STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

Ką daryti jei garsas kompiuteryje, išmaniajame telefone ar planšeti...

2018.06.25

Straipsnyje pateikiami paprasti būdai kaip padidinti garsą įvairiuose įrenginiuose.

Kaip padidinti garsumą staliniame ar nešiojamame kompiuteryje

1. Patikrinkite garso nustatymus skirtingose ​​programose

Jei garsas yra per tylus kažkurioje vienoje programoje ar žaidime, įsitikinkite, kad žaidimas ar programa yra nustatyti maksimaliame garsumo lygyje. Šis patarimas gali pasirodyti banalus. Nors daugeliu atvejų garso valdymas nustatomas vienu slankikliu, tačiau kai kuriuose žaidimuose ar medijos leistuvuose gali būti paslėpti išplėstiniai garso parametrai. Pabandykite juos surasti ir pasinaudoti.

Be to, jei naudojate „Windows“ sistemą, patikrinkite maišytuvo garso nustatymus. Tai yra toks dalykas, kai kontroliuojamas garso lygis skirtingose ​​programose. Norėdami jį paleisti, dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite garso piktogramą ir pasirinkite „Open Volume Mixer“.

Tada nustatykite maksimalų kiekvienos programos garsumą. 

2. Iš naujo paleiskite kompiuterį ir patikrinkite jį saugiuoju režimu.

Jei garsas pritilo staiga arba visiškai išnyko, tai gali būti dėl OS ar konkrečios programos gedimo. Tuomet iš naujo paleiskite kompiuterį - galbūt to pakaks, kad atkurtumėte įprastą garsą.

Jei tai nepadeda, priežastis gali būti neteisinguose sistemos nustatymuose arba dėl netinkamų atskirų programų veikimo. Norėdami surasti ir išspręsti tokias problemas, patikrinkite kompiuterio garsą saugiuoju režimu.

3. Atnaujinkite operacinę sistemą ir garso tvarkyklę

Garsumas gali sumažėti dėl operacinės sistemos kodo klaidų. Tokios klaidos paprastai atsiranda įdiegus nesėkmingus naujinius. Tokiais atvejais lieka tikėtis, kad kūrėjai pastebės klaidą ir greitai ją pataisys, išleisdami kitus atnaujinimus. Tad patikrinkite ar jūsų sistemoje neatsirado naujų atnaujinimų.

„Windows“ vartotojai taip pat turėtų patikrinti naujas garso tvarkyklės versijas ir jas atnaujinti. Nemokamos programos, tokios kaip „Driver Booster“ ir „DriverPack“, tai atliks automatiškai. Jei nenorite įdiegti papildomos programinės įrangos, galite atsisiųsti tvarkyklę iš kompiuterio gamintojo svetainės ir ją įdiegti rankiniu būdu.

4. Naudokite ekvalaizerį

Jei garsas visada buvo tylus, galite padidinti maksimalų garsumą naudodami ekvalaizerį. Atidarykite jį ir patikrinkite visus nustatymus. Jei nė vienas neduos pageidaujamo rezultato, paeksperimentuokite su slankikliais rankiniu būdu, kol pasieksite optimalų poveikį.

Kur rasti ekvalaizerį „Windows“ sistemoje

 1. Atidarykite skyrių „Valdymo skydas“ → „Garsas“.
 2. Dukart spustelėkite įrenginio atkūrimą ir eikite į skirtuką „Patobulinimai“.
 3. Pažymėkite „Ekvalaizeris“ ir išbandykite kitus nustatymus sąraše „Nustatymai“. Arba spustelėkite mygtuką su trimis taškais, kad rankiniu būdu galėtumėt nustatyti ekvalaizerį.

Kur rasti ekvalaizerį „MacOS“ sistemoje

 1. Paleiskite „iTunes“.
 2. Viršutinėje srityje spustelėkite „Langas“ → „Ekvalaizeris“.
 3. Išbandykite skirtingus nustatymų rinkinius arba rankiniu būdu nustatykite slankiklius.

Nustatymai bus taikomi, kai naudositės failais per „iTunes“ įrenginį. Jei jums reikia išplėstinio „MacOS“ ekvalaizerio su dar daugiau nustatymų, kurie gali pagerinti garsą visose programose, galite pabandyti „Boom2“. Pigiausia programos versija skirta vienam „Mac“ vartotojui kainuoja 10 USD (apie  8,60 €). 7 dienas programa galėsite naudotis nemokamai.

Be to, daugelyje muzikinių grotuvų yra įmontuoti ekvalaizeriai. Naudokite juos, jei sisteminis garsas yra per menkas.

5. Pakeiskite prietaisą

Jei nė vienas iš aukščiau išvardintų būdų nepadėjo, tylaus garso priežastimi gali būti pats atkūrimo įrenginys (įmontuoti garsiakalbiai, išoriniai garsiakalbiai arba ausinės). Jei anksčiau prietaisas veikė gerai, bet vėliau staiga tapo pernelyg tylus, kreipkitės į aptarnavimo centrą. Jei įrenginys niekada neturėjo didelio garso, pabandykite jį išgauti įsigydami galingesnes ausines ar garsiakalbius.

Kaip padidinti garsą planšetiniame arba išmaniajame telefone

1. Patikrinkite garso nustatymus

Įsitikinkite, kad garso nustatymuose nėra įjungtas garso apribojimas.

„IOS“ galite tai padaryti meniu „Nustatymai“ → „Muzika“. Jei elementas „Garso limitas“ yra įjungtas, spustelėkite jį ir perkelkite slankiklį į dešinę. Tai padidins maksimalų leistiną ausinių garsumą, bet nekeis garsiakalbio garso.

Jei naudojate „Android“, gali būti, kad jūsų programos gamintojas taip pat pridėjo panašią funkciją prie nustatymų.

2. Pašalinkite įtartinas programas ir iš naujo nustatykite arba paleiskite įrenginį

Jei garsas prityla staiga, tikėtina, kad įvyko tam tikras programinės įrangos gedimas. Pabandykite iš naujo paleisti įrenginį ir patikrinkite ar garsas buvo atkurtas.

Jei neseniai įdiegėte programas darbui su garsu, ištrinkite jas ir tuomet patikrinkite garsumą. Prireikus galite jas vėl įdiegti.

Jei šios priemonės nepadeda, iš naujo nustatykite gamyklos nustatymus, prieš tai išsaugoję svarbius duomenis. Šios instrukcijos, skirtos „Android“ ir „iOS“ įrenginiams.

3. Patikrinkite garsiakalbį

Jei išmanusis telefonas buvo nukritęs arba atsidūrė nešvarioje kišenėje, jo garsiakalbis gali būti užsikimšęs smulkiomis šiukšlėmis. Nešvarūs garsiakalbiai taip pat sumažina įrenginio garsumą. Patikrinkite garso angas ir, jei reikia išvalykite medvilnine ar kita švelnia medžiaga.

Taip pat įsitikinkite, kad įrenginio dėkliukas neuždengia garsiakalbio. Jei garsiakalbis uždengtas, turėsite pakeisti dėkliuką arba tenkintis tylesniu garsu.

