STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

Paviešinti nauji „Galaxy Note 10“ brėžiniai

2019.06.07

Neseniai buvo paviešinta dar daugiau ilgai laukiamo „Galaxy Note 10“ nuotraukų.

Panašu, kad vienas iš pasikeitimų, kurio sulauks „Galaxy Note“ serija, yra horizontalios kameros pakeitimas į naują vertikalų 3 objektyvų išsidėstymą. Šie objektyvai bus įmontuoti viršutiniame prietaiso kampe. Remiantis gandais, telefonas šią kameros technologiją pasiskolins iš „Galaxy S10“ serijos. Tai gali reikšti, kad flagmanas naudos pirminį 12 megapikselių objektyvą su kintamosios diafragmos lęšiu geresnėms menko apšvietimo nuotraukoms. Pažvelgus į „Galaxy Note 10“ priekį, galima pastebėti, kad prietaisas nebenaudoja tokio stačiakampio formos dizaino kaip ankstesni modeliai. Panašu, kad naujasis modelis turi aštresnius kraštus ir naudoja plokščius rėmelius viršuje bei apačioje, kad įrenginys pastatytas vertikaliai nenukristų.

„Galaxy Note 10“ naudoja 6.3 colių lenktą AMOLED ekraną, kuriame yra įmontuotas pirštų antspaudų skaitytuvas. Įrenginys gali pasigirti itin plonais rėmeliais.

Neatrodo, kad naujasis flagmanas naudos priekinę išpjovą. Vietoje jos ekrane bus įmontuota skylė. Vis dėlto, priešingai nei „Galaxy S10“, 10 megapikselių objektyvas bus įrengtas ekrano centre, o ne kampe.

Anksčiau pasirodžiusiuose pranešimuose buvo rašoma, kad „Note 10“ neturės jokių fizinių mygtukų, tačiau naujai paviešintuose brėžiniuose yra matomi garso ir įjungimo mygtukai. Kaip bebūtų, brėžiniuose nėra matomas „Bixby“ funkcijos mygtukas.

Manoma, kad „Galaxy Note 10“ pasirodys rugpjūčio pradžioje kartu su didesniu ir brangesniu „Galaxy Note 10 Pro“ modeliu. Pastarasis turėtų naudoti 6.75 colių ekraną ir keturias galines kameras. Neatmetama ir 5G ryšį palaikančio varianto galimybė. Tikėtina, kad serija išlaikys tradicijas ir Jungtinių Valstijų modelis bus varomas „Snapdragon 855“ čipsetu, o Europos ir kitos rinkos sulauks „Exynos 9820“ varianto.

 

Plačiau

Dizaineris Jony Ive palieka „Apple“, kad suformuotų savo kompanij...

2019.06.30

Pranešama, kad „Apple“ vyriausiasis dizaino prižiūrėtojas Jony Ive, kurio dėka buvo sukurti žymūs „iMac“ ir „iPhone“ dizainai, pasitraukia iš „Apple“ ir kuria savo nepriklausomą dizaino kompaniją.

 Kompanija vadinsis „LoveForm“, o prie Ive prisijungs garsus dizaineris Marc Newsom. „Apple“ bendradarbiaus su „LoveForm“, kuriant įvairius projektus, galimai įskaitant ir naująją „iPhone“ seriją. „Apple“ generalinis direktorius Tim Cook pareiškė: „Jony yra ypatinga figūra dizainerių pasaulyje ir jo rolės „Apple“ atgimime neįmanoma pervertinti, nuo pat „iMac“ iki „iPhone“ ir beprecedentės „Apple Park“ ambicijos, kur jis skyrė daug savo energijos ir rūpesčio.“

Kompanijos dizainerių komandai dabar vadovaus industrinio dizaino viceprezidentas Evans Hankey ir žmogaus sąsajos dizaino viceprezidentas Alan Dye. Šiam duetui vadovaus „Apple“ vyriausiasis veiklos prižiūrėtojas Jeff Williams. Ive artimai dirbo su Evans, Alan ir Jeff, todėl jis yra užtikrintas, kad ši trijulė bus puikūs jo įpėdiniai. Jis užsiminė apie tikimybę dirbti su jais po išvykimo. Ive taip pat pridėjo: „Po beveik 30 metų ir daugybės projektų aš labai didžiuojuosi ilgalaikiu darbu, kurį atlikome, kad sukurtume dizainerių komandą, procesą ir kompanijos kultūrą. Šiandien ji yra stipresnė, energingesnė ir talentingesnė negu bet kada „Apple“ istorijoje.“

Ive yra vienas iš senųjų sargų, kuris išplėtojo asmeninius santykius su Steve Jobs net 1997 metais. Vienas iš pirmųjų bendrų jų produktų buvo 1998 metų „iMac“, kuris naudoja vieną geriausių dizainų. Ive netgi dalyvavo keliuose vaizdo įrašuose, kuriuose buvo pristatomi naujausių „Apple“ produktų dizainai. Pastaruoju metu jis nebesirodo tiek dažnai, tačiau jį vis dar galima sutikti tam tikruose kompanijos renginiuose.

 

Plačiau

„Oppo Reno 2“ su keturgubos kameros sąranka ir 20x hibridinio pri...

2019.08.16

Anksčiau buvo pranešta, kad „Oppo“ ruošiasi išleisti dar tris „Reno“ telefonus. Kompanija jau patvirtino vieno iš jų pasirodymą.

 Kinijos gamintojai socialiniame tinkle „Twitter“ anonsavo „Oppo Reno 2“, kuris dar labiau praplės „Reno 10x Zoom Edition“ galimybes. Iki prietaiso oficialaus pasirodymo liko visai nedaug.

Praėjus keturiems mėnesiams nuo pirmojo „Reno“ serijos telefono pasirodymo, bus pristatyta „Reno 2“ serija su pastebimais kameros parametrų patobulinimais.

Remiantis kompanijos paviešintu anonsu, „Oppo Reno 2“ palaikys 20x priartinimo galimybę. Kaip ir „10x Zoom Edition“, šis modelis taip pat, ko gero, naudos 20x hibridinį priartinimą, o ne skaitmeninį, kadangi „10x Zoom Edition“ naudoja 60x skaitmeninį priartinimą, todėl nebūtų logiška, kad naujesniame modelyje šis faktorius būtų sumažintas. 20x hibridinį priartinimą išgauti yra sudėtinga, kadangi tam reikia aukšto lygio įmontuoto priartinimo funkcionalumo bei vaizdo apdorojimo čipsetų.

