STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

SSD ir HDD palyginimas: kuris diskas labiau tenkina jūsų poreikius?

Šiame straipsnyje apžvelgsime tradicinio kietojo disko (HDD) bei puslaidininkio disko (SSD) privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte lengviau apsispręsti, kuris labiau tenkina jūsų poreikius.

Jeigu naudojate stacionarų kompiuterį, galite naudoti abiejų rūšių diskus vienu metu. Jei nuspręsite taip ir daryti, šis straipsnis jums padės identifikuoti geriausius būdus naudoti šiuos diskus, kad maksimizuotumėte jų našumą.

Kas yra tradicinis kietasis diskas (HDD)?

Jeigu turite stacionarų kompiuterį, tikėtina, kad jis naudoja tradicinį kietąjį diską, kuriame yra talpinama jūsų operacinė sistema kartu su visomis aplikacijomis, kurias jūs įdiegiate, failais bei aplankais.

Tradicinis kietasis diskas turi apskritą diską, vadinamą plokštele, kuriame yra talpinami jūsų duomenys. Šis diskas sukasi, o tai jam leidžia skaityti arba rašyti duomenis. Kuo greičiau sukasi plokštelė, tuo greičiau dirba kietasis diskas, o tai gali turėti įtakos jūsų operacinės sistemos, aplikacijų užkrovimo ir atidarymo greičiui.

Senesni kietieji diskai naudoja IDE lizdą, kad pasiektų kompiuterio pagrindinę plokštę, tačiau dauguma naujų kietųjų diskų naudoja SATA ryšį. Naujausią SATA versiją, SATA III, galima rasti moderniose pagrindinėse plokštėse. Ši versija suteikia greičiausius įmanomus duomenų perdavimus kietajame diske.

Kas yra puslaidininkis diskas (SSD)?

Puslaidininkis diskas (SSD) yra naujesnė talpyklos technologija, tačiau ir ji nėra tokia jau nauja. Jeigu turite naują nešiojamą kompiuterį, tikėtina, kad jis naudoja SSD.

Priešingai nei tradicinis kietasis diskas, SSD neturi judančių dalių. Vietoje to, jis naudoja NAND Flash atmintį. Kuo daugiau NAND atminties mikroschemų turi SSD, tuo daugiau talpos jis turi. Naujausios technologijos leidžia puslaidininkiams diskams turėti kur kas daugiau NAND mikroschemų nei anksčiau, todėl SSD talpa gali būti panaši į HDD.

Dauguma SSD turi SATA III lizdus, o tai reiškia, kad jie gali būti lengvai įmontuojami HDD vietoje. Vis dėlto maksimalus SATA III duomenų pralaidumas yra 600 MB/s. Nors toks greitis yra normalus kietajam diskui, SDD pajėgia pasiekti kur kas didesnius greičius. Vadinasi, jeigu jūsų SSD naudoja SATA III ryšį, disko našumą apriboja SATA ryšys. Kad to išvengti, galite įsigyti SSD su PCIe ryšiu. Šie diskai įsistato į pagrindinės plokštės PCIe juostą ir suteikia kur kas didesnius greičius. Vis dėlto, jeigu jūsų pagrindinė plokštė yra mažesnė arba naudojate PCIe juostą kitiems prietaisams, pavyzdžiui, vaizdo ar garso plokštėms, tuomet geriau nestatyti SSD į PCIe juostą.

Dar vienas vis dažniau pasitaikantis ryšys SSD diskuose yra M.2. Jeigu jūsų nešiojamas kompiuteris naudoja SSD, tikėtina, kad jis naudoja M.2 ryšį. Dauguma modernių stacionarių kompiuterių taip pat turi pagrindinę plokštę su M.2 lizdu. SSD su M.2 dažniausiai yra mažesni už kitus SSD, o tai reiškia, kad jie gali būti nesunkiai įmontuojami, nepažeidžiant kitų komponentų.

SSD ir HDD kainų palyginimas

Renkantis tarp SSD ir HDD, pirmasis skirtumas, kurį pastebėsite, yra kaina. SSD įprastai yra brangesni negu tradiciniai kietieji diskai.

Vis dėlto verta paminėti, kad kai kurie SSD yra brangesni už kitus. Senesni SATA III SSD yra pigesni negu M.2 ar PCIe SSD ir kadangi SATA technologija jau yra pakankamai sena, kai kurie SATA III SSD nėra labai brangesni už tradicinį kietąjį diską.

Jeigu norite kuo daugiau talpos už kuo mažesnę kainą, HDD yra geriausias pasirinkimas. HDD gamybos procesas yra gana pigus, todėl jie yra pigesni. Galite įsigyti labai didelės talpos HDD už labai žemą kainą, tačiau jeigu jūs ten žadate laikyti svarbius duomenis, geriau prieš perkant pasiskaityti vartotojų atsiliepimus.

SSD ir HDD talpos palyginimas

Kalbant abstrakčiai, jeigu norite daug talpos, HDD yra geriausias pasirinkimas.

HDD talpa svyruoja nuo 40 GB iki 12 TB, o kai kurios įmonės naudoja netgi dar didesnius diskus. Šiuo metu 2 TB kietąjį diską galite įsigyti už prieinamą kainą. HDD, kurių talpa yra nuo 8 TB iki 12 TB, dažniausiai yra naudojami serveriams ir NAS prietaisams, kuriems reikia daug vietos atsarginėms kopijoms.

Rekomenduotina naudoti kelis mažesnius kietuosius diskus vietoj vieno didelio, kadangi nustojus veikti vienam diskui, galite prarasti visus savo duomenis, o jeigu juos laikote keliuose diskuose, vienam diskui sugedus, visko neprarasite.

