STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

Koks turėtų būti jūsų vaizdo registratorius?

2018.09.02

Greičio jutiklis, įmontuota baterija ir kiti svarbūs parametrai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis vaizdo registratorių.

Nepriekaištinga ergonomika

Dabar rinkoje esančių vaizdo registratorių pasiūla yra labai didelė: nuo paprasčiausių iki tokių, kuriuos galima įmontuoti salone vietoj veidrodėlio. Nepaisant to, klasikiniai vaizdo registratoriai su fotoaparatu ir ekranu, fiziniais mygtukais ir lengva prieiga prie jungčių, tokių kaip „Prology VX-400“, yra visada populiarūs.

Šis kompaktiškas įrenginys turi 2,45 colių ekraną, didelius valdymo mygtukus bei indikatorių. Visos jungtys yra įrenginio šonuose, todėl galima lengvai išimti atminties kortelę arba prijungti laidą, kad būtų galima sinchronizuoti su kompiuteriu, net nenuimant registratoriaus nuo stiklo.

Patikimas tvirtinimas

Beveik visi vaizdo registratoriai montuojami naudojant tvirtinimo elementą, kuris montuojamas prie priekinio stiklo, naudojant vakuuminį laikiklį arba dvipusę lipnią juostelę. Pirmasis variantas yra naudingas, nes leidžia lengvai keisti įrenginio vietą, o antrasis - stabiliau jį pritvirtinti.

Patogu, kai į komplektą įeina abu montavimo variantai: galite išbandyti optimalią montavimo vietą naudodamiesi vakuuminiu laikikliu, o tada visam laikui pritvirtinti prietaisą lipnia juostele. Beveik visi „Prology“ vaizdo registratoriai turi abu tvirtinimo būdus.

Full HD skiriamoji geba

Rinkoje yra registratoriai, fotografuojantys 2K ir net 4K rezoliucija. Jiems reikalingi galingi procesoriai ir didelės atminties kortelės. Optimali raiška yra „Full HD“. Jei ieškote ekonominio varianto, tuomet tiks ir filmuojantys 720p raiška, bet norint gauti gerą vaizdą, geriau pasirinkti registratorius su „Full HD“ kameromis.

„Prology VX-400“ įrašo 1 920 × 1080 pikselių raiškos sparta, 30 kadrų per sekundę greičiu. To pakanka, kad gautumėte aiškų vaizdą apie eismo situaciją. Detalizuojant vaizdo įrašą, lengviau atskirti numerius, kelių žymes ir mažus užrašus.

Kokybiška matrica

Nuo matricos dydžio ir kokybės priklausys kameros filmavimo kokybė skirtingomis apšvietimo sąlygomis. Geruose įrenginiuose turi būti nurodytas gamintojo ir įdiegtos matricos modelis. Kokybiški yra „Sony“ ir „Canon“ jutikliai.

„Prology VX-400“ naudoja „Sony IMX323“ matricą - vieną iš geriausių rinkoje. Net naktį ji gali sukurti puikų vaizdą su minimaliu triukšmo lygiu.

Geras apžvalgos kampas

Objektyvo apžvalgos kampas lemia filmavimo plotį.

Kai matymo kampas didesnis, auga ne tik vaizdo plotis, bet ir iškraipymų lygis. Be to, fotografuojant su dideliu vaizdo kampu, padidėja atstumas iki centre esančių objektų. Jei registratoriaus kampas yra didesnis nei 160-170 laipsnių, atsiranda nuotraukų suapvalinimas aplink kraštus, o kadro centras išnyksta, ir dėl to priekyje važiuojančios mašinos numeriai blogiau matosi.

Mažas žiūrėjimo kampas taip pat nėra gerai, nes jis užfiksuoja tik vieną juostą ir neleidžia matyti, kas vyksta kelyje ir gretimose eilėse. Optimaliausias žiūrėjimo kampas yra 110-120 laipsnių. Tokiu atveju vaizdas gaunamas be iškraipymų, gerai matosi priekyje važiuojančios mašinos numeriai, apima dvi gretimas kelio juostas.

Įmontuota baterija

Visi registratoriai veikia nuo transporto priemonės 12 V maitinimo šaltinio, tačiau ne kiekvienas turi įmontuotą bateriją.

„Prology VX-400“ turi įmontuotą 200 mAh bateriją, kurios galingumo pakanka dešimčiai minučių, kol išjungtas pagrindinis maitinimo šaltinis. Panašius sprendimus praktikuoja ir kiti gamintojai. Kartais registratoriai turi dar įspūdingesnę bateriją ir greitojo paleidimo jungtį, kuri leidžia juos naudoti kaip veiksmo kamerą.

Greičio jutiklis

Tai svarbus jutiklis, kuris yra įmontuotas netgi į ultra-biudžetinius modelius. Jis seka judesius trijose ašyse ir apsaugo vaizdo įrašą nuo galimybės cikliškai perrašyti vaizdą. Sensorius automatiškai įsijungia staigiai greitėjant ar lėtėjant, taip pat mašinos sukimosi ar susidūrimo metu.

Paprastai vartotojas gali koreguoti jutiklio jautrumą, taip pat nustatyti įrašymo laiką. Su juo galite nurodyti, kiek vaizdo prieš ir po jutiklio įjungimo bus išsaugota vaizdo įraše.

Parkavimosi režimas

Geras vaizdo registratorius turėtų užtikrinti jūsų automobilio saugumą ne tik eismo metu, bet ir automobilių stovėjimo aikštelėje. Ši funkcija naudinga kai paliekate automobilį stovėjimo aikštelėje ir įvykus incidentui galite rasti kaltininką, kuris apgadino jūsų automobilį.

Parkavimo režimas veikia net tada, kai vaizdo registratorius yra išjungtas. Smūgio metu, jis automatiškai įsijungs ir pradės filmuoti vaizdą, kuris bus apsaugotas nuo ištrynimo. „Prology VX-400“ įrašas filmuojamas 30 sekundžių po to, kai buvo atsitrenkta į transporto priemonę .

Judesio jutiklis

Dar viena svarbi automobilio saugumo funkcija. Judesio jutiklis veikia analogiškai prieš tai aprašytam, bet jis reaguoja ne į smūgius, o į judėjimą.

Kai kadre pasirodo žmogus ar kita mašina, įrašymo įrenginys pradeda įrašyti ir fiksuoti tai kas vyksta. Tiesą sakant, judesio jutiklis papildo stovėjimo režimą. Vienintelis dalykas, kurį verta prisiminti, yra baterijos energijos suvartojimas. Ilgai stovint automobilių aikštelėje, baterija gali greitai išsikrauti nuo dažno vaizdo registratoriaus įsijunginėjimo.

 

Plačiau

Kaip sutaupyti perkant programas: 7 legalūs būdai

2018.09.20

Norint, kad kompiuteris ar kitas įrenginys veiktų sklandžiai, reikia pasirūpinti programine įranga. Atsisiųskite į savo kompiuterį nebrangią programinę įrangą ir apsisaugokite nuo virusų iš nelegalių svetainių.

 Yra galimi 7 programų siuntimosi ir jų paieškos būdai:

1.Naudokite demo versijas

2.Pirkite visą programinės įrangos paketą

3.Perskaitykite licencijos politiką

4.Išbandykite nemokamas analogines programas

5.Ieškokite programų skelbimų lentose

6.Jei esate studentas, naudokitės nuolaidomis

7.Išbandykite paieškos užklausą „Programos paieška pagal kupono kodą“

Naudokite demo versijas

„Demo“ ir „shareware“ programų versijos yra sąlyginai nemokama programinė įranga su tam tikrais apribojimais. Pavyzdžiui, jos turi mažiau funkcijų, į jas dažnai būna integruota reklama. Nuotraukų ir vaizdo įrašų redagavimo programų siunčiamuose failuose - vandens ženklai. Kartais šie apribojimai yra visiškai beprasmiški. Pavyzdžiui, naudojant neregistruotą „WinRAR“ archyvatorių ar kliento paskyrą „uTorrent“ - iškyla vienintelė problema - gaunamas pop-up pranešimas, kurį galima lengvai uždaryti, arba atsidaro reklama programos lange, kurią taip pat sėkmingai galite uždaryti. Jei tokios smulkmenos jums netrukdo, mokamo programos varianto galite ir neįsigyti. 
Yra programų, kurios skirtos bandomajam laikotarpiui, po kurio programa paprašys įsigyti licenciją. Jei norite nemokamai naudotis programine įranga praėjus bandomajam laikotarpiui, to padaryti jūs negalėsite, tačiau per tą laiką išsiaiškinsite, ar tikrai verta pirkti būtent tą priedą, ar geriau ieškoti jums labiau tinkančio analogo.

