„Ulefone Power 5“ apžvalga – išmanusis, kuris pakrautas veiks 5 dienas
2018.06.27
Prietaisas turi 13 000 mAh bateriją. Joks kitas išmanusis telefonas neturi tokios galingos baterijos.
Tai, ką apžvelgsime šiame straipsnyje:
- Techninės specifikacijos
- Pakuotės turinys ir išvaizda
- Ekranas ir garsas
- Našumas
- Autonomija
- Fotoaparatas
- Programinė įranga
- Rezultatai
„Ulefone Power“ – populiari ilgai veikiančių išmaniųjų telefonų linija. Patys naujausi išmanieji telefonai turi ne tik rekordinės talpos bateriją, bet ir bevielio įkrovimo palaikymą. „Lifehacker“ patikrino kaip veikia ši technologija.
Techninės specifikacijos
Korpusas Metalas, polikarbonatas, plastikas
Ekranas 6,0 colių, FHD + (2,160 × 1,080 pikselių), IPS
Platformos procesorius „Helio P23“, vaizdo procesorius „Mali G71 MP2“
Operatyvi atmintis 6 GB
Integruota atmintis 64 GB, galimybė įdiegti iki 256 GB atminties kortelę
Fotokamera pagrindinė – 21 + 5 Mp („Sony IMX230“); priekinė – 8 + 5 Mp
Ryšys Du lizdai: nanoSIM ir nanoSIM + microSD;
2G GSM: 1900/1800/850/900 (B2 / 3/5/8);
3G WCDMA: 2100/900 (B1 / 8);
4G FDD-LTE: 2100/1800/2600/900/800 (B1 / 3/7/8/20)
Belaidės sąsajos Wi-Fi 802.11 b / g / n, Bluetooth 4.1, GPS, GLONASS, A-GPS
Išplėtimo lizdai USB Type-C, „microSD“ (iki 256 GB, vietoj antros SIM kortelės)
Jutikliai Akselerometras, pirštų atspaudų skaitytuvas, geomagnetinis giroskopas, artumo jutikliai, apšvietimas
Operacinė sistema „Android 8.1“ „Oreo“
Akumuliatorius 13 000 mAh (neišimamas), greitas įkrovimas, belaidis įkrovimas
Matmenys 169,4 × 80,2 × 15,8 mm
Svoris 336 g
„Ulefone Power 5“ įrenginyje yra įmontuotas kompanijos „MediaTek“ lustas „SoC Helio P23“, kuris buvo pristatytas praėjusių metų pabaigoje. Gamintojas šį lustų rinkinį pristato kaip „premium“ serijos atstovą, skirtą vidutinės klasės prietaisams, taigi tikėtina, kad išmanusis telefonas įveiks daugelį vartotojų užduočių.
„Helio P23“ turi keturis energiją taupančius „Cortex-A53“ branduolius, kurių taktinis dažnis yra 1,65 GHz, ir keturis galingus „Cortex-A53“ branduolius, kurių dažnis yra 2,3 GHz. Už grafiką atsakingas vaizdo greitintuvas„Mali-G71 MP2“ su 770 MHz taktiniu dažniu. Šis lustas naudoja patentuotą „MediaTek CorePilot 4.0“ technologiją, kuri užtikrina efektyvų energijos ir temperatūros valdymą, bei leidžia pasiekti maksimalų įrenginio našumą nesunaudojant didelių baterijos sąnaudų.
Siekiant užtikrinti nepertraukiamą darbą „Power 5“ telefone įmontuota net 6 GB atminties. Tai yra daugiau nei pakankamai, tad ilgam galėsite pamiršti įrenginio atminties valymo poreikį. Nesvarbu kiek programų vienu metu paleisite, perjungimas tarp jų vyks sklandžiai ir greitai.
Kūrėjai nusprendė šiek tiek sutaupyti diegdami integruotą atmintį. Rinkoje jau yra keletas išmaniųjų telefonų modelių, kurie turi dvigubai daugiau integruotos atminties, tačiau yra pigesni už „Power 5“. Daugumai vartotojų pakanka 64 GB, bet pasirinkimuose galėtų būti ir įrenginys su 128 GB.