Taigi, trumpai tariant, HDD puikiai tinka daugybės didelių failų talpinimui, pavyzdžiui, nuotraukoms, vaizdo įrašams ir žaidimams.

Praeityje SSD neturėjo tokios didelės talpos, bet technologinės pažangos dėka, dabar galima įsigyti SSD su keliais terabaitais atminties. Vis dėlto tokios talpos SSD brangiai kainuoja.

Jeigu galite sau leisti, patartina įsigyti mažesnį SSD, su 160-256 GB atminties ir ten laikyti tokias programas kaip operacinę sistemą, kuriai labai praverčia spartus SSD greitis, o kitiems failams, kuriems greitis nėra toks svarbus, naudoti HDD.

SSD ir HDD greičio palyginimas

Lyginant SSD ir HDD greitį, pasimato aiškus skirtumas. Puslaidininkiai diskai visada buvo greitesni už tradicinius kietuosius diskus, tačiau nuolat tobulėjant SSD technologijai, skirtumas dabar yra dar aiškesnis.

Pirmiausia apžvelkime HDD greičius. Kadangi šio tipo diskai naudoja besisukančią plokštelę, disko greitis labai priklauso nuo apsisukimų per minutę dažnio. Kuo daugiau apsisukimų per minutę, tuo greitesnis disko našumas. Dauguma pigesnių kietųjų diskų turi 5400 apsisukimų per minutę. Tai yra lėčiausias modernių kietųjų diskų greitis. Patartina įsigyti diską, kuris gali pasiekti 7200 apsisukimų per minutę. Galite įsigyti ir 10000 ar net daugiau apsisukimų per minutę pasiekiančius diskus, tačiau jie yra retesni ir brangesni.

SSD ir HDD skaitymo bei rašymo greičiai yra matuojami MB/s. Skaitymo greitis parodo, kaip greitai diskas gali perskaityti duomenis, o rašymo greitis parodo, kaip greitai duomenys yra perrašomi į diską.

Yra ir kiti faktoriai, lemiantys HDD greičius, pavyzdžiui, talpa, tačiau dažniausiai SATA III kietasis diskas su 5400 apsisukimų per minutę pasiekia apie 100 MB/s greitį, o su 7200 apsisukimų per minutę jis pasiekia apie 150 MB/s.

Kadangi SSD neturi judančių dalių, jų greitis nėra priklausomas nuo apsisukimų per minutę skaičiaus, bet nuo technologijos ir duomenų ryšio.

SSD su SATA III ryšiu turėtų pasiekti apie 550 MB/s skaitymo ir 520 MB/s rašymo greičius. Kai kurie SSD gali būti ir greitesni, tačiau didžiausias greitis bus 600 MB/s. Taigi, net ir su SATA III ryšiu, kuris apriboja SSD greičio galimybes, jūs gaunate apie keturis kartus didesnius greičius, lyginant su tradiciniais kietaisiais diskais.

Jeigu naudojate SSD su geriau optimizuotais ryšiais, skirtumas tampa kur kas didesnis. Vidutiniai PCIe/M.2 SSD greičiai svyruoja nuo 1.2 GB/s iki apytiksliai 1.4 GB/s, o jeigu naudojate brangesnius, galite tikėtis net 2.2 GB/s.

Taigi, lyginant SSD ir HDD greičius, SSD yra aiškus nugalėtojas.

SSD ir HDD kiti apsvarstymai

Egzistuoja ir kiti faktoriai, kuriuos turėtumėte apsvarstyti, prieš perkant SSD ar HDD. Pavyzdžiui, kadangi SSD neturi judančių dalių, jie yra labiau tvirtesni, todėl SSD yra geresnis pasirinkimas nešiojamiems kompiuteriams ir kitiems mobiliems prietaisams.

SSD taip pat gali sunaudoti mažiau energijos negu HDD, o tai reiškia, kad nešiojami kompiuteriai su SSD pasižymės ilgesne baterijos tarnavimo trukme, tačiau tai priklauso nuo SSD rūšies.

Taigi, kuris pasirinkimas labiau tenkina jūsų poreikius? Nors SSD yra greitesni, tvirtesni ir labiau taupo energiją, HDD pasižymi prieinamesne kaina, ypač, kai reikia didelės talpos.

Plačiau

10 dažniausių telefonų problemų ir jų sprendimo būdai

Šiais laikais žmonės yra neatsiejami nuo telefonų. Juos nešamės visur - į vakarėlius, restoranus ir net į tualetą, tačiau jei kas nors telefonui nutinka, neretai nežinome, ką daryti. Taigi, paruošėme dažniausių telefonų problemų sąrašą, kurias nesunkiai galima išspręsti.

 1. Sulėtėjęs telefonas

Tai yra pati dažniausia telefonų problema, kuri pasitaiko dar dažniau, kai telefonas sensta. Lėtumo priežastis yra nereikalingos programėlės, kurios naudoja jūsų prietaiso RAM atmintį ir saugo daugybę failų jūsų telefone.

Ištrinkite visas nereikalingas programėles ir failus iš telefono, išvalykite savo talpyklą. Jeigu telefonas vis dar lėtai veikia, atkurkite gamyklinius parametrus.

 1. Prasta baterija

Deja, su tuo susiduria kiekvienas telefono savininkas. Pagrindinės problemos yra trumpas baterijos tarnavimo laikas arba lėtas krovimo laikas.

Baterijos nustatymuose sužinokite, kurios programėlės eikvoja daugiausiai baterijos ir ištrinkite tas programėles. Naudokite baterijos taupymo režimą, išjunkite vietovės paslaugas, sumažinkite ekrano apšvietimo lygį.

 1. Atminties trūkumas

Daugumos telefonų saugyklos yra apkrautos nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Nusipirkus naują telefoną, reikėtų pasirūpinti savo saugykla, kad po keleto dienų nereikėtų panikuoti dėl atminties trūkumo, ypač, kai ne visų telefonų atmintį galima praplėsti.