Pirkite visą programinės įrangos paketą

Jei jums reikia keletos programų, kurias siūlo vienas gamintojas, nepamirškite patikrinti viso programinės įrangos paketo kainos. Tarkime, kad jūs užsiimate vaizdo redagavimu, ir jums reikia „Adobe Premiere“ ir „Adobe After Effects“.Kiekviena iš šių programų atskirai kainuos apie 16 € per mėnesį. O jei jūs dar jūs kuriate įdomius peržiūrų paveikslėlius ir keliate vaizdo įrašus į „YouTube“, tuomet jums reikalingos „Photoshop“ ir „Lightroom“ programos. Rinkinys nuotraukoms kainuos apie 8 € per mėnesį. Tad 40 € už keturias programas - brangu. Visas „Adobe Creative Cloud“ paketas su dvylika programų, skirtų kompiuteriams ir mobiliesiems įrenginiams kainuoja šiek tiek daugiau nei 40 €, tačiau jūs gaunate pilną paketą su visomis programomis.

Perskaitykite licencijos politiką

Čia retai rasite spragų, paprastai kūrėjai rašo viską sąžiningai ir suprantamai. Tačiau yra niuansų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

 • Prenumerata arba vienkartinis pirkimas. Pirmuoju atveju turėsite mokėti už programos naudojimą kiekvieną mėnesį, antruoju - perkate programą visam laikui.
 • Kompiuterių skaičius. Jei turite du nuolat naudojamus įrenginius, tada pasirinkimas su programos veikimu tik viename kompiuteryje - jums netiks. Teks sumokėti daugiau.
 • Nemokami naujiniai. Net vienkartinis programos pirkimas negarantuoja, kad jums nereikės mokėti už būsimus atnaujinimus. Atkreipkite dėmesį, ar perkate tam tikrą versiją ar nuolat mokamai atnaujinamą. Galbūt naudingiau bus įsigyti mėnesinę prenumeratą arba pasirinkti kitą analogišką programą.
 • Nuolaidos, jei apmokėsite už ilgesnį laiką. Paprastai metinė prenumerata yra pigesnė nei mokėjimas kiekvieną mėnesį.

Išbandykite nemokamas analogines programas

Nemokama programinė įranga ne visada yra prastesnė už mokamas programas. Tai ypač aktualu tiems vartotojams, kuriems nereikia visų aukščiausios klasės programinės įrangos funkcijų. Štai keli pavyzdžiai, ką ir kuo galima pakeisti.

 • Rastrinės grafikos programa: Adobe Photoshop → GIMP, Paint.NET.
 • Vektorinės grafikos programa: CorelDRAW, Adobe Illustrator → Inkscape.
 • Garso apdorojimo programa: Adobe Audition → Audacity.
 • Trimatės grafikos ir animacijos kūrimo programa: Autodesk 3ds Max → Blender.
 • PDF failų nuskaitymo programa: Adobe Acrobat  →  Foxit Reader, Sumatra PDF, PDFedit.
 • Teksto atpažinimo programa: Abbyy FineReader → FreeOCR.
 • Diskų rašymo programa: NERO Burning ROM → ImgBurn, InfraRecorder.
 • Diskų emuliatorius: Daemon Tools → Gizmo Central.
 • Archivatorius: WinRAR → 7-Zip. 

Žinoma, tai dar ne viskas. Prieš perkant, pabandykite paieškoje įvesti užklausą, pvz., jūsų norimos programos pavadinimą ir nemokamą alternatyvą, tuomet išnagrinėkite sąrašą - gal kažką surasite.

Programų ieškokite skelbimų lentose

Kartais žmonės parduoda raktus ar licencijuotas programas nešiojamose laikmenose. Žinoma, įsigydami programą tokiu būdu, jūs negaunate jokių garantijų: maža to, kad licencijų įsigijimo sąlygose programą reikalaujama pirkti tik įgaliotose parduotuvėse, o dar ir jūsų raktas jau gali būti kažkieno panaudotas. Taigi, kaip ir kiekvieną prekę pirkdami iš rankų, būkite budrūs ir nepamirškite patikrinti pardavėjo reitingų.

Jei esate studentas, naudokitės nuolaidomis

Nuolaidas studentams siūlo daugelis programinės įrangos kūrėjų: „Apple“, „Microsoft“, „Adobe“, „Autodesk“. Kartais jie teikia solidžią nuolaidą, o kartais net platina programas nemokamai nekomerciniam naudojimui.

Jei esate studentas ir jums tikrai reikia kokios nors programos, būtinai patikrinkite, galbūt yra nuolaidų. Ir nepamirškite laikas nuo laiko tikrinti ar vis neatsiranda naujų pasiūlymų: tokios akcijos paprastai yra sezoninės ir vyksta, pavyzdžiui, mokslo metų pradžioje.

Programos paieška pagal kupono kodą

Kupono kodas yra ne kas kita kaip galimybė įsigyti produktą su nuolaida. Tai yra legalu, nes nuolaidas platina patys kūrėjai. Galimybė rasti siūlomus kuponų kodus - yra maža, tačiau verta pabandyti.

 

Plačiau

„Microsoft“ sustabdė „Windows 10“ spalio atnaujinimo plitimą

2018.10.07

Vartotojai pradėjo skųstis dėl tvarkyklių ir tinklo jungčių problemų, taip pat ir dėl daugybės failų praradimo.

Neseniai startavusi didžioji spalio mėnesio atnaujinimų versija, skirta „Windows 10“, buvo sustabdyta. To priežastimi tapo daugybė vartotojų skundų, kuriuose nurodoma, kad jie susiduria su įvairiomis problemomis.

Pirmiausia buvo pranešta, kad diegiant naujinimą paprasčiausiai ištrinami kai kurie asmens duomenys: dokumentai, nuotraukos, muzika, vaizdo įrašai ir netgi naudotojų profiliai.

Vėliau atsirado skundų dėl „Microsoft Edge“ naršyklės ir kitų programų, kurios po sistemos atnaujinimo negalėjo prisijungti prie interneto. Norint išspręsti šią problemą, kūrėjai siūlo pakeisti tinklo profilį į viešą. Tai galima padaryti sistemos nustatymų skiltyje „Tinklas ir internetas“, kur reikia pasirinkti „Keisti ryšio ypatybes“.

Kiti vartotojai pranešė apie atnaujinimų blokavimą dėl „Intel“ tvarkyklių nesuderinamumo. Šios problemos sprendimas jau įtrauktas į „Intel Display Audio Driver“ 10.25.0.10 versiją, kuri veikia su „Intel“ grafikos tvarkyklės 24.20.100.6286 ir vėlesne versija.

„Intel“ korporacija primygtinai rekomenduoja, kad visi kompiuterių vartotojai su „Skylake“ arba naujesnės kartos procesoriais prieš įdiegdami spalio mėnesio atnaujinimą, visų pirma turėtų įdiegti naujausias tvarkykles.

Be kita ko, spalio mėnesio sistemos atnaujinimas gali tapti priežastimi, sukeliančia per didelę procesoriaus apkrovą ir greitą baterijos išsikrovimą nešiojamame kompiuteryje. Atsiradus visoms šioms problemoms, „Microsoft“ neliko jokių kitų galimybių, kaip visiškai nutraukti „Windows 10“ versijos 1803 platinimą.

Laimei, visos šios klaidos buvo atskleistos prieš automatinio paleidimo ir kompiuterių atnaujinimo etapą, kuris buvo numatytas antradienį. Dabar nukentėjo tik tie vartotojai, kurie atnaujinimą įdiegė rankiniu būdu.

 

Plačiau

11 tinklalapių ir programų, kuriose galite klausytis gamtos garsų

2018.10.31

Lietaus, vėjo ir jūros ošimo garsai padės atsipalaiduoti ir pailsėti, arba, priešingai, padės labiau koncentruotis ir produktyviau dirbti savo darbus.

