STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

Dar daugiau žinių apie AMD Zen procesorius

2016.02.15

Naujiesiems Zen procesoriams artėjant arčiau išleidimo datos internete plinta vis daugiau naujienų. Neseniai vykusioje AMD parodoje atskleista, kad Zen platforma palaikys iki 32 branduolių per procesorių, taip pat bus panaudota SMT technologija kurią jau kuris laikas naudojo Intel. Iš esmės tai virtualius procesoriaus branduolius leidžiantis atvaizduoti procesas, didinantis gebėjimą susidoroti su keletą užduočių vienu metu. Ne gana to, AMD prakalbo ir apie naujos kartos DDR4 atmintį, 

Zen palaikys net 8 magistralių DDR4 atminties modulių konfigūraciją, kas labai padėtų serveriams bei kitiems sudėtingus procesus vykdantiems kompiuteriams. Primename, kad Zen bus gaminamas naudojant 14 nanometrų FinFET technologiją, kuri bus net iki 40% našesnė už dabartinę AMD kartą. Zen pasirodymas turėtų įvykti jau šių metų pabaigoje.

Plačiau

Acer ChromeBook siūlys net 14 valandų bateriją

2016.03.30

Nors Chrome Book nešiojamų kompiuterių platforma nėra labai dažnai sutinkamas reiškinys mūsų srityje, kompiuterių kūrėjai išties stengiasi suteikti daugiau pasiūlos. Štai, kad ir šis Acer keturiolikos colių nešiojamas kompiuteris su Chrome OS gali pasiūlyti išties žemas kainas ir labai ilgą baterijos laiką. Priminsime, ChromeBook veikia Google operacinės sistemos Chrome OS principų, tai Linux platforma kurta sistema, pasižyminti minimalistine vartotoja sąsaja.

 Paprastai tokiai sistemai nereikia ypatingai didelių kompiuterio parametrų, todėl kompiuterių kainos kur kas patrauklesnės.

Plačiau

Nintendo kuria naują konsolę

2016.04.27

Po ilgai trukusios pertraukos ir ne per didžiausios Nintendo Wii sėkmės kompanija pasirengusi grįžti į žaidimą. Jau kitų metų kovą mus pasieks naujos kartos konsolė Nintendo NX. Anot pačių kūrėjų tai naujos kartos namų konsolė ne tik žaidimams, bet ir kitoms pramogoms. Kartu su konsole bus siūlomas ir naujas tinklas, turinio platinimui bei kitiems reikalams. 

Patys Nintendo planuoja išleisi NX visame pasaulyje, apimant kuo didesnę rinkos dalį. Neaiškūs lieka konsolės parametrai ir kaina, tai paaiškės ateinančiais mėnesiais.

 

Plačiau

Paaiškėjo OnePlus 3 specifikacijos

2016.05.28

Paskutiniais duomenimis OnePlus 3 modelio anonsavimas įvyks jau sekantį mėnesį, o gandai toliau drebina internetą spėliodami kokia konfigūracija pasirodys telefonas. Manoma, kad telefoną valdys ypač galingas SnapDragon 820 lustas, o ekrano dydis sieks 5.5 colius. Apie rezoliucija vis dar sklinda nekonkrečios kalbos, greičiausiai išvysime įprastą 1080p AMOLED ekraną. Prie viso to galima paminėti 3,000 mAh bateriją, USB Type-C jungtį, bei 4GB arba 6GB darbinės atminties. 

Spėjama, OnePlus 3 anonsas įvyks Birželio 14 dieną.

 

Plačiau

Antivirusinių karai, Avast perka AVG

2016.07.08

Kaip skelbia žiniasklaida, penkta pagal dydį antivirusinė programa Avast planuoja tapti dar populiaresnė, sukirtę rankomis su priešininkais, kompanija įsigyja kitą ne ką mažiau pažįstamą konkurentą - AVG. Abi kompanijos kilusios iš Čekijos, tad toks sprendimas išties nebuvo labai keistas, paskutiniais metais Avast pradėjo stiprią plėtros programą, dabar antivirusinė prieinama telefonuose, kompiuteriuose bei kituose sistemose, siūloma daug įvairių paslaugų, tarp jų ir plačiai paplitusi nemokama antivirusinė kompiuteriams.

 Avast teko sumokėti 1.3 bilijono už šią sutartį, tikimės tai dar labiau sustiprins siūlomas apsaugos sistemas ir garantuos skaidresnį bei našesnį darbą.

 

Plačiau

AMD ir Intel sukirto rankomis dėl tolimesnio Windows 10 palaikymo

2016.08.31

Anksčiau sklidusios kalbos, kad jau šiais metais išleidžiami naujieji Intel bei AMD procesoriai palaikys tik Windows 10 pasiteisino. Intel jau kuris laikas kalbėjo, kad Skylake yra paskutinė platforma su kuria veiks senosios operacinės sistemos Windwos 7 ir Windows 8/8.1, metų gale pasirodantis Kaby Lake palaikys tik naujuosius Windows 10. Tuo tarpu AMD taip greit šiai priespaudai nepasidavė, visgi nesenai paskelbtame įraše teigiama, kad tuo pačiu keliu eis ir naujieji Zen procesoriai. 

