STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

Galaxy Note 9 gali būti ne toks patrauklus prietaisas, kadangi proces...

2018.02.02

Jeigu laukiate planšetinio kompiuterio ir telefono hibrido, Galaxy Note 9, nes manote, kad jis turės iki šiol neregėtų funkcijų, nusivilsite sužinoję, kad vienintelė įspūdinga funkcija tebus tik ekrane įmontuotas pirštų antspaudų skaitytuvas. Remiantis naujausiu Samsung finansiniu pranešimu, nėra paminima, kad technikos gigantai pasinaudos 7nm proceso pranašumu, dėl to, nepanašu, kad Galaxy Note 9 turės pažangesnį procesorių.

PRANEŠAMA, KAD SAMSUNG GAMINO ČIPSETUS, NAUDOJANT 8NM PROCESĄ, TAČIAU GALAXY NOTE 9 TO GALI NESULAUKTI

Samsung užbaigė reikalus dėl 8nm proceso, bet kai jis bus komercializuotas, turės pasirodyti daugiau informacijos. Vienas pranešimas teigia, kad pažengę čipsetai taip pat bus gaminami toje pačioje, S3 gamykloje, kur dabar yra gaminamas Exynos 9810.
Exynos 9810 yra 10nm FinFET procesorius, o naujausias Samsung finansinis pranešimas praneša, kad kompanija sutelks visą dėmesį, stengdamiesi padidinti masinę šio čipseto produkciją. Deja, kompanijos 2018 metų dienotvarkėje nėra paminėtas 7nm proceso panaudojimas.
Teoriškai, 7nm FinFET architektūra suteiktų daugiau efektyvumo ir leistų gamintojams dar labiau padidinti mobiliųjų procesorių greitį. Kaip bebūtų, galimas atvejis, kad Samsung nesiima šio gamybos proceso, dėl jo brangios kainos.
To pačio procesoriaus naudojimas Galaxy Note 9 telefone gali būti naujos nuviliančios, procesorių inovacijos atsisakančios tendencijos pradžia. Taip yra dėl to, nes technologijos nesiskirtų lyginant su Galaxy S9 ir Galaxy S9+, kurie pasirodys vėliau šį mėnesį.
Manoma, kad Galaxy Note 9 bus oficialiai pristatytas vasaros pabaigoje ir bus varomas Exynos 9810 procesoriumi.

 

Plačiau

Kriptovaliutos pristatymas

2018.03.05

Kriptovaliuta. Atrodo, kad pastarosiomis dienomis mes su ja susiduriam visur, nesvarbu, ar jūs kalbėsite apie ankstesnį Bitcoin (BTC, 2009), ''Ethereum'' (dažnai vadinamas Bitcoin Mk.2) ar kažkokios įmonės kripto monetas, tokias kaip ''Ripple'' ir ''Kodak'', "Initial Coin Offerings" (ICO) -pradiniai monetų pasiūlymai. Čia visko tiek daug, pabandysime išsiaiškinti šią netvarką.

Per ateinančius porą mėnesių mes išleisime keletą straipsnių (vieną kartą per savaitę), kuriuose aprašysime kriptovaliutos vertę, bei nagrinėsime šias temas:

 • Pagrindinės technologijos (blokavimo schema)
 • Nekilnojamojo turto poveikis realiame pasaulyje
 • Bitkoino ir kripto valiutų kursai lyginant su grynaisiais pinigais
 • Apsvarstymai / pasekmės prekybai kriptovaliuta
 • Investicijų svarstymai / pasekmės kriptovaliutai
 • Kriptovaliutos reguliavimas

Prieš pradedant nagrinėti šias temas, pažvelkime į tai, kodėl mes priėjome prie išvados, kad turime atlikti tokį išplėstą darbą (užuomina, tai ne tik dėl to, kad BTC praėjusiais metais pasiekė apie 20 milijonų dolerių).

Bitkoino istorija

Bitkoinas prasidėjo iš nieko. Tai yra virtuali valiuta. Skirtingai nuo realios valiutos, ši valiuta neturi centrinio banko ir nėra vyriausybės kontroliuojama. Iš pradžių buvo atliktas techninis darbas, kuris, kaip manoma buvo visko pradžia, nes realybėje vyravo nusivylimas dalinės bankų sistemos rezervuarais, kurie šiandien egzistuoja daugelyje pasaulio šalių. Tai buvo priimta kaip priemonė užtikrinti privatumą žmonėms, atliekantiems sandorius "juodoje rinkoje" vykdant neteisėtą ar abejotiną veiklą. Anonomiškumas buvo apsunkintas, nes buvo suimtas Ross Ulbricht (žinomas kaip "Dread Pirate Roberts" pravarde), originalios rinkos ''Šilko kelias'' steigėjas.

Šiuo metu vis dar nėra lengva nustatyti šalis, kurios dalyvauja operacijose. Žvelgiant iš teisėsaugos pusės, ir žinant tai, kad šiuolaikiniame bankininkystės pasaulyje yra būtina žinoti savo kliento (arba KYC) taisykles, kurios reikalauja išsamių patikrinimų, siekiama veiksmingai patvirtinti, kad banko paskyros ar investicinės sąskaitos turėtojas yra tas pats asmuo, kas pristato esąs. Bitkoinų naudotojais gali būti kiekvienas, turintis piniginę, kuri, žinoma, yra tik techninė detalė, ir iš jūsų, kaip realybėje nereikalaujama, kad būtų paimtas pasas prieš atidarant paskyrą.

Tačiau tai keičiasi, nes daugelis organizacijų, kurios prekiauja "Bitcoin", turi nustatyti šalis, su kuriomis jos vykdo sandorį, laikytis nustatytų reikalavimų ir tam tikrais būdais stebėti augančios valiutos požymius. Kiti ženklai yra lėtai besikeičiantys santykiai tradicinėje finansinių paslaugų pramonėje žiūrint tiek iš pačios valiutos, tiek iš pagrindinės blokavimo technologijos pusės. Galbūt tai ne taip dramatiška, kaip pradėtas perversmas, kuriame Jamie Dimon ("JPMorgan Chase" generalinis direktorius) 2018 m. sausio mėn. atsisakė kai kuriuos veiksmus pavadinti sukčiavimo atveju, sakydamas, kad jis apgailestauja dėl šio nesusipratimo.

Finansinės institucijos susiduria su rizika, kad mokėjimų apdorojimą gali pakeisti technologijos.

Kitas institucinis pritarimas atsirado mainų forma, kuri įtrauktų į tradicinius mainus (CME ir Cboe) leidimą, ir būtų užtikrinta tradicinėms institucinėms finansinių paslaugų įmonėms sudaryti sandorius ir pasiūlyti savo klientams "Bitcoin" poziciją, niekada realiai nepalietus pačios valiutos.

Taigi, ar mes vis dar ten? Ar tai yra finansų ateitis? Visiškai aišku, kad atsakymas yra ne, ar bent jau kolkas ne.

Kriptovaliuta - taisomos problemos

Nuogąstaujant dėl to, kas egzistuoja tiktai skaitmeniniame pasaulyje, ir sprendžiant veiksmus, susijusius su kriptovaliutos naudojimu kaip vertybinių popierių saugykla, buvo nulaužtos biržos ir pavogtos piniginės kartu su teisės praradimu jose laikyti tikrąją valiutą, skirtą įprastiniams sandoriams, kurie yra atidėti dėl netinkamo apdorojimo ar dėl jų nepastovumo. Kyla daug potencialių klausimų, susijusių su Bitcoin ir kitomis kriptovaliutos priemonėmis, pavyzdžiui, ''Ethereum''. Nors visi žinome, kad vienintelė konstanta yra pasikeitimas, tai nereiškia, kad tai išeitis, kuri mums patiktų.

Centriniai bankai ir vyriausybės turi pasitikėjimą (įvairiu laipsniu), tačiau, kaip valiutos, kuri laikoma teisėta mokėjimo priemone (ankstesnėmis dienomis) emitentai pažadėjo kažką potencialiai realaus, nors kai kuriems aukso luitams, jie yra neprilygstami.

Tokiu atveju yra pagrindinė fundamentali švietimo ir pasitikėjimo problema, kurią reikia išspręsti. Švietimas rūpinasi tais, kurie yra ankstyvosiose stadijose (kuriose mes visi dar esame), ir kai tiktai kritinė masė tampa pakankamai reikšminga, tuomet galima pasikliauti ir pasitikėti (pažymima, kad galima, tačiau nebūtinai taip ir bus).

Kas toliau?