Jei anksčiau garsas buvo pakankamas, tačiau vėliau jis pritilo, ir nei dulkių valymas, nei atstatymas į gamyklinius parametrus nepadėjo, greičiausiai kažkas sugedo įrenginio viduje. Tuomet pasitarkite su remonto specialistais, pvz., www.sugedo.lt

4. Padidinkite garsumą su ekvalaizeriu

Šis patarimas jums padės, jei jūsų prietaisas visada veikė pernelyg tyliai.

Jei naudojate „Android“, ekvalaizerio ieškokite garso nustatymuose. Jei ten jo nėra, galite ekvalaizerius nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“. Tokiose programose kaip „Equalizer“ - „Bass Boost“ ir „Equalizer FX“ yra ypatinga garso stiprinimo funkcija, kuri įjungiama vienu paspaudimu.

Jei turite „iPhone“ ar „iPad“, naudokite įrenginyje įmontuotą ekvalaizerį:

 1. Atidarykite meniu „Nustatymai“ → „Muzika“ → „Ekvalaizeris“.
 2. Pasirinkite „Vėlyvos nakties“ nustatymą: jis, lyginant su kitais pasirinkimų nustatymais, prideda garso.

Nors „iOS“ ekvalaizeris yra programos „Muzika“ nustatymuose, tačiau jo nustatymai taip pat turi įtakos garsui ir kitose programose.

5. Išbandykite skirtingas ausines

Pamėginkite prijungti prie įrenginio kitas ausines. Jei garsas pagerėja, tuomet akivaizdu, kad problema yra ausinėse. Galbūt jūsų ausinės turi mažą jautrumą ar yra netinkamos mobiliajam įrenginiui. Tokiu atveju pasirinkite naują belaidį ar tradicinį ausinių modelį, kuris tinka jūsų išmaniajam telefonui ar planšetiniam kompiuteriui.

 

Plačiau

„Huawei Nova 3“ tai – „iPhone X“ stiliaus išmanusis tel...

2018.07.13

Išmanusis telefonas turi aukščiausios klasės procesorių, didelį ekraną ir labai siaurus rėmelius. Oficialiai šis išmanusis įrenginys turėtų būti pristatytas specialioje spaudos konferencijoje liepos 18 d., tačiau Kinijos internetinės parduotuvės nusprendė neprieštarauti, kad jau dabar būtų paskelbta visą informacija apie įrenginį.

„Huawei Nova 3“ yra tokio paties dizaino, kaip ir kiti naujieji bendrovės išmanieji telefonai. Nors „Honor 10“ mygtukas su pirštų atspaudų skaitytuvu pateikiamas po ekranu, tačiau naujame telefone ten vietos pirštų atspaudų jutikliui neatsirado. Apatinis rėmelis labai siauras, todėl pirštų atspaudų jutiklis nukeltas į nugarinę dalį.

„Nova 3“ turi 6,3 colio ekraną, kurio santykis 19,5: 9 ir „Full HD +“ (2340 × 1080 pikselių). Išmanusis įrenginys turi aštuonių branduolių „Kirin 970“ procesorių su GPU „Turbo“ grafikos pagreičio technologija, 6 GB RAM, 128 GB įmontuotos atminties, microSD kortelių lizdą.

Pagrindinė kamera yra dviguba. Pirmasis spalvų jutiklis yra 16 Mp, antrasis - monochrominis, 24 Mp. Įrenginyje yra dirbtinio intelekto palaikymas, kuris leidžia jums pasirinkti fotografavimo nustatymus konkrečiai scenai.

Priekyje taip pat yra dvi fotokameros: pagrindinė - 24 mp, o papildoma - 2 mp. Pastaroji skirta asmenukėms su fono suliejimo efektu. Pagrindinis modulis taip pat yra atsakingas už vartotojo veido ir firminių animuotų emocijų atpažinimą, vadinamą 3D „Qmoj“.

Išmanusis telefonas turi 3 750 mAh akumuliatorių su greito įkrovimo galimybe per USB tipo C prievadą. Išsaugota standartinė garso jungtis. Įrenginyje veikia „Android 8,1“ „Oreo“ su „EMUI 8.2“. Apie NFC palaikymą informacijos nėra, tačiau gali būti, kad versija, skirta Europai, šią žymą turės.

Oficialiai „Huawei Nova 3“ kaina dar nėra paskelbta, tačiau manoma, kad modelis bus šiek tiek brangesnis nei „Honor 10“.

 

Plačiau

Kurį „Xiaomi“ išmanųjį telefoną pasirinkti: „Mi A2“ ar ...

2018.07.31

Palyginsime naujų produktų savybes ir atskleisime tai, ko gamintojas nepaminėjo pristatyme.

Neseniai „Xiaomi“ kompanija pranešė apie du „Android“ versijos išmaniuosius telefonus. Iš pradžių gali atrodyti, kad jie skiriasi tik ekrano, procesoriaus ir fotoaparatų parametrais, tačiau iš esmės tarp jų yra daug daugiau skirtumų.Kuris modelis sėkmingesnis - vis dar yra didelis klausimas.

Dizainas ir matmenys

Išoriškai „Xiaomi Mi A2“ ir „Mi A2 Lite“ yra gana panašūs, tačiau jų detalės skiriasi. Pirmasis gavo patikimą metalinį korpusą - lygiai tokį patį kaip ir neseniai pristatytas „Mi Max 3“.

Antrojo įrenginio korpuso pagrindas pagamintas iš metalo, o viršaus ir apačios rėmeliai yra pagaminti iš plastiko. Tokio pat dizaino yra „Xiaomi Redmi Note 5 Pro“.

Pagal matmenis išmanieji telefonai tarpusavyje skiriasi gana stipriai. „Mi A2“ yra 158,7 × 75,4 × 7,3 mm, o „Mi A2 Lite“ - 149,3 × 71,7 × 8,8 mm. „Lite“ versija yra daug kompaktiškesnė. Svarbu pažymėti ir tai, kad svoris „Mi A2 Lite“yra didesnis - 178 g, palyginimui „Mi A2“ sveria166 g.

Ekranai

„Xiaomi Mi A2“ turi 5,99 colių IPS ekraną, kurio kraštinių santykis - 18: 9 ir 2160 × 1080 pikselių skiriamąją gebą. Kontrasto santykis - 1500: 1, jis apima 85% NTSC spalvų erdvės.

„Xiaomi Mi A2 Lite“ įrenginys turi 5, 84 colių IPS ekraną, jo kraštinių santykis 19: 9 ir 2280 × 1080 pikselių skiriamoji geba. Kontrasto lygis yra toks pat - 1500: 1, o NTSC spalvų aprėptis - 84%. Ekrano viršuje yra išpjova, kuri leido labiau susiaurinti viršutinį rėmelį. 

Be jau paminėtų, yra dar vienas svarbus skirtumas - apsauginis stiklas. „Mi A2“ turi „Gorilla Glass 5“, kuris dažniausiai naudojamas flagmanuose, o kalbant apie įrenginį „Mi A2 Lite“ gamintojas stiklo nemini. Taigi įrenginys tikriausiai turės mažiau patikimą apsaugą.

Procesoriai

„Mi A2“ turi galingą ir modernų „Snapdragon 660“ procesorių su aštuoniais „Kryo 260“ branduoliais, kurių dažnis yra iki 2,2 GHz, ir „Adreno 512“ grafikos greitintuvą. Jo galingumo pakaks net ir šiuolaikiniams žaidimams, tiesa, ne su maksimaliais grafikos parametrais.