Naudokite talpyklos valymo programėles, kurios leidžia išvalyti tam tikros programėlės talpyklą. Ištrinkite nereikalingas programėles. Perkelkite savo nuotraukas į debesies talpyklą, kad atlaisvintumėte atimties kiekį savo telefone.

 1. Telefono arba programėlių išsijungimai

Tai įvyksta, kai jūsų programėlėse įsivelia klaida ar kai telefonui trūksta atminties.

Išvalykite išsijungiančios programėlės duomenis programėlių tvarkytuve. Venkite naudoti kelias programėles vienu metu. Perkraukite telefoną arba atstatykite gamyklinius parametrus.

 1. Perkaitimas

Per dažnas telefono naudojimas priverčia jį kaisti. Reiklios programėlės, pavyzdžiui, žaidimai padidina prietaiso temperatūrą, o tai gali neigiamai atsiliepti baterijai.

Stenkitės nenaudoti telefono, kol jis kraunasi. Nenaudokite procesorių apkraunančių programėlių ir darykite pertraukas. Jeigu telefonas vis dar kaista, gali būti kaltas pats gamintojas.

 1. Ryšio problemos su Wi-Fi ar Bluetooth

Tai viena iš laikinų telefono problemų, kurią nesunkiai galima išspręsti. Įjunkite lėktuvo režimą 30-60 sekundžių ir pamėginkite iš naujo prisijungti.

 1. Neina atsisiųsti programėlių

Pagrindinė šios problemos priežastis yra sugadinta talpykla. Išvalykite „Google Play“ talpyklą. Patartina ištrinti ir „Google Play“ istoriją. Įsitikinkite, kad naudojate naujausią „Google Play“ versiją. Jeigu problema nedingo, išvalykite „Google Play Services“ talpyklą ir duomenis.

 1. Sinchronizavimo problemos

Sinchronizavimo problemos po kurio laiko išsisprendžia automatiškai. Jeigu taip nėra, pašalinkite savo „Google“ paskyrą ir pridėkite ją iš naujo. Įsitikinkite, kad jūsų interneto ryšys veikia tinkamai. Patikrinkite, ar yra sistemos atnaujinimų ir, jei reikia, atnaujinkite.

 1. Neveikia „microSD“ kortelė

Tai atsitinka, kai jūsų SD kortelė susiduria su skaitymo ar rašymo klaidomis ir jūsų telefonas negali atpažinti SD kortelės po formatavimo. Patikrinkite savo atminties kortelės talpą ir formatuokite ją į exFAT, jeigu jos talpa yra iki 32 GB. Perkraukite savo telefoną atkūrimo režime ir pasirinkite „Android“ talpyklos išvalymą. Tokiu būdu išvalysite SD kortelę ir pakeisite jos formatą į FAT32.

 1. Įskilęs ekranas

Tam, kad išvengtumėte šios problemos, naudokite gerą ekrano saugiklį. Jie gali būti brangūs, tačiau ši investicija gali atpirkti sudužusius ar įskilusius ekranus.

Plačiau

Kodėl „Monero“ tampa pagrindiniu pasirinkimu nusikalstamos veiklo...

Kriptovaliuta „Monero“ pamažu tampa pagrindiniu nusikaltėlių pasirinkimu. Jungtinėse Valstijose teisėsauga pripažino šios kriptovaliutos patrauklumą ir naudą nusikaltėliams. Kyla klausimas, kodėl būtent ši kriptovaliuta taip juos žavi? Atsakymas slypi monetos sugebėjimuose visiškai nepalikti jokių pėdsakų teisėsaugai. Anksčiau „Bitcoin“ buvo pagrindinis pasirinkimas nusikaltėlių pasaulyje, tačiau individai, naudojantys „Bitcoin“ savo nelegaliam uždarbiui slėpti, pastebėjo, kad „Bitcoin“ palieka pastebimus pervedimų pėdsakus, todėl egzistuoja rizika, kad nusikaltėliai gali būti identifikuoti. „Monero“ yra privačiausia kriptovaliuta, dėl kurios dizaino visiškai neįmanoma identifikuoti siuntėjo, adresato ir netgi siunčiamos sumos.

Išpirkos reikalaujančios programos

Akivaizdu, kad tokia kriptovaliuta tampa labai patraukli individams, uždirbantiems iš kibernetinių nusikaltimų. Susidomėjimas yra ypač didelis tarp nusikaltėlių, platinančių išpirkas reikalaujančias programas. Buvo pastebėta, kad nusikaltėliai vis dažniau reikalauja sumokėti išpirkas būtent su „Monero“.

Nustatyta, kad 2020 metų pradžioje „Monero“ sudarė mažiau nei penktadalį išpirkų mokėjimų. Vis dėlto tikimasi, kad ši statistika padidės 50% iki šių metų pabaigos. Taip pat buvo pranešta, kad kai kurios aukos buvo priverstos mokėti 10-20% daugiau, jei išpirką norėjo sumokėti „Bitcoin“ pagalba. Taip yra dėl anksčiau minėtų rizikų, susijusių su „Bitcoin“.

Kai „Monero“ pasirodė pirmąkart, „Monero“ kūrėjai pareiškė, kad „Bitcoin“ susekamumas yra didelė šios kriptovaliutos spraga, kadangi pagrindinės elektroninių pinigų funkcijos turi būti privatumas ir anonimiškumas. Šiuo metu „Monero“ rinkos kapitalizacija sudaro mažiau nei 1% „Bitcoin“ rinkos kapitalizacijos, tačiau tai gali pasikeisti, kadangi aukštas privatumo lygis pritraukia vis daugiau vartotojų. Vis dėlto kai kuriems vartotojams gali dingti noras naudoti „Monero“ dėl šios kriptovaliutos patrauklumo nusikaltėliams.