Tikėtina, kad bus patobulintas „Oppo Reno 2“ periskopas, o prietaisas išlaikys tokį patį dizainą kaip ir jo pirmtakas. Reklaminėje medžiagoje galima pastebėti, kad 20x priartinimo funkciją palaikantis „Oppo Reno 2“ taip pat naudos keturgubos galinės kameros sistemą. „Reno 10x Zoom Edition“ naudoja trigubos kameros sąranką su 48 MP pirminiu objektyvu, 13 MP periskopu ir 8 MP plataus kampo lęšiu.

Panašu, kad pasirodysiantis telefonas išlaikys pirmtako dizainą ir tą pačią peleko formos iššokančią kamerą. Daug detalių apie kitus techninės įrangos parametrus nėra, tačiau įmanoma, kad „Oppo“ vietoj „Snapdragon 855“ naudos geresnę „Snapdragon 855 Plus“ versiją, nors našumo skirtumas nėra toks jau pastebimas. Remiantis anonsu, telefonas bus pristatytas rugpjūčio 28 dieną Indijoje, o vėliau, galimai, pasieks ir Europos rinką.

 

Plačiau

Paviešinti pavyzdžiai, įrodantys, kad „iPhone 11“ kamera pranok...

2019.09.14

Viena pastebimiausių naujų „iPhone“ modelių funkcija yra jų patobulinta kameros sistema. Kadangi telefonai bus parduodami nuo rugsėjo 20 dienos, kol kas įspūdį apie telefonų galimybes galima susidaryti iš „Apple“ paviešintų nuotraukų.

 Vis dėlto niekada negalima aklai pasitikėti reklaminėmis nuotraukomis, todėl įspūdį apie „iPhone 11“ naktinį rėžimą galima susidaryti iš neseniai paviešintos vartotojo nuotraukos.

„9to5Mac“ svetainėje buvo aptikta nuotrauka, kurioje matomas modelis Coco Rocha. Ji kažkokiu būdu gavo „iPhone 11 Pro Max“ anksčiau laiko ir internete patalpino įspūdingą naktinio rėžimo nuotrauką, kuri įrodo, kad „iPhone 11“ naktinis rėžimas yra lygiai toks, kaip jį apibūdino „Apple“ savo parodoje.

Kad būtų galima susidaryti tikslesni įspūdį, Rocha paviešino panašias nuotraukas, darytas su „iPhone X“ ir su „iPhone 11 Pro Max“. Skirtumas yra aiškus. Nepaisant to, kad nuotrauka buvo daryta naktį, naujesnis modelis visą kadrą užfiksavo beveik tobulai. Nuotrauka, daryta su „iPhone X“, atrodo gan blankiai ir joje negalima aiškiai matyti nei modelio veido, nei ją supančios aplinkos.

„iPhone 11“ naktinis rėžimas buvo padarytas taip, kad galėtų išgauti natūraliai atrodančias nuotraukas be blykstės pagalbos. Telefonas naudoja papildomus kameros jutiklius, mašininį mokymąsi ir naująjį „A13 Bionic“ čipsetą, kad pagerintų mažo apšvietimo nuotraukų kokybę. Naktinis rėžimas yra įjungtas automatiškai. Kompanija suteikė vartotojams laisvę koreguoti rėžimo detales rankiniu būdu.

Dauguma konkurentų, gaminančių „Android“ telefonus, jau pristatė panašias funkcijas, todėl atėjo metas funkciją pristatyti ir Kupertino gigantams. Priešingai nei „iPhone 11 Pro“ bei „iPhone 11 Pro Max“, „iPhone 11“ neturi trijų jutiklių, tačiau vis tiek gali pasigirti šia funkcija.

 

Plačiau

„Google“ kitą savaitę galimai pristatys 5G ryšį palaikantį ...

2019.10.11

 

Panašu, kad „Google“ ruošia 5G ryšį palaikantį „Pixel 4“ modelį. Remiantis „Nikkei“, tikėtina, kad telefonas bus pristatytas jau kitą savaitę. Standartinės „Pixel 4“ versijos, kurios bus anonsuotos kitą antradienį vyksiančiame renginyje, palaikys tik LTE ryšį.

 Vis dėlto „Nikkei“ praneša, jog „Google“ pradėjo 5G ryšį palaikančio modelio bandomąją produkciją.

Visgi nėra aišku, ar 5G modelis bus išleistas, ar tik apžvelgiamas. Remiantis pranešimu, jo demonstracija gali įvykti kitą savaitę, tačiau „Nikkei“ šaltiniai taip pat praneša, kad pristatymas gali būti organizuojamas pavasarį. Tokiu atveju telefonas būtų pristatytas kartu su „Pixel 3A“ įpėdiniu.

Jeigu telefonas bus pristatytas antradienį, tuomet tikėtina, kad tai tebus anonsas vėlesniam renginiui. Panašu, kad įrenginys yra vis dar plėtojamas, todėl jis dar nėra paruoštas produkcijai. Toks ankstyvas anonsavimas neatrodytų itin protingas sprendimas, kadangi „Pixel 3“ pardavimai po praeitų metų pasirodymo buvo lėti, taigi, „Google“ rizikuotų sulėtinti šių metų modelio pardavimus, jeigu pristatytų pajėgesnį modelį, kurio dar niekas negali nusipirkti.

Bet kokiu atveju, panašu, kad kompanijos tikslas yra paruošti 5G telefoną anksčiau negu tai padarys „Apple“, kurie savąjį 5G ryšį palaikantį „iPhone“ turėtų pristatyti kitų metų rugsėjį. 5G ryšys dar yra ankstyvoje stadijoje, todėl vartotojams nėra didelės būtinybės įsigyti šią technologiją palaikančius telefonus. Vis dėlto jei „Google“ pristatys 5G modelį pakankamai anksti, tai gali padėti kompanijai sulaukti šiek tiek dėmesio telefonų rinkoje.

 

Plačiau

„Samsung“ mobiliųjų telefonų divizijos vadovas yra užtikrintas...