„Mi A2 Lite“ turi tokį patį lustą kaip praėjusių metų „Mi A1“ ir naujesnis „Redmi 5 Plus“ - „Snapdragon 625“ su aštuoniais „Cortex-A53“ 2 GHz branduoliais ir „Adreno 506“ grafika. Šis procesorius buvo puikus sprendimas vidutinės klasės įrenginiams 2016 m., kuomet ir buvo paskelbtas jo anonsas. Tačiau dabar tai pastebimai prastesnis procesorius nei šiuolaikiniai analogai. Palyginimui: tas pats „Redmi 5 Plius“ „AnTuTu 7“ teste surinko apie 77 000 taškų, o „Mi A2“ - daugiau nei 130 000, tai patvirtina ir GSMArena testai.

Atmintis

Kadangi „Mi A2“ įrenginyje naudojamas modernesnis procesorius, tai suteikia galimybę įrengti greitesnę „LPDDR4X" atmintį, kurios dažnis iki 1866 MHz.

„Snapdragon 625“ išmaniajame telefone „Mi A2 Lite“ tiesiog nepalaiko „LPDDR4X“ atminties, todėl išmanusis telefonas naudoja „LPDDR3 atmintį“, kurios dažnis ne didesnis kaip 933 MHz.

RAM kiekis taip pat skiriasi: „Mi A2“ gali turėti 4 arba 6 GB atminties, o „Mi A2 Lite“ - 3 arba 4 GB, priklausomai nuo versijos.

Įrenginiai skiriasi ir įmontuotos atminties galimybėmis. „Mi A2“ gali būti 32, 64 arba 128 GB, išplėtimo galimybės nėra. „Lite“ versija - 32 ar 64 GB, tačiau turi „microSD“ kortelės palaikymą iki 256 GB, taigi tai yra aiškus pranašumas.

Fotoaparatai

Išoriškai išmaniųjų telefonų kameros atrodo vienodos, tačiau jų charakteristikos yra labai skirtingos. „Xiaomi Mi A2“ gavo du jutiklius: 12 megapikselių „Sony IMX486“ ir 20 megapikselių „Sony IMX376“, optika abiejuose jutikliuose su diafragma f / 1,75. Pikselių matmenys - atitinkamai 1,25 ir 2 mikronai. Yra dvigubas optinis priartinimas ir vaizdo įrašų palaikymas 2 160 pikselių formate.

„Mi A2 Lite“ jutikliai yra paprastesni: pagrindinis yra 12 megapikselių (1,25 mikrono), o antrasis - 5 megapikselių (1,12 mikrono) su diafragma f / 2,2. Giroskopinis stabilizavimas ir vaizdo įrašų palaikymas 1 080p. Žinoma, optinio priartinimo nėra.

Priekiniai fotoaparatai taip pat yra skirtingi. „Mi A2“ turi 20 megapikselių jutiklį su f / 1,8 diafragma, o „Lite“ versija turi tik 5 megapikselių cf / 2.0. Nei vienas iš išmaniųjų telefonų nepalaiko veido atpažinimo galimybės, tačiau gali būti, kad ši funkcija pasirodys su OS atnaujinimu.

Akumuliatoriai

Gamintojas nurodo, kad „Mi A2“ išmanusis telefonas turės 3000 mAh akumuliatoriaus talpą. „Lite“ versija turės 4000 mAh bateriją, kurios pakaks:

 • 34 valandoms muzikos klausymo;
 • 8,5 valandoms FHD kokybės filmų peržiūrai;
 • 19 valandų pokalbiams;
 • 6,5 valandoms vaizdo įrašų peržiūrai 720p ar 6 valandoms per 1080p.

„Mi A2“ baterijos veikimas greičiausiai bus trumpesnis, tačiau šis išmanusis turi „Quick Charge 3.0“ pagreitintą įkrovimą. „Mi A2 Lite“ turi tik įprastą 5 V / 2 A įkrovimą.

Ryšiai ir jungtys

„Xiaomi Mi A2“ palaiko modernų „Bluetooth 5.0“ protokolą, greitesnį ir efektyvesnį energijos vartojimo efektyvumą nei „Bluetooth 4.2“ įrenginyje „Mi A2 Lite“. Dar vienas „Mi A2“ privalumų - „Wi-Fi 802.11“ ir „LTE Cat.12“. „Lite“ versija palaiko „Wi-Fi 802.11 a / b / g / n“ ir „LTE Cat. 6“.

Deja, nė vienas iš išmaniųjų telefonų nepalaiko NFC.

„Xiaomi Mi A2“ gavo šiuolaikinę „Type-C“ formato USB jungtį, „Mi A2 Lite“ naudoja klasikinį „microUSB“, tačiau yra garso jungtis, kuri daugeliui bus reikšmingas pranašumas.

Rezultatai

Kiekvienas iš šių išmaniųjų telefonų turi savų privalumų. Mažesnės kainos „Lite“ versija atrodo ne mažiau įdomi nei brangesnis „Mi A2“. Tačiau, jei jums ypač svarbūs kameros ir išmaniojo telefono našumas, rinkitės „Mi A2“, kuris kainuoja nuo 249 eurų.

Pagrindiniai „Xiaomi Mi A2“ privalumai:

 • patikimas ekrano stiklas;
 • galingesnis procesorius;
 • šiuolaikinių ryšių palaikymas;
 • geriausi fotoaparatai;
 • greitasis įkrovimas.

Jei ieškote nebrangaus, kompaktiško ir ilgai veikiančio išmaniojo telefono su tikrąja „Android“ versija - „Mi A2 Lite“ už 179 eurų kainą bus geriausias pasirinkimas.

Pagrindiniai „Xiaomi Mi A2 Lite“ privalumai:

 • kompaktiškumas;
 • „microSD“ kortelių palaikymas;
 • didesnė autonomija;
 • yra garso jungtis;
 • mažesnė kaina.

Vizualus charakteristikų palyginimas pateikiamas lentelėje.

 

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 Lite

Matmenys, mm

158,7 × 75,4 × 7.3

149,3 × 71,7 × 8,8

Svoris, g

166

178

Ekranas

5,99 * , 2 160 × 1 080 pikselių, IPS

5,84 *, 2,280 × 1,080 pikselių, IPS

Apsauginis stiklas

Gorilla Glass 5

Nežinoma

Procesorius

Snapdragon 660, 8 branduoliai iki 2,2 GHz, Adreno 512

Snapdragon 625, 8 branduoliai iki 2 GHz, Adreno 506

RAM

4 arba 6 GB LPDDRX

3 ar 4 GB LPDDR3

ROM

32, 64 arba 128 GB

32 GB arba 64 GB + „microSD“ iki 256 GB

Komunikacijos

LTE Cat. 12, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 5.0

LTE Cat. 6, Wi-Fi 802.11 b / g / n /, Bluetooth 4.2

Navigacija

GPS, GLONASS, BDS

GPS, GLONASS, BDS

Pagrindinė kamera

12 + 20 Mp, f / 1,75, PDAF, dvigubas priartinimas, įrašymas 2 160 p

12 + 5 Mp, f / 2.2, PDAF, įrašas 1 080 p

Priekinė kamera

20 mp, f / 1,8

5 Mp, f / 2.0

Akumuliatorius

3 000 mAh, Quick Charge 3.0

4000 mAh

USB

C tipo tipas 2.0

microUSB 2.0

Garso jungtis

-

Yra

Kaina pardavimo pradžioje, eurais

Nuo 249 

Nuo 179 

 

 

Plačiau

Išmanusis laikrodis su „E-ink“ ekranu vienu akumuliatoriaus įkro...