Anonimiškumas

Nėra abejonių, kad privačių kriptovaliutų anonimiškumas kelia nerimą teisėsaugai, nes tai apsunkina jų atliekamus tyrimus. Tai tampa ir problema daugybei kriptovaliutų keityklų, kurios nenori siūlyti galimybės įsigyti tokias monetas dėl didėjančių reguliavimo reikalavimų.

Pranešama, kad „Monero“ kūrėjai sulaukia žinučių iš išpirkos reikalaujančių programų kūrėjų, kurie domisi, kokiu principu veikia ši moneta. Europolas savo pranešime pranešė, kad tokios privačios monetos labai apsunkina tyrimus, susijusius su kriptovaliutomis. Jungtinių Valstijų vidaus pajamų tarnyba siūlo šešiaženkles sumas tiems, kurie gali sukurti įrankius „Monero“ sekimui. Po šio pranešimo paskelbimo JAV vidaus pajamų tarnyba sudarė kontraktus su dviem kandidatais. Manoma, kad kitos JAV agentūros taip pat plėtoja panašius santykius su tais, kurie gali išspręsti „Monero“ rebusą.

Visgi „Monero“ ir kitos privačios kriptovaliutos iki šiol kelia dideles problemas teisėsaugai.

Plačiau

6 būdai apsaugoti savo asmeninius duomenis internete

Šiais laikais pasirodo vis daugiau naujienų apie nutekėjusius interneto vartotojų duomenis, kuriuos gali panaudoti nusikaltėliai. Paruošėme keletą patarimų, kurie padės apsaugoti jūsų asmeninius duomenis internete.

 1. Naudokite stiprius slaptažodžius

Kuriant slaptažodį, negalvokite žodžių ar skaičių, kuriuos nusikaltėliai galėtų lengvai atspėti, pavyzdžiui gimtadienio datos. Naudokite kombinacijas su mažosiom ir didžiosiom raidėm, skaičiais ir simboliais. Slaptažodžius periodiškai keiskite. Taip pat patartina naudoti skirtingus slaptažodžius skirtingose svetainėse. Slaptažodžių valdymo programėlės gali padėti nepasimesti tarp visų skirtingų slaptažodžių.

 1. Apribokite informacijos, kuria dalinatės socialiniuose tinkluose, kiekį

Visi pažįsta bent vieną žmogų, kuris viešina visas savo gyvenimo detales internete. Tai gali ne tik erzinti kitus, bet ir sukelti pavojų jūsų asmeninei informacijai. Socialiniuose tinkluose patikrinkite savo privatumo nustatymus ir atkreipkite dėmesį, kas gali matyti jūsų įrašus. Taip pat būkite atsargūs, kai viešai skelbiate savo vietovę, gimtąjį miestą, gimimo datą ar kitas asmenines detales.

 1. Atsargiai naudokite nemokamą Wi-Fi tinklą

Dauguma viešų Wi-Fi tinklų yra labai prastai apsaugoti, o tai reiškia, kad kiti to paties tinklo naudotojai nesunkiai gali sekti jūsų veiklą. Todėl patartina neapsipirkinėti internetu, kol naudojate viešąjį Wi-Fi tinklą, kad nusikaltėliai nepavogtų jūsų banko kortelės informacijos.

 1. Būkite atsargūs prieš spausdami ant nuorodų

Kibernetiniai nusikaltėliai dažnai siunčia žinutes, kurios atrodo kaip pranešimai iš banko, komunalinių mokesčių kompanijų ar kitų korporacijų. Tam tikros detalės, pavyzdžiui, gramatinės klaidos ar neįprastas el. pašto adresas išduoda, kad pranešimas yra nepatikimas.

 1. Įsitikinkite, kad svetainė, kurioje lankotės yra saugi

Prieš vedant asmeninę informaciją internetinėje svetainėje, atkreipkite dėmesį į savo naršyklės viršų. Jeigu prie svetainės nuorodos yra užrakto simbolis ir nuorodos pradžia yra „htpps“, reiškia, kad svetainė yra saugi.

 1. Naudokite papildomas saugumo priemones

Įsirašykite antivirusinę programą ir užkardą. Kad užtikrintumėte dar didesnį saugumą, galite apsvarstyti kibernetinio saugumo draudimą, kuris apsaugos jus ir jūsų šeimą, jeigu tapsite kibernetinės atakos auka.

Plačiau

Kaip tausoti savo telefono bateriją

Išmanieji telefonai, kaip ir žmonės, sugeba pasiekti įspūdingų pasiekimų, bet jeigu jie nuolat veikia pilnu pajėgumu, jie greitai pavargsta. Niekas nemėgsta telefone išvysti, kad baterija baigia išsikrauti, todėl paruošėme keletą patarimų, kurie padės tausoti telefono bateriją.

Pagrindiniai sprendimai

1) Sumažinti ekrano apšvietimo lygį

Vienas paprasčiausių būdų prailginti telefono baterijos gyvavimo ciklą yra ekrano apšvietimo lygio sumažinimas. Nors šis patarimas ir yra visiems žinomas, jis iš tiesų labai veiksmingas. Taip pat patartina būti įjungus automatinio apšvietimo režimą, kuris automatiškai patamsins jūsų ekraną, jeigu esate mažo apšvietimo aplinkoje.

2) Atkreipkite dėmesį į naudojamas programėles

Dauguma populiarių programėlių labai sparčiai eikvoja jūsų bateriją, ypač tos kurios yra reiklios vaizdo grafikoms arba audio. Verta paminėti, jog vaizdo žaidimai, ypač nemokamos versijos su reklamomis, yra pagrindiniai kaltininkai. Taip pat nepamirškite visiškai išjungti programėlių, o ne tik jas minimizuokite. Fone veikiančios programėlės irgi prisideda prie baterijos eikvojimo.