2019.11.07

Nors „Galaxy Fold“ debiutas buvo problematiškas, panašu, kad dabar situacija yra geresnė. Pasirodė maišytų pranešimų.

 Vienuose rašoma, jog telefonas buvo išpirktas kai kuriose rinkose, o kiti tikina, kad „Samsung“ dar nepasiekė savo milijono metinių pardavimų tikslo. Bet kokiu atveju, viena yra aišku: Pietų Korėjos gigantai dar neketina pasiduoti su lankstomais telefonais. Tikimasi, kad 2020 metais „Samsung“ lankstomų telefonų pardavimų skaičius bus gana aukštas.

„Samsung“ lankstomų telefonų pardavimai gali nukentėti, jeigu kompanija ir toliau pardavinės trapius prietaisus už kosminę kainą.

„Samsung“ mobiliųjų telefonų divizijos vadovas DJ Koh reporteriams pareiškė, kad jis yra užtikrintas dėl kompanijos sėkmės 2020 metais. 

„Kitąmet mes ženkliai padidinsime lankstomų telefonų pardavimų skaičių. Esame užtikrinti, kad vartotojai kitais metais sulauks daugiau lankstomų telefonų,“ - teigė jis.

Kompanija pati nusistatė lankstomų telefonų pardavimų lūkesčius 2020 metams. Manoma, kad lankstomų prietaisų pardavimai kitąmet sieks 6 milijonus vienetų. Panašu, kad „Samsung“ nori mesti iššūkį šiems apskaičiavimams. Šis sprendimas buvo priimtas po pozityvių atsiliepimų apie „Galaxy Fold“. Priminsime, kad „Samsung“ turėjo iš naujo perdaryti savo pirmąjį lankstomą prietaisą. Nepaisant daugybės pakeitimų, patvarumo bandymai vis vien parodė, jog su telefonu reikia elgtis atsargiai.

Koh apie šiuos lankstomų telefonų pardavimų planus užsiminė metinio dirbtinio intelekto forumo metu. Anksčiau kompanija anonsavo per pusę perlenkiamą telefoną, o dabar atrodo, kad kompanija ruošia dar vieną modelį. Taip yra manoma dėl to, nes kompanijos atstovas pareiškė, kad vartotojai sulauks daugiau lankstomų prietaisų kitais metais, o tai reiškia, jog turėtume sulaukti daugiau negu vieno modelio.

Koh taip pat pranešė, kad daugiau detalių apie sekančio lankstomo telefono pristatymą sulauksime kai tam bus tinkamas metas. Nelabai aišku, ką jis tuo norėjo pasakyti. Aišku tik tai, kad kompanija nori, jog lankstomi įrenginiai būtų pripažinti rinkoje. Šiaip ar taip „Samsung“ yra viena iš trijų kompanijų, kurios pagamino lankstomą telefoną, o naujų modelių kūrimas padės būti vienu žingsniu priekyje prieš tokius konkurentus kaip „Apple“. Belieka laukti, kad sužinotume, ar lankstomi telefonai pritaps rinkoje.

Vis dėlto „Samsung“ neturėtų žvelgti pro pirštus į patvarumo problemas. Anksčiau pasirodžiusiuose pranešimuose buvo rašoma, kad nuo „Galaxy Fold“ ėmė kristi „Samsung“ logotipo raidės, o kiti vartotojai pranešė, kad vos po 24 valandų ant pagrindinio ekrano susiformavo maža dėmė.

 

Plačiau

Kaip judančias „iPhone“ nuotraukas konvertuoti į GIF, vaizdo įr...

2019.12.06

Judančios nuotraukos yra unikalus nuotraukų formatas, kurį palaiko „iPhone“ ir „iPad“ kameros aplikacija. Aktyvavus šią funkciją, kamera nufilmuoja 1.5 sekundžių vaizdo įrašus prieš ir po nufotografavimo.

 Visa tai yra sujungiama į judančią nuotrauką, kurią galima peržvelgti, ilgiau paspaudus ant „iPhone“ ar „iPad“ ekrano. Kai kurios internetinės svetainės ir paslaugos palaiko judančias nuotraukas, tačiau dažniausiai vartotojams jas reikia konvertuoti į kitus formatus.

Kaip konvertuoti judančią nuotrauką į vaizdo įrašą

Kartu su „iOS 13“ ir „iPadOS 13“ atnaujinimais „Apple“ pridėjo naują funkciją nuotraukų programėlėje, kuri leidžia vartotojams judančią nuotrauką išsaugoti kaip vaizdo įrašą. Šios funkcijos dėka nebereikia siųstis papildomų programėlių, norint nuotrauką eksportuoti kaip vaizdo įrašą.

1. Nueikite į „Photos“ programėlę ir atsidarykite judančią nuotrauką

2. Paspauskite mygtuką „Share“

3. Šiek tiek apačioje pasirinkite „Save as Video“




Jeigu savo judančiai nuotraukai pridėjote kokį nors efektą, tuomet „Save as Video“ mygtuko nebebus.

Kaip konvertuoti judančią nuotrauką į GIF formatą

„iOS 13“ ir „iPadOS 13“ neturi specialios funkcijos, kuri leistų judančias nuotraukas konvertuoti į GIF formatą. Laimei, tam praverčia „Shortcuts“ programėlė.

1. Atsidarykite „Shortcuts“ programėlę ir pasirinkite „Gallery“

2. Pasirinkite „Live Photo to GIF“

3. Paspauskite „Add Shortcut“, kad įgalintumėte šią galimybę




4. Eikite į „My Shortcuts“ skiltį ir pasirinkite „Live Photo to GIF“. Jums atsidarys paskutinių 20 judančių nuotraukų sąrašas. Pasirinkite bet kurią, kad ją konvertuotumėte į GIF formatą. GIF'ą galima išsaugoti galerijoje, failuose ar pasidalinti juo, naudojant bet kurią kitą programėlę.

Kaip konvertuoti judančią nuotrauką į nejudančią nuotrauką

Jeigu turite judančią nuotrauką, bet nenorite, kad kiti matytų jos judančią dalį, ją galite konvertuoti į paprastą nuotrauką be audio ar kitų veiksnių.

1. Atsidarykite „Photos“ programėlę ir pasirinkite judančią nuotrauką, kurią norite naudoti. Viršuje dešinėje paspauskite „Edit“.

