Galingo berėmio išmaniojo telefono „Vivo NEX“ apžvalga

2018.09.09

Galingas išmanusis telefonas su korpuse paslėpta kamera, garsiakalbiu ir pirštų atspaudų jutikliu.

Techninės specifikacijos

Korpusas

Metalas, plastikas

Ekranas

6,59 colių, „Full HD +“ (1 080 × 2 316 piks.), „Super AMOLED“

Platforma

procesorius „Qualcomm Snapdragon 845“, vaizdo procesorius

„Adreno 630“

 

RAM

8 GB

Integruota atmintis

128 GB 

Fotoaparatai

pagrindinis – 12 + 5 Mp; priekinis – 8 mp

Ryšiai

 

 

 

 

 

2G: B2 / B3 / B5 / B8 / BC0 / BC1 / BC10
3G: B1 / B2 / B4 / B5 / B8 / B34 / B39 / BC0 / BC1 / BC10
4G TDD-LTE: B34 / B38 / B39 / B40 / B41
4G FDD-LTE: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B18 / B19 /

 

 

SIM kortelė                

Du nanoSIM lizdai

Belaidės sąsajos

Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 5.0, GPS, OTG

Jungtys

USB tipo C jungtys, 3,5 mm garso lizdas

Jutikliai

.

Akcelerometras, aplinkos šviesos jutiklis, artumo jutiklis, elektroninis                                                                                                     

kompasas, giroskopas

Atrakinimas

PIN kodas, pirštų atspaudas

Operacinė sistema

„Funtouch 4.0“ OS („Android 8.1 Oreo“)

Baterija

4 000 mAh (neišimama), greitas įkrovimas

Matmenys

Svoris

77 × 162 × 7.98 mm
199g

Dizainas ir ergonomika

Gaminti patraukliai atrodančius išmaniuosius 2018 m., išmoko beveik visi. Ne išimtis ir „Vivo NEX“. Jau iš pirmo žvilgsnio jis kelia simpatijas, po atidesnio apžiūrėjimo, nusiskundimų taip pat neatsirado. Beveik visą priekinį skydelį užima ekranas, o galinės pusės paviršius atsispindi šviesos spinduliuose ir žvilga visomis vaivorykštės spalvomis. Ant galinio skydelio taip pat yra logotipas ir vertikalus kameros modulis, kaip „IPhone X“ įrenginyje. 

Tačiau visas šis grožis turi ir minusų: korpusas yra labai plonas, o ant galinio skydelio garantuotai liks visi pirštų atspaudai.
Apačioje yra SIM kortelių lizdas, USB tipo C jungtis, mikrofonas ir garsiakalbis. 

Iš kairės – mygtukas asistento iškvietimui. Nuotraukų atpažinimui galite nustatyti, įjungti „Google Lens“ ar „Google“ asistentą. Dešinėje yra įjungimo ir garso mygtukai. Viršuje – ausinių įvestis ir priekinė kamera. 

Pagal dydį ir proporcijas „Vivo NEX“ galima lyginti su „Galaxy Note“. Išmanusis telefonas yra tikrai didelis, jo matmenys 77 × 162 × 7.98 mm. Įrenginys yra pakankamai siauras, ir todėl patogus laikyti rankoje. Tačiau įvesti tekstą viena ranka yra gana sudėtinga: nykščiu sunku pasiekti priešingą pusę. 

Ekranas, garsas ir atrakinimas pirštų atspaudais

Šie trys punktai yra sujungti ne šiaip. „Vivo NEX“ garsiakalbis ir daktiloskopas tikrai yra po ekranu.

Ekranas

 

Kai mes kalbame apie berėmius išmaniuosius, tai paprastai suprantam, kad bent minimalus rėmelis vis dar egzistuoja. „Vivo NEX“ pralenkė konkurentus ir po ekranu paslėpė funkcinius elementus, kurie reikalauja vietos ant priekinio skydelio korpuso. Ekrano įstrižainė – 6.59 colių, ir tai užima 91,4% priekinio skydelio. Likusi erdvė yra skirta minimaliam rėmeliui šonuose, kad apsaugoti vartotoją nuo atsitiktinių paspaudimų.

Ekrano kraštinių santykis – 19,3: 9, displėjaus rezoliucija 1080 × 2316 pikselių, skleistinės dažnis 460 nitų. „Super AMOLED“ ekranas suteikia malonų vaizdą, kalibravimą ir puikų kontrastą.

Garsas

Ausinės veikia pagal „SoundCasting“ technologiją. Ekranas vibruoja tam tikru dažniu. Jausmas šiek tiek keistas: atrodo, kad pašnekovo balsas sklinda iš toliau nei įprastai. Įrenginyje yra tik vienas pagrindinis garsiakalbis atsakingas už garso atkūrimą. Su tuom galima susitaikyti daugelyje situacijų, tačiau žiūrint video iš „YouTube“ dideliame išmaniojo telefono ekrane, trūksta stereo garso. 

Tačiau tiems, kurie klausosi muzikos tik su ausinėmis, turime gerą žinią: „Vivo NEX“ įrengta „DAC Asahi Kasei AK4376A“. Galite lengvai atsisiųsti „FLAC“, prijungti kokybiškesnę akustiką ir klausytis mėgstamų dainų.