3) Atsisiųskite baterijos tausojimui skirtas programėles

Jeigu praleidžiate mažiau laiko žaisdami vaizdo žaidimus, tačiau jūsų baterija vis tiek senka greitai, tuomet kaltininkai gali būti mažiau akivaizdūs. Pamėginkite parsisiųsti tokias programėles kaip „Battery HD+“, kurios seka jūsų telefono našumą kelių dienų laikotarpyje ir analizuoja, kurios programėlės yra didžiausios jūsų baterijos priešės.

4) Išjunkite Wi-Fi

Kol yra įjungtas Wi-Fi ryšys, jūsų telefonas nuolat ieško interneto prieigos taško. Nors prisijungimas prie artimiausio Wi-Fi signalo gali sutaupyti jūsų mobiliuosius duomenis, tai taip pat gali eikvoti jūsų bateriją, todėl Wi-Fi įjunkite tik tada, kai jums to reikia.

5) Įjunkite lėktuvo režimą

Lėktuvo režimas pasitarnauja ne tik lėktuve, bet ir norint sutaupyti baterijos. Blogoji pusė yra ta, kad negalėsite niekam skambinti, sulaukti skambučių, rašyti žinučių ar naršyti internete, tačiau tai puikus būdas tausoti bateriją, kai to labai reikia. Lėktuvo režimas taip pat pasitarnauja, kai nėra ryšio, pavyzdžiui, kai esate po žeme. Įjungus jį, telefono baterija nėra eikvojama dėl nuolatinio signalo ieškojimo.

Papildomi sprendimai

1) Išjunkite vietovės paslaugas

Vietovės paslaugos naudoja GPS technologiją, kad aptiktų jūsų tikslią buvimo vietą. Tai gali pasitarnauti, kai naviguojate nepažįstamoje teritorijoje, tačiau tai taip pat eikvoja jūsų bateriją. Kad to išvengtumėte, išjunkite vietovės paslaugas ir naudokite jas tik tada kai to tikrai reikia.

2) Sumažinkite programėlių siunčiamų pranešimų skaičių

Gauti pranešimus akimirksniu yra labai patogu, tačiau kai jų yra per daug, kenčia baterija. Išjunkite programėlių pranešimus arba palikite tik svarbiausių programėlių pranešimus, kad prailgintumėte savo telefono baterijos gyvavimo ciklą.

Plačiau

Vaizdo žaidimai, kurie leidžia žaidėjams uždirbti žaidžiant, ke...

Pagrindinis tikslas, dėl kurio žmonės žaidžia vaizdo žaidimus, visada buvo smagus laiko praleidimas. Vis dėlto pamažu atsiranda nauja žaidimų klasė, kur žaidimas tampa tarsi investavimo galimybė ir netgi potencialus pinigų uždirbimo būdas. Pastaruoju metu uždirbti leidžiantys žaidimai kaip, pavyzdžiui, „Axie Infinity“ ar „The Sandbox“ tampa vis populiaresni.

Vienas panašumas tarp jų ir ankstesnių klasikinių žaidimų yra tas, kad ir vieni, ir kiti pasižymi komplikuotomis ekonominėmis ekosistemomis. Pavyzdžiui, 1984 m. pasirodžiusiame „Elite“ žaidime žaidėjai keliaudavo iš vienos planetos į kitą ir mėgindavo padidinti savo kreditų skaičių, pirkdami ir pardavinėdami ginklus ar kitokias prekes. „The Sims“ žaidimų franšizėje žaidėjai galėjo pirkti viską - nuo picų iki namų.

Visgi šiuose senesniuose žaidimuose žaidimo valiuta neturėjo jokios vertės realiame pasaulyje. Taip pat egzistuoja ir tokie žaidimai kaip „World of Warcraft“, kur žaidėjai daiktus maino tamsiojoje rinkoje. Visgi naujos klasės uždirbti leidžiantys žaidimai veikia visiškai kitaip.

Šios naujos žaidimų kategorijos lyderis šiuo metu yra „Axie Infinity“, kurį sukūrė programuotojas iš Vietnamo Sky Mavis. Žaidimas šiuo metu turi apytiksliai 1.85 milijono aktyvių kasdienių vartotojų, iš kurių dauguma gyvena Filipinuose, Venesueloje bei JAV.

Žaidimo pagrindas yra mielos būtybės, vadinamos Axies, kurias žaidėjai augina, treniruoja, naudoja užduotims vykdyti ir kovoja. Žaidimo tikslas yra rinkti meilės eliksyrus (SLP), kurie gali būti naudojami auginti naujus Axies.

Šie eliksyrai taip pat pasitarnauja kaip kriptovaliuta, kurią galima pirkti ir pardavinėti kriptovaliutų keityklose. Pranešama, kad geriausi žaidėjai uždirba apie 1500 SLP per dieną (šiuo metu tai yra lygu apytiksliai 91 eurui, tačiau SLP vertė nuolat kinta).

Pačios būtybės gali būti mainomos NFT forma. NFT yra tarsi skaitmeniniai meno kūriniai, kurie egzistuoja skaitmeninėse buhalterijos žurnaluose, kurie plačiau vadinami blokų grandinėmis (angl. blockchains).

Kiti žaidimo elementai, pavyzdžiui, nekilnojamas turtas, gėlės, statinės ir šviestuvai irgi gali būti mainomi NFT forma. Visi jie yra perkami ir parduodami, naudojami Ethereum (ETH), antra didžiausia kriptovaliuta po Bitcoin.

