Kaip mėgautis vaizdo žaidimais keliaujant

2018.12.26

Sprendimo pasirinkimas priklausys nuo to ar turėsite galimybę naudotis internetu.

Jei interneto nėra

Tuo atveju, kai nėra galimybės prisijungti prie „Wi-Fi“, o mobilusis internetas yra per brangus, idealiausias variantas – pasiimti su savimi kokį nors nešiojamąjį įrenginį.

Taip, nedidelis nešiojamasis kompiuteris puikiai tiks negalingiems žaidimams. Pavyzdžiui, „Mass Effect“ galima žaisti bet kokiu nešiojamuoju kompiuteriu. Taip pat laisvą laiką galite praleisti ir prie „Super Mario World“, „Sunset Riders“, „Pokemon Red“ ar „Duck Tales“. 

Lengvos ir kompaktiškos konsolės, pvz., „Nintendo 3DS“, „PlayStation Vita“ ar „Nintendo Switch“ taip pat siūlo platų žaidimų pasirinkimą. Pavyzdžiui, „Switch“ įrenginyje galite žaisti „indie“ žaidimus „Hollow Knight“, „Darkest Dungeon“, „Blockbusters Doom“ ar „Super Mario Odyssey“. O „Vita“ leis jums žaisti kai kurias „Uncharted“ ir „God of War“ dalis.

Na, o jei neturite nei nešiojamojo kompiuterio, nei konsolės, tai galite žaisti išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. Čia nėra tiek daug gilių ir siužetinių žaidimų, tačiau vis tiek turėsite iš ko pasirinkti. Pavyzdžiui, „Žvaigždžių karai“: „Senosios respublikos riteriai“, „Civilizacija 6“, kelios „Grand Theft Auto“ dalys, „XCOM“: „Enemy Within“ ir kt. Norint žaisti patogiau, žaidimų pultą galite prijungti prie mobiliojo prietaiso.

Jei internetas yra

Naudokite debesų paslaugas

„Debesų“ servisai leidžia žaisti galingus žaidimus „Mac“, išmaniuosiuose telefonuose ir „Android“ planšetiniuose kompiuteriuose. Vienintelė sąlyga yra greitas internetas, nes žaidimas iš tikrųjų paleidžiamas nuotoliniame kompiuteryje, o vartotojo įrenginyje perduodamas tik vaizdas.

„Sony“ turi „PlayStation Now“ paslaugą, kurioje galima rasti šimtus žaidimų, skirtų „PlayStation 2“, „PlayStation 3“ ir „PlayStation 4“.

„NVIDIA“ turi panašią paslaugą – „GeForce Now“. Čia yra daugybė žaidimų, įskaitant „PUBG“, „Far Cry 5“ ir „Final Fantasy XV“. Paslauga veikia kompiuteryje, „macOS“ ir „NVIDIA Shield“.

Be to, yra dešimtys analogų. Pavyzdžiui, „PlayKey“ su galimybe mokėti ne tik už mėnesį, bet ir už minutę, „LoudPlay“, „Vortex“ ir kt.

Organizuokite transliaciją iš namų kompiuterio

Daug sudėtingesnis, bet nemokamas ankstesnio metodo variantas – žaidimas iš savo kompiuterio per „debesų“ failų saugyklą. Norint tai padaryti, jums reikia nešiojamojo kompiuterio, namų kompiuterio su „NVIDIA“ vaizdo plokšte ir „GeForce Experience“ programos, kurioje yra įjungtos eksperimentinės funkcijos.

Naudodami nešiojamąjį kompiuterį, nuotoliniu būdu prisijunkite prie namų kompiuterio, naudodami specialią programą, tokią kaip „TeamViewer“ ar „Windows Remote Assistant“, ir paleiskite žaidimą.

Tada per „GeForce Experience“ turite pradėti transliaciją su galimybe valdyti, nukopijuoti nuorodą ir atidaryti ją nešiojamojo kompiuterio naršyklėje. 

Atlikta – dabar galite mėgautis žaidimu savo namų kompiuteryje, kuris yra galbūt už kelių tūkstančių kilometrų. Teoriškai šis metodas turėtų veikti visur, kur yra internetas. Tačiau turėtumėte žinoti, kad vėlavimas bus didžiulis, o vaizdo kokybė bus tik vidutiniška. Be to, visos kelionės metu turėsite laikyti įjungtą savo namų kompiuterį.

Naudokitės „Remote Play“

Jei jūs turite „PlayStation 4“, galite naudoti „Remote Play“ funkciją. Ši technologija leidžia konsolei perduoti vaizdą ne tik į televizorių ar monitorių, bet ir į išmaniuosius telefonus, planšetinius, nešiojamuosius kompiuterius, bei „PlayStation Vita“. Taigi, norint žaisti žaidimus su „PS4“, jums reikia tiesiog prijungti konsolę prie maitinimo šaltinio ir prie turimo nešiojamojo įrenginio.

Jei norite pasinaudoti šia galimybe, dar prieš kelionę turite išsiaiškinti abiejų įrenginių veikimo principus. Tiesa, kelyje turėsite nuolat su savimi turėti „PS4“ , na, o žaisti galėsite tik ten, kur yra elektros rozetė. Bet jei jums labai norisi žaisti žaidimus naudojant šią konsolę, tai verta ją turėti su savimi.