2. Apatinėje įrankių juostoje pasirinkite pirmą judančios nuotraukos ikoną.




3. Slinkite slankiklį, kad pasirinktumėte kurios judančios nuotraukos vietą norite paversti nejudančia. Ši funkcija leidžia „keliauti laiku“ nuotraukoje ir ištaisyti tam tikras klaidas. Ji praverčia, jeigu kas nors nuotraukoje sujudėjo ar užmerkė akis.

4. Kai išsirinksite norimą kadrą, pasirinkite „Make Key Photo“ pasirinkimą.

5. Paspauskite mygtuką „Live“ viršuje. Iš geltonos spalvos jis turėtų tapti bespalvis. Spauskite „Done“ ir jūsų judanti nuotrauka bus paversta į paprastą.

Plačiau

„Quick Share“ – tai „Samsung“ gamybos „AirDrop“ atit...

2020.01.24

Pastarosiomis savaitėmis keli gamintojai mėgino sukurti savo „AirDrop“ alternatyvas. „Oppo“, „Vivo“ ir „Xiaomi“ tą padarė pirmieji su savo failų dalinimosi programėle.

 Neilgai trukus pasirodė informacija apie „Google“ progresą šiame departamente. Remiantis „XDA Developers“ pranešimu, „Samsung“ irgi kuria savo failų dalinimosi paslaugą, kuri vadinsis „Quick Share“.

Pranešama, kad „Quick Share“ debiutuos kartu su „Galaxy S20“ serija. 

„XDA“ gavo prieigą prie „Quick Share“ APK failo ir jį įsirašė į „Galaxy Note 10 Plus“. Vis dėlto jiems nepavyko sėkmingai perkelti failo iš vieno prietaiso į kitą. Tikriausiai tai įvyko dėl to, nes programėlė negali būti įrašyta į kitus prietaisus. Geriausiu atveju, senesni „Samsung“ prietaisai palaikys „Quick Share“ funkciją tik po oficialaus jos pristatymo. „Quick Share“ taip pat leis failus kelti į „Samsung Cloud“ ir atidaryti juos kituose prietiasuose, pavyzdžiui, išmaniajame televizoriuje. Didžiausias leistinas failo dydis yra 1 GB, o per dieną gali būti išsiųsti 2 GB.

Kaip ir trečių šalių failų perkėlimo programėlės „Android“ platformoje, taip ir „Quick Share“ naudos „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“ kombinaciją failų perkėlimui. „Bluetooth“ atras ieškomą prietaisą, o pats failų perkėlimas vyks „Wi-Fi“ ryšio pagalba. „Quick Share“ taip pat galės aptikti šalia esančius palaikomus prietaisus ir netgi leis vartotojui pasirinkti, kas gali siųsti perkėlimo užklausas. Bus galima rinktis tarp žmonių, esančių kontaktų sąraše ir visų aplinkinių.

Nors panašių trečių šalių programėlių ir netrūksta, labai mažai gamintojų stengėsi tinkamai išplėtoti šią funkciją. Nors techniškai „Files“ yra „Google“ programėlė, kuri siūlo tokį patį funkcionalumą, ją reikia atsisiųsti iš „Play Store“, kadangi „Google“ nusprendė jos nepriskirti prie esminių „Android“ funkcijų. Bus įdomu pamatyti, kaip „Quick Share“ lygiuosis su kitomis failų perkėlimo paslaugomis.

 

Plačiau

2020 metų „iPhone 12“ serijos pasirodymas dėl koronaviruso ir ti...

2020.03.09

Koronaviruso proveržis turi neigiamos įtakos daugumai technikos gigantų.

 Naujausiame pranešime rašoma apie tai, kad dėl šio proveržio 2020 metų „iPhone 12“ serija gali būti atidėta mėnesiui, o tai reiškia, kad nuo to gali nukentėti „Apple“ pardavimai.

Manoma, kad gali būti atidėtas ir „iPhone SE 2“ pasirodymas.

„Bank of America“ pranešime detalizuojama kaip koronavirusas turės įtakos 2020 metų „iPhone 12“ serijos pasirodymui. Dėl esamos situacijos kompanijos pardavimai gali atrodyti niūriai. Tikima, kad viruso proveržis yra atsakingas ir dėl tiekimo problemų, ir dėl mažesnės paklausos. Dėl šios priežasties manoma, kad bus atidėtas ir „iPhone SE 2“ serijos pasirodymas.

Analitiko Wamsi Mohan žodžiuose galima aptikti šiek tiek vilties, kadangi jis tiki, jog pasirodysiančių modelių pristatymo laikas priklausys nuo to kaip atsigaus produkcija balandžio ir gegužės mėnesiais. Pranešama, kad jau buvo pradėta „iPhone SE 2“ bandomoji gamyba. Buvo tikimasi, kad mažesnio pajėgumo modelis bus pristatytas „Apple“ renginyje kovo mėnesį. Anksčiau buvo pranešta, jog 2020 metais galimai bus parduota 30 milijonų „iPhone SE 2“ vienetų, visgi pagrindinis dėmesys bus skiriamas „iPhone 12“ šeimai.

2020 metų „iPhone 12“ seriją turėtų sudaryti keturi modeliai. Kiekvienas iš jų turėtų naudoti 5G ryšį palaikantį „Qualcomm Snapdragon X55“ modemą. Ankstesniame pranešime rašoma, jog vien dėl 5G ryšio „iPhone 12“ serija sulauks didelio dėmesio, todėl pasirodymas turėtų būti itin sėkmingas. Deja, kadangi koronaviruso grėsmė kamuoja ne tik „Apple“, bet ir jų tiekėjus, nėra aišku, kokia situacija bus po kelių mėnesių.

 

Plačiau

„Google“ dėl saugumo sumetimų savo darbuotojams uždraudė naudo...

2020.04.09

„Google“ uždraudė savo darbuotojams naudotis telekonferencijų platforma „Zoom“. Kompanija išreiškė nepasitikėjimą programėle, kuris kilo, kai „Zoom“ tapo viena iš populiariausių paslaugų vaizdo pokalbiams koronaviruso pandemijos metu.

 Naujienomis pasidalino „BuzzFeed News“.