Likite su mumis artimiausiomis savaitėmis. Mes kalbėsime apie technologijas, pinigus, prekybą, investicijas ir jų reguliavimą. Mes pažvelgsime į pinigines, buhalterines knygas, bitkoino keitimus, vertybinių popierių biržas, investicijų portfelius, nepastovumą ir rinkos manipuliacijas.

Mes palyginsime aukso standartą, ''LIBOR'' nustatymus, banko gelbėjimo operacijas.

Būk su mumis!

 

Plačiau

„Xiaomi“ pristatė išmanųjį telefoną „Mi Mix 2S“ – ...

2018.03.28

Tai praktiškai berėmis išmanusis telefonas su keramikiniu korpusu, turintis dvi 12 megapikselių kameras ir galingą „Snapdragon 845“ procesorių.

„Xiaomi“ oficialiai pristatė naują „Mi Mix 2S“ išmanųjį telefoną. Įrenginys daug kuo yra panašus į „iPhone X“, tik ekrano viršuje neturi išpjovos. Viena iš pagrindinių šios naujienos savybių yra dviguba kamera su plataus kampo ir ilgo fokusavimo objektyvais. Kartu su dirbtinio intelekto galimybėmis, fotografuojant prietaisas turėtų sukurti nuostabius vaizdus.

„Mi Mix 2S“ turi keramikinį korpusą ir aliuminio rėmą, taip pat 6 colių IPS ekraną, kurio raiška yra 2 160 × 1080 pikselių. Viduje yra galingas „Snapdragon 845“ procesorius ir 6 arba 8 GB atmintis, priklausomai nuo konfigūracijos. Pasak bendrovės, „AnTuTu“ teste išmanusis telefonas surinko įspūdingus 277178 taškus.

Įrenginys yra prieinamas su 64, 128 ir 256 GB vidinės atminties versijomis. Išmanusis telefonas veikia su „Android“ 8,0 „Oreo“ ir „Xiaomi“ patentuota aplinka - „MIUI“ .

Jei tikėti pristatymu, „Mi Mix 2S“ kamera vaizdą į objektus sufokusuoja greičiau nei „iPhone X“. Išmanusis telefonas turi „Sony IMX363“ kameros jutiklį, kuris sugeba išgauti aukštos kokybės nuotraukas esant prastam apšvietimui. Fotoaparatas palaiko optinį priartinimą ir stabilizavimą, taip pat portretinį režimą su fono išsiliejimo efektu. „DxoMark“ bandymuose naujas Kinijos kompanijos telefonas, kaip ir „Apple“ išmanusis, gavo 97 taškus.

„Mi Mix 2S“ galima įkrauti belaidžiais greito krovimo įrenginiais, kurių galia yra iki 7,5 W. Telefonas turi NFC modulį bekontaktiniams mokėjimams atlikti ir palaiko „Google“ „ARCore“ papildytos realybės technologiją.

Bazinė „Mi Mix 2S“ modelio su 6 GB operatyvios atminties ir 64 GB vidinės atminties kaina yra apie 425 €. Kito varianto su 8 GB operatyvios atminties ir 256 GB vidinės atminties, taip pat į komplektą įeinančiu belaidžiu įkrovikliu kaina yra apie 517 €. Kolkas išmanusis telefonas yra pristatytas tik Kinijos rinkai.

 

Plačiau

Kišeninė vaizdo plokštė leis žaisti žaidimus bet kuriuo nešioja...

2018.04.17

Miniatiurinis įtaisas leis paleisti naujus žaidimus net ir negalinguose nešiojamuosiuose kompiuteriuose.

Šiuolaikiniai nešiojamieji kompiuteriai yra tokie kompaktiški, kad galingai grafikos plokštei tiesiog nėra vietos. Tačiau, atsiradus didelės spartos duomenų sąsajoms, ši problema yra nesunkiai išsprendžiama - tam panaudojami išoriniai grafikos greitintuvai. Juos galima nešiotis su savimi ir prijungti tuomet, kai reikalingas aukštos kokybės našumas. Būtent „eX Core“ pravers šiems įrenginiams.

Maža dėžutė atrodo kaip išorinis kietasis diskas ir sveria tik 700 g, tačiau savyje talpina grafikos greitintuvą „Nvidia GTX 1050“ su 4 GB atminties. Priekinė pusė turi mažą pjūvį geresnei oro cirkuliacijai užtikrinti, o viršutinio korpuso viduryje yra galingas ventiliatorius, užtikrinantis efektyvų aušinimą net maksimalaus veikimo režime. 


„eX Core“ jungiamas prie nešiojamojo kompiuterio per USB-C sąsają, kuri naudojama ne tik duomenų perdavimui, bet ir vaizdo plokštės el. maitinimui. Norėdami, kad vaizdas būtų rodomas televizoriuje arba išoriniame ekrane, naudojamas kitas USB-C ir HDMI 2.0b prievadas, palaikantis 4K skiriamąją gebą su 60 Hz dažniu. 

Išorinis grafikos greitintuvas suderinamas su nešiojamuoju kompiuteriu, kuriame veikia „Windows 10“ ir „macOS“. Abiem atvejais OS automatiškai suranda reikiamus „draiverius“, papildomos konfigūracijos nereikia. „eX Core“ yra trijų spalvų, todėl galėsite prisitaikyti įrenginį prie nešiojamojo kompiuterio korpuso. 
Naujiena galima užsisakyti „Kickstarter“ už 396 dolerius. Pristatymas - liepos mėn.

 

Plačiau

„iPhone“ įrenginiai yra mirę. Kas negerai su „Apple“ produkt...

2018.05.07

Tinklaraščio autorius Hacker Noon dalijasi savo įspūdžiais apie naudojimąsi „Apple“ išmaniuoju telefonu.

„iPhone“ greitai tampa pasenusiu įrenginiu

Savo „iPhone 6 Plus“ įrenginyje paspaudus ant bet kokios programos negaliu jos iškart paleisti. Daugelis programų rodo klaidą. Ir jei jos pagaliau atsidaro, tai su dideliu vėlavimu. Baterija greitai išsikrauna, o tuo metu techninės įrangos specialistai sako, kad viskas su ja yra gerai.

Pamenate, kaip „Apple“ pripažino, kad sulėtino išmaniuosius telefonus su senomis baterijomis? Taip, bendrovė išleido naują „iOS“ versiją, kurioje galima išjungti šią parinktį. Tačiau toks sprendimo priėmimas labiau panašus į bandymą išvengti bylinėjimosi išlaidų, nei rūpinimąsi vartotojais.

Kai bandau filmuoti, matau tik juodą ekraną. Padaryti nuotrauką taip pat yra problematiška: praeina namažai laiko, kol atsidaro programa. Be to, užraktas suveikia ne iš karto.

Šis telefonas prieš trejus metus veikė labai gerai. Dabar neigiama vartotojo patirtis gerokai atsveria minimalią „Apple“ išleidžiamų atnaujinimų naudą.

Turiu originalų „Moto X“ (2013 m.), ir jis vis dar puikiai veikia, neturiu nusiskundimų.

„Apple“ palaikymas yra nekompetentingas

Įvykis, kuris man nutiko nėra susijęs konkrečiai su „iPhone“. Tačiau jis yra parodomasis, kaip „Apple“ produkcijos gedimas gali sukelti vartotojui papildomų rūpesčių. Neseniai mano „MacBook“ nešiojamam kompiuteriui nulūžo apatinio dangčio kojelė. Įrenginys vis dar turėjo „AppleCare“ garantiją, todėl nuėjau į parduotuvę. Ten man pasakė, kad jie nepakeis nulūžusios apatinio dangčio kojelės, nes tai yra užsakomoji prekė. Tiesa, jie dar pasakė, kad mano atveju reikia pakeisti visą apatinę korpuso dalį, kuri kainuoja 250 dolerių.

Aš „Apple“ atstovui pasakiau, kad kreipsiuosi į „AppleCare“, kad padėtų išspręsti susidariusią problemą. Ir paprašiau parašyti kreipimosi tikslo paraišką. Darbuotojas atsakė, kad tai jis jau padarė.

Vėliau susisiekiau su techninės įrangos taisymo pagalbos specialistais, ir darbuotojas telefonu man pasakė, kad jau pakeitė kompiuterio galinio dangčio kojelę, todėl jokios paraiškos jis duomenų bazėje nemato.