2018.08.17

Stilingas įrenginys su pulso matuokliu gali sinchronizuotis su išmaniuoju telefonu ir nebijo vandens.

Autonomija yra opi tema, kalbant apie išmaniuosius laikrodžius. „Gligo“ kūrėjai išsprendė pagrindinę problemą, panaudodami hibridinę konstrukciją su kvarco mechanizmu, papildytą fitneso jutiklių rinkiniu ir energiją taupančiu „E-ink“ ekranu.

Iš pirmo žvilgsnio įtaisas atrodo kaip įprastas laikrodis. Minimalistinis apvalus korpusas pagamintas iš nerūdijančio plieno, pintos apyrankės. Puikiai matomas ekranas net ryškioje saulės spindulių šviesoje. Iš tiesų „Gligo“ pristato sėkmingą kvarco ir išmanaus laikrodžio derinį, kuris nebijo smūgių ir vandens.

Dėl širdies ritmo ir fitneso jutiklių, išmani naujiena gali stebėti jūsų fizinį aktyvumą treniruotės metu ir sinchronizuoti duomenis su išmaniuoju telefonu. Be to, laikrodžio ekrane rodomi pranešimai apie gaunamus skambučius, SMS žinutes ir el. laiškus, artimiausius suplanuotus įvykius ir, žinoma, laikas. 

Dėka „E-ink“ ekrano ir „Bluetooth 4.2“ modulio laikrodis gali puikuotis rekordine autonomija. 100 mAh akumuliatoriaus talpa užtikrina tai, kad kartą pakrovus jo pakanka pusei metų naudojant pažangias funkcijas. Jei vėliau nepakrausite, tada jis galės veikti dar pusantrų metų, bet jau kaip kvarcinis laikrodis, be išmaniųjų funkcijų. 

Tokį laikrodį galite užsisakyti „Indiegogo“ už 99 dolerius (apie 87€). Pristatymas prasidės jau kitą mėnesį. 

Plačiau

„Xiaomi“ parodė visiškai berėmį išmanųjį telefoną, palaika...

2018.09.05

Panašu, kad Kinijos flagmanas vienas iš pirmųjų gaus šią galimybę.

Neseniai „Xiaomi“ prezidentas Lin Bin paskelbė pirmą aukštos kokybės nuotrauką, kurioje pavaizduotas visiškai berėmis „Mi Mix 3“ su įrengta slankiaja kamera. Šiandien vadybos direktorius Donovan Sung patvirtino dar vieną įdomią įrenginio savybę.

Išmanusis telefonas palaiko 5G tinklus. Šiek tiek vėliau po nuotraukos paskelbimo, Donovan Sung pakomentavo nuotrauką, pažymėdamas sėkmingą penktosios kartos tinklų bandymą, leidžiantį 10 kartų padidinti atsisiuntimo greitį.

Išmanusis telefonas turėtų būti anonsuotas spalio mėnesį, tačiau galimybė naudotis 5G ryšiu bus tik 2019 m., kuomet ir įvyks oficiali tokių tinklų pradžia. Žinoma, jų prieinamumas priklausys nuo regiono ir mobiliųjų operatorių galimybių.

 

Plačiau

11 požymių, kad yra įsilaužta į jūsų kompiuterį ar išmanųjį...

2018.09.24

Kaip atpažinti įsilaužimą į prietaisą ir apsaugoti savo duomenis.

1. Neaiškus lėšų nurašymas

Pirmas dalykas, kuris gali jus priversti susimąstyti apie galimą įsilaužimą - yra lėšų nurašymas, kurio jūs iš tiesų neatlikote. Tai aiškus ženklas, kad sukčiai galėjo gauti priėjimą prie jūsų kortelės arba pavogti vienos iš jūsų naudojamų mokėjimo paslaugų sąskaitos duomenis. Jei lėšų balansas visuomet yra greta jūsų, greitai pastebėsite įtartiną veiklą. Jei retai tikrinate savo paskyrą ir net neturite SMS ar el. pašto informavimo apie lėšas  paslaugos, tuomet laikas ją užsisakyti.

Negalima ignoruoti gautų pranešimų su kodais, kur prašoma patvirtinti pirkimus, kurių jūs nepadarėte. Neatsižvelgiant į tai, ar siuntėjas jums pažįstamas ar ne, turite nedelsdami blokuoti sąskaitą ir kreiptis į banką.

2. Įrenginio darbo sulėtėjimas

Virusas, kuris patenka į jūsų kompiuterį ar išmanųjį telefoną reikalauja išskirtinai didelio apdorojimo galingumo. Todėl, jei pastebėjote, kad įrenginio našumas netikėtai sulėtėjo, turėtumėte nedelsdami patikrinti ar įrenginyje nėra virusų, ir šiuo laikotarpiu riboti bet kokią tinklo veiklą. Jei neradote jokių grėsmių, galbūt lėtėjimo priežastis yra kita.

3. Priverstinis apsaugos programų išjungimas arba pertraukimas

Jei kenkėjiška programa pateko į sistemą ir sugebėjo ten įsikurti, gali būti, kad ji stengsis uždaryti arba izoliuoti visas apsaugos priemones, kurios jai yra pavojingos. Pavojų galite pajusti kai priverstinai yra išjungiama antivirusinė arba neįmanoma nuskaityti kompiuterio pagal pareikalavimą. Išvengti tokios situacijos leis nuolat atnaujinama antivirusinės programos duomenų bazė ir programų siuntimasis tik iš patikimų šaltinių.

4. Programų ar naršyklės nustatymų pakeitimas be jūsų žinios

Jei jūsų įrenginio apsauga praleido bent vieną kenkėjišką programą, tai netrukus jų gali atsirasti dar daugiau. Pasiekusi jūsų kompiuterį, grėsmė gali inicijuoti papildomų įrankių skirtų įsibrovėliams, atsisiuntimą, kurie gali būti pateikti kaip papildoma programinė įranga arba naršyklės plėtiniai.

Norėdami patikrinti, kuri programa yra aktyvi kompiuterio veikimo metu, galite „Task Manager“ pagalba sistemoje „Windows“ spausti Ctrl + Alt + Del arba „System Monitoring“ pagalba sistemoje macOS rasti sąrašą „Utilities“ arba „Programs“. Savo naršyklėje turite atidaryti visų plėtinių sąrašą ir tuo pačiu patikrinti, kokios programos yra įdiegtos ir kas yra automatiškai paleidžiama.

5. Iškylantys langai

Per naršyklę ir kai kurias kitas programas kenkėjiškos programos gali pasirodyti iššokančiuose languose ir pranešti kad reikia nuskaityti kompiuterį arba patikrinti paskyros duomenis. Šie langai dažnai atrodo gana autentiški ir nesukelia įtarimų, tačiau jei jie pradėjo rodytis dažniau nei anksčiau, tuomet reikėtų susimąstyti.

Šiandien šiuolaikinės naršyklės ir operacinės sistemos puikiai susidoroja su erzinančiais iššokančiais langais, bet tikimybė, kad iškylančiame lange arba reklamjuostėje yra kenkėjiška programa, vis dar egzistuoja.