„Google“ praeitą savaitę savo darbuotojams, kurie naudoja „Zoom“ programėlę, išsiuntė elektroninius laiškus. Laiškuose buvo rašoma, jog greitu metu ši programinė įranga nefunkcionuos. Verta paminėti, kad „Google“ siūlo savo gamybos alternatyvą - „Meets“. Ši programa priklauso kompanijos „G Suite“ paketui.

„Mes seniai turime politiką neleisti savo darbuotojams naudotis nepatvirtintomis programėlėmis darbui, kurios nepatenka į mūsų korporacijos tinklą.“ - pranešė „Google“ atstovas Jose Castaneda „The Verge“ reporteriams. „Neseniai mūsų saugumo komanda informavo darbuotojus, kad „Zoom“ daugiau nebeveiks mūsų korporacijos kompiuteriuose, kadangi programa neatitinka mūsų saugumo reikalavimų. Darbuotojai, kurie naudojo „Zoom“, norėdami susisiekti su šeimos nariais ar draugais, ir toliau galės tai daryti naršyklėje arba telefonu.“

Netgi prieš tai, kai dėl koronaviruso pandemijos „Zoom“ sulaukė dėmesio dėl savo pažeidžiamumų, kompanija sulaukė kritikos dėl privatumo ir saugumo problemų. Pavyzdžiui, praeitų metų liepą klaida „macOS“ operacinėje sistemoje leido „Zoom“ URL adresui per prievartą aktyvuoti „MacBook“ kamerą.

Kadangi „Zoom“ tapo populiariausi telekonferencijos pokalbių tiekėjai pandemijos metu, kitos platformos problemos stebimos pro padidinamąjį stiklą, ypač tai, kad pašaliniai nesunkiai gali prisijungti prie „Zoom“ skambučių. „Zoom“ turi tokią funkciją, nes programa paprasčiausiai nebuvo sukurta tokiam masiniui naudojimui. Kompanija anksčiau pranešė, jog per pastaruosius tris mėnesius vartotojų skaičius išaugo nuo 10 milijonų iki 200 milijonų.

Buvo pastebėtos ir kitos programos problemos: paviešinti „Zoom“ įrašai, duomenų dalijimasis su „Facebook“, paviešinti „LinkedIn“ profiliai bei kenkėjiškų programų įrašymas „macOS“ operacinėje sistemoje. Kompanija šiuo metu sulaukia daug kritikos dėl privatumo ir saugumo trūkumo. Siekdami atsilaikyti prieš tokius konkurentus kaip „Microsoft Teams“, „Skype“, „Google G Suite“ programėles ir kt., „Zoom“ skubiai ištaisė tam tikras spragas. Kompanija anksčiau pranešė, jog jie 90-čiai dienų sustabdys naujas funkcijas, kad būtų skiriamas dėmesys privatumui ir saugumui.

 

Plačiau

Kaip tausoti „iPhone“ bateriją, kad ji tarnautų kuo ilgiau

2020.05.15

Šiais laikais sunku išsiversti be išmaniojo telefono. Kadangi šiuos mažus prietaisus naudojame daugumai naudingų užduočių atlikti, nenorime, kad jie išsikrautų netinkamu metu.

 Remiantis atliktais bandymais, „iPhone 11 Pro Max“ baterija tarnavo ilgiau nei aštuonias valandas, tačiau ką daryti senesnių modelių savininkams, kurių baterija tiek ilgai netarnauja? Jeigu nenorite mokėti už naują bateriją ar naujesnį modelį, turėtumėte vadovautis šiame straipsnyje pateiktais patarimais.

Kokiomis praktikomis turėtumėte vadovautis?

Prieš pateikiant trumpalaikius metodus, kurie prailgins jūsų baterijos tarnavimo laiką, norėtume, kad žinotumėte, kokiomis praktikomis turėtumėte vadovautis, norint, kad baterijos užtektų ilgesniam laikui.

• Venkite ekstremalių temperatūrų, tiek šaltų, tiek karštų, jei naudojate ličio jonų baterijas.
• Nelaukite, kol telefono baterija pasieks 0% ir nekraukite, kai telefonas yra pilnai įkrautas. Abu šie veiksniai labai kenkia baterijai.
• Venkite greito krovimo funkcijos. Nors ji ir yra patogi, tačiau ji labiau kenkia ličio jonų baterijoms negu paprastas įkrovimas.

Telefono nustatymuose taip pat galima atrasti funkcijų, kurias išjungus prailgėja baterijos tarnavimo laikas.

Aktyvuokite energijos taupymo rėžimą.

Vienas geriausių būdų prailginti baterijos tarnavimo laiką yra energijos taupymo rėžimas. Kai jis yra įjungtas, telefonas atlieka tik esmines užduotis, todėl foninė veikla, pavyzdžiui, siuntimai ar laiškų gavimas, yra sustabdoma.

Energijos taupymo rėžimas įsijungia automatiškai, kai lieka mažiau negu 20% baterijos, tačiau jį galima įjungti ir rankiniu būdu, kad telefonu galėtumėte naudotis ilgesnį laiką. Visgi tai įmanoma padaryti tik kai lieka mažiau negu 80% telefono baterijos.

Kad įjungtumėte „iPhone“ energijos taupymo rėžimą, eikite į nustatymus > „Battery“ ir įjunkite „Low Power Mode“. Jeigu jūsų baterijos ikona viršutiniame dešiniajame kampe taps geltona, reiškia, kad funkcija buvo sėkmingai įjungta.

Reguliuokite ekrano šviesumą.

Šiais laikais išmaniųjų telefonų ekranai yra didesni ir šviesesni, tačiau itin šviesūs ekranai kenkia jūsų baterijai. Vis dėlto ekraną galima nesunkiai pritemdyti.

Visų pirmą įjunkite automatinio šviesumo rėžimą. Eikite į „iPhone“ nustatymus > „Accessibility“ > „Display & Text Size“ ir įjunkite „Auto-Brightness“ funkciją. Įjungus šią funkciją telefonas automatiškai pakeis ekrano šviesumą pagal aplinkos apšvietimą.