Aš turėjau grįžti į parduotuvę, kad „Apple“ atstovas dar kartą apžiūrėtų mano nešiojamą kompiuterį ir patvirtintų, kad trūksta galinio dangčio kojelės. Vėliau aš vėl paskambinau į techninės įrangos taisymo skyrių, kad vėl patikrintų paraišką ir ją patvirtintų. Šį kartą viskas praėjo sklandžiai.

Tuomet aš paprašiau išsiųsti detalę į „Apple“ parduotuvę, kuri buvo arčiausiai mano namų. Po savaitės man paskambino ir pasakė, kad jau atsiuntė man reikalingą dalį. Tiesa, ji buvo pristatyta į parduotuvę kitoje miesto dalyje. Aš paprašiau išsiųsti ją į parduotuvę anksčiau nurodytu adresu. Techninės įrangos taisymo skyriuje man buvo pasakyta, kad tuomet jie turės grąžinti dalį į sandėlį, o tada tos parduotuvės darbuotojai turės pateikti užsakymą. Ir tik šiuo atveju ši detalė pateks pas juos.

Praėjus savaitei užsakymas pagaliau buvo įvykdytas ir pristatytas į reikiamą parduotuvę. Po to, kai pralaukiau dvi valandas, parduotuvės darbuotojas grąžino man „MacBook“. Aš apžiūrėjau jį ir pamačiau, kad atraminė kojelė vis dar buvo pažeista, sulūžusi. Vadybininkas paėmęs kompiuterį nuėjo ir sugrįžo po penkių minučių su suremontuota nešiojamo kompiuterio atramine kojele.

Pasirodo, kad jie ne tik nepataisė kompiuterio pirmą kartą, bet ir išlaikė mane dvi valandas, vietoj keletos minučių.

Taigi, jei norite pakeisti  „iPhone“ bateriją, jums gali prireikti laukti daugiau nei savaitę. Šiuo laikmečiu jums bus sunku išgyventi be išmanaus telefono tokį ilgą laiką. Todėl klausimas lieka atviras: ar tai kai kurių darbuotojų nekompetencija, ar bendrovė sąmoningai verčia žmones atsisakyti oficialaus palaikymo?

Pasenęs dizainas

Net „iPhone X“ išmanaus telefono dizainas, lyginant su „Samsung Galaxy S8“, atrodo pasenęs. Tai yra gana subjektyvu, tačiau „S8“ daug smagiau guli rankose. Kai žiūriu filmus, „OLED“ ekranas dėl idealios juodos spalvos susilieja su išmanaus telefono korpusu. Jis panašus į telefoną iš mokslinės fantastikos. „iPhone X“ ekranas turi gana platų rėmelį.

Palyginimui:

 • „Galaxy S8“ - 5,8 colio, „Super AMOLED“, kurio raiška yra 2960 x 1440 pikselių (pikselių tankis 570 taškų colyje), ryškumas - 1000 nitų, ekrano ir korpuso santykis - 83,6 proc.
 • „iPhone X“ - 5,8 colio, „True Tone OLED“, kurio raiška yra 2436 x 1125 taškų (pikselių tankis 458 taškų colyje), ryškumas - 625 nitų, ekrano ir korpuso santykis yra 82,9 proc.

Bet daugiausiai nepatogumų sukelia įpjova, esanti telefono viršutinėje ekrano dalyje. Dėl jos kai kuri informacija ekrane prarandama. Pavyzdžiui, naršant internete.

„Android“ ir „Galaxy S8“ turi geresnes funkcijas

1. Automatinis „LastPass“ užpildymas. Žinoma, tai yra programos funkcija, tačiau „iPhone“ įrenginyje ji veikia blogai.  

LastPass slaptažodžių tvarkytuvė

Kūrėjas: LogMeIn, Inc.

Kaina: nemokama

 

LastPass slaptažodžių tvarkytuvė

Kūrėjas: LogMeIn, Inc.

Kaina: nemokama

 

2. „NFC“ dviejų veiksnių autentifikavimas. Jūs galite naudoti „YubiKey“ „iPhone“ įrenginyje, tačiau tai reikalauja įrenginio rakto, kas yra labai nepatogu.

3. SD kortelių lizdas. Mano ankstesnysis „iPhone“ turėjo nepakankamai vietos. Vienintelė išeitis - pirkti naują telefoną.

4. Patikimos vietos telefono atrakinimui. Labai naudinga funkcija. Dėka jos, jums nereikės nuolat įvesti telefono slaptažodžio būnant namuose ar darbe.

5. „Samsung Pay“ veikia bet kuriame terminale, išskyrus bankomatus, „Apple Pay“ - ne.

6. Pranešimai „Android“ įrenginyje gaunami patogiau.

7. Nereikia pirkti papildomos įrangos ausinėms.

8. Galite pats pasirinkti kaip atrakinti telefoną: slaptažodžiu, pirštu ar veidu.

9. Papildomos baterijos taupymo galimybės.

10. „Gear VR“.

11. Integruota spamo filtravimo programa.

12. Papildomas aparatūros mygtukas. Tai yra šoninis mygtukas, kuriuo galima pasiekti „Bixby“. „BxActions“ pagalba jūs galite jį nustatyti taip, kad juo būtų įjungiamas žibintuvėlis.

13. „Android“ sistemoje yra daug lengviau sukurti atsarginę kopiją. Jums nereikia įdiegti „iTunes“ ar mokėti už „iCloud“.

14. Telefonas nepereis į miego režimą, kol žiūrite į jį.

„IOS“ neturi pritaikymo

Bet kurį „Android“ telefoną galite pritaikyti sau, kad jums būtų patogu: įdiegti programas, kurios automatiškai atnaujina foną, naują paleidimo priemonę ar pasiūlo patogesnę telefonų knygą. Bet svarbiausia yra tai, kad jums nereikia jų atsisiųsti iš oficialios parduotuvės.

„Google Photo“ sinchronizavimas veikia daug geriau nei „Apple“ servisas.

Atsisiųstos klaviatūros „Android“ įrenginiuose yra ne blogesnės nei oficialios. „IOS“ klaviatūros iš trečiųjų šalių kūrėjų veikia netinkamai.

„iOS“ nesiūlo nieko, ką gali „Android“, nes „Apple“ sąmoningai riboja kūrėjų galimybes.

„Apple“ produkcija jau nėra tokia, kokia buvo anksčiau

„Apple“ visada rėmėsi svetimomis idėjomis, tik jas labiau ištobulindavo. Pastaruoju metu kompanija tiesiog lėtai vejasi savo konkurentus. Jų produktai niekuom, išskyrus kaina, neišsiskiria. Tuo pačiu metu jie siūlo tokias pačias galimybes, kaip ir kitų telefonų gamintojai.

Pavyzdžiui, „Samsung“ prietaisai jau kurį laiką palaiko belaidį įkrovimą. „Apple“ tik neseniai tai pradėjo diegti.

„Samsung“ eksperimentuoja su „VR“ ir „DeX“. Tai nėra idealūs produktai. Tačiau ir „Apple“ negali pasiūlyti šios svajonių technologijos.

Inovacinės galimybės, kuriomis giriasi „Apple“, taip pat nėra įspūdingos. Animoji yra abejotinas dalykas. Be to, jis gali būti naudojams ir be „TrueDepth“ technologijos. Tai buvo tik marketingas, kad kuo daugiau parduoti „iPhone X“ išmaniųjų telefonų. „Force Touch“ veikia jau daug metų, bet kas ja naudojasi?

„Apple“ išmanieji neverti aukštų kainų. Aš pirksiu „Android“ prietaisus, kol Steve Jobs kompanija nepranoks pati savęs.

 

Plačiau

10 „Chrome“ plėtinių, kurie palengvins paiešką „Google“ si...

2018.05.23

Filtruokite savo paieškos rezultatus, lengvai peržiūrėkite nuotraukas ir darykite daugybę kitų dalykų naudodami šiuos plėtinius.

1. „Fast Advanced Google Search“

Išplėstinės „Google“ paieškos galimybės - naudingas dalykas. Šis plėtinys leidžia jums atlikti išplėstinę paiešką spaudžiant tik tam tikrus klavišus. Tiesiog paspauskite Alt + G, pažymėkite reikiamus laukelius ir ieškokite bet kokių dalykų ar jums reikiamos informacijos, neapsunkindami savęs komandų priminimais „Google“ sistemos paieškoje. 

Parsisiųsti: Fast Advanced Google Search >>>


2. Greitesnė "Google" paieška

Kai jūs paspaudžiate nuorodą „Google“ paieškos puslapyje, jums ne iškart atidaroma norima svetainė. Vietoje to „Google“ pirmiausia peradresuoja jus į specialų puslapį, kuriame stebimas svetainių lankomumas.