Toks žingsnis į priekį buvo ilgai laukiamas, kadangi tokiuose žaidimuose kaip „World of Warcraft“ prekyba žaidimo elementais turi būti vykdoma trečių šalių aukcionų svetainėse ir už tokią veiklą žaidėjai yra baudžiami. Prekybos procesas „Axie Infinity“ ir kituose panašiuose žaidimuose yra saugesnis.

https://youtu.be/xKgV4V0aq7M

Norint pradėti žaisti „Axie Infinity“, žaidėjai turi nusipirkti arba pasiskolinti tris Axies. Jų kaina prasideda nuo apytiksliai 170 eurų. Aukštesnio lygio, reti ar mistiniai Axies verti kur kas daugiau.

Pats brangiausias Axie buvo parduotas 2020 m. gale. Jis buvo parduotas už 300 ETH (tuo metu 300 ETH vertė siekė apytiksliai 103 000 eurų, o dabar 300 ETH vertė siekia virš 1.1 milijono eurų).

Su šiuo žaidimu yra susieta dar viena kriptovaliuta, vadinama Axie Infinity Shard (AXS). AXS investuotojai turi galimybę balsuoti dėl žaidimo ekosistemos valdymo bei gali ją panaudoti, kad gauti dalį bendruomenės iždo. AXS taip pat sulaukė didelio augimo. Tai yra didžiausia žaidimų kriptovaliuta rinkoje.

Be „Axie Infinity“ dar vienas uždirbti leidžiantis žaidimas yra „CryptoKitties“. Šiame žaidime žaidėjai perka, augina ir maino skaitmenines kates, naudodami Ethereum kriptovaliutą. Šios katės taip pat yra NFT, kurie generuoja pajamas ne tik žaidimo kūrėjams, bet ir patiems žaidėjams. Brangiausia katė buvo parduota už 600 ETH.

Apart to, kad šie žaidimai suteikia galimybę užsidirbti, juose taip pat formuojasi bendruomenės, kuriose susitikę žaidėjai ir kūrėjai dalinasi išmintimi bei atlieka sandorius. Puikus to pavyzdys yra „The Sandbox“. Žaidimo žanras panašus į „Minecraft“. Jame žaidėjai stato savo kūrinius ir mainosi jais NFT forma.

Šio žaidimo ekonomika yra varoma SAND kriptovaliuta. Vienas iš būdų uždirbti SAND, yra pardavinėti nekilnojamo turto sklypus, vadinamus LAND. Vien per vasario mėnesį žaidimas pasiekė rekordą ir buvo parduota 2352 LAND sklypai, kurių vertė sudėjus siekė virš 2.4 milijonų eurų.

Plačiau

LG G7 koncepcija padės jums pamiršti viską, kas susiję su „iPhon...

2017.10.30

Apple iPhone X užsakymai prasidėjo po" vieno mėnesio laukimo " , atskleisdami  populiarumo lygį, kurį lydi naujausias ir geriausias" iPhone ". Tačiau mes turime naujausią "LG G7" koncepcijos vaizdo įrašą, kuris jus privers žiūrėti į priekį ir pamiršti apie "Apple" telefoną.

"LG G7" demonstruoja, kaip iš tiesų išmanusis telefonas gali atrodyti nuo" kraštinės iki kraštinės "

 Naujausia "LG G7" koncepcija rodo, kaip ekranas užpildytas iki prietaiso šonų, uždengia  kelią metalinei daliai ir daro jį išties iš viršaus į apačią panašų į " iPhone X"  išmanųjį telefoną. Ši dalis neabejotinai padės vartotojams pamėgti telefoną, ir jei jūs manote, kad "LG V30" buvo puikus "Android" flagmanas, turėtumėte labiau  pasikliauti "LG G7" .

Pirmiausia, gamintojai nesiruošia eiti į kompromisą santykiuose dėl aparatinės įrangos. Jie siūlo, kad telefonas būtų aprūpintas Snapdragon 845. Lustų rinkinys bus pristatytas gruodį, todėl mes jums pranešime visas naujienas apie tai, kas svarbu ir kas mažiau svarbu.


Optinė dalis , kurią "LG" pasiekė  "V30" išleidimui yra esmė ir tai, ko mes tikimės, kad vėl bus pakartota, išleidžiant "G7". Žemiau pateiktame koncepcijos vaizdo įraše buvo parodytas tas pats pirštų atspaudų skaitytuvas ir galinės kameros stiklo padėtis, tačiau su nedideliu išlinkimu viduryje.

Stiklinė nugarėlė yra mozaikinio tipo modelio, kuris, be abejo, bus akį traukiantis papildymas, jei ant jos puikuosis G7. Bendras ekrano santykis taip pat buvo žymiai sumažintas, todėl mes tikimės, kad gamintojas pateiks keletą patarimų, kaip pagaminti puikų flagmaną 2018 m.

 

Plačiau

„Apple“ patikslina, kad „iPhone“ X šaltu oru nefunkcionuoja t...

2017.11.20

Po daugybės "iPhone X" įrenginių savininkų pranešimų apie išmaniojo telefono prastą ekrano veikimą šaltu oru, "Apple" išleido naują programinės įrangos atnaujinimą, kuris turėtų išspręsti šią problemą. Telefono  vartotojai pastebėjo, kad ekranas užšąla, kai staiga paimamas į šaltą aplinką, nors prieš kelias sekundes normaliai  veikė.

"Apple" pasakė, kad tai normalu, nes " iPhone X " yra su OLED plokštėmis, bet vistiek išleido naują programos naujinį. Be to, kad ištaisoma ekrano nejautra šaltyje , operacinė "Apple iOS" 11.1.2 taip pat pataiso problemą, kai "iPhone X" "live" (liet.k. "gyvai", tiesiogiai) fotografuojamos nuotraukos ir vaizdo įrašai galėjo iškraipyti vaizdą.