Ekrano apšvietimą galite reguliuoti ir rankiniu būdu „Display & Brightness“ nustatymuose. Jeigu naudojate „iOS 13“, ten pat galite įjungti ir tamsųjį rėžimą. Visgi ekrano šviesumą patogiau reguliuoti valdymo centre, kurį galite atidaryt braukdami iš dešinio viršutinio kampo į apačią, o jeigu naudojate senesnį „iPhone“ modelį, valdymo centrą galite pasiekti braukdami iš apačios į viršų. 

Išjunkite vietovės nustatymo paslaugas.

Vietovės nustatymo paslaugos praverčia tokioms programėlėms kaip „Google Maps“ ar „Yelp“, tačiau ši funkcija greitai eikvoja bateriją. Kad visiškai išjungtumėte vietovės nustatymo paslaugas, eikite į „iPhone“ nustatymus > „Privacy“ ir išjunkite „Location Services“. Jūsų telefonas nebeteiks duomenų apie jūsų vietovę.

Vis dėlto kai kurios naudingos programėlės gali nustoti veikti. Orų programėlė nežinos kokios vietovės duomenis pateikti ir negalėsite „Google“ prašyti maršruto nurodymų. Dėl šios priežasties „Apple“ suteikia galimybę pasirinkti, kada programėlė gali žinoti jūsų vietovę: niekada, naudojantis programėle arba visada.

Išjunkite foninių programėlių atnaujinimą.

Kai uždarote „iOS“ programėlę, ji kurį laiką vis dar veikia, kol veikimas yra sustabdomas. Foninių programėlių atnaujinimas padeda sustabdytoms programėlėms ieškoti atnaujinimų ir naujo turinio. Visgi šis procesas gali pakenkti baterijai.

Galite visiškai išjungti foninių programėlių atnaujinimą arba išjungti jį tik tam tikroms programėlėms. Eikite į „iPhone“ nustatymus > „General“ > „Background App Refresh“. Ten galite pasirinkti, ar visiškai išjungti foninių programėlių atnaujinimą, ar palikti jį, kai esate prisijungę prie „Wi-Fi“ tinklo.

Jeigu norite šią funkciją išjungti tik tam tikroms programėlėms, paeikite atgal ir programėlių sąraše pasirinkite dažnai atsinaujinančias programėles, pavyzdžiui, el. paštą ar socialinius tinklus. Funkcijos išjungimas neturėtų turėti įtakos programėlės veikimui, tačiau gali prireikti ilgiau laiko, kol sulauksite naujovių tose programėlėse.

Reguliuokite naujų duomenų gavimą.

El. paštas telefone gali būti labai patogi priemonė. Duomenų gavimas padaro, kad jūsų pašto dėžutėje visada būtų rodomi naujausi pranešimai, tačiau jūs galite reguliuoti, kaip dažnai gaunate šiuos duomenis, kad sutaupytumėte daugiau baterijos.

Eikite į „iPhone“ nustatymus > „Passwords & Accounts“ > „Fetch New Data“. Ten galite visiškai išjungti naujų duomenų gavimą arba pasirinkti, kaip dažnai norite, kad jūsų telefonas ieškotų naujo turinio įvairiose programėlėse.

Sumažinkite gaunamų pranešimų kiekį.

Kai jūsų ekranas įsijungia po gauto pranešimo, su kiekvienu pranešimu eikvojasi jūsų telefono energija. Šių pranešimų išjungimas gali prailginti baterijos tarnavimo laiką.

Vienas iš būdų tai padaryti yra sulaukti pranešimo iš programėlės, kurią norite nutildyti, tą pranešimą perbraukti į kairę ir pasirinkti „Manage“. Ten galite pasirinkti, kad pranešimus gautumėte be garso. Tai reiškia, kad jie pasieks jūsų pranešimų centrą, tačiau jie nepasirodys užrakinimo ekrane ir neleis jokių garsų. Taip pat galite visiškai išjungti programėlės pranešimus.

Kitas metodas yra „iPhone“ nustatymų „Notifications“ skiltyje, kur galite pasirinkti kaip ir kada konkrečios programėlės rodys pranešimus.

Išjunkite „Wi-Fi“.

Naudodami „Wi-Fi“ sutaupote išnaudojamų mobiliųjų duomenų kiekį, tačiau tai taip pat kenkia jūsų baterijai. Telefonas nuolat ieško šalia esančių „Wi-Fi“ tinklų, todėl pasiekiamų tinklų sąrašas nuolatos keičiasi.

Greičiausias sprendimas yra visiškai išjungti „Wi-Fi“ ryšį. Tai galite padaryti „iPhone“ nustatymuose „Wi-Fi“ skiltyje. Tą patį galima padaryti ir valdymo centre, paspaudus „Wi-Fi“ ikoną, tačiau nepamirškite namuose ar kitose vietose, kur yra „Wi-Fi“ ryšys, jo vėl įjungti.

Išjunkite „Bluetooth“ ir „AirDrop“.

„Bluetooth“ ir „AirDrop“ taip pat nuolatos ieško prie ko prisijungti, tačiau visuomet šias funkcijas laikyti įjungtas tikrai nėra būtina.

Kad išjungtumėte „Bluetooth“, eikite į „iPhone“ nustatymų „Bluetooth“ skiltį. Kad išjungtumėte „AirDrop“, eikite į nustatymus > „General“ > „AirDrop“ ir pasirinkite „Receiving Off“.

„AirDrop“ galite išjungti ir valdymo centre. Švelniai paspauskite ir palaikykite viršuje kairėje pusėje esantį nustatymų meniu. Iššokusiame langelyje pasirinkite „AirDrop“ ir spauskite „Receiving Off“.

Įjunkite lėktuvo rėžimą.

Jeigu jums labai reikia sutaupyti kuo daugiau energijos, įjunkite lėktuvo rėžimą, kuris išjungia visas telefono belaidžio ryšio funkcijas. Nesulauksite skambučių ir žinučių, tačiau galite prisijungti prie „Wi-Fi“ tinklo. Lengviausias būdas rėžimui įjungti yra lėktuvo ikona valdymo centre. Lėktuvo rėžimas taip pat yra pirmasis pasirinkimas „iPhone“ nustatymuose.

Jeigu viršuje dešinėje pusėje atsiras lėktuvo ikona, reiškia, kad rėžimas buvo įjungtas.

Išjunkite „Siri“ pasiūlymus.