„Faster Google Search“ ( greitesnė „Google“ paieška ) išjungia šią funkciją, taigi galite nedelsdami atidaryti norimas svetaines, be nukreipimo į „Google“ puslapius. Be to, naudojant šį plėtinį, daug patogiau nukopijuoti rastų svetainių adresus tiesiai į rezultatų puslapį.

Parsisiųsti: Faster Google Search >>>


3. „Google“ paieškos filtras

Tai galingas papildinys, kuris pabrėžia arba, atvirkščiai, paslepia tam tikrus paieškos rezultatus . Pavyzdžiui, jei jūs kažkokį norimą tinklapį pridėsite prie paryškintų svetainių adresų, visos nuorodos į jūsų tinklapį bus pažymėtos žalia spalva. Jei pridėsite svetainę į blokuotų adresų sąrašą, „Google“ rezultatuose jos nebematysite, nes nebebus rodomos nuorodos į ją. Taigi galite sutaupyti nemažai laiko, iš anksto pažymėdami svetaines, kurių nenorite matyti, arba išskirdami mėgstamus tinklapius. 

Parsisiųsti: Google Search Filter >>>


4. Infinite Scroll for „Google“ ( neribota „Google“ slinktis )

Jei jums pabodo versti „Google“ paieškos rezultatų puslapius ieškant informacijos, šis plėtinys leis jums surasti ieškomą rezultatą, atliekant mažiau paspaudimų. Paieškos rezultatus matysite viename begaliniame puslapyje, todėl jūs tiesiog slinkite slankiklį žemyn, o rezultatai vis bus įkeliami į tą patį puslapį.

Parsisiųsti: Infinite Scroll for Google >>>
 

5. Asmeninis blokuotų svetainių sąrašas „Google“ sistemoje

Dar vienas plėtinys, leidžiantis filtruoti paieškos rezultatus. Jei nenorite, kad jūsų svetainė būtų rodoma  „Google“ paieškoje, galite ją paslėpti vienu paspaudimu. 

Parsisiųsti: Personal Blocklist (by Google) >>>
 

6. Ieškokite dabartinėje svetainėje

Norėdami ieškoti žodžio ar frazės tik konkrečioje svetainėje, paieškos laukelyje turite įvesti svetainę: adresą . Tačiau tai užtrunka. Daug paprasčiau įdiegti šį papildinį. Spustelėkite jo piktogramą „Chrome“ įrankių juostoje, įveskite paieškos užklausą, o „Google“ paieškos sistema ieškos informacijos jūsų atidarytoje svetainėje.

Parsisiųsti: Search the Current Site >>>

 

7. „View Image“ ( Peržiūrėti paveikslėlius )

„Google“ neseniai iš savo paieškos puslapio pašalino mygtukus „Atidaryti visu dydžiu“ ir „Paieška pagal paveikslėlį“. Jei anksčiau galėjote iškart atidaryti rastą paveikslėlį tiesiai naršyklėje, dabar jūs turite eiti į svetainę, kurioje yra jūsų pageidaujamas turinys, ir ten atidaryti paveikslėlį. Šios problemos galima lengvai išvengti įdiegus „View Image“. Šis plėtinys grąžins nuotolinius mygtukus į jų vietą. 

Parsisiųsti: View Image >>>


8. „Google“ vaizdų paieška 

„Google“ vaizdų paieškos funkcija yra puiki, jam nereikia „TinEye“. Tiesiog pateikite paieškai reikalingą paveikslėlį ir rasite visus panašius vaizdus.
„Search by Image“ plėtinys leidžia dar lengviau surasti vaizdus. Paspauskite ant paveikslėlio dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite „Ieškoti Google“ .

Parsisiųsti: Search by Image (by Google) >>>
 

9. „Search Preview“ ( Paieška „Preview“ )

Pamenate, kai „Google“ turėjo „kietą“ peržiūros funkciją? Tai leido greitai surasti ieškomą svetainę tiesiog rezultatų puslapyje, neatidarant jo. Ši funkcija buvo pašalinta, bet „SearchPreview“ gali ją grąžinti.

Įdiekite plėtinį, pradėkite ieškoti informacijos „Google“ paieškoje ir pamatysite puslapių miniatiūras šalia įrašų paieškos rezultatuose.

Parsisiųsti: SearchPreview >>>


10. „Google“ paieškos spartieji klavišai - papildinys „Resulter“

Dar viena svarbi „Google“ funkcija, kuri buvo pašalinta - tai galimybė valdyti paiešką naudojant tik klaviatūrą. Galite pasirinkti ir atidaryti paieškos rezultatus naudodami rodyklių klavišus ir „Enter“. Jei prireikia koreguoti, tai yra atliekama daug greičiau, nei paspaudus pelę.

„Resulter“ grąžina galimybę naudotis sparčiaisiais klavišais naršant „Google“ paieškos puslapyje. Be to, papildinys „Chrome“ naršyklėje pateikia keletą naudingų sparčiųjų klavišų ir specialią paieškos juostą, kurios pagalba galite peržiūrėti „Google“ paieškos rezultatus, negrįždami į paieškos puslapį.

Parsisiųsti: Google Search Shortcuts — Resulter >>>

 

Plačiau

Kokių naujienų galime laukti „Android P“ sistemos pasirodyme?

2018.06.11

Pasikeitusios piktogramos, „monobrovi“ išpjovos palaikymas, padidinta autonomija ir kitos naujienos pasirodys naujojoje „Android P“ versijoje.

Prieš kelias dienas išleista trečioji „Android P“ „beta“ versija, kurią jau galima įdiegti suderinamuose išmaniuosiuose įrenginiuose, tarp jų „Pixel“, „Pixel XL“, „Pixel 2“, „Pixel 2 XL“, taip pat „OnePlus 6“ ir „Xiaomi Mi MIX 2S“.

Tai reiškia, kad „Android“ versija pasiekė finalinį etapą. Atėjo laikas susipažinti su pagrindiniais pakeitimais ir naujomis funkcijomis, kurias „Google“ parengė mums.

Nauja valdymo sistema

Per „Android“ egzistavimo laikotarpį, vartotojai taip priprato naudotis trimis mygtukais ekrano apačioje, kad jie tapo tarsi neatskiriama operacinės sistemos dalis. Taip, iš pradžių jie buvo fiziniai, tada tapo virtualūs, vaizdas šiek tiek pasikeitė, tačiau niekas niekada neabejojo ​​ar jie būtini. 

„Android P“ sistemoje atsirado galimybė visiškai atsisakyti valdymo mygtukų ir vietoj jų naudoti gestus. Tai suteikia papildomos erdvės ekrane ir, pasak daugelio testuotojų, valdymas gestų pagalba yra daug patogesnis nei įprasti mygtukai. Beje, jie liko, taigi tie vartotojai, kuriems nepatinka naujovės, galės jais naudotis.

Sąsajos pasikeitimai

Naujojoje versijoje nėra tokių pasaulinių vizualių naujovių, kokias matėme „Material Design“ sąsajoje. Tačiau kai kurie dizaino elementai buvo pertvarkyti.

Visų pirma žvilgsnis krypsta į įspūdingą naujų nustatymų dizainą, kuriame pasirodė ryškios spalvotos piktogramos. Įspėjimų langai ir iššokantys pranešimai dabar yra suapvalintais kampais ir su naujais animacijos efektais. Greitų nustatymų skydelyje aktyvieji mygtukai dabar yra pažymėti mėlyna spalva. Svarbi naujovė - tai išmaniųjų telefonų, kurių ekrano viršuje yra išpjova, palaikymas, nes tokių įrenginių vis daugėja.

Tai nėra išsamus ir pilnas „Android P“ vaizdinių naujovių sąrašas. Visumoje sistemos sąsaja tapo spalvingesnė ir modernesnė. Tuo pačiu metu buvo išsaugotos visos ankstesnių versijų mums žinomos ir įprastos savybės.

Naujos prietaiso skydelio funkcijos

Nauja prietaisų skydelio funkcija „Android  Dashboard“ suteiks išsamią informaciją apie įrenginio naudojimą, įskaitant dažnai paleidžiamų programų sąrašą, gautų pranešimų skaičių, ekrano atrakinimo skaičių, bendrą praleistą laiką ir kitą statistiką. Su šiais duomenimis gali sąveikauti įvairios programos. Pavyzdžiui, „App Timers“ integruotoji funkcija apribos atskirų programų naudojimosi laiką po to, kai jūs išnaudosite joms skirtą laiko limitą.