6. Sistemos nustatymų pakeitimai

Kenkėjiška programinė įranga taip pat gali pakeisti sistemos nustatymus. Klasikinis pavyzdys - pamatote visiškai naują ir labai abejotiną jūsų naršyklės „Chrome“ ar „Firefox“ paieškos variklio pradinį puslapį. Tokiu atveju jums nevertėtų pradėti jokių siuntimų.

Ypač reikia atidžiai stebėti prašymus, kuriuose norima keisti sistemos nustatymus ir duoti leidimus naujoms programoms. Pastarasis yra labai svarbus išmaniesiems telefonams, kur atrodytų elementarioms programoms gali prireikti prieigos teisių į prietaiso adresinės, pašto ar kitą sąrašą.

7. Nekontroliuojama įrenginio veikla

Jei kartais matote, kad jūsų kompiuteris ar išmanusis telefonas pats keičia nustatymus, tikėtina, kad kažkas valdo jį nuotoliniu būdu. Tai atliekama naudojant „backdoor“ programą, kurią galėjote parsisiųsti kartu su neseniai atsisiųstu turiniu.

Tokią nuotolinę prieigą galima pastebėti kai įrenginys priverstinai išjungiamas iš miego režimo, pastebimas kietojo disko aktyvumas kompiuteryje tuščiosios eigos metu ar net spontaniški pelės žymeklio judesiai. Laimei, pastaruoju metu tokie neleistini trūkumai yra labai reti, ypač jei naudojate tik licencijuotą programinę įrangą.

8. Staigus nutrūkimas ir persikrovimas

Be sistemos veikimo, kenkėjiška programa gali sukelti staigų įrenginio išjungimą arba perkrovimą. Čia kalbama apie dalinę kompiuterio kontrolę ir bandymus destabilizuoti sistemą.

Problemą galima aptikti tik tada, kai tokie trikdžiai tampa dažni, ir jei anksčiau jų nebuvo, pvz., jums žaidžiant persikrauna kompiuteris. Tokiais atvejais vėl verta patikrinti aktyvius procesus užduočių tvarkyklėje.

9. Žinutės siuntimas be jūsų žinios

Gavę prieigą prie pašto, užpuolikai pabandys paskleisti savo niekšybes kuo toliau. Jūsų vardu siunčiamas šlamštas - tai pirmiausias dalykas į ką reikia atkreipti dėmesį. Kasdien tikrinkite ne tik gaunamus naujus laiškus, bet ir siunčiamų laiškų aplanką. Pastebėję kažką įtartino, skubėkite pakeisti paskyros slaptažodį ir geriau tai padaryti per kitą įrenginį.

10. Įtartina veikla internete

Jūs galite tapti šlamšto šaltiniu ne tik el. pašte, bet ir socialiniuose tinkluose. Paprastai vienu pranešimu užpuolikų darbas neapsiriboja. Pavyzdžiui, galima įtarti apie įsilaužimą į jūsų „Twitter“ paskyrą kuomet atsiranda begalė prenumeratų ir komentarų po nepažįstamų žmonių įrašais. Sudėtinga tai, kad šie dalykai gali atsirasti tik po tam tikro laiko.

Būkite budrūs, periodiškai tikrinkite pagrindinius veiksmus kiekviename konkrečiame tinkle. Jei pastebėsite abejotinų žinučių ar komentarų, kurių neparašėte, būtinai pakeiskite slaptažodį, naudodamiesi kitu įrenginiu.

11. Neleidžiama prisijungti prie jūsų paskyrų

Jei, jungiantis prie paskyros, jūsų standartinis slaptažodis staiga netinka, galbūt įsilaužėliai, turintys prieigą prie jūsų paskyros, sugebėjo jį pakeisti. Slaptažodį atkurti ar pasikeisti galite paštu arba tiesiogiai susisiekę su technine pagalba.

Norėdami padidinti visų jūsų paskyrų ir socialinių tinklų apsaugos lygį, turite naudoti dviejų veiksnių autentifikavimą.

Išvados

Net jei manote, kad pavojus praėjo ir paskyros duomenys nebuvo paveikti, tikrai verta tai patikinti. Dar kartą primename, kad visada tikslinga periodiškai atnaujinti savo paskyrų slaptažodžius, ypač jei tas pats slaptažodis naudojamas keliose servisuose.

Jei į kažkurią paskyrą vis dėlto buvo įsilaužta, nedelsdami praneškite apie tai techninei tarnybai. Net jei lengvai atkūrėte prieigą, vistiek verta pranešti, nes nežinote, kur „užgrobta“ paskyra buvo pasinaudota.

Įsitikinkite, kad kompiuteryje įdiegėte patikimą antivirusinę su naujausiomis duomenų bazėmis arba bent jau sistemingai patikrinkite sistemą lengvomis „portable“ versijomis. Jei dėl kokios nors priežasties negalite įdiegti ar paleisti tokios programinės įrangos užkrėstame kompiuteryje, turite atsisiųsti programą į kitą įrenginį ir pabandyti ją nukopijuoti.

Gali būti, kad visiškam atkūrimui prireiks iš naujo nustatyti sistemą. Šiuo atveju turite pasirūpinti svarbių duomenų atsargine kopija. Laimei, dabar tai galima padaryti bet kuriame įrenginyje, nepriklausomai nuo OS.

 

Plačiau

5 programos, skirtos laikysenos gerinimui ir kaklo skausmo malšinimui

2018.10.09

Paprasti ir veiksmingi įrankiai, padėsiantys įveikti problemas, kurios kyla naudojantis kompiuteriu ar išmaniaisiais įrenginiais.

Per dažnas laiko leidimas prie kompiuterių ir išmaniųjų telefonų dažnai sukelia nugaros ir kaklo skausmus, tampa blogos laikysenos ir įvairių ligų, tokių kaip sėdimojo nervo uždegimas ar radikulitas, priežastimi. Sumažinti sėdėjimo prie įrenginių daromą žalą ir išvengti problemų jums gali padėti programos ir plėtiniai, kurie atidžiai stebės jus ir primins apie būtinybę atsitraukti nuo įrenginio ar teisingai atsisėsti.

„Limber“

Gana paprastas „Chrome“ plėtinys, kuris iš esmės puikiai susitvarko su savo funkcijomis. „Limber“ turi du laikmačius. Pirmasis kas 10 minučių trumpu neįkyriu signalu primena jums, kad reikia ištiesti nugarą. Antrasis kas pusvalandį siūlo pailsėti ir atsitraukti nuo ekrano.

„PostureMinder“

Tai dar vienas „Chrome“ plėtinys. Jis panašus į ankstesnįjį, tačiau turi daug daugiau nustatymų. „PostureMinder“ primena, kad neverta ilgai sėdėti ir pagal iš anksto nustatytus intervalus ragina atsitraukti nuo kompiuterio ir pasivaikščioti.Priešingai nei „Limber“, šis įskiepis turi ne tik garsinius signalus, bet ir rodo pranešimus. Be to, pasirinkimuose galite nurodyti, kaip priminimai bus išjungiami - automatiškai ar spultelėjus rankiniu būdu.

„Nekoze“

„MacOS“ programa „Nekoze“ yra dar funkcionalesnė. Ji nepasitiki įprastiniais signalais nustatant intervalus, bet tikrų tikriausiai seka jūsų laikyseną ir prižiūri ar teisingai sėdite. Taip, veiksmas vyksta per internetinę kamerą!