Pakuotės turinys ir išvaizda
Išmanusis telefonas supakuotas juodoje dėžutėje. Ant dėžutės dangtelio yra įmonės pavadinimas ir prietaiso modelis.
„Ulefone Power 5“ yra tikrai didžiulis išmanusis telefonas. Jis tokio įspūdingo dydžio ir svorio, kad kiekvienas, kuris jį pamato pirmą kartą, tikrai nustemba. Didelis telefono ekranas – gerai ar blogai? Spręskite patys.
Į komplektą gamintojas įtraukė papildomą ekrano plėvelę (viena jau priklijuota ant telefono), įkroviklį, jungiamąjį kabelį, kabelį laidinėms ausinėms ir keletą adapterių, kurie leidžia jums prijungti įvairius įkrovimo prietaisus prie išmaniojo telefono. Taigi naujasis įrenginys gali atlikti ir išorinės baterijos vaidmenį.
Atskirai galima pakalbėti apie komplekte esantį telefono dėklą. Tai nėra plonas silikoninis dėklas, jis pagamintas iš poliuretano ir „Ulefone Power 5“ įdėtas į šį dėklą, įgauna neprilygstamą išvaizdą. Išmaniojo telefonodėklas nustebins jūsų draugus ir kolegas.
Prietaiso korpusas pagamintas iš metalo. Nugarinę dalį puošia plastikinis dangtelis, imituojantis odą. Pagrindinė kamera yra izoliuota kietu metaliniu įdėklu su rombo formos išpjovomis. Galinis dangtelis taip pat vertas dėmesio.
Pagrindinę priekinio paviršiaus dalį užima ekranas, suapvalintais kampais. Jo proporcija yra 18: 9. Virš ekrano yra dviguba priekinė kamera, blykstė, šviesos jutiklis ir telefono garsiakalbis.
Dešinėje pusėje gamintojas įdiegė maitinimo mygtuką, garsumo nustatymą, taip pat papildomą funkcinį mygtuką, kurį vieną kartą spustelėjus atsidaro fotoaparatas, o ilgai paspaudus – įrašymo įrenginys diktofonas. Be to, čia yra ir pirštų atspaudų skaitytuvas. Jis yra tiesiai po dešinės rankos nykščiu.
Kairėje pusėje yra tik SIM kortelės dėklas. Apačioje išsidėstę mikrofonas, išorinis garsiakalbis ir USB tipo C jungtis, skirta įkrovimui ir duomenų perdavimui.
Išmanusis telefonas skundų dėl savo surinkimo ar išdėstymo nesulaukė. Įrenginys atrodo originaliai. Prieš perkant išmanųjį telefoną labai svarbu įvertinti „Ulefone Power 5“ dydį ir svorį ir tik po to priimti galutinį sprendimą.
Ekranas ir garsas
„Ulefone Power 5“ ekranas naudoja 6 colių matricą su 2 160 x 1,080 pikselių skiriamąja raiška. Nuotraukos būna labai aiškios. Ekrano piktogramos bei šriftas atrodo puikiai.
Ekrano spalvos yra natūralios, vyrauja šviesos subalansuotumas. Deja, technologija „Miravision“ nepalaikoma, todėl mėgėjai, kurie įpratę prisitaikyti parametrus pagal save, turės priprasti prie numatytųjų nustatymų.Tačiau nemanome, kad kažkas dėl to labai nukentės, nes išmanaus telefono ekranas rodo puikų numatytąjį vaizdą.
Šviesumo lygis turi plačias reguliuojamas ribas. Viršutinės jos vertės pakaks beveik visose fotografavimo situacijose, išskyrus, galbūt, fotografavimą paplūdimyje priešais tiesioginius saulės spindulius. Mažesnis ryškumas leidžia patogiai naudotis savo išmaniuoju telefonu esant silpnam apšvietimui, ypač jei papildomai įjungsite įmontuotą skaitymo režimą.