 „Android P“ „beta“ versijoje ši funkcija dar nėra prieinama, tačiau „Google“ žada ją įgyvendinti jau galutinėje sistemos versijoje.

Ilgiau išsaugokite baterijos energiją

Mes pripratę prie to, kad išleidus kiekvieną naują operacinės sistemos versiją, mums žadama ir ekonomiškesnė baterijos energija. „Android P“ nėra išimtis.

Naujasis „Adaptive Battery“ režimas išnagrinės įdiegtų programų sistemos reikalavimus ir priderins procesoriaus veikimą taip, kad sunaudotų kuo mažiau energijos. Taigi, kai paleisite reiklesnes programas, procesorius veiks visišku pajėgumu, o naudojant paprastas programas, veikimo dažnis automatiškai sumažės. Tai, pagal kūrėjų pažadus, padės sutaupyti iki 30% išmaniojo telefono energijos.

Sparčiųjų klavišų veiksmai

„Android Nougat“ pirmoji pristatė papildomas programų piktogramų funkcijas. Pakanka užlaikyti pirštą ant bet kokios piktogramos, ir pasirodo papildomas meniu, leidžiantis atlikti skirtingus veiksmus. Pavyzdžiui, „Gmail“ pašte galite iškart pradėti kurti naują pranešimą.

Ši funkcija buvo toliau plėtojama „Android P“ sistemoje. Dabar spartieji klavišai galės atlikti daugiau veiksmų, o jų išvaizda priklausys nuo to, ką jūs norėsite veikti išmaniuoju telefonu. Jei per pusryčius visada klausysitės tam tikros radijo stoties „Google Play Music“ programėlėje, tada spustelėdami piktogramą, jūs pamatysite nuorodą į ją.

Emocinių šypsenėlių rinkinys

„Emodžiai“ pagyvina bendravimą, daro jį labiau emocingą ir patogų, todėl negalime nepateikti to fakto, kad naujoje sistemos versijoje „Google“ pridėjo daug naujų emocijų ženklelių. Naudodami šiuos ryškius ir išraiškingus paveikslėlius, dabar galite apibūdinti bet kokią koncepciją ar emocijas, taip išvengsite ilgo teksto rinkimo, sutaupysite laiko.

Ir dar kai kas

Žinoma, tai nėra išsamus „Android P“ naujienų sąrašas. Toliau pateiksime trumpą mažiau svarbių pakeitimų sąrašą, nes ir šios funkcijos vis dėlto nusipelno dėmesio.

 • Pagerinta svetainės sistema, leidžianti nustatyti vietą patalpoje.
 • Integruotas „screenshot“ redaktorius.
 • Nauja garso reguliavimo skalė.
 • Funkcijos „Netrukdyti“ papildomi nustatymai ir galimybės.
 • Pasirinkto teksto padidinimas.
 • „Ambient Display“ režime rodomas akumuliatoriaus įkrovos procentai.

Primename, kad galutinę mobiliąją „Android P“ versiją yra numatyta išleisti trečiąjį šių metų ketvirtį.

 

Plačiau

„Instagram Lite“ skirta „Android“ yra orientuota į mažesnio ...

2018.06.29

Nauja programos versija atsisakė kai kurių funkcijų, tačiau ji užima daug mažiau vietos nei originali programa ir sunaudoja labai mažai atminties.

Socialinio tinklo kūrėjai išleido naują „Instagram“ versiją - ji yra optimizuota į mažesnio pajėgumo įrenginius su „Lite“ paskirtimi.

„Instagram Lite“ programa „Android“ sistemoje užima tik 573 KB, tai yra daug mažiau nei pagrindinė versija (33 MB). Tačiau programos optimizavimas kūrėjams reiškė kai kurių funkcijų atsisakymą. „Lite“ versijoje nėra šių funkcijų:

 • Negalima bendrauti per „Instagram Direct“.
 • Negalima įkelti vaizdo įrašo.

„Instagram Lite“ išleidimas yra „Facebook" strategijos dalis, skirta pritraukti dar milijardą žmonių į internetą. „Mark Zuckerberg Corporation“ mano, kad mažiau vietos užimančios versijos puikiai tinka besivystančių šalių (Azijos, Afrikos, Okeanijos, Pietų Amerikos) itin pigių įrenginių savininkams.

Šiuo metu „Instagram Lite“ galima įsigyti tik keliose šalyse, kolkas jos negalima atsisiųsti Indijoje. Įdiegimo APK failą galima atsisiųsti iš APK Mirrot tinklalapio.

 

 

Plačiau

Kaip sužinoti, kokius duomenis apie jus renka „Google“ ir kaip at...

2018.07.17

„Google“ mus stebi, ir tai jau senai visiems ne paslaptis. Stebi tiek mūsų buvimo vietą, tiek visą veiklą internete. Jūs tikriausiai pastebėjote, kad pakanka paieškoti informacijos apie produktą ar perskaityti apie jį straipsnį žiniatinklyje, ir tuoj pat bus rodoma atitinkama „YouTube“ reklama. 

Jei „Google“ nerinktų duomenų apie savo vartotojus, reklama nebūtų pritaikyta asmeniniams poreikiams, nebūtų personalizuota, tai ji neveiktų tikslingai.

 

Kuom yra rizikingas duomenų rinkimas?

Vienok, atrodytų, kad nieko blogo tame nėra. Na, „Google“ renka duomenis apie mus, nejaugi dėl to reikėtų nesinaudoti įmonės paslaugomis? Taigi dėka duomenų rinkimo, naršymas internete tampa įdomesnis ir naudingesnis: jums siūloma tai, kas labiausiai tikėtina jus sudomins.

Tačiau jei prisiminti neseniai įvykusį „Google Docs“ informacijos nutekėjimą, kyla abejonių: ar kas nors, be „Google“, negali gauti duomenų apie tai, kur gyvenate ir kokie yra jūsų interesai? Nėra garantijų, todėl verta pačiam rūpintis savimi, savo saugumu.

 

Ką apie jus žino „Google“?

Vietos buvimo istorija

Pirmiausia ir svarbiausia - yra jūsų geografinė padėtis. Vietos nustatymo pagalba „Google“ gali stebėti ir įrašyti jūsų buvimo vietą, todėl remdamasi šiais duomenimis gali pasiūlyti individualizuotą reklamą. Galite pereiti prie nuorodos ir įsitikinti, kad „Google“ prisimena net tas vietas, kurias galbūt jūs jau pamiršote.

Viršutiniame kairiajame kampe galite pasirinkti bet kurią datą, ir žemėlapyje bus parodoma vieta, kur buvote, kuriuo metu ir kokiu transportu keliavote.

 

Veiksmų paieškos istorija internete

„Google“ saugo ne tik jūsų paieškos užklausas, bet ir jūsų perskaitytų straipsnių sąrašą, žmonių profilius socialiniuose tinkluose, puslapius, kuriuose apsilankėte. Pažiūrėkite patys, pereikite prie nuorodos.

 

Informacija iš jūsų įrenginių

Informacija apie jūsų kontaktus, planus, esančius kalendoriuje, žadintuvus, naudojamas programas, klausomą muziką ir net akumuliatoriaus lygį - tai yra dar vienas informacijos sąrašas, kurį „Google“ renka, siekdama rodyti labiau tinkamus skelbimus ir reklamas. Veiksmų sąrašą galite pamatyti čia

 

Balso užklausos ir valdymas išmaniuoju telefonu

Jei jums žinoma frazė  „Google“ OK“, tuomet sveikinam: jūsų balso komandos išmaniajam telefonui saugomos „Google“ serveriuose. Jūs galite jas perklausyti spustelėdami šią nuorodą.

 

Reklaminė informacija apie jus

Pagrindinis „Google“ tikslas rinkti duomenis apie vartotojus yra tinkamas reklamos pritaikymas, nes čia yra ta įmonė, kuri iš reklamos uždirba pinigus. Jūs galite sužinoti, ką reklamos skleidėjai žino apie jūsų pomėgius, bei nuostatas, ir pagaliau atsikratyti nepageidaujamos reklamos apie produktą, kurio informacijos internete galbūt ieškojote tik vieną kartą. 