Microsoft atrodo šoks pergalės šokį ir toliau, o prisiminus statistiką Windows 10 integracija vis dar vyksta pakankamai lėtai, ypač kai pasibaigė nemokamo atnaujino galimybė. Plačiausiai naudojama platforma ir toliau išlieka Windows 7. 

 

Plačiau

Nvidia galimai ruošiasi kitų metų vaizdo plokščių atnaujinimui

2016.10.06

Nvidia galvoja apie kitos kartos vaizdo plokštes jau kitiems metams, šių metų 10-oji karta parodė, kad Pascal architektūra pasiteisino, o plėtoti mažesnių gamybos procesus dar anksti. Sprendimas atrodo paprastas, bandyti išspausti dar daugiau iš tos pačios Pascal. Manoma tai bus serijos atnaujinimas su gan panašiomis branduolio savybėmis, spekuliuojama, kad bus naudojama atnaujinta GDDR5X atmintis bei kiek pakelti veikimo dažniai. Klausimas lieka koks bus naudojamas pavadinimas, greičiausiai nvidia pasiliks tą pačią numeracijos sistemą, tad 20-oji Pascal atnaujinimo versija yra realus kandidatas.

 Lauksime daugiau žinių apie nvidia planus sekantiems metams.

 

Plačiau

Išaiškėjo AMD procesorių numeracijos tvarka

2016.11.17

Greičiausiai jau girdėjote apie artėjantį Zen procesorių išleidimą, tai bene didžiausias AMD šansas grįžti į procesorių rinką, visiškai nauja architektūra, naujas lustų rinkinys, daug galios generuojantys branduoliai. Kalbos lieka kalbomis, o štai atidėtas pastarųjų Zen pasirodymas į kitų metų pradžią duoda daugiau laiko suvokti visas naujoves AMD stovykloje. Viena iš jų, visiškai nauja procesorių numeracijos tvarka. Matyt įkvėpti konkurentų Intel, naujieji Zen bus skaldomi į tris pagrindines kategorijas. Tai SR3, SR5 ir SR7. Paskutiniai būs, kaip ir priklauso galingiausios konfigūracijos. 

Būtent SR7 sulauksime greičiausiai, nors tai bus entuziastų lygio procesoriai, įsitikinsime ką gi tiek laiko turėję gamintojai paruošė. Vėlesni SR5 ir SR3 pasirodys ateinančių metų eigoje, o jų kaina svyruos tarp 200-300 JAV dolerių. Kartu su naujaisiais Zen bus pristatoma ir AM4 platforma, o naujomis pagrindinėmis plokštėms bus pradėta prekiauti jau visai netrukus. Formalus Zen pristatymas numatomas CES2017 parodos metu, nekantriai laukiame.

 

Plačiau

Microsoft vėl praneša apie stojantį Windows 10 progresą

2017.01.06

Nors kalbos apie tai kaip Windows 10 įsisavinimas jau praktiškai sustojo sklido jau seniai, paskutiniais duomenis situacija vis dar smunka žemyn. New data atliktais tyrimais paaiškėjo, kad paskutiniai mėnesiai Windows 10 augimui buvo išties liūdni, buvo nurodytas žemiausias augimo lygis. Didžiausias sąstingis buvo jaučiamas pasibaigus metus trukusiai nemokamo atnaujinimo programai, o vėliau sekęs augimas parduodant licencijas su naujais kompiuteriais tokių skaičių tikrai nepritraukė. 

Šiaip ar taip šiai dienai Windows 10 sudaro 25% visų naudojamų kompiuterių, šis žingsnis žinoma kils ir toliau, bet ne tokiais tempais kokiais norėtų Microsoft.

 

Plačiau

Samsung ir LG pasirengę prietaisų kovai

2017.02.23

Galima teigti, jog Samsung ir LG pradės tarpusavio kovą. Abi kompanijos savo naujuosius telefonus į prekybą išleis beveik tuo pačiu metu.
LG savo naująjį G6 telefoną pristatys Barselonoje vasario 26 d., telefonas bus pardavinėjamas nuo kovo 10 d. Išankstinį pardavinėjimą LG pradės kovo 2-9 dienomis. Samsung savo gaminį Galaxy S8 pristatys Niujorke kovo 29 d., prekybai telefonas bus paruoštas balandžio 21 d. Apie išankstinį S8 pardavinėjimą informacijos kol kas nėra.
 LG turės 42 dienų pranašumą prieš Samsung, tai yra pirmasis atvejis, kai LG įveikia Samsung šiuo atžvilgiu. Kaip bebūtų, telefonai pasirodys beveik tuo pačiu metu, tai reiškia karą tarp kompanijų, kokio dar nesame matę.
Samsung planavo Galaxy S8 pardavinėti visame pasaulyje nuo balandžio 21 d., o Pietų Korėjoje prekybą pradėti savaite anksčiau. Nuo balandžio 6 d. Samsung ketino pradėti išankstinį pardavimą. Kad turėtų stabilius reikmenis, Samsung savo planus pakeitė, todėl prekyba Pietų Korėjoje ir pasaulyje prasidės tokiu pat metu. Panašu, jog kompanijos konkuruoja tarpusavyje prieš išmaniųjų telefonų prekybos pradžią.
 