„Siri“ funkcionuoja kaip skaitmeninė asistentė, taigi, kartais galite sulaukti su jūsų veikla susijusių pasiūlymų. Pavyzdžiui, jeigu dažnai perkate kavą, „Siri“ jums pasiūlys daryti tą patį tuo pačiu laiku, kuriuo dažniausiai perkate kavą. Skamba šauniai, tačiau ši funkcija reikalauja foninės veiklos, kuri eikvoja bateriją.

Eikite į „iPhone“ nustatymų „Siri & Search“ skiltį. „Siri Suggestions“ skyrelyje galite pagal savo požiūrį konfigūruoti šią funkciją.

Išjunkite aktyvaus klausymo funkciją.

Tam tikri „iOS“ prietaisai palaiko „Siri“ funkciją be rankų pagalbos. Tai reiškia, kad pasakius „Hey, Siri“ galite klausti norimo klausimo ir jums nereikės liesti telefono. Vis dėlto tai reiškia kad telefonas nuolatos laukia jūsų komandos, todėl jeigu dažnai nenaudojate „Siri“, šios funkcijos išjungimas gali sutaupyti baterijos.

Eikite į nustatymų „Siri & Search“ skiltį ir išjunkite „Listen For Hey Siri“ punktą. Jeigu vis dar norite turėti prieigą prie „Apple“ asistentės, galite palikti „Press Side Button For Siri“ įjungtą ir „Siri“ iškviesti, paspaudus šoninį mygtuką.

Išjunkite automatinius programėlių atnaujinimus.

Visada yra pravartu atnaujinti savo programėles ir operacinę sistemą. Kai kurie atnaujinimai gali pagreitinti programėles ir patobulinti jų našumą.

Nuo „iOS 7“ pasirodymo „Apple“ prietaisai palaiko automatinius programėlių atnaujinimus. Tai reiškia, kad pasirodžius programėlės atnaujinimui, telefonas automatiškai jį įrašys fone. Visgi šis procesas eikvoja bateriją. Taigi, jei norite laikinai jį išjungti, eikite į nustatymų „iTunes & App Store“ skiltį ir išjunkite „Updates“.

Pašalinkite judesio efektus.

Kai kurios „iPhone“ funkcijos atrodo šauniai, tačiau eikvoja bateriją. Viena tokių funkcijų yra judesio efektai programėlių ikonoms ir dinamiškoms ekrano užsklandoms.

Kad išjungtumėte judesio efektus programėlėse eikite į nustatymus > „Accessibility“ > „Motion“ ir pasirinkite „Reduce Motion“. Turėkite omenyje, kad bus išjungti ekrano perėjimai bei efektai.

Dinaminės ekrano užsklandos yra fonai, kurie su laiku juda ir keičiasi. Šios funkcijos jūs neturite išjungti, pakanka tik pasirinkti nejudančią ekrano užsklandą. Tai galite padaryti nuėję į nustatymus > „Wallpaper“ > „Choose A New Wallpaper“ > „Stills“.

Dinaminės ekrano užsklandos ir perspektyvaus priartinimo funkcija automatiškai išsijungia, kai telefonas naudoja energijos taupymo rėžimą.

Reguliuokite vibravimą.

Ar žinojote, kad telefono mechanizmas, kuris yra atsakingas už vibraciją, eikvoja bateriją? Kadangi prietaiso viduje esančiam motorui reikia energijos, telefono užtildymas gali padėti sutaupyti baterijos.

Kad išjungtumėte vibraciją, eikite į telefono nustatymų „Sounds & Haptics“ skiltį.

Reguliuokite „iCloud“.

„iCloud Photos“ funkcija išsiunčia nuotraukas esančias telefone į „debesį“, todėl galite jas pasiekti iš kitų prietaisų bei naršyklės. Tai šauni funkcija, ypač, kai telefonas dingsta ar yra pažeistas. Visgi nuotraukų siuntimas į „debesį“ eikvoja bateriją.



Jeigu jums reikia sutaupyti baterijos ir esate tikri, kad jums šios funkcijos nereikia, ją galite išjungti nuėję į „iPhone“ nustatymų „Photos“ skiltį ir išjungti „iCloud Photos“.

Įsigykite dėklą-bateriją.

Jeigu viso to nepakanka, kad telefonas jums tarnautų visą dieną be įkrovimo, apsvarstykite galimybę įsigyti dėklą-bateriją.

 

Plačiau

13 pasiūlymų kaip lengviau mesti svorį

2018.04.25

Tai specialios programos,kurios padės parengti bei susidaryti mitybos ir pratimų planą. Svorio metimas bus paprastas ir ne toks nuobodus.

Noras numesti svorį artėjančiam vasaros sezonui, tradiciškai prasideda po Naujųjų metų, pirmąją pavasario dieną ar po gegužės švenčių. Norint pasiekti realių rezultatų, pradėkite sportuoti jau dabar, neatidėliodami to rytdienai ir jūs tikrai pasieksite laukiamų rezultatų.
 

Kalorijų skaičiavimo programos

Pagrindinis dietos principas - suvartoti mažiau kalorijų nei jų sudeginate. Norėdami tai padaryti, apskaičiuokite dienos energijos suvartojimo kiekį ir skaičiuokite kiekvieną kąsnį, kuris patenka į burną. Pasverti maisto kiekį teks savarankiškai, o visą kita už jus paskaičiuos programos.
 

„FatSecret“

Tai nemokama programa su intuityvia sąsaja. Joje atsižvelgiama į bendrą kalorijų kiekį, baltymų, riebalų ir sunaudotų angliavandenių skaičių. Didelė produktų bazė, kurioje galite rasti populiarių restorano tinklų patiekalų. Be BRA (baltymų, riebalų, angliavandenių) programoje atsižvelgiama į sunaudotą cukraus, skaidulų, natrio, cholesterolio kiekį. Parodoma dienos, dabartinių ir praėjusių savaičių statistika.

Programa suteikia galimybę atsižvelgti į kalorijų suvartojimą, pasirenkant veiklą iš kelių rūšių. Tačiau verta pažymėti, kad programa pasiūlys tik apytikrius vertės paskaičiavimus. Tiksliai energijos vartojimas negali būti paskaičiuotas be širdies ritmo stebėjimo.
 