 

Nuotraukos iš jūsų išmaniojo telefono

Jei jūs naudojate „Android“ išmanųjį telefoną, gali būti, kad jūsų nuotraukos ir vaizdo įrašai jau yra saugomi „Google“ debesies saugykloje ir jūs net nežinote apie tai, nes pagal nutylėjimą gali būti įjungtas automatinis įkėlimas.Neskubėkite ištrinti „Google“ nuotraukų programos - tai neištaisys šios situacijos. Visos jūsų nuotraukos bus ir toliau talpinamos į debesį, o atsitikus duomenų nutekėjimui, jos gali būti viešai prieinamos. „Google“ pati pateikė instrukcijas, kaip išjungti „Instant Upload“ nuotraukas ir vaizdo įrašus skirtinguose įrenginiuose.

 

Jūsų slapukai

Ar pastebėjote, kiek jūsų kompiuterio resursų išnaudoja „Google Chrome“? Naršyklė renka duomenis apie jus ir veikia kaip fonas net po to, kai yra visiškai uždaroma, taip pat saugo slapukus. Kaip ir kodėl „Google“ naudoja šiuos failus - galite sužinoti čia .

Jei nenorite, kad skirtukai tęstų fono darbą, eikite į „Chrome“ naršyklės nustatymus ir „System“ meniu nuimkite žymę „Neatjungti funkcijų, kurios veikia fone, kai naršyklė uždaryta“. Tai prieinama tik „Windows“ vartotojams, „macOS“ vartotojai neturi tokio „Chrome“ elemento. Jei norite išjungti informacijos rinkimą apie jus, bei slapukų naudojimą, puslapio apačioje spustelėkite mygtuką „Išplėstiniai nustatymai“, eikite į „Turinio nustatymai“ ir išjunkite viską, ko nenorite skleisti apie save ir savo vykdomą veiklą.

 

Kaip ištrinti visus duomenis apie save ir uždrausti jų tolimesnį rinkimą

Pirma, turėtumėte pereiti prie šios nuorodos ir išjungti duomenų rinkinį, kurio nenorite perduoti „Google“ ir reklamos skleidėjams.

Tada turėsite ištrinti anksčiau surinktus duomenis apie jus. Norėdami tai padaryti, eikite į šią nuorodą, nurodykite laikotarpį (jei norite iš karto ištrinti visus duomenis, galite pasirinkti elementą „Visą laiką“), pasirinkite kai kurias arba visas „Google“ paslaugas ir spustelėkite mygtuką „Ištrinti“.

Čia  taip pat galite pakeisti savo vardą, gimimo datą ir kitus asmeninius duomenis, tai galite padaryti čia

Be to, jei nenaudojate „Google Pay“ bekontaktiniams mokėjimams už pirkinius ir neperkate programų „Google Play“, patikrinkite, ar jūsų mokėjimo informacija nėra saugoma „Google“, kurią taip pat galima ištrinti.

 

Plačiau

Liepos mėnesio programų devintukas, skirtas „Android“ įrenginia...

2018.08.05

Tai naujos ir jums jau pažįstamos programos, kurios sulaukė dėmesio praėjusį mėnesį.

1. „Opera Browser“

Populiari mobiliojo ryšio naršyklė gavo svarbų atnaujinimą. Atnaujinimas „Chromium 66“ užtikrina tinkamą puslapių rodymą. Taip pat patobulintas saugumas, patobulintas slaptažodžių tvarkymo įrankis, pridėta naujų nustatymų.

2. „Newton Mail“

Ne per seniausiai „Gmail“ pasirodė nauja funkcija - galimybė atidėti nesvarbius pranešimus, kad vėliau į juos būtų galima atsakyti. Tokią pat funkciją, pavadintą „Recap“ eiliniame atnaujinime siūlo „Newton Mail“. Tai populiarus el. pašto klientas, turintis labai įspūdingus parametrus ir galingus filtrus. Tai gali tapti nepakeičiama priemone dirbant su keliomis pašto paskyromis.

3. „Firefox Rocket“

Naujoji „Mozilla“ mobili naršyklė, kuri užima labai nedaug vietos - tik 2,5 MB. Ji labai kukliai naudoja sistemos išteklius, tačiau tuo pat metu turi puikų funkcionalumą. Naršyklė turi daugiakalbę sąsają, įmontuotą ekrano kopijų kūrimo įrankį ir netgi galimybę naudoti kai kurias svetaines kaip pilnavertes programas. Kol kas „Firefox Rocket“ galima įsigyti tik Indonezijoje, tačiau yra galimybė ją atsisiųsti per „APKMirror“.

4. „Alto's Odyssey“

„Alto Adventure“ nuotykiai tęsiasi - tai įdomus žaidimas, kuris pirmiausia pasirodė „iOS“, o dabar pasiekiamas ir „Android“ sistemoje. Jame valdysite slidininką, kuris dabar važinėja ne sniego slėniais, o smėlio kopose tarp oazių.Smėlyje ant slidžių? Taip, kas gi atkreips dėmesį į tokias smulkmenas, kai yra toks įdomus žaidimas, puiki grafika ir garso takelis.

5. „Cx File Explorer“

Nauja galinga failų tvarkyklė, kuri turi daug funkcijų ir tuo pačiu metu užima tik 4 MB. Su juo galite pasiekti savo failus nuotolinėje saugykloje naudodami FTP, FTPS, SFTP, SMB, WebDAV ir LAN. Be to, tvarkyklė parodo įrenginio atminties naudojimo statistiką ir leidžia pašalinti nenaudojamas ar pernelyg dideles programas.

6. „CARROT Weather“

Orų prognozė su gražia sąsaja, valdikliu ir išsamiais duomenimis iš bet kurios pasaulio vietos. Programa gali parodyti informaciją apie orą ir leidžia jums žinoti, karšta ar šalta buvo tam tikruose miestuose per pastaruosius 70 metų (tiesa, tai prieinama tik aukščiausios klasės versijoje).

7. „Picai - Smart AI Camera“

Ši nauja programa naudoja dirbtinio intelekto technologijas, kad patobulintų jūsų nuotraukas. „Picai“ gali automatiškai pasirinkti filtrus, daugiausia dėmesio skirdama nuotraukos turiniui. Pavyzdžiui, nuotraukose su maistu yra filtrai ir šviesūs tonai, dėl kurių jūsų lėkštės patiekalas bus labiau patrauklus. O asmenukėms - efektai, kurie pagerina odos atspalvį. Programa be išorinės pagalbos pažįsta tai, kas parodyta paveikslėlyje.

8. „Power VPN“

Nemokama „VPN“ paslauga, kuri padeda atverti užblokuotas svetaines ir apsaugoti duomenis, kuomet prisijungiate prie viešųjų „Wi-Fi“ tinklų. Programa automatiškai ieško „VPN“ serverių, pasirinkdama pačius greičiausius ir stabiliausius. Jums tereikia paspausti mygtuką.

9. „togetU“

Populiari vaizdo įrašų redagavimo priemonė, kurioje galite kurti juokingus trumpus vaizdo įrašus. Nufilmuokite vaizdą, pridėkite tekstą, jaustuką ar specialiuosius efektus, įkelkite muziką ir pasidalykite su draugais per „Facebook“, „WhatsApp“, „Instagram“ ir „Twitter“. „togetU“ gali rekomenduoti jums populiariausius vaizdo įrašus, kuriuos vartotojai žiūri visame pasaulyje.

 

Plačiau

8 puikūs teksto redaktoriai skirtingoms platformoms

2018.08.22

Nemokamos ir mokamos priemonės supaprastinančios darbą su tekstu.

1. „Microsoft Word“

 • Platformos: žiniatinklis, „Windows“, „macOS“, „Android“, „iOS“, „Windows Phone“.
 • Kaina: nemokamai arba 35 € per mėnesį. 

Tai yra vienas žymiausių teksto redaktorių pasaulyje. Ir viskas todėl, kad „Word“ yra paprastas, jame yra daug įrankių ir nuosekli instrukcija.

Taip pat yra rašybos klaidų paieška, dalykinė rodyklė, failo išsaugojimas reikiamame plėtinyje, pastraipų formatavimas, teksto formatavimas, kopijavimas perkėlimas ir atšaukimas, piešimo įrankiai, grafiniai sąrašai ir diagramos, kiti patogūs mechanizmai, skirti dirbti su nuorodomis, failų įterpimas ir sukūrimas bei daugybė kitų įdomių funkcijų. Kai kuriomis galimybėmis galima nemokamai naudotis oficialioje svetainėje.

Šablonai - viena iš pagrindinių redaktoriaus savybių. Tai specialus dokumentas, kurio formatavimas ir jame esanti informacija automatiškai perkeliama į kuriamą dokumentą. Galite sukurti ne tik dokumentus, bet ir vokus, laiškus, brošiūras ir atvirukus. 