1. „A Soft Murmur“

Patogi svetainė, kuri leidžia kurti garsų miksą. Čia galite rasti lietaus, griaustinio, vėjo ir dūžtančių bangų garsus, paukščių klyksmus ir net televizijos trikdžius. Visa šie garsai lengvai sumaišomi ir gali išsidėstyti bet kokia tvarka. Miksus galima išsaugoti ir jų klausytis pagal nuotaiką. Jei jums tingisi nagrinėti nustatymus, tiesiog įjunkite baltojo triukšmo generatorių - tai taip pat gerai veikia.

Paslauga turi programas skirtas išmaniesiems telefonams, kurie dubliuoja jų funkcionalumą. Taigi praturtintus skambučius lengva visada turėti su savimi.

A Soft Murmur →

2. „Nature Soundmap“

Labai įdomi paslauga, kuri patiks tiems, kurie norėtų, bet kol kas negali apkeliauti viso pasaulio.

Prieš jus atsivers Žemės žemėlapis. Spustelėkite bet kurį tašką, pažymėtą žymekliu, ir įsiklausykite į tos vietos gamtos garsus: vandens tekėjimą iš Airijos slėnių, Afrikos prerijų vabzdžių zvimbėjimą, medžių šlamėjimą Pietų Amerikos džiunglėse ir jūros bangų garsus šaltuose Norvegijos fjorduose.

Įjunkite mėgstamą garsą, užmerkite akis ir pasinerkite į nepamirštamą kelionę.

Nature Soundmap →

3. „Noisli“

Ši svetainė, kaip ir jos programos skirtos „Android“ ir „iOS“ suteikia galimybę užpildyti erdvę lietaus garsu, ugnies traškėjimu, vėjo gūsiais, lapų šlamėjimu ir kitais gamtos garsais.

Internetinis puslapis yra labai stilingas: mielos piktogramos su garso valdymu išdėstytos spalvotame fone. Integruotame blanknote galite užrašyti mintis, kurios kyla klausantis gamtos garsų.

Noisli →

4. „Soundrown“

Dar viena svetainė, kurios išvaizda suteikia ne mažiau malonumo nei skleidžiami garsai. Mygtukai kartu su garso valdikliu leidžia kurti bet kokį lietaus, bangų ar liepsnos, paukščių čiulbėjimo ir kt. derinius. Pagal jūsų pasirinktą muzikinį garsą, taip pat keičiasi ekrano fonas. Lygiagrečiai su gamtos garsais galite paleisti lengvą melancholišką muziką iš „SoundCloud“. 

Soundrown →

5. „Ambient Mixer“

„Ambient Mixer“ sąsaja yra gana paprasta. Bet jūs juk nesiruošiate gilintis į tai, o atėjote čia tam, kad galėtumėt paklausyt gamtos garsų?

Paslaugos fonoteka yra labai turtinga. Yra daugybė garso šablonų, kurie gali būti naudojami atskirai arba juos galima sumiksuoti. Vasaros miško triukšmas, lietaus lašai ir smarki audra, paukščių čiulbėjimas ir laukinių arklių risnojimas.

Be to, svetainėje galite išgirsti ir iš Grifindoro namų sklindančius garsus, ir dainavimą iš Kalėdinių Londono gatvių, kitų neįprastų takelių bei garsų.

Ambient Mixer →

6. „Rainyscope“

„Rainyscope“ leidžia jums pasirinkti metų laiką ir klausytis lietaus ar sniego kritimo melodijų. Galima nustatyti ir tai, kokio pobūdžio bus krituliai: pavasarinio griaustinio, lengvo vasarinio lietaus, nuobodaus rudens lietaus ar žiemos pūgos. Fono kraštovaizdis keisis priklausomai nuo sezono.

Jei pastebėsite, kad garsai įtraukia ir jūs prarandate ryšį su realybe, įjunkite laikmatį, esantį šone. Taigi jūs laiku galėsite nutraukti garsų klausymąsi ir sugrįžti, pavyzdžiui, prie darbo.

Rainyscope →

7. „Jazz And Rain“

Įsivaizduokite, kad jūs pasislėpėte nuo lietaus dušo jaukioje džiazo kavinėje ir geriate kavą, skambant lėtai ir lyrinei muzikai, kuri susilieja su krentančiais lietaus lašais. „Jazz And Rain“ suteikia panašius pojūčius.

Paslauga atkuria atsitiktines džiazo kompozicijas, o lygiagrečiai su jomis galite įjungti lietaus muziką, kontroliuodami jos garsumą. Tuo metu fone keisi gražios nuotraukos, fotografuotos įvairiose planetos vietose.

Jazz And Rain →

8. „Raining.fm“

„Raining.fm“ specializuojasi lietaus keliamo triukšmo muzikoje. Garsas čia sureguliuojamas tik trimis slinkikliais. Vienas reguliuoja lietaus dušo intensyvumą, kiti du - griaustinio dažnumą ir stiprumą. Perjungdami slankiklius, galite sukurti ir lengvą rudens lietų, ir net tikrą tropinį lietų.

Svetainė dekoruota teminėmis skaidrėmis, o nustatymuose yra laikmatis ir garso išjungimo reguliatorius.

Raining.fm →

9. „myNoise“

„MyNoise“ svetainėje yra įvairių garso takelių grupių, kurias galite pasirinkti pagal savo norus. Norite atsidurti niūriame miške, kur leidžiasi saulė, blaškosi vėjas ir ūkauja laikinė pelėda? O gal norėtumėte pajusti japoniško sodo atmosferą, kur vyšnių žiedai lenkia medžių šakas, skamba varpeliai ir raibuliuoja vanduo tvenkinyje? „myNoise“ gali sukurti pačią įvairiausią nuotaiką. 

myNoise →

10. „YouTube“

Kam ieškoti trečiųjų šalių paslaugų, kai „YouTube“ visada atidaryta naršyklėje? Tiesiog užsiprenumeruokite šiuos kanalus, turinčius turtingus gamtos garsų rinkinius ir nuostabius aplinkos garsus:

 • „K-MUSICLIFE“ - japoniška gamtos garsų kolekcija suderinta su „chill“ muzika.
 • „Johnnielawson“ - meninko ir fotografo iš Airijos Johnny Lawson kanalas. Čia surinkti jo lankytinų vietų vaizdai ir garsai.
 • „Relaxing White Noisy“. Be „Relaxing White Noisy“ atpalaiduojančio baltojo triukšmo, šiame kanale galite rasti jūros bangų keliamą triukšmą, miško lietaus garsus ir beprotišką griaustinio dundėjimo garsą.
 • „Austinstrunk“ - kanalas, užpildytas 10 valandų vaizdo įrašais. Čia yra ugnies plevenimo, vėjo ir lietaus garsai bei dar daugiau.
 • „Nature Relaxation Films“ yra gražus fotografo ir vaizdo operatoriaus David Hunting kanalas. Čia girdimi įvairiose pasaulio vietose išgirsti ir pamatyti aplinkos bei gamtos garsai.
 • „RainbirdHD“ - dauguma šio kanalo vaizdo įrašų buvo nufilmuoti Floridoje. Čia galite pamatyti ir išgirsti lietaus, sniego audros ir vėjo garsus, persipinančius su klasikine muzika.

11. „NASA.gov“

Čia sutiksime ir labai neįprastų garsų, kurių gyvai niekas negirdėjo. Tai radijo bangos, užfiksuotos NASA įrenginiais ir paverstos garso įrašais. Būtent tokius garsus skleidžia Jupiterio uraganai, saulės plazmos srovės ir Titano atmosfera.Tiesiog nepamirškite: kartais tai atrodo gana bauginančiai. Matyt, amerikiečių rašytojas Lovecraft kažką numatė, kuomet rašė kosminio siaubo žanro knygas. 

NASA.gov →

 

Plačiau

10 nemokamų analogų populiarioms programoms

2018.11.24

Grafinis redaktorius, antivirusinė programa, archyvatorius - visa tai galima įsigyti nemokamai.

1. „GIMP“ vietoj „Photoshop“

Operacinė sistema: „Windows“, „macOS“, „Linux“.

