Kaip išsirinkti klaviatūrą ir pelę, kad dirbti būtų patogiau

2018.09.28

Naudingos funkcijos ir detalės, kurių dėka darbo valandos praleistos prie kompiuterio taps paprastesnės.

7 patarimai į ką reikėtų atsižvelgti renkantis klaviatūrą

1. Ar klaviatūra yra patogu naudotis

Svarbiausia, renkantis klaviatūrą yra atsižvelgti į tai, kaip pirštai jaučiasi ant klavišų ir kaip mygtukai reaguoja į spaudimą. Kokia prasmė yra prieduose, jei ji nepatogi? Klavišai turi būti lengvai paspaudžiami.

Kai kuriose klaviatūrose yra specialūs mygtukai, kurie padeda aklojo teksto rinkimui. Pavyzdžiui, taškai ant „a“ ir „o“ arba sferiniai grioveliai, padedantys neliesti gretimų klavišų.

2. Bevielė klaviatūra

Belaidžių pelių jau turi beveik kiekvienas, o štai įsigyti klaviatūrą, veikiančią „Bluetooth“ pagalba, ir už tai sumokėti didesnę sumą pinigų ne kiekvienas yra pasiruošęs. Tačiau be reikalo.

Pirma: laidai ant stalo – tai tiesiog nepatogu. Jie gadina darbo vietos išvaizdą ir trukdo jei yra po stalu.

Antra: net pora papildomų metrų prieigoje prie kompiuterio gali padaryti jūsų gyvenimą patogesniu: nuspausti pauzės klavišą gulint ant sofos su klaviatūra yra daug patogiau nei kiekvieną kartą siekti kompiuterio.

3. Klaviatūra tinka prie interjero

Klaviatūra yra svarbus darbo vietos elementas, kuris gali daug pasakyti apie savininką. Kad ji atrodytų stilingai, pasirinkite nedidelę, modernaus dizaino. Juodos arba baltos spalvos klaviatūros puikiai dera prie bet kokio interjero.

4. Klaviatūra turi apšvietimą

Apšvietimą būtų galima priskirti prie ankstesnio punkto, bet kalbama čia ne tik apie estetiką. Apšvietimas klaviatūrai pirmiausia reikalingas, kad būtų galima spausdinti tamsoje. Todėl klaviatūrai be apšvietimo sakome „ne“.

Dar geriau, jei klaviatūra turi išmanųjį apšvietimą, kurio intensyvumas reaguoja į apšvietimą ir vartotojo rankos atstumą. Tai taupo belaidės klaviatūros akumuliatoriaus energiją.

5. Klaviatūra turi specialų blokelį su skaičiais

Jei jūs dirbate su lentelėmis, dažnai skaičiuojate ar tenka suvedinėti duomenų bazes, tuomet be atskiro skaičių blokelio (Numpad) būtų sudėtinga. Esmė tame, kad klaviatūroje akluoju būdu rasti skaičių klavišus yra daug sunkiau nei raidžių.Išbandykite patys.

6. Klavišai veikia tyliai

Pastovus garsas spaudžiant klavišus, gali sukelti jūsų ir jūsų kolegų pasipiktinimą. Galų gale, juk sėdime ne prie rašomosios mašinėlės – dauguma šiuolaikinių klaviatūrų dirba tyliai. Išimtys yra modeliai su aukščiau iškeltais klavišais.

7. Yra papildomų naudingų funkcijų

Klavišai, skirti žaidimams, pritaikomi mygtukai, jutiklinis lietimo kilimėlis ir kitos parinktys. Jums nebūtina ieškoti modelio, kuris visa tai turėtų: svarbiausia, kad papildomos funkcijos padėtų išspręsti jums reikalingas užduotis.

Vienas iš universaliausių variantų, tinkančių darbui ir kūrybiškumui yra „Logitech Craft“ klaviatūra su valdymo ratuku. Su juo lengva slinkti ekranu per ilgus dokumentus, internetinius puslapius.

Šis valdymo ratukas geba dirbti su „Adobe“ ir „Microsoft Office“ programine įranga. Jį galima pritaikyti skirtingiems profiliams, o papildomus atskirų programų modulius galima atsisiųsti iš kūrėjo svetainės arba sukurti savarankiškai. 

„Logitech Craft“ atitinka visus šiuolaikinės klaviatūros reikalavimus: patogi, bevielė, turinti išmanųjį apšvietimą ir stilingą dizainą.  

6 patarimai, kaip išsirinkti patogią kompiuterinę pelę

1. Ji turi būti patogi

Dirbti su nepatogia pele yra tikra kančia. Bet koks veiksmas erzina, darbas nesuteikia malonumo, o rankos riešas pavargsta ar net pradeda skaudėti. Todėl labai svarbu, kad pelė būtų patogi, atitinkanti delno formą.

2. Ji turi optimalų jautrumą

Tai yra vienas pagrindinių pelės požymių, išreikštų taškų skaičiumi colyje arba DPI. Kuo didesnis jautrumas, tuo tiksliau veikia pelė. Todėl šis parametras yra svarbus menininkams ar žaidėjams.

Tačiau didelis pelės jautrumas ne visada yra privalumas. Jei reakcijos greitis vaidina svarbų vaidmenį žaidimuose, tai subtiliems projektams „greita“ pelyte gali būti pernelyg aštri.

Todėl rekomenduojame atkreipti dėmesį į modelius, kurių tikslumo jutiklis yra apie 4000 DPI, ir nepamirškite, kad šį parametrą galima koreguoti.

3. Pelės korpuse yra daug mygtukų

Du mygtukai ir ratukas yra tik būtinas minimumas. Dabar daugelis gamintojų pateikia papildomus pelės korpuso mygtukus, kurie padeda dirbti. 

Paprastai jų komandas galima priskirti savarankiškai. Naudodami papildomus mygtukus galite, pavyzdžiui, valdyti vaizdo įrašus arba įjungti horizontalų režimą – patogiam darbui su didelės raiškos grafika ir lentelėmis.

4. Ji suderinta su klaviatūra

Jei jūsų klaviatūra turi lakonišką dizainą, oranžinė pelytė su violetiniais raštais – tikrai nėra tinkamas pasirinkimas. Pabandykite surasti modelį, kuris tiktų prie jūsų darbo stalo ir tuo pačiu derėtų prie klaviatūros.

5. Ji ilgai veikia ir yra greitai įkraunama

Žinoma, galite nusipirkti nebrangių baterijų arba net pasirinkti laidinę pelę, tačiau geriau iš karto įsigyti įrenginį su įkraunama integruota baterija.

6. Ji sugeba daugiau, nei įprasta kompiuterio pelė

Ypač toli pažengė prietaisų, skirtų žaidėjams, gamintojai. Darbui ir kūrybai reikia rinktis praktišką pelę.

„Logitech MX Master 2“ gali prisijungti prie kelių įrenginių vienu metu ir nepastebimai kopijuoti bei įklijuoti turinį tarp jų. Ja galite dirbti su tekstais ir vaizdais kompiuteriuose su skirtingomis operacinėmis sistemomis, neatlikdami kitų papildomų veiksmų. Pavyzdžiui, galite iškart perkelti failus iš vieno kompiuterio į kitą, tiesiog vilkdami juos iš ekrano į ekraną. Informacija perduodama „Bluetooth“ arba specialiu „Logitech Unifying“ bevieliu siųstuvu, kuris pateikiamas komplekte.