„Word“ sinchronizuojamas per „OneDrive“ debesį. Todėl galite dirbti su dokumentais bet kuriame įrenginyje.

 

2. „Google“ dokumentai

 • Platformos: internetas, „Android“, „iOS“, „Windows Phone“.
 • Kaina: nemokama. 

Puiki alternatyva „Word“. „Google“ teksto redaktorius yra visiškai nemokamas ir prieinamas visiems, turintiems naršyklę ir interneto ryšį.

Pagrindinės „Dokumentų“ ypatybės yra šios: balso įrašai, žymių pridėjimas bei išmanusis redagavimas, galimybė dirbti kartu, naudojant tą patį dokumentą vienu metu, automatinis teksto ir redagavimo istorijos išsaugojimas bei sinchronizavimas. „Google“ paieškos funkcija leidžia jums pamatyti žodžio prasmę, neatidarant naujo lango naršyklėje.

Taip pat su „Google“ dokumentais galite dirbti ir neprisijungę. Jums tiesiog reikia įdiegti plėtinį, skirtą „Chrome“ arba mobiliosioms programoms.

 

3. „LibreOffice Writer“

 • Platformos: „Windows“, „macOS“, „Linux“.
 • Kaina: nemokama. 

„LibreOffice Writer“ yra visiškai nemokamas teksto redaktorius su atviru kodu, jo pagrindinės funkcijos primena „Word“.

„LibreOffice Writer“ leidžia jums įkelti failus į internetą, iš anksto juos eksportuoti į HTML, taip pat palaiko visus populiarius teksto dokumentų formatus.

Programos pasirinkimuose yra daug skirtingų formatavimo stilių. Teksto struktūros leidžia maketuoti informacinių biuletenių, informacinių lapelių ir kt. išdėstymą. Įdomi redaktoriaus funkcija yra - automatinis teksto užbaigimas, kur siūlomos galimybės greitai įvesti žodžius ar frazes ir automatiškai kurti turinį.

„Writer“ turi ir kitą versiją. Ja galima naudotis neįdiegiant programos kompiuteryje.

 

4. „iA Writer“

 • Platformos: „macOS“, „Windows“, „Android“, „iOS“.
 • Kaina: nemokama - „Android“, 5 € - „iOS“, 30 €  - „macOS“, „Windows“. Yra nemokama bandomoji versija. 

Šis redaktorius laikomas minimalistiniu: papildomi mygtukai neturėtų atitraukti nuo darbo. Pagrindinė „iA Writer“ ypatybė yra „Markdown“ kalba, kurią mėgsta tinklaraštininkai ir žurnalistai. Eksportuoti dokumentus galima į populiariausius teksto failų formatus ir net HTML. Programoje taip pat yra sinchronizacija tarp „macOS“ ir „iOS“ įrenginių, taip pat į „Dropbox“ debesį įkeltų dokumentų.

„iA Writer“ turi naktinį režimą, CSS šablonų kūrimo ir fokusavimo režimą, kuris maksimaliai padidina pasirinktą tekstą. Programos pagalba galite įkelti juodraščius į „Medium“ ir „WordPress“ svetaines.

Programa suteikia galimybę 2 savaites naudotis nemokamai.
 

5. „Notebooks“

 • Platformos: „Windows“, „macOS“, „iOS“.
 • Kaina: 7 € - „iOS“, 30 € - „Windows“ ir „macOS“. Yra nemokama bandomoji versija. 

„Notebooks“ - paprastas teksto redaktorius, kuriame yra visos pagrindinės galimybės. Dokumentai gali būti suskirstyti į aplankus ir kategorijas, o tai žymiai supaprastins pageidaujamas paieškas. Galite konvertuoti failus į užduotis, pridėti balso komentarus prie teksto ir eksportuoti dokumentus į elektroninių knygų formatus.

Dar yra ir pagrindinių nustatymų: programoje galite keisti šriftą, dydį ir spalvą. Redaktorius leidžia naudoti „Markdown“ kalbą, tačiau ji veikia šiek tiek prasčiau nei „iA Writer“ (importuojant vaizdus gali kilti nesklandumų).

Mėnesį „Notebooks“ galite naudoti nemokamai.

 

6. „FocusWriter“

 • Platformos: „Windows“, „macOS“, „Linux“.
 • Kaina: nemokama. 

Nemokamas ir labai įdomus sprendimas. „FocusWriter“ atsidaro pilno ekrano režimu. Jame nėra papildomų sąsajos elementų: tik tekstas ir fono paveikslėlis. Galite kurti ir eksportuoti dokumentus beveik bet kokiame populiariame teksto formate.

„FocusWriter“ pateisina savo pavadinimą: jame yra galimybė nustatyti kasdienį darbo planą ir stebėti pažangą. Puikiai tinka tiems, kurie nori tekstą parašyti greitai arba visiškai panirti į tekstą, dirbdami su juo.

 

7. „Final Draft“

 • Platformos: „Windows“, „macOS“, „iOS“.
 • Kaina: nemokamai, arba 9 € - „iOS“, 220 € - „Windows“ ir „macOS“. 

Mokamą „Final Draft“ versiją naudoja daugelis rašytojų ir scenaristų. Čia yra daug šablonų: televizijos laidų, miuziklų, romanų.

Naujausiame atnaujinime pasirodė funkcija „Beat Board“ - analoginė plokštelė su kortelėmis, kuriose galite pridėti visas savo idėjas, aprašymus ir sekančius skyrius bei teksto paruošimą. Be to, programa gali sinchronizuoti jūsų dokumentus per „iCloud“ ir „Dropbox“.

Naudotis „Final Draft“ „iOS“ įrenginiuose galima nemokamai, tačiau tuomet funkcijų skaičius yra ribotas. Pilna mobilioji versija kainuoja 9 €.

 

8. „Scrivener“

 • Platformos: „Windows“, „macOS“, „iOS“.
 • Kaina: 20 € - „iOS“, 40 € - „Windows“, „macOS“. Yra nemokama bandomoji versija. 

„Developers Scrivener“ kūrėjų pagrindinis dėmesys buvo skiriamas funkcionalumui. Galite kurti maketus arba pasirinkti iš paruoštų, naudoti patogią paiešką, pridėti būsenų į aplankus, failus ir užrašus, rašyti komentarus, nustatyti terminus pagal žodžių ar simbolių skaičių.

Labiausiai patyrusiems yra statistika, kuri parodo, kiek žodžių buvo parašyta vieną ar kitą dieną, taip pat „paveikslėliai“, leidžiantys matyti visus pakeitimus tam tikroje teksto dalyje.

Nemokamą „Scrivener“ versiją galite naudoti 30 dienų.

 

Plačiau

Galingo berėmio išmaniojo telefono „Vivo NEX“ apžvalga

2018.09.09

Galingas išmanusis telefonas su korpuse paslėpta kamera, garsiakalbiu ir pirštų atspaudų jutikliu.

Techninės specifikacijos

Korpusas

Metalas, plastikas

Ekranas

6,59 colių, „Full HD +“ (1 080 × 2 316 piks.), „Super AMOLED“

Platforma

procesorius „Qualcomm Snapdragon 845“, vaizdo procesorius

„Adreno 630“

 

RAM

8 GB

Integruota atmintis

128 GB 

Fotoaparatai

pagrindinis - 12 + 5 Mp; priekinis - 8 mp

Ryšiai

 

 

 

 

 

2G: B2 / B3 / B5 / B8 / BC0 / BC1 / BC10
3G: B1 / B2 / B4 / B5 / B8 / B34 / B39 / BC0 / BC1 / BC10
4G TDD-LTE: B34 / B38 / B39 / B40 / B41
4G FDD-LTE: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B18 / B19 /

 

 

SIM kortelė                

Du nanoSIM lizdai

Belaidės sąsajos

Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 5.0, GPS, OTG

Jungtys

USB tipo C jungtys, 3,5 mm garso lizdas

Jutikliai

.

Akcelerometras, aplinkos šviesos jutiklis, artumo jutiklis, elektroninis                                                                                                     

kompasas, giroskopas

Atrakinimas

PIN kodas, pirštų atspaudas

Operacinė sistema

„Funtouch 4.0“ OS („Android 8.1 Oreo“)

Baterija

4 000 mAh (neišimama), greitas įkrovimas

Matmenys

Svoris

77 × 162 × 7.98 mm
199g

Dizainas ir ergonomika

Gaminti patraukliai atrodančius išmaniuosius 2018 m., išmoko beveik visi. Ne išimtis ir „Vivo NEX“. Jau iš pirmo žvilgsnio jis kelia simpatijas, po atidesnio apžiūrėjimo, nusiskundimų taip pat neatsirado. Beveik visą priekinį skydelį užima ekranas, o galinės pusės paviršius atsispindi šviesos spinduliuose ir žvilga visomis vaivorykštės spalvomis. Ant galinio skydelio taip pat yra logotipas ir vertikalus kameros modulis, kaip „IPhone X“ įrenginyje. 