 

Plačiau

„Galaxy S8“ atnaujinimas kai kuriems vartotojams sugadino greito ...

2017.12.02

Prisiminkite, kad gamintojai visada rekomenduoja naudoti tik originalius priedus, kurie yra  pridėti, perkant išmanųjį telefoną, arba naudoti trečiosios šalies priedą, kuris yra sertifikuotas ir patvirtintas.

"Galaxy S8" vartotojai, be abejonės, jaučiasi apgauti dėl to, kad net pranešę apie tai, jog naudojosi sertifikuotais priedais, norėdami įkrauti išmanųjį telefoną, greitas įkrovimas vis tiek sugedo.

Norime jus informuoti, kad tai įvyko ne dėl netinkamų įkrovimo priedų naudojimo, o tai yra programinės įrangos atnaujinimo klaida, kuri sugadino greito pakrovimo funkciją "Galaxy S8" telefonuose.

Standartinis įkrovimo procesas vis dar dirba, tačiau prireiks kantrybės kol bus išleistas "Samsung Galaxy S8" atnaujinimų pataisymas

"Samsung" JAV bendruomenės forumuose "Galaxy S8 +" vartotojai patvirtina faktą, kad atnaujinant savo išmanųjį telefoną sugedo greito įkrovimo funkcija.

Greitas įkrovimas buvo išskirtinis ir patogus, ir nors "Galaxy S8" palaiko belaidį įkrovimą, tai užtrunka ilgą laiką, ir nepasiekia greito krovimo našumo.

Žemiau pateikiama keletą skundų, kuriuos vartotojai užregistravo programoje, kad "Samsung" žinotų, jog programinės įrangos atnaujinimas turėtų būti pateiktas tinkamai ir iš anksto suplanuotai.


"Prieš 4 dienas aš atnaujinau savo telefoną ir jis nustojo greitai įkrauti. Bandant naudoti kitą įkroviklį su adapteriu vistiek neveikia. "

"Aš turiu tą patį klausimą. Po paskutinio atnaujinimo, jo nepavyksta įkrauti per laidą, laimei, turėjau bevielį įkroviklį."

"Tai atsitiko dėl atnaujinimo. Norėčiau kad tai būtų pripažinta, ir nedelsiant taisoma. Aš mačiau nemažai pranešimų dėl tos pačios problemos, kuri atsirado neseniai po paskutinio atnaujinimo. "


Šiuo metu neaišku, kodėl taip atsitiko, tačiau naujausios saugumo pataisos yra dėl to kaltos. Laimei, "Samsung" jau dirba lapkričio atnaujinimo pataisoje, todėl artimiausiu metu ši problema gali būti šalinama.

 

Plačiau

Pristatytas Samsung Galaxy A8 (2018) su Infinity ekranu ir dviguba kam...

2017.12.19

Samsung neseniai pristatė Galaxy A8 (2018), kadangi tai nėra kompanijos flagmanas, šis telefonas gali būti vienas iš stipresnių vidutinio pajėgumo įrenginių.

Telefonas turės 5.6 colių 1080x2220 Super AMOLED Infinity ekraną su mažais rėmeliais ir super-plačiaekranio 18.5:9 santykį. Šis ekranas visada bus įjungtas, taigi, bus galima matyti laiką ir pranešimus nepabudinus telefono. Samsung Galaxy A8 (2018) taip pat turės dvigubą 16MP ir 8MP priekinę kamerą, kuri leis pasirinkti tarp priartintų ar labiau foną apimančių nuotraukų. Taip pat gale bus įmontuota vieno lęšio 16MP kamera.

Įrenginio dizainas labai primena Samsung Galaxy S8, kadangi telefonas turi IP68 atsparumą vandeniui ir dulkėms, metalinius rėmus ir lenktą stiklą įrenginio gale. Jis taip pat turėtų turėti nemažai galios, kadangi Galaxy A8 (2018) turės aštuonių branduolių čipsetą, kurio du branduoliai pasiekia 2.2GHz greitį, o šeši branduoliai pasiekia 1.6GHz, taip pat telefone bus 4GB RAM atminties. Viduje bus 3000mAh baterija, kuri palaikys greito krovimo funkciją ir 32GB saugyklos atminties bei vieta microSD kortelei.

PANAŠUS Į GALAXY S8

Pabaigai, telefone yra pirštų antspaudų skaitytuvas, NFC, Samsung Pay palaikymas ir netgi Gear VR palaikymas - taigi, galima pasinerti į virtualią realybę neįsigijus Samsung flagmano. Deja, vietoje Android Oreo, A8 (2018) naudos Android 7.1.1. Vis dėlto, nors ir su senesne operacine sistema, Galaxy A8 (2018) "ant popieriaus" atrodo daug žadantis.
Samsung neatskleidė prietaiso kainos, tačiau užsiminė, kad Didžiojoje Britanijoje telefonas prekyboje pasirodys 2018 metų balandžio mėnesį ir bus galima įsigyti juodos, auksinės ir pilkų orchidėjų spalvos versijas.

 

Plačiau

„Dell XPS 13“ gauna naujausią „Intel“ procesorių, ekrano atn...

2018.01.05

"Dell XPS 13"  galiausiai gauna keturių branduolių procesorių, kartu su kitais įvesties, išvesties ir specifikacijų pakeitimais, galinčiais galų gale priversti jus susidomėti nešiojamu kompiuteriu.