Apie išorinį garsiakalbį negalime pasakyti nieko gero ar blogo. Jis yra, veikia garsiai, bet garsas nesuteikia daug malonumo. Tačiau ausinių garsas pasirodė labai geras. Kaip trūkumą galima paminėti tai, kad nėra 3,5 mmausinių lizdo.
Našumas
„Ulefone Power 5“ įrengtas lustų rinkinys skirtas pigiems, bet produktyviems sprendimams. Iki šiol, „Helio P23“ našumas buvo pakankamas, šie mikroschemos rinkiniai gali užtikrinti patogų įrenginio naudojimą atliekant bet kokią užduotį. Tyrimai, kurie buvo atlikti, dar kartą tai patvirtino.
Populiariame „AnTuTu“ bandyme išmanusis telefonas surinko 82,225 taškus, o tai yra aukštas rezultatas šioje kategorijoje. Žaidimų našumo bandymas „3DMark“ taip pat buvo atliktas tinkamu lygiu: trimačiai žaidimai įrenginyje veikia be jokių stabdžių.
Sintetiniai testai suteikia tik netiesioginį pristatymą apie realų įrenginio veikimą. Todėl šis skyrius bus neišsamus, be realios naudojimo patirties aprašymo.
Per laiką, kada naudojomės „Ulefone Power 5“ išmaniuoju telefonu, neturėjome priežasčių skųstis dėl įrenginio darbo greičio. Programos paleidžiamos greitai, operacinė sistema veikia be priekaištų, sąsaja iš karto reaguoja į naudotojo veiksmus. Net galingi žaidimai su aukštos grafikos parametrais veikia puikiai, nesumažindami kadrų per sekundę skaičiaus.
Autonomija
Na štai mes ir priėjome prie svarbiausio. Rekordinė autonomija – būtent todėl ir buvo sukurtas „Ulefone Power 5“.
Išmanusis telefonas turi net 13 000 mAh bateriją. Iki šiol nėra kitų išmaniųjų telefonų su tokia galinga baterija. Todėl šioje srityje „Ulefone Power 5“ įrenginiui nėra lygių.
„PCMark Work 2.0“ akumuliatoriaus teste, kuris nustato prietaiso tarnavimo laiką, atliekant įprastas vartotojų užduotis, „Ulefone Power 5“ neįtikėtina, tačiau atlaikė net 33 valandas. Prisiminkite, kad bandymas parodo laiką, per kurį baterija išsikrauna nuo 100 iki 20% esant nuolat įjungtam ekranui. Tuo metu įrenginyje atliekami įvairūs bandymai ir testai, kurie imituoja įprastą naudotojų veiklą: naršymą internete, vaizdo peržiūrą, nuotraukų apdorojimą, dokumentų atidarymą.
Įprastai naudojant išmanusis telefonas atlaiko maždaug 5 dienas. Jei norėsite dar kažkiek sutaupyti, kartą pakrautas išmanusis gali išbūti net iki savaitės. Tai neįtikėtinas rezultatas, taigi „Ulefone Power 5“ gerokai lenkia konkurentus. „Ulefone Power 5“ gali būti įkraunamas ir belaidžiu būdu. Gamintojas bendrovei „Lifehacker“ pateikė specialų įkroviklį, todėl buvo galima išbandyti šią funkciją.
„UF002“ palaiko standartinį Qi bevielį įkrovimo protokolą ir įjungia iki 10 vatų galią greito įkrovimo režime. Tai leidžia greitai įkrauti net „Ulefone Power 5“ telefono talpią bateriją. Tačiau šiuo atveju greito įkrovimo klausimas nebėra pagrindinis dalykas: išmaniojo telefono autonomija yra tokia didelė, kad neverta nerimauti dėl telefono išsikrovimo. Per savaitę jūs tikrai rasite 4-5 valandas prietaiso įkrovimui.