Pirmą kartą įjungiant kamerą, turite atsisėsti tiesiai ir spustelėti „Pradėti“. Programa užfiksuos teisingą jūsų sėdėjimo padėtį ir nuolat ją lygins su esama sėdėjimo padėtimi. Kai tik atsisėsite neišsitiesę, iškart išgirsite liūdną „miau“, atsiras nusiminusio kačiuko piktograma, kuri išnyks, jei atsisėsite tiesiai.

„SimplyAlign“

Ši programa padės jums apsisaugoti nuo nugaros ir kaklo skausmo, kuomet naudojatės išmaniuoju telefonu. Didelę laiko dalį, kai prietaisas yra mūsų rankose, mes jį laikome krūtinės ląstos lygyje, nuleidę galvą žemyn. O teisinga būtų atvirkščiai: pakelti rankas aukščiau, kad laikysena būtų tiesi, o įrenginys - akių lygyje, tuomet neapkrautumėte kaklo.

„Simply Align“ tai jums primins, siųsdama pranešimus nurodyto laiko intervalais. Pranešimai ateina tik naudojant išmanųjį telefoną ir neveikia, kai ekranas užrakintas. Be to, programoje yra laikmatis, instrukcijos ir statistika.

„SmartPosture“

„Android“ įrenginiams skirta programa „SmartPosture“ veikia efektyviai, todėl galite stebėti savo laikyseną realiuoju laiku. Naudojant giroskopą, programa nustato, kaip laikote savo išmanųjį telefoną ir vibravimu ar paveikslėlių atsiradimu ekrane praneša kuomet reikia išsitiesti. Nustatymuose galite pasirinkti stebėjimo tikslumą ir patikrinimo dažnumą. Be to, „SmartPosture“ išsaugo įvykius žurnale ir parodo vizualią statistiką.

 

Plačiau

10 įrenginių iš praeities, kurie pakeitė pasaulį

2018.11.07

 

Per pastaruosius 50 metų žmonija išrado daug naudingų dalykų ir prietaisų, tačiau jie tapo paprasčiausiu technologiniu proveržiu.

Šiandien sunku kuo nors nustebinti reiklų vartotoją. Nanotechnologijos, robotų technika ir, žinoma, visos asmeninės paskirties technologijos daro gyvenimą daug lengvesnį. Sunku patikėti, kad kažkada plytos dydžio telefonas ir 8 MB atmintukas „flash drive“ buvo vadinami naujovėmis. Tačiau tai buvo būtent jos - naujovės, amžiams pakeitusios pasaulį.

1. „Regency TR-1“ - pirmasis nešiojamasis tranzistorinis radijas

Išleidimo metai: 1954 m.

Kišeninis radijas tapo įmanomas „Texas Instruments“ ir „IDEA“ kūrėjų dėka. Tranzistorinis radijas kainavo 50 $, tačiau jų pardavimai nebuvo labai geri. Po poros metų „Sony“ išleido komerciškai sėkmingą analogą. Tačiau būtent „Regency TR-1“ padarė pradžią rokenrolui po atviru dangumi.

 

2. „Zenith Space Command“ - pirmasis belaidis televizoriaus valdymo pultas

Išleidimo metai: 1956 m.

Pasaulyje pirmasis nuotolinis valdymo pultas priklauso plačiai žinomai „Zenith Radio Corporation“ kompanijai (šiandien „LG Electronics“ dukterinė įmonė).

Skirtingai nuo savo pirmtakų, išleistų 1950 ir 1955 m., pultas buvo bevielis ir veikė aukšto dažnio garsu. Paspaudus mygtuką, nedidelis plaktukas stuktelėdavo aliuminio lazdelę įrenginio viduje, tuo pačiu skleisdamas ultragarso signalą.Mygtukai, kaip ir lazdelės, buvo tik keturi: įjungimo / išjungimo, garso reguliavimo, kanalų perjungimo žemyn ir aukštyn. Nuo to, matomai, prasidėjo tingėjimo era.

 

3. „Lear Jet Stereo-8“ - pirmoji automagnetola

Išleidimo metai: 1965.

Magnetofonas su juostine kasete, kuris šiandien yra anekdotų objektas, amžiams pakeitė muzikos klausymąsi automobilyje. Pirmosios „Lear Jet Stereo-8“ automagnetolos pasirodė „Ford“ automobiliuose, ir tai tapo lemtingu momentu.

Vairuotojai nebebuvo priklausomi nuo radijo stočių - dabar kelionės metu galėjo mėgautis mėgstama muzika.

Bet ne viskas sekėsi taip sklandžiai: magnetolų juostos buvo trumpalaikės, prastai skambėjo garsas ir užėmė daug vietos. Tad 1970-ųjų pradžioje jos buvo pakeistos į labiau kompaktiškas garso kasetes, o vėliau - ir į kompaktinius diskus.

 

4. „Polaroid SX-70 Land Camera“ - pirmasis momentinis fotoaparatas

Išleidimo metai: 1972.

Pažvelkite į objektyvą, paspauskite mygtuką ir pamatysite savo nuotrauką. Viskas yra labai paprasta. Kompaktiškas prietaisas - pirmasis fotoaparatas, kuris automatiškai pagamina fotografiją.

Jokio laukimo ir mechaninio manipuliavimo nuotraukų gavimo atžvilgiu - fotoaparatas jau paruoštas!

Įrenginys tapo toks įspūdingas, kad netgi šiandien skaitmeninės fotografijos eroje daugelis grįžta prie momentinių fotografijų. Ir kaip senais gerais laikais nuotraukas su įsimintinais įvykiais saugo albumuose.

 

5. „Texas Instruments SR-10“ - pirmasis daugiafunkcinis kompaktinis skaičiuotuvas

Išleidimo metai: 1973.

Viskas pasikeitė 1970-ųjų pradžioje, kai „Texas Instruments“ pristatė pirmąjį kišeninį skaičiuotuvą. 1973 m. pasaulis išvydo „SR-10“ modelį. Tai kompaktiškas skaičiavimo prietaisas, kuris palaikė minusinių reikšmių ir kvadratinių šaknų skaičiavimo funkcijas. Sunku įsivaizduoti, kiek tęstusi matematikos pamokos mokykloje, jei nebūtų šio išradimo.

 

6. „Sony Walkman TPS-L27“ - pirmasis kasetinis garso grotuvas ir pirmosios pasaulyje lengvos ausinės

Išleidimo metai: 1979.

„Sony Walkman TPS-L2“ grotuvas yra naujos eros pradžia elektronikos pasaulyje. Klasikinio dizaino nešiojamas prietaisas pavergė muzikos mėgėjų širdis visame pasaulyje. Be to, bendrovė pagamino pirmuosius garso grotuvus su dviem ausinių lizdais. Tai padėjo atsikratyti antisocialinio muzikos grotuvo statuso.

 

7. „Motorola DynaTAC 8000X“ - pirmasis nešiojamas mobilusis telefonas

Išleidimo metai: 1983.

„DynaTAC“, švelniai vadinamas plyta, svėrė daugiau nei kilogramą ir kainavo 3995 dolerius. Užtat dabar buvo įmanoma kalbėti telefonu nepriklausant nuo laidų. „Plyta“ turėjo pakankamai galios visos valandos pokalbiams ir atmintyje galėjo saugoti 30 numerių. Jokio debesies saugyklos nebuvo. Ir vis dėlto, tais laikais aparatas buvo pavydo objektas.

