Ar verta pirkti išmanųjį televizorių? – Privalumai ir trūkumai
Šiais laikais išmanieji televizoriai yra labai dažni. Klasikiniai televizoriai turi pradinį ekraną televizijos kanalams ir kelis lizdus kitiems prietaisams prijungti. Su išmaniaisiais televizoriais galima naudoti Wi-Fi, todėl žiūrėjimo ar net muzikos klausymo patirtis tampa dar turiningesnė. Tačiau kyla klausimas, ar visiems žmonėms reikia tiek daug funkcijų, kurias suteikia išmanieji televizoriai? Šiame gide pateiksime išmaniųjų televizorių privalumus ir trūkumus, kurie padės apsispręsti, ar išmanusis televizorius yra tai, ko jums reikia, ar visgi klasikiniai televizoriai yra tinkamesnis variantas.
Išmaniųjų televizorių privalumai
- Paprastesnis turinio žiūrėjimas
Vienas didžiausių išmaniųjų televizorių privalumų yra didelis turinio pasirinkimas. Išmaniuosiuose televizoriuose galite parsisiųsti tokias programėles kaip „Netflix“ ar „YouTube“, kur rasite daugybę pasirinkimų, ką žiūrėti ir nebūsite apriboti klasikiniais TV kanalais. Su išmaniaisiais televizoriais taip pat galite naršyti internete nenaudojant kompiuterio.
- Lengvas įrengimas
Išmaniuosius televizorius labai paprasta įrengti – viskas ko reikia, tėra elektros lizdas. Kadangi išmanieji televizoriai veikia Wi-Fi pagalba, jums nereikės sukti galvos kur sutalpinti televizorių kartu su kabeline dėže.
Išmaniųjų televizorių trūkumai
- Mažiau patikimas veikimas
Nors išmanieji televizoriai suteikia kur kas daugiau galimybių negu klasikiniai televizoriai, jie taip pat labai priklauso nuo jūsų interneto ryšio, kas gali sukelti šiokių tokių problemų. Pavyzdžiui, jei sulėtėja jūsų interneto ryšys, gali suprastėti jūsų žiūrimo filmo ar vaizdo įrašo kokybė (jei juos žiūrite internetu). Kartais dėl sulėtėjusio interneto ryšio gali sulėtėti ir pats televizorius.
- Saugumo problemos
Kadangi išmanieji televizoriai naudoja Wi-Fi ryšį, jie gali būti jautresni saugumo problemoms. Naudojant išmaniuosius televizorius, reikėtų susipažinti su saugumo rizikomis, pavyzdžiui, duomenų nutekėjimais. Visgi, to galima nesunkiai išvengti. Patartina nenaudoti jautrių duomenų televizoriaus naršyklėje ir naudoti kuo įmanoma saugesnius slaptažodžius savo programėlėse.
- Sudėtingesnė vartotojo sąsaja
Senesniems žmonėms išmaniojo televizoriaus vartotojo sąsaja gali pasirodyti per daug komplikuota. Senesni žmonės kur kas greičiau pripranta prie išmaniųjų telefonų ar kompiuterių negu prie išmaniųjų televizorių. Taip yra dėl to, nes su telefonais ar kompiuteriais yra gana paprasta ieškoti norimos informacijos, o su televizoriais reikia naudoti pultelį, todėl kursoriaus valdymas ir rašymas tampa labai varginantys.