Kaista kompiuteris, ką daryti?

Kaip dažnai reikėtų valyti kompiuterio dulkes?

Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų kompiuteris dirba garsiau ir labiau kaista? Dauguma kompiuterio komponentų, pavyzdžiui, procesoriai, vaizdo plokštės ir pn. turi šilumos kriaukles, kurios leidžia šilumai greičiau sklisti. Kompiuteriuose esantys ventiliatoriai skleidžia vėsesnį orą, kad šis procesas būtų efektyvesnis. Kai kompiuteryje prisikaupia daug dulkių, šie ventiliatoriai turi dirbti greičiau, nes dulkių sluoksnis slopina oro srovę.

Garsesnis kompiuterio darbas nėra vienintelė problema, kurią sukelia dulkės. Dėl dulkių šiluma nėra efektyviai pašalinama iš prietaiso, todėl šilumos kriauklės, ventiliatoriai ar kiti aušinimo komponentai gali sugesti.

Kaip dažnai reikėtų valyti kompiuterį, kad išvengti šių problemų?

Įprastai rekomenduojama kompiuterį valyti kas šešis mėnesius, tačiau tai priklauso nuo aplinkybių. Natūralu, kad dažniau naudojamas kompiuteris reikalauja didesnės priežiūros negu tas, kuris naudojamas tik retkarčiais. Jei kompiuteriu dirbate, žaidžiate po 3-6 val. per dieną, tai dulkių valymas rekomenduojamas kas pusę metų.

Taip pat jeigu jūsų kompiuterio korpusas turi dulkių filtrą, jį reikia valyti dažniau, bet dulkių filtrų privalumas yra tas, jog jie geriau surenka dulkes, esančias kompiuteryje. Dar vienas faktorius, kuris turi įtakos kompiuterio švarumui yra gyvūnai. Jei namuose turite augintinį, tikėtina, kad kompiuterį reikės valyti dažniau, nes jo plaukai nesunkiai gali patekti į prietaisą.

Reikia patarimo? spauskite čia