 

8. „Nintendo Game Boy“ - nešiojamasis žaidimų įrenginys

Išleidimo metai: 1989.

Kompaktiška žaidimų konsolė tuoj pat tapo svajone milijonams vaikų visame pasaulyje. Pirmasis „Game Boy“ turėjo monochrominį ekraną ir kaip korpusas buvo pilkos spalvos. Vėliau pasirodė galingesni ir kompaktiškesni variantai su didesniu ir jau spalvotu ekranu.

 

9. „Sony DCR-VX1000“ - pirmoji mini DV skaitmeninė vaizdo kamera

Išleidimo metai: 1995.

„Sony DCR-VX1000“ buvo pirmoji vaizdo kamera, filmuojanti mini DV formatu ir leidžianti įrašą perduoti į kompiuterį. Įrenginys kainavo 4000 dolerių.

Vaizdo kokybė buvo daug geresnė nei jos pirmtakų. Netrukus pasirodė labiau įperkami modeliai. 

 

10. „M-Systems DiskOnKey“ - pirmasis „flash drive“ atmintukas

Išleidimo metai: 2000.

Jau 20 metų žmonės prognozavo diskelio pabaigą. O piršto didumo laikmenos pasirodymas jam padarė visišką mirties nuosprendį. USB atmintine nuo 8 iki 32 MB buvo paprasta naudotis ir ji nereikalavo jokių įdiegimo tvarkyklių kompiuteryje.„DiskOnKey“ atmintukai, perkeliantys failus iš vieno įrenginio į kitą, atvėrė naują erą. 

 

Plačiau

Pirmieji „Samsung Galaxy S10+“ bandymų rezultatai su „Exynos 98...

2018.11.27

Neseniai „Samsung“ pristatė savo „Exynos 9820“ čipsetą, kuris bus naudojamas „Galaxy S10“ serijoje. Serijos pasirodymas planuojamas 2019 metų kovo mėnesį.

 Buvo atlikti pirmieji bandymai ir panašu, kad pasirodysianti „Samsung“ aukščiausios klasės serija didžiuosis įspūdingu pajėgumu. Tikėkimės, jog su kompanijos „One UI“ vartotojo sąsaja naudojimasis „Android“ operacine sistema taps dar sklandesnis.

„Samsung Galaxy S10+“ bandymai atskleidžia, kad prietaisas naudos „Mali-G76“ vaizdo plokštę.

Žymus patarėjas Ice Universe pasidalino „AnTuTu“ bandymų rezultatais, kurių metu buvo testuojamas „Galaxy S10+“. Nors dar nežinome, kokius rezultatus pasiektų tie patys prietaisai su „Snapdragon 8150“, tačiau panašu, kad „Exynos 9820“ našumas yra tikrai įspūdingas. Remiantis bandymų rezultatais, „Galaxy S10+“ iš viso sugebėjo surinkti 325076 balus. Vis dėlto, šie rezultatai yra ženkliai mažesni už „Snapdragon 8150“.


Ankstesni „AnTuTu“ bandymai su „Snapdragon 8150“ parodė, kad čipsetas beveik pranoksta „A12 Bionic“. Skirtumas tarp „Exynos 9820“ ir „Snapdragon 8150“ yra beveik 40000 balų. Žinoma, reikia sulaukti kelių „Galaxy S10+“ variantų, kad galėtume teisingai palyginti šiuos čipsetus, o kol kas dabartiniai rezultatai parodo, kad „Snapdragon 8150“ yra greitesnis už „Exynos 9820“. Bandymuose naudoto „Galaxy S10+“ varianto programinės įrangos versija buvo „Android 9 Pie“, o rezoliucija 2280 x 1080.Dėl mažesnės rezoliucijos nereikėtų jaudintis, kadangi „Samsung“ sąmoningai sumažina rezoliucija, kad taupytų flagmanų baterijas. Šis testuotas variantas naudojo 6 GB RAM ir 128 GB vidinės atminties. Galimas atvejis, kad dar sulauksime geresnių atminties konfigūracijų.

„Exynos 9820“ atrodo perspektyviai, tačiau norint susidaryti tikslesnę nuomonę, reikės sulaukti daugiau bandymų ateityje.

 

Plačiau

„Samsung Galaxy S10“ naudos 19:9 vaizdo santykio 2K+ Super AMOLED ...

2018.12.11

Pastarosiomis dienomis vis daugėja gandų apie „Samsung Galaxy S10“ seriją. Kitąmet „Samsung“ išleis tris naujus telefonus, du iš jų išsiskirs nuo savo pirmtakų dizainu ir estetika.

 Trečiasis „Galaxy S10 Lite“ bus serijos naujokas. Šiandien pasirodė informacija apie visų trijų prietaisų ekranus.

Visi „Galaxy S10“ modeliai naudos 2K+ Super AMOLED ekranus.

Šiandien daug informacijos paruošė žymus patarėjas Ice Universe. Jis pasidalino „Samsung Galaxy S10 Lite“ atvaizdavimu bei jo ekrano apsaugos nuotrauka. Patarėjas taip pat surinko informacijos apie visų „Galaxy S10“ variantų vaizdo santykį ir ekrano korpusą.

Pasak jo, „Galaxy S10“ su „Galaxy S10+“ naudos 19:9 vaizdo santykio ekranus. Jei prisimintume, tiek „Galaxy S9“, tiek „Galaxy S9+“ ekranai turėjo 18.5:9 vaizdo santykį. Dėl „Samsung“ naujųjų M9 ekrano plokščių, „Galaxy S10“ serijos telefonai taps šiek tiek aukštesni negu jų pirmtakai. Patarėjas taip pat pasidalino informacija apie telefonų ekrano korpusus.

Teigiama, kad visi trys „Galaxy S10“ modeliai naudos 2K+ Super AMOLED ekranus. Žinoma, kol nėra daugiau detalių apie rezoliuciją, negalime daryti konkrečių išvadų. „Samsung“ gamybos M9 ekranai turės lazeriu išgręžtas skyles priekinei kamerai. Šie ekranai telefonui suteiks naują dizainą ir atsiribos nuo paplitusios priekinės išpjovos naudojimo tendencijos.

Šiais metais „Galaxy S“ serijai kilo sunkumų su pardavimais dėl silpnos paklausos, kuri pasireiškė dėl „Samsung“ atnaujinimų trūkumo. Kitų metų „Samsung“ telefonai turėtų pakeisti situaciją, tačiau Infinity-O ekranai pradeda plisti tarp vidutinio pajėgumo prietaisų ir tai gali sumažinti „S10“ serijos populiarumą.

 

Plačiau

Kas yra 5G ir kaip ši technologija pakeis mūsų gyvenimą

2019.01.08

Sužinokite, ką suteiks vartotojams naujos kartos mobiliojo ryšio technologija ir ar verta būtent dabar pirkti išmanųjį telefoną su 5G ryšio palaikymu.

1. Kas yra 5G?

2. Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp 5G ir esamų standartų?

3. Ką mes gausime naudodamiesi 5G?

4. Ar mano išmanusis telefonas veiks naujame tinkle?

5. Kada laukti?

Kas yra 5G?

