metu 2 TB kietąjį diską galite įsigyti už prieinamą kainą. HDD, kurių talpa yra nuo 8 TB iki 12 TB, dažniausiai yra naudojami serveriams ir NAS prietaisams, kuriems reikia daug vietos atsarginėms kopijoms.
Rekomenduotina naudoti kelis mažesnius kietuosius diskus vietoj vieno didelio, kadangi nustojus veikti vienam diskui, galite prarasti visus savo duomenis, o jeigu juos laikote keliuose diskuose, vienam diskui sugedus, visko neprarasite.
Taigi, trumpai tariant, HDD puikiai tinka daugybės didelių failų talpinimui, pavyzdžiui, nuotraukoms, vaizdo įrašams ir žaidimams.
Praeityje SSD neturėjo tokios didelės talpos, bet technologinės pažangos dėka, dabar galima įsigyti SSD su keliais terabaitais atminties. Vis dėlto tokios talpos SSD brangiai kainuoja.
Jeigu galite sau leisti, patartina įsigyti mažesnį SSD, su 160-256 GB atminties ir ten laikyti tokias programas kaip operacinę sistemą, kuriai labai praverčia spartus SSD greitis, o kitiems failams, kuriems greitis nėra toks svarbus, naudoti HDD.
SSD ir HDD greičio palyginimas
Lyginant SSD ir HDD greitį, pasimato aiškus skirtumas. Puslaidininkiai diskai visada buvo greitesni už tradicinius kietuosius diskus, tačiau nuolat tobulėjant SSD technologijai, skirtumas dabar yra dar aiškesnis.
Pirmiausia apžvelkime HDD greičius. Kadangi šio tipo diskai naudoja besisukančią plokštelę, disko greitis labai priklauso nuo apsisukimų per minutę dažnio. Kuo daugiau apsisukimų per minutę, tuo greitesnis disko našumas. Dauguma pigesnių kietųjų diskų turi 5400 apsisukimų per minutę. Tai yra lėčiausias modernių kietųjų diskų greitis. Patartina įsigyti diską, kuris gali pasiekti 7200 apsisukimų per minutę. Galite įsigyti ir 10000 ar net daugiau apsisukimų per minutę pasiekiančius diskus, tačiau jie yra retesni ir brangesni.
SSD ir HDD skaitymo bei rašymo greičiai yra matuojami MB/s. Skaitymo greitis parodo, kaip greitai diskas gali perskaityti duomenis, o rašymo greitis parodo, kaip greitai duomenys yra perrašomi į diską.
Yra ir kiti faktoriai, lemiantys HDD greičius, pavyzdžiui, talpa, tačiau dažniausiai SATA III kietasis diskas su 5400 apsisukimų per minutę pasiekia apie 100 MB/s greitį, o su 7200 apsisukimų per minutę jis pasiekia apie 150 MB/s.
Kadangi SSD neturi judančių dalių, jų greitis nėra priklausomas nuo apsisukimų per minutę skaičiaus, bet nuo technologijos ir duomenų ryšio.
SSD su SATA III ryšiu turėtų pasiekti apie 550 MB/s skaitymo ir 520 MB/s rašymo greičius. Kai kurie SSD gali būti ir greitesni, tačiau didžiausias greitis bus 600 MB/s. Taigi, net ir su SATA III ryšiu, kuris apriboja SSD greičio galimybes, jūs gaunate apie keturis kartus didesnius greičius, lyginant su tradiciniais kietaisiais diskais.
Jeigu naudojate SSD su geriau optimizuotais ryšiais, skirtumas tampa kur kas didesnis. Vidutiniai PCIe/M.2 SSD greičiai svyruoja nuo 1.2 GB/s iki apytiksliai 1.4 GB/s, o jeigu naudojate brangesnius, galite tikėtis net 2.2 GB/s.
Taigi, lyginant SSD ir HDD greičius, SSD yra aiškus nugalėtojas.
SSD ir HDD kiti apsvarstymai
Egzistuoja ir kiti faktoriai, kuriuos turėtumėte apsvarstyti, prieš perkant SSD ar HDD. Pavyzdžiui, kadangi SSD neturi judančių dalių, jie yra labiau tvirtesni, todėl SSD yra geresnis pasirinkimas nešiojamiems kompiuteriams ir kitiems mobiliems prietaisams.
SSD taip pat gali sunaudoti mažiau energijos negu HDD, o tai reiškia, kad nešiojami kompiuteriai su SSD pasižymės ilgesne baterijos tarnavimo trukme, tačiau tai priklauso nuo SSD rūšies.
Taigi, kuris pasirinkimas labiau tenkina jūsų poreikius? Nors SSD yra greitesni, tvirtesni ir labiau taupo energiją, HDD pasižymi prieinamesne kaina, ypač, kai reikia didelės talpos.
Šioje svetainėje naudojami slapukai, kad galėtume suteikti jums geriausią įmanomą vartotojo patirtį. Slapukų informacija yra saugoma jūsų naršyklėje ir atlieka tokias funkcijas kaip atpažinti jus, kai grįžtate į mūsų svetainę, ir padeda mūsų komandai suprasti, kurios svetainės dalys jums atrodo įdomiausios ir naudingiausios.
Būtini sisteminiai slapukai
Griežtai būtinas slapukas turi būti visada įjungtas, kad galėtume išsaugoti jūsų slapukų nustatymų nuostatas.
Jei išjungsite šį slapuką, negalėsime išsaugoti jūsų nuostatų. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą apsilankę šioje svetainėje turėsite vėl įjungti arba išjungti slapukus.