Jei esate profesionalus dizaineris, fotografas ar menininkas, tuomet pirkite „Photoshop“. Bet jei esate tik mėgėjas arba tiesiog mokotės piešti, tada turėtumėte atkreipti dėmesį į kažką paprastesnio. Pavyzdžiui, į nuotraukų redagavimo, piešimo ir tapymo programą „GIMP“.

„GIMP“ sugeba beveik viską tą patį kaip ir „Photoshop“, gali atidaryti PSD failus (nors tai ne visada atlieka kokybiškai). Programos valdymas yra gana intuityvus, tad namų vartotojams jos pilnai pakanka.

Alternatyvos: „GIMP“ yra labai panaši į „Photoshop“, nors kai kuriems gali atrodyti pernelyg perkrauta. Tokiu atveju galite pabandyti „Paint.net“ arba „Pixlr“ žiniatinklio įrankį. „Mac“ vartotojai gali naudotis „Pixelmator“- ji nėra nemokama, bet licencija už 30 USD vistiek yra pigesnė nei „Adobe Creative Cloud“ prenumerata.

2. „LibreOffice“ vietoj „Microsoft Office“

Operacinė sistema : „Windows“, „macOS“, „Linux“.

„LibreOffice“ yra puiki alternatyva „Microsoft Office“ programinei įrangai. Joje yra teksto redagavimo priemonė, skaičiuoklių kūrimo priemonės, pristatymai, duomenų bazės ir grafika. „LibreOffice“ dirba su „Microsoft“ failų formatais. Tiesa, nereikia tikėtis tobulo suderinamumo: dokumentai, kurie sukurti „Word“ programa ir atidaromi „LibreOffice Writer“, nevisada būna kokybiškai išdėstyti. Bet vis tiek tai puikus įrankis, kuris gali tapti tinkamu kasdieniam naudojimui.

Alternatyvos: „LibreOffice“ turi pakankamai alternatyvų. Tai ir „OpenOffice“, „WPS Office“ (kiniečių ofiso paketas, pilnas erzinančios reklamos, tačiau puikiai palaikantis „Microsoft“ failų formatus) ir, galiausiai, „Google Docs“ bei „Zoho Docs“.

3. „Lightworks“ vietoj „Adobe Premiere Pro“

Operacinė sistema: „Windows“, „macOS“, „Linux“.

Ar jums tikrai reikia brangaus ir profesionalaus „Premiere Pro“ tam, kad galėtumėte redaguoti šeimos vaizdo įrašus? „Lightworks“ su tuom susitvarkys ne ką blogiau. Tai labai galingas įrankis, kurio funkcijų pakaks namų vartotojui.

Pagrindinis „Lightworks“ trūkumas yra gana paini sąsaja, bent jau pradedantiesiems. Bet laikui bėgant, visiškai įmanoma suprasti ir netgi priprasti prie jos.

Alternatyvos: iš tikrųjų yra daugybė nemokamų vaizdo įrašų redagavimo priemonių, galite pabandyti vieną iš jų, tai - „DaVinci Resolve“.

4. „Avast“ vietoj mokamų antivirusų

Operacinė sistema: „Windows“, „macOS“, „Linux“ (serveriams).

Tiesą sakant, klausimas, ar namų kompiuteryje su veikiančia „Windows 10“ programa reikalinga antivirusinė priemonė, yra gana prieštaringas. Juk integruota „Windows Defender“ puikiai apsaugo sistemą.

Bet jei nepasitikite „Microsoft“ ir norite įdiegti kažką funkcionalesnio, nebūtina leisti pinigų mokamoms programoms. „Avast Free Antivirus“ neatsilieka nuo brangių „Kaspersky“ ir „Dr. Web“ antivirusinių programų. Norint apsaugos namų kompiuteriui, to pakaks. Programa turi realaus laiko apsaugą, antivirusinį skaitytuvą, taip pat papildomus tinklo, slaptažodžių ir naršyklės apsaugos įrankius.

Alternatyvos: „Avira“, „AVG“, „Comodo“ -  jų pakankamai daug.

5. „Darktable“ vietoj „Lightroom“

Operacinė sistema: „Windows“, „macOS“, „Linux“.

„Adobe Lightroom“ yra geriausias pasirinkimas profesionaliems fotografams. Šis įrankis leidžia jums sutvarkyti kolekcijas iš šimtų tūkstančių vaizdų, pasirinkti geriausius ir atsikratyti nekokybiškų nuotraukų. Tačiau „Darktable" yra šiek tiek paprastesnė bei nemokama.

„Darktable“ yra orientuota į vaizdų apdorojimą, puikiai palaiko RAW formatą. Ji suderinama su daugybe kamerų modelių, turi grupinio darbo su vaizdais funkciją ir daugybę filtrų bei kaukių.

Alternatyvos: paprasta alternatyva „Darktable“ gali būti „FastStone Image Viewer“ - patobulinta vaizdų peržiūros programa. Ji sugeba pašalinti nuotraukų defektus ir atidaro daugybę skirtingų failų formatų.

6. „SimpleNote“ vietoj „Evernote“

Operacinė sistema: „Windows“, „macOS“, „Linux“.

Taip, „Evernote“ oficialiai yra nemokama, bet pagrindinis tarifų planas, leidžiantis atsisiųsti ne daugiau kaip 60 MB per mėnesį ir įdiegti programą tik dviejuose įrenginiuose, yra tiesiog juokingas. Laimei, „Evernote“ turi pakankamai nemokamų alternatyvų.

Galite pabandyti „SimpleNote“, paprastą užrašų vadovą, kuris palaiko „Markdown“ žymėjimą. Jį galima įdiegti net mažos galios ultrabooks įrenginiuose. Taip pat „SimpleNote“ turi viską, ko reikia užrašams: žymes, paiešką pagal tekstą, palaiko „Markdown“ ir atkuria ankstesnes dokumento versijas.

Alternatyvos: tie, kurie galvoja, kad „SimpleNote“ yra pernelyg paprasta ir neįdomi programa, klysta. Geriausia alternatyva yra „OneNote“, kuri, skirtingai nuo kitų „Microsoft Office“ programų paketų, yra visiškai nemokama ir jau įdiegta į „Windows 10“. Kita galimybė: galite atsisakyti bet kokių paslaugų ir saugoti įrašus tekstiniuose failuose su „Markdown“ žyma.

7. „Blender“ vietoj „Maya“

Operacinė sistema:  „Windows“, „macOS“, „Linux“.

Profesionalus 3D redaktorius „Maya“ nėra pigus, o jei žengiate tik pirmuosius žingsnius 3D grafikos pasaulyje, „Blender“ yra geriausias pasirinkimas. Nors tai visiškai nemokama programa, „Blender“ leidžia kurti modelius ir animacijas ne blogiau nei „Maya“ ar „3ds Max“. Programa palaiko apšvietimo redagavimą, animaciją ir daug daugiau.

Alternatyvos:  „SketchUp“ - tai 3D redaktorius, kurio nemokamos versijos pakanka namų naudojimui.

8. „KeePass“ vietoj „LastPass“

Operacinė sistema:  „Windows“, „macOS“, „Linux“, „Android“, „iOS“.

„LastPass“ ir „1Password“ programas galima nemokamai naudoti asmeniniuose kompiuteriuose, tačiau „Android“ ir „iOS“ versijoms tenka mokėti. Taigi asmeniniams kompiuteriams „KeePass“ yra visiškai nemokama, ir ji turi daug klientų įvairiausioms platformoms. Be pagrindinių priedų skirtų „Windows“ programai, yra ir tinkančių „macOS“, „Linux“ sistemai, „Keepass2Android“, skirta „Android“ įrenginiams, bei „MiniKeePass“ skirta „iOS“.

Alternatyvos: „Dashlane“, „1 Password“ ir daug kitų.

9. „PeaZip“ vietoj „WinRar“

Operacinė sistema:  „Windows“, „macOS“, „Linux“.

Sprendžiant iš to, kad „WinRar“ ir toliau yra atnaujinama, vadinasi kažkas ją perka. Tačiau neaišku, kodėl, nes yra tokia puiki alternatyva, kaip „PeaZip“. Tai patogus nemokamas archyvatorius, palaikantis viską, net ir egzotiškiausius archyvų tipus.