Tačiau visas šis grožis turi ir minusų: korpusas yra labai plonas, o ant galinio skydelio garantuotai liks visi pirštų atspaudai.
Apačioje yra SIM kortelių lizdas, USB tipo C jungtis, mikrofonas ir garsiakalbis. 

Iš kairės - mygtukas asistento iškvietimui. Nuotraukų atpažinimui galite nustatyti, įjungti „Google Lens“ ar „Google“ asistentą. Dešinėje yra įjungimo ir garso mygtukai. Viršuje - ausinių įvestis ir priekinė kamera. 

Pagal dydį ir proporcijas „Vivo NEX“ galima lyginti su „Galaxy Note“. Išmanusis telefonas yra tikrai didelis, jo matmenys 77 × 162 × 7.98 mm. Įrenginys yra pakankamai siauras, ir todėl patogus laikyti rankoje. Tačiau įvesti tekstą viena ranka yra gana sudėtinga: nykščiu sunku pasiekti priešingą pusę. 

Ekranas, garsas ir atrakinimas pirštų atspaudais

Šie trys punktai yra sujungti ne šiaip. „Vivo NEX“ garsiakalbis ir daktiloskopas tikrai yra po ekranu.

Ekranas

 

Kai mes kalbame apie berėmius išmaniuosius, tai paprastai suprantam, kad bent minimalus rėmelis vis dar egzistuoja. „Vivo NEX“ pralenkė konkurentus ir po ekranu paslėpė funkcinius elementus, kurie reikalauja vietos ant priekinio skydelio korpuso. Ekrano įstrižainė - 6.59 colių, ir tai užima 91,4% priekinio skydelio. Likusi erdvė yra skirta minimaliam rėmeliui šonuose, kad apsaugoti vartotoją nuo atsitiktinių paspaudimų.

Ekrano kraštinių santykis - 19,3: 9, displėjaus rezoliucija 1080 × 2316 pikselių, skleistinės dažnis 460 nitų. „Super AMOLED“ ekranas suteikia malonų vaizdą, kalibravimą ir puikų kontrastą.

Garsas

Ausinės veikia pagal „SoundCasting“ technologiją. Ekranas vibruoja tam tikru dažniu. Jausmas šiek tiek keistas: atrodo, kad pašnekovo balsas sklinda iš toliau nei įprastai. Įrenginyje yra tik vienas pagrindinis garsiakalbis atsakingas už garso atkūrimą. Su tuom galima susitaikyti daugelyje situacijų, tačiau žiūrint video iš „YouTube“ dideliame išmaniojo telefono ekrane, trūksta stereo garso. 

Tačiau tiems, kurie klausosi muzikos tik su ausinėmis, turime gerą žinią: „Vivo NEX“ įrengta „DAC Asahi Kasei AK4376A“. Galite lengvai atsisiųsti „FLAC“, prijungti kokybiškesnę akustiką ir klausytis mėgstamų dainų.

Daktiloskopas

 

Jei pokalbiams skirto garsiakalbio pateikimas po ekranu yra ginčytinas klausimas, tai pirštų atspaudų jutiklio įrengimas po ekranu yra visai gera idėja. Jutiklis labai tikslus ir greitas. Pakanka „Vivo NEX“ paimti į ranką ir ekrane užsidega pirštų atspaudų jutiklio simbolis.Pridėkite prie jo pirštą ir per sekundę išmanusis telefonas bus atrakintas. Tai yra patogu, ir ši technologija jokiu būdu nėra prastesnė už pirštų atspaudų jutiklį ant korpuso.
 

Fotoaparatas

Pagrindinis fotoaparatas turi 12,2 megapikselių skiriamąją gebą ir f / 1,8 diafragmą bei 5 megapikselių kamerą, skirtą gylio nustatymui kuriant portretus. Galite filmuoti 4K vaizdo įrašą su 30 FPS. Nuotraukos, fotografuojant šiuo įrenginiu gaunamos gražios, ryškios. Reikalauti daugiau iš išmaniojo telefono, būtų neįmanoma.

Ypač malonu fotografuoti naktį. „Vivo NEX“ fotoaparatas išgauna viską, kas įmanoma esant menkam apšvietimui. Automatinis fokusavimas veikia greitai ir tiksliai. Portreto režimu fotoaparatas pakankamai gerai užfiksuoja objekto kraštus, tačiau netiksliai veikia apkarpymo funkcija. 

Kameros programa nėra labai patogi. Panašu, kad į ją bandyta surinkti viską, kas kada nors buvo naudojama mobilioje fotografijoje. Čia yra „Live Photo“ analogas, greitoji „Google Lens“ prieiga, panoraminis režimas, intervalinis fotografavimas, „timelapse-video“ ir kitos funkcijos, kurias iš tikrųjų naudoja tik labai maža dalis žmonių. Programa atrodo perkrauta ir nepatogi.
Fotoaparatas turi rankinį režimą, kuriame galima nustatyti ekspoziciją ir baltos spalvos balansą. Tačiau tai retai naudojama funkcija.

Priekinis fotoaparatas yra paslėptas korpuse ir „išvažiuoja“ jį įjungus per programą. Šis sprendimas, atrodo, nėra gerai apgalvotas - ten, kur yra mechanika, atsiranda gedimo pavojus. Tačiau kūrėjai padarė viską, kad jį sumažintų. Teigiama, kad variklis gali atlikti 50 tūkstančių judesių, taigi to pakanka, nes per visą mobiliojo telefono naudojimosi laiką vargu ar tiek prireiks. Spyruoklės mechanizmo dėka fotoaparatą galima uždaryti pirštu.  

Priekinė kamera čia yra įprasta, vidutinės klasės. Rezoliucija 8 megapikselių, diafragma ƒ / 2.0, nuotraukų kokybė yra vidutinė. Tačiau ir priekine kamera taip pat galite kurti panoramines nuotraukas.

Našumas

Už našumą atsakingas „Snapdragon 845“ procesorius, kuriame yra keturi „Kryo 835 Gold“ branduoliai su 2,7 GHz dažniu ir keturi „Kryo Silver 835“ su 1,7 GHz dažniu. RAM kiekis yra 8 GB.

 

Autonomija

Baterijos talpa 4000 mAh, to užtenka pusantros dienos įprastai veiklai ir keturioms valandoms aktyviai naudojantis įrenginiu. Pavyzdžiui, per pusvalandį žiūrint „YouTube“ vaizdo įrašą baterijos įkrova sumažėjo tik 5 procentais.

„Qi“ įkrovimo palaikymo nėra, tačiau yra „Quick Charge 3.0“. Komplekte esantis pakrovėjas per pusę valandos įkrauna akumuliatorių iki 50%, o visiškai - per pusantros valandos.

Programinė įranga

„Vivo NEX“ įrenginyje veikia „Android 8.1“ su papildomu „Funtouch OS 4.0“. Valdymo meniu, apvalios piktogramos ir „Drag-and-drop mechanics“ - visa tai labai primena „iOS“. Kūrėjai periodiškai tikrina ir taiso klaidas. 
 

 

Išmaniajame telefone yra ir daugybė iš anksto įdiegtų programų: didžiulis „Google“ paslaugų paketas ir dešimt „Vivo“ programų. Sistema veikia greitai ir tiksliai, o nereikalingas programas galima ištrinti.

Išvados
 

„Vivo NEX“ turi ir minusų: neturi NFC, dulkių ir drėgmės apsaugos, stereo garsiakalbio ir „Qi“ įkrovimo palaikymo. Tačiau visa kita yra kaip ir populiariuose išmaniuosiuose telefonuose: našumas, puiki vaizdo kamera, kokybiškas ekranas.


Tuo pačiu sunku pasakyti kas prietaisui suteikia unikalumo. Na taip, fotoaparatas yra išstumiamas, bet kas iš to?

„Vivo NEX“ yra išmanusis telefonas, kuris kainuoja mažiau nei daugelis kitų analogiškų įrenginių. Jis veiks ilgai, sėkmingai įveiks visas užduotis, kurias turi spręsti šiuolaikinis mobilusis telefonas.

 

Plačiau