"Dell XPS 13" atsisako įprasto USB prievado, bet gauna du papildomus ''Thunderbolt 3'' prievadus ir ''micro SD" kortelių lizdą

Dabar 13,3 colių modeliai gauna "alpių" baltą spalvos versiją ir turi plonesnius rėmelius nei anksčiau. Ekrano ir korpuso santykis šiuo metu yra 80,7 proc., Ir, kaip jūs visi matėte, modelyje "Dell XPS 13" sukasi viena iš geriausių plokščių, skirtų ''ultrabook'' įrenginiams. Yra du rezoliucijos modeliai: 4K ir 1080p versija, o jei norite, galite pasirinkti ir jutiklinio ekrano modelį, tačiau pakuotėje nėra pridėta jutiklinio ekrano pieštuko.

Deja, čia nebus ir SD kortelių skaitytuvo ar USB-A prievadų. Abu jie buvo pašalinti ir pakeisti "microSD" kortelių skaitytuvu ir dviem "Thunderbolt 3'' prievadais. Taip pat yra ir vienas "Type-C" USB prievadas, ir nors jūs galite gauti daugiau pralaidumo naudojant šiuos "Thunderbolt 3'' prievadus, tai taip pat reiškia, kad turite su savimi nešiotis aparatinį saugumo raktą ( angl.k. ''dongles''). Vis dėlto, "Thunderbolt 3" yra itin universalus, ir jūs, be abejo, rasite keletą jo panaudojimo būdų.

Pradinė "Dell XPS 13" kaina prasideda nuo 999 JAV dolerių, ir tai yra neblogai, atsižvelgiant į tai, ką jūs gaunate už šią kainą.

Specifikacijos

 • Kaina : 999 USD ir daugiau
 • Procesoriaus parinktys : "Intel Core i5-8520U" arba "Core i7-8550U"
 • RAM : iki 16GB DDR4 2133MHz
 • Tinklo ryšys : tik belaidis ryšys
 • Saugykla : iki 1TB SSD (NVMe PCIe)
 • Grafika : "Intel UHD Graphics 620"
 • Ekranas ir raiška : 13,3 colio, kamera su 4K ekranu ( jutikliniu ekranu) arba 1080p (tiek su jutikliniu ekranu, tiek ne su jutikliniu ekranu)
 • Kamera : 720p ir IR kamera
 • Baterija : 52Wh
 • Garsiakalbiai : 2 x 1W  
 • Portai ir jungtys : 2 x "Thunderbolt 3'', 1 x "USB" tipo C, 1 x "microSD" kortelių skaitytuvas, 1 x ausinių lizdas 
Plačiau

Nauji gandai apie “Y-Octa“ displėjų, skirtą “Galaxy S9 / S9+...

2018.01.22

Šiuo metu yra likusios  šiek tiek daugiau nei keturios savaitės, kol "Galaxy S9" ir "S9 +" pasirodys prekyboje. "Samsung" išmanieji telefonai šiais metais yra vieni tarp pirmaujančiųjų. Po esamų išmaniųjų telefonų pokyčių, jie ir toliau yra  kruopščiai tobulinami ir tokiu būdu bus siekiama gauti kuo daugiau pelno. ''Galaxy Note 8" turi įmontuotą dvigubą fotoaparatą, ir dabar "Samsung" nori tai įdiegti "S9 / S9 +" įrenginiuose.Šiandien mes turime daugiau informacijos apie šiuos telefonus, ir ją  pabandysime jums atskleisti. 

"Samsung" skirs ypatingą dėmesį ''Galaxy S9 " galinei fotokamerai

Situacija tarp išmaniųjų įrenginių gamintojų yra stabili . "Google" žengė gerą žingsnį į priekį su "Pixel 2", "Samsung" atnaujino savo įrenginių formą, o "OnePlus" liko ištikimas savo klientams. Numatoma, kad "Samsung" vykdys savo veiklą pagal esamus pokyčius, kokie jie yra šiai dienai . "Samsung" toliau tobulins "Galaxy S" seriją. ''Galaxy S9 / S9 +'' įrenginiams buvo sukurtas dvigubas  fotoaparatas. Dabar apie tai galime paskaityti ir Korėjos spaudoje.

 

Kalbant apie dvigubą fotoaparatą, "Samsung" pasinaudos "Apple" idėja, ir į ''Galaxy S9 +'' įdiegs didesnę dvigubą kamerą. Tai leis bendrovei gauti didesnių pajamų. Galiausiai, šiuo metu su patobulintomis kameromis Korėjos technologijų gigantas parduoda tik ''Note 8''  ir J serijos telefonus. Ir ''S'' linija yra verta ''karūnos brangaakmenio''. Tačiau, tai nereiškia, kad "Galaxy S9" su mažesniu fotoaparatu bus prastesnis.

Vietoj to, ''S9" pasiskolins idėją iš "W201", ir jo galinėje kameroje bus kintama diafragma. Išmaniojo telefono priekinėje kameroje taip pat bus įdiegtas "Iris" skaitytuvas. Kita vertus, "S9 +" turės atskiras kamerų vietas.Kitas didelis atnaujinimas yra ekranas. Mes dar kartą girdime gandus apie "Y-Octa" displėjų, skirtą išmaniesiems įrenginiams. Šie gandai buvo pasklidę ir prieš išleidžiant ''S8 / S8 +'' telefonus.

"Samsung" praėjusiais metais displėjų gamybai naudojo savo gamybos įrenginius. Ši gamybos technologija leidžia pritaikyti lietimui jautrius ekranus daug ankstesniame gamybos procese, dėl to sumažėja naudojamų komponentų bei sumažėja sąnaudos. Per mėnesį "Samsung" gali pagaminti 10 mln. plokščių panelių telefonams, todėl norint, kad jų pagaminta būtų daugiau, galbūt pamatysime "Apple" "iPhone" serijos technologijas.Tiems, kurie tikisi pamatyti sensorinius pirštų atspaudų jutiklius, galime jus nuvilti, nes tikėtina, kad tikruosius jutiklinius pirštų atspaudų sensorius gali turėti tik ''Note 9''.

 

Plačiau