Kodėl gamyklinė „Android“ yra toli gražu ne pati geriausia sistemos versija
2018.09.04
Daugelis „Android“ naudotojų yra įsitikinę, kad gamyklinė operacinės sistemos versija yra geriausia, greičiausia, patikimiausia ir patogiausia. Tačiau ši nuomonė yra beviltiškai pasenusi.
Kiekvienais metais „Google“ pristato naujausią „Android“ versiją. Tačiau dauguma pagrindinių gamintojų („Samsung“, „LG“, „Xiaomi“, „Huawei“, „ASUS“ ir kt.) neskuba jos įdiegti į savo įrenginius.
Kai kurie programų atnaujinimai įneša tik paviršutiniškus vizualius koregavimus. Kiti, pvz., MIUI, taip stipriai pakeičia sistemą, kad joje sunku surasti „Android“ dalykų. Tačiau bet kuriuo atveju vartotojai yra įsitikinę, kad tik „Android“ gamyklinė versija gali užtikrinti maksimalų mobiliojo įrenginio greitį, saugumą ir patikimumą.
Taip, prieš kelerius metus formuotis tokiai nuomonei buvo palanku. Iš pradžių daugelis programinės įrangos atnaujinimų buvo susiję su išoriniais efektais, dėl kurių sistema tapdavo sudėtingesnė ir reikalaujanti daugiau išteklių. Buvo madinga į OS įdiegti daug savo ir partnerių programų, kurių vartotojas negalėdavo ištrinti. Nenuostabu, kad gamyklinė „Android“ versija tapo greičio ir grynumo standartu.
Tačiau laikas bėga, viskas keičiasi. Neseniai didelės kompanijos – „TouchWiz“, „EMUI“, „LG UX“, „MIUI“, „Xperia“ (mes kalbame būtent apie jas, o ne apie smulkių Kinijos gamintojų kopijas) padarė didelį žingsnį į priekį. Jos tapo geriau optimizuotos, mažiau reikalaujančios sistemos išteklių.
Ir tuo pačiu šios sistemos siūlo visą eilę papildomų naudingų funkcijų, kurių „Android“ neturi:
- Integruotas darbo režimas viena ranka, kuris reikalingas dirbant prie didelio ekrano.
- Mygtukų vietos pasikeitimas naršymo juostoje, dydžio ir kitos rodymo parinktys.
- Papildomų funkcijų priskyrimas.
- Operacinės sistemos dizaino spalvų schemos pakeitimas, nakties režimas.
- Trečiųjų šalių piktogramų rinkinių naudojimas.
- Galimybė keisti sistemos šriftus.
- Veiklos valdymas naudojant automatinius profilius.
- Specialusis skaitymo režimas.
- „Plaukiojančio“ lango vaizdas, muzikos grotuvo naudojimas.
Taip, kai kurias iš šių funkcijų galima pridėti naudojant specialias programas. Bet, sutikite, tai yra visiškai ne tai.
Taigi atėjo laikas atsisakyti senų klaidingų nuomonių ir pripažinti, kad „Android“ gamyklinė versija šiuo metu nėra geriausia mobili sistema.