Alternatyvos: geras senas, puikiai žinomas „7-zip“, nors ir su senamadiška sąsaja, tačiau funkcionalumo požiūriu nenusileidžia „PeaZip“.

10. „Audacity“ vietoj „Adobe Audition“

Operacinė sistema:  „Windows“, „macOS“, „Linux“.

„Audacity“ - tai atviro kodo nemokamas garso redaktorius, kuris gali sumažinti ir redaguoti garso takelius, pridėti efektų ir keisti garsą taip, kaip pageidaujate. Norint sutrumpinti muzikinį kūrinį, sukurti savo derinį arba apdoroti garso takelį šeimos vaizdo įrašui - tai pati tinkamiausia programa.

Alternatyvos: nemokama nekomerciniam naudojimui „WavePad“, kuri praktiškai yra tokia pati kaip „Audacity“.

 

Plačiau

10 geriausių lapkričio mėnesio „Android“ programų

2018.12.08

Naujos ir jau gerai žinomos programos, kurios per praėjusį mėnesį patraukė dėmesį.

1. „Sticker Studio“

„Android“ vartotojams atsirado galimybę kurti savo „WhatsApp“ lipdukus ir siųsti juos kitiems vartotojams jau spalio mėnesį, tačiau pridėjimo procesas nebuvo sklandus. „Sticker Studio“ leidžia jums sukurti lipdukus, nenaudojant kompiuterio.Tam užtenka tiesiog surasti bet kokį tinkamą paveikslėlį ir redaguoti jį norimu formatu.

Jei norite naudoti svarbiausią programos funkciją ir greitai įkelti rinkinį į „WhatsApp7“, turite sukurti bent tris pasirinktus lipdukus. Iš viso į rinkinį galite įdėti iki 30 lipdukų.

2. 1.1.1.1

„Cloudflare“ DNS paslauga dabar yra teikiama mobilia forma. Interneto paslaugų teikėjams bus sunkiau stebėti, kuriose svetainėse lankotės, todėl visi puslapiai užsikraus greičiau. Naudojantis 1.1.1.1, DNS užklausos praeina pro „Cloudflare“ serverius, o ne per jūsų IPT. Paslauga veikė ir anksčiau, tačiau dabar pakanka įdiegti programą ir suaktyvinti ją vienu jungikliu.

3. „InboxIt“

„Google“ pašto paslaugoje „Inbox“ buvo funkcija „Išsaugoti gautuosiuose“, tačiau kūrėjai ją pašalino. „InboxIt“ atgaivino šią naudingą funkciją - programą, kuri leidžia siųsti įdomius puslapius ir nuorodas į savo el. paštą, tada prie jų pridėti priminimus, kad nepamirštumėte perskaityti.

4. „Migrate“

Ši programa leidžia kurti atsargines duomenų kopijas, norint atkurti skambučių, programų, nustatymų, SMS, kontaktų ir kitų svarbių dalykų informaciją. Programa vis dar yra bandomojoje beta versijoje, todėl darbe gali pasitaikyti klaidų.

5. „Niagara Launcher“

Neįprastas paleidiklis su minimalistine sąsaja. „Niagara Launcher“ dizainas leidžia išmanųjį telefoną naudoti tik viena ranka. Visos įdiegtos programos yra surūšiuotos pagal abėcėlę ir dažnumą. Įeinančios žinutės gali būti skaitomos pagrindiniame ekrane, o šlamštas, skelbimai ir nereikalingi pranešimai gali būti užblokuoti. Erzinančias, anksčiau įdiegtas programos galima paslėpti, kad jos nebūtų matomos darbalaukyje. Ateityje turėtų pasirodyti spartieji klavišai, aplankai ir valdikliai.

6. „Simple Gallery Pro“

Paprastas vartotojui pritaikytų programų rinkinys: nuotraukų galerijos, failų tvarkyklė, piešimo programa, kalendorius, garso grotuvas, kamera ir daugelis kitų. Dalis jų turi mokamas Pro-versijas su papildomomis funkcijomis. Rinkinys yra naudingas žmonėms, kurie myli minimalistinį dizainą be jokių papildomų nustatymų.

7. „Lens Distortions“

Gražus efektų rinkinys jūsų nuotraukoms. Programa nuotraukoms prideda gamtos elementus, tokius kaip lietaus, sniego ar rūko. Efektų galerijoje galite pasirinkti ir palyginti filtrų poveikį vaizdams. Kiekviename rinkinyje penki filtrai yra nemokami, o visus kitus galima gauti perkant mokamą prenumeratą.

Atnaujintoje versijoje kūrėjai patobulino spalvų korekciją ir pagerino programos našumą.

8. „Cut Cut“

„Cut Cut“ yra nuotraukų redaktorius, kurio pagrindinė funkcija yra fono pašalinimas ar pakeitimas. Programa išskiria objektus, kuriuos reikia iškirpti ir pakeičia foną į naują vaizdą iš šablonų. Ji taip pat leidžia sukurti koliažus, apkarpyti, pasukti, pridėti efektus, įterpti tekstą, piešti teptuku ir atlikti kitus pakeitimus - viso yra 15 įrankių.

9. „Master Cache Cleaner“

Paprasta programa, skirta laikinų failų ištrinimui, kuriuos sukūrė programos. Talpyklos valymas padeda atlaisvinti išmaniojo telefono atmintį ir optimizuoti darbą. Ši programa puikiai atlieka savo darbą. Ji taip pat kas šešias valandas gali jums priminti apie nereikalingų failų ištrinimą.

10. „Cubux 2“

Paraiška supaprastina biudžeto valdymą: išlaidų ar grynųjų pinigų įplaukų registravimui užtenka tik kelių mygtukų paspaudimų, po kurių reikia nurodyti tik numerį. Stulpeliuose įrašomos sumos, mokėjimo būdas, išlaidų tikslai ir laikas. Finansų apskaita gali būti atliekama ne tik išmaniuoju telefonu, bet ir kompiuteriu, ir tai gali padaryti keli žmonės, tačiau tik tuo atveju, jei turite premium prenumeratą.

Paskutiniajame atnaujinime kūrėjai pridėjo čekių fotografavimo funkciją ir galeriją jiems. Ateityje žadama čekių apdorojimo funkcija naudojantis QR kodais ir galimybė žymėti išlaidas pagal nuotraukas.

 

Plačiau

10 žaidimų, kurie buvo populiarūs 2018 metais ir kuriems nereikia g...

2019.01.03

1. „The Crew 2“ (Ekipažas 2)

Lenktynių žaidimas su atviru pasauliu ir galimybe dalyvauti varžybose vykstančiose žemėje, jūroje ir danguje. Projektui nereikia galingo procesoriaus, tačiau, jei norite žaisti su didesne nei 1080p raiška, jums reikės atitinkamos vaizdo plokštės. „The  Crew 2“ yra puikiai sukurtas, todėl visiškai pateisina savo grafinius reikalavimus.

Žaidimas nesulėtėja ir nestabdo, net jei jį paleisite iš įprastinio standžiojo disko, o ne iš SSD. Tiesa, jame yra keletas nedidelių klaidų. Pavyzdžiui, norint išeiti į pagrindinį meniu - būtina vietoj Esc naudoti F10 klavišą, ir neįmanoma su kompiuterio pele valdyti žemėlapio. Tačiau, nepaisant to, „Crew 2“ yra vienas iš optimaliausių „Ubisoft“ projektų.

2. „City of Brass“ (Žalvario miestas)

Dar vienas „BioShock“ autorių veiksmo ir nuotykių žaidimas su atsitiktinai sukurtomis arabiško stiliaus vietomis. Žaidimas neblogai veikia net ir su dviejų branduolių procesoriais, tačiau jis geriau atsiskleidžia žaidžiant kompiuteriu, kuris turi keturių branduolių procesorių. Norint pasiekti geresnį našumą nėra jokios prasmės turėti greitesnį procesorių: tarkime, skirtumas , naudojant keturių ir šešių branduolių procesorius yra tik 10 kadrų per sekundę.

Projektas gali būti patogiai žaidžiamas netgi su sąlyginai nebrangiomis vaizdo plokštėmis - pavyzdžiui, „Radeon RX 580“. Paleidus „City of Brass“, vargu ar susidursite su klaidomis ar problemomis. Tai puikiai optimizuotas žaidimas, tinkantis net ne patiems naujausiems kompiuteriams.