5G (fifth generation) yra penktos kartos mobiliojo ryšio pavadinimo trumpinys, kuris pakeis esamą 3G ir 4G. Už šio trumpinio slepiasi visas technologijos rinkinys, kurio daugelis dalių vis dar yra pirminiame lygyje. Bandomojo etapo užbaigimo ir standartų patvirtinimo tikimasi ne anksčiau kaip 2020 metais.

Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp 5G ir esamų standartų?

Penktos kartos mobilaus ryšio tinklų diegimas žada tapti revoliuciniu laimėjimu ryšių srityje dėl šių naujovių:

 • Masyvi MIMO (daugkartinė įvestis, daugkartinė išvestis). Ši technologija apima kelių antenų naudojimą siųstuvuose. Tai yra spektro pajėgumo didinimo metodas, naudojant kelias antenas, kad būtų galima vienu metu perduoti ir priimti kelis RD signalus.
 • Nauji diapazonai. Šiandien LTE tinklai užima mažesnius nei 3,5 GHz dažnius. 5G standartai apima didesnių dažnių juostų naudojimą. Tai leis išvengti trukdžių, tačiau privers padidinti siųstuvų galią ir leis tankiau išdėstyti bazines stotis.
 • Tinklo dalijimas (angl. „network slicing“). Ši technologija mobiliojo ryšio operatoriams leidžia diegti izoliuotus tinklus, kurių kiekvienas bus skirtas specifiniams poreikiams, pavyzdžiui, daiktų internetui, plačiajuosčio ryšio prieigai, vaizdo transliavimui ir pan. Taigi, naujos kartos mobilusis tinklas galės lanksčiau prisitaikyti. Pagrindinė esmė - galimybė viename luste paleisti ir lygiagrečiai vykdyti kelias tinklo funkcijas vienu metu. 
 • D2D (Device-to-device). Netoliese esantys įrenginiai tarpusavyje galės tiesiogiai keistis duomenimis.

Ką mes gauname atsiradus 5G internetui?

Pirmoji ir svarbiausioji 5G įvedimo esmė - reikšmingas duomenų perdavimo spartos padidėjimas. Atliekant preliminarius bandymus buvo užregistruota 25,3 Gbit / s didžiausia vertė. Jei kalbėti apie realų greitį, kuris laukia įprastų vartotojų, tuomet galima pasakyti, kad 5G pasieks 10 Gbit / s.

Tai reiškia, kad filmus su Full HD skyra galėsite atsisiųsti per kelias sekundes.

Palyginimui: dabar vartotojams didžiausias 4G greitis retai viršija 100 Mb / s. Didelis tinklo pralaidumas yra naudingas tiesioginei transliacijai didelės raiškos vaizdo įrašams, virtualios realybės programų veikimui ir nuotolinio mokymosi sistemų organizavimui.

Dar vienas privalumas: 5G sumažina signalo vėlavimą iki 1 milisekundės. Prisiminkite, kad dabar vėlavimas gali pasiekti 10 milisekundžių 4G ir 100 milisekundžių 3G tinkluose. Pagerinus šį rodiklį, bus galima naudoti mobilųjį ryšį net ir tais atvejais, kai atsakymo laikas yra kritinis. Pavyzdžiui, žemės ūkio įrangos, pramoninių robotų ar nepilotuojamų transporto priemonių nuotoliniam valdymui.

Pasaulinis penktosios kartos tinklų plėtimasis greičiausiai lems laipsnišką „Wi-Fi“ išnykimą. Jūsų išmanusis telefonas, planšetinis kompiuteris ar nešiojamas kompiuteris visada ir visur turės prieigą prie interneto, neatsižvelgiant į tai, ar netoliese yra maršrutizatorius.

Ar mano išmanusis telefonas veiks naujajame tinkle?

Ne. Jei norite naudoti visas naujos kartos tinklų galimybes, turėsite įsigyti išmanųjį telefoną, kuris jas palaiko. Jau yra žinoma apie artėjantį kelių tokių įrenginių pasirodymą. Tarp jų - „Xiaomi Mi Mix 3“ , „Samsung Galaxy S10“, „Motorola Moto Z3“, „ZTE 5G“, „Huawei Mate Flex“, „Oppo F11 Pro“, „Nokia 10“ ir kiti.

Tačiau neskubėkite atsirasti pirmųjų pirkėjų gretose. 5G technologija aktyviai vystosi, jos standartai nėra galutinai patvirtinti. Gali būti, kad galutinis įgyvendinimas šiek tiek skirsis nuo dabartinio, todėl šiuo metu parduodami prietaisai greitai pasens. Be to, 4G mobiliojo ryšio tinklai nėra visiškai išnaudoję savo vystymosi potencialo.

 

Plačiau

Atskleista, kad „Galaxy S10+“ baterija bus šiek tiek didesnė už...

2019.01.26

Telefonai su didesniais ekranais turi didesnes baterijas. Pranešama, kad „Galaxy S10+“ ekrano dydis sieks 6.44 colius, todėl ateities klientai gali būti ramūs dėl flagmano baterijos patvarumo.

 Neseniai žinomas patarėjas pasidalino ne tik pasirodysiančio flagmano baterijos talpa, tačiau ir jo storiu.

„Galaxy Note 9“ naudoja didžiulį 6.4 colių ekraną, po kuriuo yra įmontuota 4000 mAh baterija. „Galaxy S10+“ baterijos talpa bus šiek tiek didesnė, kadangi telefonas turi daugiau vietos komponentams. Taip yra dėl plonesnių prietaiso rėmelių.

Žymus patarėjas pranešė, kad „Galaxy S10+“ baterijos talpa bus 4100 mAh, o storis sieks vos 7.8 mm.

Ice Universe savo „Twitter“ paskyroje pranešė, kad „Galaxy S10+“ baterija bus šiek tiek didesnė už „Galaxy Note 9“. Anksčiau buvo pranešta, kad brangesnis to paties modelio variantas, palaikantis 5G ryšį, naudos net 5000 mAh bateriją. Šis 1000 mAh skirtumas pasireikš dėl to, nes 5G modemas labai eikvoja bateriją, todėl padidinta baterijos talpa pravers vartotojams, kurie dažnai naudosis 5G ryšiu.

„Galaxy S10“ talpa kol kas nebuvo atskleista, tačiau ji bus mažesnė, kadangi šis modelis naudoja 6.1 colio ekraną. „Galaxy S10E“ turėtų būti pigiausias ir mažiausias flagmanų serijos modelis. Anksčiau pasirodžiusiame pranešime buvo rašoma, kad pastarasis modelis turės 3100 mAh bateriją. Šis variantas taip pat turės mažiausiai kamerų.
„Galaxy S10+“ priekyje bus įmontuota dviguba kamera. Gale bus trys kameros objektyvai. Šią informaciją patvirtino neseniai paviešintos „Galaxy S10“ ir „Galaxy S10+“ nuotraukos, kuriose buvo matomas kamerų objektyvų ir dydžio skirtumas. Manoma, kad abu šie modeliai turės ekrane įmontuotą pirštų antspaudų skaitytuvą, o „Galaxy S10E“ turėtų naudoti tokį patį skaitytuvą kaip „Galaxy S9+“.

„Samsung“ pristatys „Galaxy S10“ seriją vasario 20 dieną. Tą pačią dieną turėtume sulaukti ir kompanijos lankstomo telefono pristatymo. 

 

Plačiau