Fotoaparatas
Pasak kūrėjų, „Ulefone Power 5“ įrenginyje yra keturios kameros: dvi priekyje ir dvi gale. Tačiau bandymų programos ir „Lifehacker“ bandymai rodo, kad fotoaparatai iš tikrųjų yra tik du, o papildomi jutikliai, esantys priekyje ir gale yra visiškai neesminiai, nes nuotraukų kokybei neturi jokios įtakos.
Kalbant apie pagrindinės kameros veikimą, galima pasakyti, kad ji visiškai atitinka įrenginio kainą. Ryškioje saulės šviesoje nuotraukos yra nuostabios. Tačiau esant silpnesniam apšvietimui, nuotraukų kokybė ryškiai sumažėja. Šešėliai tampa per gilūs, dinaminis diapazonas susiaurėja, o spalvos atrodo per daug prisotintos. Apie naktinį fotografavimą, deja, nieko gero pasakyti negalima.
Tačiau nemanykite, kad kritikuojame „Ulefone Power 5“ fotoaparatą. Mes tik eilinį kartą pabrėžiame, kad stebuklai realiame gyvenime yra labai reti, ypač kalbant apie Kinijos biudžetinio tipo įrenginius.
Esant idealioms fotografavimo sąlygoms ir turint kantrybės naudodamiesi šiuo išmaniuoju telefonu galite išgauti gerų nuotraukų. Bet jei jūs tiesiog norite paspausti mygtuką, o visus kitus veiksmus palikti įprastai optikai ir išmaniems programinės įrangos algoritmams, tuomet ieškokite kažko brangesnio ir kokybiškiau fotografuojančio.
Programinė įranga
Operacinė sistema naudoja naujausią „Android“ 8.1 „Oreo“ versiją. Puiku, kad „Ulefone“ neperėmė pavyzdžio iš kai kurių gamintojų, kurie žada vienus dalykus, bet iš tikrųjų realybėje jie išleidžia kažką visiškai kitokio.
„Ulefone Power 5“ apvalkas yra nuobodus ir paprastas. Nėra įvairiaspalvių piktogramų rinkinių, integruotų reklamų ir siūlymų užsiprenumeruoti visas mokamas kinų paslaugas. Tam tikros įvairovės įneša atskirų punktų perkėlimas į meniu, kurį pateikė gamintojas. Bet apskritai išmaniojo telefono programinė įranga atitinka „Android“ vaizdą.
OTG veikia be problemų. Kai prie „Ulefone Power 5“ prijungiamas kitas išmanusis telefonas, jis iš karto pradeda krautis. Gamintojas tinkle paskelbė linksmą vaizdo įrašą, kuriame „Ulefone Power 5“ naudoja sudėtingą adapterių sistemą, skirtą pakrauti daugiau nei dešimt skirtingų išmaniųjų telefonų. Tad mes neturime priežasčių abejoti įrenginio patikimumu.
Rezultatai
Pagrindinis „Ulefone Power 5“ bruožas yra išskirtinė autonomija. Pagal šį parametrą šis išmanusis telefonas paprasčiausiai neturi konkurentų. Tačiau prietaisas pasižymi ne tik šiomis teigiamomis savybėmis. Mums patiko geras įrenginio surinkimas, bendra išvaizda ir kokybė. Nekilo jokių klausimų dėl jo veikimo ar programinės įrangos. Ir net fotoaparatą su tam tikromis išlygomis galima pakankamai gerai įvertinti.
Tačiau telefonas turi ir trūkumų. Nenuostabu, tačiau nemaža kaina yra mokama už rekordinę bateriją. Taip pat verta pamąstyti apie išmaniojo telefono dydį ir masę.
„Ulefone Power 5“ yra labai didelis ir pakankamai sunkus įrenginys. Net jauniems vartotojams telefono dydis gali atrodyti kaip trūkumas. Todėl, prieš pirkdami šį išmanųjį telefoną, gerai apsvarstykite, kaip ir kur jį nešiositės, ar jis bus patogus naudoti ir ar tikrai jums reikalingas tokios autonomijos įrenginys.
Kai bandėme „Ulefone Power 5“, jo kaina buvo 245 €.