3. „F1 2018“

Lenktynių žaidimas, kuriam nereikia pristatymo. Žaidimas nereikalauja didelio našumo procesoriaus, tačiau to paties negalima pasakyti apie vaizdo plokštę.

Su „GeForce GTX 980 Ti“ vaizdo plokšte projektas sklandžiai veikia, esant 1,080p rezoliucijai, o su „Radeon RX Vega 64“ puikiai veikia, esant ir 1,440p skiriamajai gebai. Be kitų dalykų, „F1 2018“ palaiko vairo funkcijas.

4. „Strange Brigade“ 

Tai - trečiojo asmens šaudyklė, kurioje reikia kovoti su įvairiais mitologiniais tvariniais ir spręsti galvosūkius. Žaidimas negali pasigirti stulbinančia AAA klasės projektų grafika, tačiau kompiuteryje jis veikia puikiai. 

Žaidime yra pakankamai nustatymų, kurie leidžia reguliuoti beveik bet kurio automobilio našumą - netgi ne visiškai naujo. Tokiu atveju net esant maksimaliems nustatymams, projektas nereikalauja nei galingo procesoriaus, nei brangios vaizdo plokštės.

Kadangi „Strange Brigade“ turi didžiulį grafinį potencialą, jam netrukdytų spindulių sekimo technologija. Tai gerokai pagerintų apšvietimą ir viso projekto išvaizdą.

5. „Warhammer: Vermintide 2“

Kovinis veiksmo žaidimas, kurio veiksmas vyksta niūrioje fantazijos visatoje. Kompiuteriuose jis veikia ir atrodo puikiai.

Tai vienas iš nedaugelio projektų, kuris visapusiškai išnaudoja visas procesoriaus galimybes. Žaidime yra nemažai grafinių parametrų, todėl jis gali sklandžiai veikti beveik visuose kompiuteriuose. Tinkamai pritaikyta ir pelės kontrolė.

6. „Shadow of the Tomb Raider“ (Tombo Raiderio šešėlis)

Paskutinė bebaimės Lara Croft nuotykių dalis, nors ir reikli kompiuterio parametrams, tačiau visiškai tai pateisina. Be to, žaidimas veikia daug geriau, nei jo pirmtakas „Tomb Raider“.

Projekte yra daug nustatymų, galimybė išjungti pelės judesius, kurių daugelis nepageidauja. „Shadow of Tomb Raider“ yra vienas iš nedaugelio žaidimų, kuriame akivaizdžiai matomas didžiulis našumo padidėjimas naudojant „DirectX 12“.

7. „FIFA 19“

Žinomas futbolo simuliatorius, kuris yra vienas iš kokybiškiausių sportinių žaidimų. Projektas labai gerai atrodo įvairiose situacijose ir puikiai veikia.

Vienintelis „FIFA 19“ trūkumas yra menkas grafinių nustatymų rinkinys, ir tai, kad jų neįmanoma pakeisti žaidimo metu - teks išeiti iš žaidimo ir atlikti pakeitimus per specialią priemonę. Visa kita yra puikus pavyzdys, kaip reikėtų kurt projektus, skirtus kompiuteriams.

8. „Forza Horizon 4“

Puikus arkadinis lenktynių žaidimas, kuris parodo 60 kadrų per sekundę, net ir ne galingiausiuose kompiuteriuose. Yra daug nustatymų, kurie maksimaliai leidžia išspausti iš projekto maksimumą net vidutiniame kompiuteryje.

Patogu žaisti tiek klaviatūros pagalba, tiek naudojant vairą. Mūsų nuomone, „Forza Horizon 4“ šiuo metu yra gražiausias kompiuteriams skirtas lenktynių žaidimas.

9. „Call of Duty: Black Ops 4“

Paskutinė populiarių šaulių serijos dalis - pirmą kartą be siužeto, tačiau su karališkojo mūšio režimu. „Black Ops 4“ gerai veikia įvairiose kompiuterio konfigūracijose. Jis turi platų nustatymų spektrą.

Verta paminėti, kad vizualiniame plane žaidimas nėra toks veržlus, kaip savo laiku buvo kai kurios kitos „Call of Duty“ dalys. Nepaisant to, projektas yra visiškai optimizuotas ir todėl atrodo puikiai, o tai yra pagrindinis dalykas.

10. „Battlefield 5“

Tai pagrindinis „Call of Duty“ konkurentas ir turbūt optimaliausias metų žaidimas. Jame yra daug grafinių nustatymų, palaikoma didelė skiriamoji geba ir nuskaitymo dažniai, taip pat puiki grafika. Taipogi žaidimas sklandžiai veikia net ir mažiau galingumo turinčiuose kompiuteriuose.

Nepaisant to, kad „DICE“ ir „NVIDIA“ yra gerokai pažengusios į naujausias grafikos technologijas, su „DirectX 12“ plokšte žaidimas kol kas neveikia taip greitai, kaip su „DirectX 11“. 

 

Plačiau

Tai, ką reikėtų žinoti apie garantinį telefonų taisymą

2019.01.24

 

Paaiškinsime kas turėtų taisyti sugedusį įrenginį, kiek laiko tai užtruks, ar bus suteikiamas atsarginis telefonas ir ką daryti, jei esate nepatenkinti remonto kokybe.

Kokiais atvejais galima atiduoti telefoną garantiniam remontui

Įrenginiai, kurie turi defektų ir jų garantinis laikotarpis nepasibaigęs, yra priimami ir taisomi nemokamai.

Už prekių kokybę atsakingas tiek pardavėjas, tiek gamintojas. Todėl, jei telefonas turi garantiją, galite kreiptis į parduotuvę, kurioje įsigijote prekes, arba tiesiai į garantinį servisą, kuris dažniausiai būna nurodytas pirkimo dokumentuose.

Defektai, dėl kurių galima kreiptis į garantinį remonto skyrių, gali būti skirtingi: ekrano įtrūkimai, garso nebuvimas, neveikiantis jutiklinis ekranas ir pan.

Telefonas bus suremontuotas pagal garantinius įsipareigojimus, jei nebus įrodyta, kad gedimas įvyko dėl jūsų kaltės arba dėl netinkamo transportavimo ar sandėliavimo. Kodėl atsirado defektas, bus išsiaiškinta prekės patikrinimo metu.Šiame procese pateikiamos ir ekspertų išvados.

Kada prasideda garantinis laikotarpis

Garantijos laikotarpis įsigalioja nuo pirkimo dienos. 

Pristatant paštu arba per kurjerį, garantija prasideda nuo prekių gavimo momento. Jei po pristatymo jūs negalite naudoti gaminio - nėra būtinų dalių ar priedų, reikalingi specialūs nustatymai ar konfigūracijos, prietaisas neveikia, - garantinis laikotarpis prasidės nuo to momento, kai pardavėjas pašalins visus šiuos trūkumus.

Kiek laiko galioja garantija?

Dažniausiai garantinis laikotarpis nurodomas pardavimo sutartyje ir galioja gamintojo nurodytą terminą. Paprastai, mobiliesiems telefonams yra suteikiama dviejų metų garantija. Kai sutartyje nėra jokios sąlygos, laikoma, kad garantija galioja taip pat dvejus metus.

Garantija suteikiama ir atskiroms telefono dalims. Sutartyje pažymėtas jų galiojimo terminas. 

Kada telefonas nebus remontuojamas pagal garantinį dokumentą

Pardavėjas arba gamintojas turi patikrinti telefoną. Garantinis remontas netaikomas, jei paaiškėja, kad:

 • neteisingai naudojote įrenginį (pvz., pažeidėte jį aštriu daiktu);
 • neatsargiai su juo elgėtės (numetėte ir sudaužėte stiklą);
 • netinkamai laikėte (vonioje, kur yra didelė drėgmė);
 • jei telefonas yra sugadintas dėl stichinių nelaimių (gaisro ar potvynio metu);
 • jei patys bandėte telefoną pataisyti arba kažką jame pakeitėte .

Jei patikrinus nustatoma, kad vis dėlto dėl jūsų kaltės telefonas yra sugadintas, turėsite sumokėti už ekspertų paslaugas ir kreiptis į remonto paslaugų centrą dėl mokamų telefono remonto paslaugų.