„MyFitnessPal“

Tai vienas iš populiariausių pasaulyje kalorijų skaičiavimų būdų. Čia galite atsižvelgti į kalorijas ir BRA, sekti statistiką. Duomenų bazėje - daugiau nei 6 milijonai produktų, kurie kasdien papildomi. „MyFitnessPal“ yra patogu naudoti tiems, kurie dažnai keliauja ar teikia pirmenybę tiems produktams, kurie retai randami Lietuvoje. Labiausiai tikėtina, kad norimas produktas bus duomenų bazėje, todėl nereikės jo kaloringumo skaičiuoti rankiniu būdu.
Prie programos galite pridėti treniruotės dienoraštį, bei savo pratimus.

 

„YAZIO“

Programa yra ne tik funkcionali, bet ir graži. Kiekvienam produktui pridedama nuotrauka, o „YAZIO“ atrodo kaip elektroninė blizgančio žurnalo versija. Galite išsaugoti maisto ir fizinių pratimų dienoraščius, pridėti savo naudojamus produktus. Vienas iš minusų - negalima pridėti savo receptų.
 

„Lifesum“

Ši programa ne tik apskaičiuoja, kiek suvalgėte. Ji taip pat padeda atrinkti produktus, kuriuos vartodami jūs galite greitai netekti svorio pagal jūsų pasirinktą planą arba sudarytą maisto mažinimo schemą. Ir tai nėra maisto ribojimas: „Lifesum“ meniu rasite įprastus produktus, bei patarimus, kokio dydžio turėtų būti porcijos, kad nepersivalgytumėt. Yra atskira programos dalis, kur atsižvelgiama į sunaudojamą vandens kiekį.
 

Priedai, skirti sportui

Norėdami turėti svajonių figūrą, vien dietos nepakanka. Stiprūs raumenys, su nedideliu riebalų sluoksniu, vizualiai laimi prieš netreniruotą, bet liekną kūną. Taigi prie savo svorio metimo plano pridėkite ir pratimus.
 

„Seven“

Tai pratimai skirti pagrindinėms raumenų grupėms. Iš įrangos jums reikės tik kėdės. Vienas veiksmas trunka septynias minutes, bet jūs galite padidinti treniruotę iki vienos valandos. Pratimai atrodo paprasti, bet puikiai tinka pradedančiam sportininkui. Technika parodyta programos paveikslėlyje. Mokamoje versijoje galite sportuoti, nusistatę numatytą tikslo siekimą.
 

„Nike“ mokymo klubas

Daugiau nei 150 mokymo pratimų skirtingiems mokymo lygiams. Galite pasirinkti programą visam kūnui arba sutelkti dėmesį į tam tikrus raumenis. Instruktoriai rodo pratimų techniką. Yra pritaikytos treniruotės namams- be įrangos ar su nedideliu hantelių rinkiniu, bei treniruotės skirtos sportuoti sporto salėse.
 

„Sworkit“

Programos pagalba galite kurti asmenines treniruotes iš 160 pratimų. Speciali įranga nereikalinga. Instruktorius rodo atlikimo techniką. Prie treniruotės komplekso galite pridėti apšilimo, tempimo pratimų, jogos sesiją, kuri pavers namuose atliekamus pratimus į viso kūno stiprinimo pratimų kompleksą.
 

Programos, suteikiančios galimybę vesti treniruočių užrašus

Pažangą sunku pamatyti, jei nežymite treniruočių rezultatų. Nesvarbu, ar svoris padidėjo nuo štangos kilnojimo, ar pavyko pasiekti rezultatų - konservatoriai visda rašo visus duomenis į popierinę knygutę. Programėlių gerbėjai gali naudotis išmaniuoju telefonu.
 

„Jefit“

Programoje galite įvesti savo pratimų programą arba naudoti vieną iš paruoštų ir siūlomų jums. Įrašykite įpročių, pasikartojimų, svorio rodiklius. Mokymo programa gali būti skirtingų spalvų, kurios skirtos kiekvienai savaitės dienai, o pati programa pakraunama vos vienu piršto judesiu.
 

„GymApp“

Daugiau nei 140 paruoštų mokymo programų, bei galimybė pridėti savo pratimus. Programa išsaugo mokymo istoriją ir ją analizuoja, rengdama statistinius duomenis. Galite pridėti savo pratimus su technikos aprašymu ir nuotraukomis.
 

Kardio treniruotės ir veiklos stebėjimo programos

Bėgikams, dviratininkams ir tiems, kurie mėgsta vaikščioti pėsčiomis svarbu ne tik praleisti laiką, bet ir žinoti greitį, bei įveiktą atstumą. Norint apskaičiuoti šiuos parametrus, bus naudojamos specialios skaičiavimo, bei sekimo programos.
 

„Aerobia“

Koncepciniu požiūriu „Aerobia“ yra socialinis tinklas, skirtas sportininkams. Čia leidžiama įrašyti visas treniruotes ir dalintis jomis su draugais. Ji skaičiuoja atstumą ir rodo maršrutą žemėlapyje. Tarp siūlomų lauko treniruočių variantų, kuriuos galite pasirinkti, yra ne tik važiavimas ir vaikščiojimas, bet ir važiavimas dviračiu, čiuožimas slidėmis, važinėjimas riedučiais ir kiti judėjimo būdai.
 

„RunKeeper“

Joje atsižvelgiama į pagrindinius parametrus: laiką, greitį, ridą važiuojant, einant pėsčiomis, važiuojant dviračiu ir kt. Pateiktas maršrutas žemėlapyje. Sinchronizuojamas su dauguma širdies ritmo modelių.
 

„Endomondo“

Siūlo įvairias veiklos rūšis. Programoje galite nustatyti tikslų siekimą įvairiose sporto šakose. Virtualus treneris padės jums pasiekti tikslą. Tiesa, kalbos funkcijos prieinamos tik anglų kalba. Tai jūs galite suvokti kaip trūkumą, arba galite įžvelgti kaip galimybę sustiprinti kalbos žinias, nenukrypstant nuo sporto.

 

Programa bendram žinių papildymui

„Zožnik“

Viena iš geriausių programų apie sveiką gyvenimo būdą rusų kalba, kurioje paneigiami mitai apie vakarienės draudimą  po 18:00, angliavandenių žalą ir maitinimosi būdą, norint turėti liekną liemenį, visa nauda yra pagrįsta moksliniais įrodymais.

 

Plačiau