Plačiau

Samsung Android savininkai sulauks specialių Google Play Music privil...

2017.04.23

Samsung visada buvo žinomi kaip geriausi Android prietaisų gamintojai, tačiau dabar, Google dėka, kompanija taps dar ypatingesnė. Abi kompanijos nutarė bendradarbiauti ir padaryti Google Play Music įprasta muzikos programėle Samsung Android prietaisuose, pradedant nuo Galaxy S8 ir S8 Plus. Nuo šiol naujųjų Samsung telefonų vartotojai galės pridėti iki 100,000 dainų į Google Play Music nemokamai.

 Žmonėms, kurie neturi Samsung produktų, ribotas dainų kiekis yra 50,000. Taip pat naujieji Samsung įrenginiai turės trijų mėnesių nemokamą programėlės išbandymo laikotarpį. Dar viena naujovė, kuri pasirodys per kelis ateinančius mėnesius - Bixby integracija. Pasirodžius šiai paslaugai, vartotojai galės atkurti muziką balso komandomis, lygiai taip pat, kaip galite daryti su Google Home, Google Assistant pagalba. Google teigia, jog jiems malonu šią specialią versiją išleisti Samsung vartotojams. Tai tikriausiai tiesa. Metų metus Samsung stengėsi sukurti savo ekosistemą, kad atsiplėštų nuo konkurentų ir padidintų priklausomybę nuo Google. 

 

Plačiau

Samsung pristato tris AMD Freesync 2 monitorius

2017.06.11

Samsung prisitaikė prie naujos AMD Freesync 2 mados, sukurdami tris monitorius, CHG70 seriją, kurioje pamatysime 27 colių, 32 colių monitorius ir didžiulį CHG90 serijos 49 colių monitorių.
Remiantis Samsung pateikta informacija, visi trys monitoriai yra sukurti su VA plokšte, 1800R užlenkimu, Quantum Dot technologija ir HDR, visi trys turi panašius parametrus, išskyrus akivaizdžius dydžio ir rezoliucijos skirtumus. 27 colių ir 31.5 colių CHG70 serijos monitoriai bus 2560x1440 rezoliucijos, VA plokštė su standartiniu 16:9 vaizdo santykiu. 49 colių CHG90 serijos monitoriaus rezoliucija bus 3840x1080, todėl vaizdo santykis bus UltraWide 32:9.
Visi trys monitoriai turi tokius pačius 178 laipsnių žiūrėjimo kampus, 1ms atsako laiką, 125% sRGB kartu su 95% DCl-P3 spalvų diapozonus, 144Hz atnaujinimo dažnį ir prieigą prie AMD FreeSync 2.

Jeigu kartais praleidote oficialų pristatymą, AMD FreeSync 2 paprastai suteikia geresnį HDR palaikymą, mažą kadrų kompensaciją (LFC), mažą vėlavimą, aukštą apšvietimą, plačią spalvų gamą, kad ekranas rodytų HDR turinį.CHG70 serijos monitoriai turės du HDMI ir vieną DisplayPort taip pat ir dvigubą USB 3.0 lizdą bei turės dvigubą lankstų stovą, kurį galima pakelti, pakreipti, pasukti ir apsukti aplink ašį. Didysis 49 colių CHG90 serijos Samsung monitorius turės DisplayPort, mini-DisplayPort ir du HDMI, tokį patį USB 3.0 lizdą bei turės HAS stovą, kurį galima pakelti, pakreipti ir pasukti.
Samsung taip pat norėjo pabrėžti, kad nuo šiol jie bendradarbiauja su pora žaidimus kuriančių kompanijų, tokių kaip EA studio DICE ir Ghost Games, kurios patikino, kad naujieji monitoriai yra sureguliuoti tinkamai, kad užtikrintų optimalią HDR kokybę pasirodysiantiems Star Wars Battlefront II ir Need For Speed Payback žaidimams.
Pasak Samsung, 49 colių CHG90 jau yra paruoštas išankstiniam užsakymui Amazon ir kitose mažmeninėse svetainėse už 1499 JAV dolerius. 32 colių CHG70 šiuo metu yra prieinamas išskirtiniam išankstiniam užsakymui Newsegg svetainėje už 699 JAV dolerius, o 27 colių CHG70 monitorių galima įsigyti tiesiogiai iš Samsung už 599 JAV dolerius. 

 

Plačiau