Kur perduoti telefoną garantiniam remontui 

Dėl nemokamo remonto galite susisiekti su parduotuve, kurioje pirkote įrenginį. Pardavėjas gali priimti telefoną, jei įrenginys turi galiojantį garantinį dokumentą, tačiau dažniausiais atvejais reikia kreiptis į garantinio remonto paslaugas teikiančias taisyklas.

Įgaliotas aptarnavimo centras yra tas, kuris bendradarbiauja su telefono gamintoju. Čia galite gauti nemokamą garantijos remontą gamintojo sąskaita. Aptarnavimo centre bus naudojamos originalios konkretaus telefono modelio atsarginės dalys.

Paslaugų centras tiesiog specializuojasi remonto darbų srityje ir gali nebendradarbiauti su konkrečiu gamintoju, bei nenaudoti originalių atsarginių dalių. Būtina išsiaiškinti, ar šiame centre teikiamos garantinio aptarnavimo paslaugos.

Jei reikia pasinaudoti garantine paslauga

Ko jums prireiks

 • Pirkimo kvito arba pardavimo sutarties - tai dokumentas, patvirtinantis pirkimą.
 • Garantinio dokumento.
 • Asmens dokumento
 • Nusiskundimų pateikimo, kodėl telefonas perduodamas remontui.

Ką daryti toliau

 Atvykti į parduotuvę ar aptarnavimo centrą. 

Paduodati savo telefoną, o parduotuvė ar aptarnavimo centras turėtų atlikti patikrinimą gedimų nustatymui. Tuomet jums išduos dokumentą, kuriame bus nurodoma: 

 • įrenginio priėmimo laikas;
 • telefono modelis, serijos numeris ir pan.;
 • kas perdavė;
 • kas priėmė;
 • žalos aprašymas;
 • remonto laikas.

Defektų paieška gali tęstis kelias dienas. Šiuo laikotarpiu parduotuvė ar aptarnavimo centras atlieka ekspertizę. 

Per kiek laiko suremontuos telefoną

Paprastai sutartyje yra nurodomi remonto terminai. 

Jei nėra konkrečių terminų, sutaisyti telefoną turėtų kuo greičiau, atsižvelgiant į tai, koks yra gedimas.

Kai jums bus gražintas telefonas, garantinis laikotarpis bus pratęsiamas tokiam terminui, kurį prietaisas buvo taisomas. Tam reikalui turite paprašyti dokumento, kuriame parašyta, kada prietaisas buvo priimtas remontui ir kada jis buvo grąžintas jums.

Ar remonto metu turėčiau gauti pakaitinį telefoną

Jei jums reikia pakaitinio telefono, nurodykite tai prekės pridavimo akte, pagal kurį telefonas priimamas taisyti. 

Pakaitinis telefonas turi turėti tas pačias savybes kaip ir prietaisas, kurį pateikėte remontui.

Jei perduodate jutiklinio ekrano įtaisą, negalite gauti mygtukinio, kuriuo galima tik skambinti ir siųsti SMS.

Ką daryti, jei nesate patenkintas garantinio remonto kokybe

Prieš atsiimdami telefoną iš taisyklos, atidžiai jį patikrinkite - ar nėra naujų pažeidimų, įbrėžimų. Įjunkite ir išjunkite prietaisą, patikrinkite, ar veikia visos jo funkcijos. Nufilmuokite video arba nufotografuokite. Po to paprašykite dokumento, kuriame būtų nurodoma, kad prietaisas buvo taisomas.

Jei radote defektą arba prietaisas pradėjo veikti blogiau nei anksčiau, tai nurodykite priėmimo ataskaitoje - tiek kopijoje kuri yra pas jus, tiek taisymo organizacijos egzemplioriuje. Paprašykite nemokamai pašalinti šiuos trūkumus. Jei garantinio remonto paslaugas teikianti įmonė atsisakys tai atlikti, pateikite skundą.

Jei į pretenziją neatsakoma, galite, surinkę dokumentus, parašyti skundą vartotojų teisių kontrolės tarnybai.

Atsakingas bus tas asmuo, kuris vykdė remontą, net tuo atveju, jei jūs telefoną pridavėte parduotuvėje, o ši išsiuntė jį į techninės priežiūros centrą ar dirbtuvę.

Ką daryti, jei telefonui nuolat reikalingas remontas

Jei pavargote nuo nuolatinio telefono perdavimo garantiniam remontui, galite grąžinti prietaisą pardavėjui. Bet tik esant tokioms sąlygoms:

 • remonto metu buvo rasti dideli trūkumai - tokie, kurie negali būti suremontuoti arba reikalauja pernelyg didelių remonto išlaidų;
 • Per visą garantinį laikotarpį telefonas buvo remontuojamas daugiau nei 30 dienų.

Tokiais atvejais galite grąžinti telefoną ir reikalauti pakeisti jį nauju: pasirinkite naują tokio paties ar kito modelio prietaisą, pagal tą pačią kainos kategoriją. Norint įsigyti brangesnį prietaisą gali tekti sumokėti kainų skirtumą. Arba galite prašyti pinigų grąžinimo ir įrenginį įsigyti kitoje vietoje.

 

Plačiau

Pranešama, kad „Xiaomi Mi 9“ kainuos mažiau už pigiausią „Ga...

2019.02.18

Kadangi artėja „MWC“ paroda, galime tikėtis, jog dauguma Kinijos gamintojų, kaip „Xiaomi“, „Huawei“ ir kiti, pristatys savo gaminius, norėdami pasipriešinti konkurentams. „Xiaomi“ mėgins sužavėti auditoriją, pristatydami „Mi 9“, kurio pristatymas turėtų vykti vasario 20 dieną.

 Tą pačią dieną „Samsung“ pristatys savo naująją „Galaxy S10“ seriją. Vis dėlto „Xiaomi“ yra žinomi dėl savo gebėjimo pasiūlyti aukščiausios kokybės prietaisus už mažą kainą. Kompanijos metodai nesikeis ir su „Mi 9“. Naujausiame pranešime rašoma, jog pagrindinis „Mi 9“ modelis kainuos mažiau už pigiausią „Galaxy S10“ serijos modelį.

„Xiaomi Mi 9“ apytiksliai kainuos 458€, tačiau riboto leidimo modelio kaina sieks 785€.

Remiantis naujausiu pranešimu socialiniame tinkle „Twitter“, pagrindinis „Xiaomi Mi 9“ modelis kainuos 3499 Kinijos juanius (~458€). Kaip „Snapdragon 855“ varomam flagmanui, kuriam netrūksta jokių svarbių funkcijų, kaina yra labai patraukli, tačiau tiems, kurie negaili daugiau pinigų telefonui, bus pristatytas specialus variantas. Modelio su permatoma galo apdaila kaina sieks 5999 Kinijos juanius (~785€). 


Be permatomo galo „Mi 9“ taip pat turėtų naudoti iki 12 GB RAM kartu su aptX-HD audio palaikymu bei NFC funkcija. Vartotojai šiemet turėtų tikėtis sulaukti daug „Android“ flagmanų, kurie naudos iki 12 GB RAM. Flagmanas su 10 GB RAM bus dar dažnesnis reiškinys. Remiantis oficialiomis nuotraukomis, kurias paviešino „Xiaomi“ vyresnysis viceprezidentas, „Mi 9“ galas yra pagamintas naudojant dvigubo sluoksnio nano-dangalą.

Flagmanas taip pat naudos pirminį 48 MP RGB jutiklį. Iš viso prietaiso gale bus įmontuoti trys kameros objektyvai. Kol kas nėra informacijos, ar prietaisas naudos telefoto lęšį, tačiau būtų puiku jei „Android“ telefonai šiemet vietoje gylio jutiklių naudotų telefoto ir plataus kampo objektyvus. Gylio jutimą gali valdyti ir programinė įranga be kameros objektyvo.


Remiantis „Xiaomi“ vyresniojo viceprezidento „Twitter“ pranešimu, „Mi 9“ prekyba prasidės nuo vasario 24 dienos, o flagmanas bus pristatytas vasario 20 dieną. „Mi 9“ bus šiek tiek brangesnis už „Mi 8“, tačiau jo kaina bus daug mažesnė už „Samsung Galaxy S10“ serijos prietaisų kainas.