Daktiloskopas

 

Jei pokalbiams skirto garsiakalbio pateikimas po ekranu yra ginčytinas klausimas, tai pirštų atspaudų jutiklio įrengimas po ekranu yra visai gera idėja. Jutiklis labai tikslus ir greitas. Pakanka „Vivo NEX“ paimti į ranką ir ekrane užsidega pirštų atspaudų jutiklio simbolis.Pridėkite prie jo pirštą ir per sekundę išmanusis telefonas bus atrakintas. Tai yra patogu, ir ši technologija jokiu būdu nėra prastesnė už pirštų atspaudų jutiklį ant korpuso.
 

Fotoaparatas

Pagrindinis fotoaparatas turi 12,2 megapikselių skiriamąją gebą ir f / 1,8 diafragmą bei 5 megapikselių kamerą, skirtą gylio nustatymui kuriant portretus. Galite filmuoti 4K vaizdo įrašą su 30 FPS. Nuotraukos, fotografuojant šiuo įrenginiu gaunamos gražios, ryškios. Reikalauti daugiau iš išmaniojo telefono, būtų neįmanoma.

Ypač malonu fotografuoti naktį. „Vivo NEX“ fotoaparatas išgauna viską, kas įmanoma esant menkam apšvietimui. Automatinis fokusavimas veikia greitai ir tiksliai. Portreto režimu fotoaparatas pakankamai gerai užfiksuoja objekto kraštus, tačiau netiksliai veikia apkarpymo funkcija. 

Kameros programa nėra labai patogi. Panašu, kad į ją bandyta surinkti viską, kas kada nors buvo naudojama mobilioje fotografijoje. Čia yra „Live Photo“ analogas, greitoji „Google Lens“ prieiga, panoraminis režimas, intervalinis fotografavimas, „timelapse-video“ ir kitos funkcijos, kurias iš tikrųjų naudoja tik labai maža dalis žmonių. Programa atrodo perkrauta ir nepatogi.
Fotoaparatas turi rankinį režimą, kuriame galima nustatyti ekspoziciją ir baltos spalvos balansą. Tačiau tai retai naudojama funkcija.

Priekinis fotoaparatas yra paslėptas korpuse ir „išvažiuoja“ jį įjungus per programą. Šis sprendimas, atrodo, nėra gerai apgalvotas – ten, kur yra mechanika, atsiranda gedimo pavojus. Tačiau kūrėjai padarė viską, kad jį sumažintų. Teigiama, kad variklis gali atlikti 50 tūkstančių judesių, taigi to pakanka, nes per visą mobiliojo telefono naudojimosi laiką vargu ar tiek prireiks. Spyruoklės mechanizmo dėka fotoaparatą galima uždaryti pirštu.  

Priekinė kamera čia yra įprasta, vidutinės klasės. Rezoliucija 8 megapikselių, diafragma ƒ / 2.0, nuotraukų kokybė yra vidutinė. Tačiau ir priekine kamera taip pat galite kurti panoramines nuotraukas.

Našumas

Už našumą atsakingas „Snapdragon 845“ procesorius, kuriame yra keturi „Kryo 835 Gold“ branduoliai su 2,7 GHz dažniu ir keturi „Kryo Silver 835“ su 1,7 GHz dažniu. RAM kiekis yra 8 GB.

 

Autonomija

Baterijos talpa 4000 mAh, to užtenka pusantros dienos įprastai veiklai ir keturioms valandoms aktyviai naudojantis įrenginiu. Pavyzdžiui, per pusvalandį žiūrint „YouTube“ vaizdo įrašą baterijos įkrova sumažėjo tik 5 procentais.

„Qi“ įkrovimo palaikymo nėra, tačiau yra „Quick Charge 3.0“. Komplekte esantis pakrovėjas per pusę valandos įkrauna akumuliatorių iki 50%, o visiškai – per pusantros valandos.

Programinė įranga

„Vivo NEX“ įrenginyje veikia „Android 8.1“ su papildomu „Funtouch OS 4.0“. Valdymo meniu, apvalios piktogramos ir „Drag-and-drop mechanics“ – visa tai labai primena „iOS“. Kūrėjai periodiškai tikrina ir taiso klaidas. 
 

 

Išmaniajame telefone yra ir daugybė iš anksto įdiegtų programų: didžiulis „Google“ paslaugų paketas ir dešimt „Vivo“ programų. Sistema veikia greitai ir tiksliai, o nereikalingas programas galima ištrinti.

Išvados
 

„Vivo NEX“ turi ir minusų: neturi NFC, dulkių ir drėgmės apsaugos, stereo garsiakalbio ir „Qi“ įkrovimo palaikymo. Tačiau visa kita yra kaip ir populiariuose išmaniuosiuose telefonuose: našumas, puiki vaizdo kamera, kokybiškas ekranas.


Tuo pačiu sunku pasakyti kas prietaisui suteikia unikalumo. Na taip, fotoaparatas yra išstumiamas, bet kas iš to?

„Vivo NEX“ yra išmanusis telefonas, kuris kainuoja mažiau nei daugelis kitų analogiškų įrenginių. Jis veiks ilgai, sėkmingai įveiks visas užduotis, kurias turi spręsti šiuolaikinis mobilusis telefonas.