 

Plačiau

DNS66 pašalins visą reklamą iš „Android“ sistemos, nereikalaud...

2019.03.02

Tai reklaminių skydelių žudikas tiems, kuriems super vartotojo atrakinimas atrodo pernelyg sudėtingas.

Reklama, esanti „Android“ programų sąsajoje ir svetainėse labai erzina. Ir jei galite atsikratyti reklaminių antraščių žaidimuose ir paslaugose, nusipirkdami „premium“ variantą arba užsisakydami prenumeratą, tai tinklalapiai visada „džiugins“ su pasiūlymais ką nors pagerinti ar kažką nusipirkti.

Efektyviausias būdas atsikratyti reklamos yra gauti savo išmaniojo telefono „root“ teises ir įdiegti kažką panašaus į „AdAway“. Tačiau kai kuriems vartotojams tai atrodo sudėtinga, kiti nenori prarasti gamintojo garantijos. Sprendimas yra įdiegti „DNS66“.

„DNS66“ yra nedidelė programa, galinti blokuoti „Android“ skelbimus ir reklamas. Ji veikia programose ir tinklalapiuose. Jos pagrindinis ir neginčijamas pranašumas yra teisingas darbas be „root“.

Programa nereglamentuoja failų persiuntimo, kaip tai daro „AdAway“, kuriai reikalingos super naudotojo teisės. Vietoj to, „DNS66“ įsiterpia į sistemą kaip VPN ir per ją praeina visas interneto srautas.

Jei įkeltuose duomenyse bus kažkas panašaus į reklamą, „DNS66“ nutrauks reklamos įkėlimą. Tai ne tik išvaduos jus nuo erzinančių reklamų ir vaizdo įrašų, bet ir sutaupys mobilųjį srautą.

„DNS66“ sąsaja yra paprasta. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai įdiegti programą, atidaryti ją ir spustelėti mygtuką „Vykdyti“. Sistema paprašys leidimo sukurti VPN paslaugą, tuomet spustelėkite patvirtinimą „Gerai“.

Štai ir viskas, reklamos filtravimas prasidėjo. „DNS66“ bus paleista pagal nutylėjimą sistemos paleidimo metu.

Skirtuke „Hostai“ jūs matysite reklamos šaltinių sąrašą, kurį programa filtruos. Čia verta įtraukti kasdieninį sąrašų atnaujinimą, kad „DNS66“ laiku reaguotų į naujas reklamas.

Skirtuke „Programos“ galite pritaikyti išimčių sąrašą - tam atvejui, jei kažkokia programa  su iškirptais reklaminiais skydeliais veikia neteisingai.

„DNS66“ veikia gana efektyviai. Vienintelis trūkumas: dėl kai kurios programinės įrangos, reklamos nepavyksta pašalinti be pėdsakų - jos vietoje lieka tušti balti laukai. Tačiau tai nėra ypač akivaizdu.

„DNS66“ nerasite „Google Play“, tačiau ją galima atsisiųsti iš trečiosios šalies šaltinio - „F-Droid“. Tiesiog spustelėkite „Download APK“ ir įdiekite programą.

 

Plačiau

„Mi Band 3“ sėkmė, neįtikėtinas „Huawei“ produkcijos parda...

2019.03.16

Įdomūs statistiniai duomenys ir netikėti fitneso apyrankių, išmaniųjų laikrodžių ir kitų nešiojamųjų įrenginių pardavimų skaičiai.

IDC analitikai paskelbė apyvartinę 2018 m. ketvirto ketvirčio elektronikos pardavimų ataskaitą. Rinka išaugo 31,4 proc., o iš viso bendrovė pardavė 59,3 mln. vienetų įrenginių. Toks augimas siejamas su naujų apyrankių, laikrodžių modelių pasirodymu ir bevielių ausinių populiarumu.

Išmaniųjų laikrodžių rinka, lyginant su 2017 m. ketvirtuoju ketvirčiu, išaugo 55 proc. ir dabar sudaro 34,3 proc. Anksčiau „Strategy Analytics“ analitikai pranešė, kad pusę šių įrenginių 2018 m. pardavė „Apple“. Išmaniųjų apyrankių dalis sudarė 30 proc., o pagal pardavimus lyderiauja „Xiaomi“, „Huawei“ ir „Fitbit“.

Gamintojų reitinge „Apple“, kaip tikėtasi, užėmė pirmąją vietą. 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį ši bendrovė pardavė 16,2 mln. prietaisų, iš kurių 10,4 „Apple Watch“. Likusią „Apple“ pelno dalį šioje rinkoje sudarė „AirPods“ ir „Beats“ ausinės.

„Xiaomi“ įsitvirtino antroje vietoje. Bendrovės produktai yra labai populiarūs Kinijoje. Sustiprėjo pozicija ir prieiga prie Europos bei kitų Azijos rinkų. Populiariausiu „Xiaomi“ nešiojamu prietaisu tapo „ Mi Band 3“, kuris sudarė net 30% visų ketvirčio apyrankių pardavimų.

„Huawei“ užėmė trečiąją vietą, ir pardavimai siekia 5,7 mln. Tuo pačiu metu jos metinis augimas pasiekė 248,5 proc., ir tai dėka to, kad bendrovė pradėjo pardavinėti apyrankes komplekte su savo telefonais.

Ketvirtoje vietoje turime „Fitbit“, kuri pradėjo populiarėti po „Charge 3“ ir „Versa“ išleidimo. IDC mano, kad ši bendrovė turi geras perspektyvas, nes ji ir toliau investuoja į sveikatos priežiūros prietaisus, ir šie pinigai grįžta su kaupu. Strategijos „Analytics“ ekspertai su tuo sutinka.

Penktą vietą užėmė „Samsung“. Bendrovė, kaip ir „Huawei“ ar „Xiaomi“, siūlė išmanias apyrankes komplekte su išmaniaisiais telefonais. Tačiau pasenę modeliai, pvz., „Gear S3“, vis dar parduodami geriau. 

 

Plačiau

Kaip pasirinkti kompaktišką išorinį akumuliatorių „MacBook“ n...

2019.03.29

Norint įkrauti nešiojamąjį kompiuterį nuo nulio iki 100%, išorinis akumuliatorius turi turėti pakankamai galios ir talpos, taip pat turi palaikyti naują maitinimo standartą.

1. Rinkitės tik „USB-C“ jungtį turinčias baterijas

„Apple“ nešiojamieji kompiuteriai oficialiai dirba tik su USB - C jungtis turinčiomis mažomis išorinėmis baterijomis. „MacBook Pro 2015“ ir naujesnės versijos, „MacBook Pro 2016“ ir naujesnės versijos, taip pat „2018 MacBook Air“ kompiuteriai gali būti kraunami per šias jungtis.

Kartais pardavime randame ir ankstesnių „Apple“ nešiojamųjų kompiuterių variantų, kurie yra įkraunami naudojant „MagSafe“ ir „MagSafe 2“ magnetinius prievadus. Tačiau kompanija jų nepatvirtina: jų naudojimas gali sugadinti įkrovimo prievadą ir įmontuotą bateriją.

Vietoj kompaktiško išorinio akumuliatoriaus šiuo atveju geriau naudoti didelį modelį su lizdais. Norėdami įkrauti tokį „MacBook“, galite prijungti standartinį maitinimo šaltinį. Tačiau toks akumuliatorius į mažą kuprinę ar rankinę netilps.

Norint įkrauti naują „MacBook“, jums puikiai tiks nešiojamoji baterija su USB-C. Ją galima prijungti prie nešiojamojo kompiuterio naudojant pridedamą „Apple“ kabelį. Šiuo atveju standartinis maitinimo šaltinis tiks greitam akumuliatoriaus įkrovimui.

Tik USB-C palaiko naują galios standartą, vadinamą „Power Delivery“. Be jo, išorinė baterija neturės pakankamai energijos, kad būtų galima įkrauti bet kurį naują „MacBook“ .

2. Patikrinkite ar akumuliatorius palaiko naują maitinimo standartą

Ieškokite „Power Delivery“ standarto ženklo ant dėžutės, įrenginio korpuso, oficialiose techninėse charakteristikose gamintojo svetainėje arba atsiliepimuose.

„Power Delivery“ yra naujas USB maitinimo standartas su didesne galia. Ji reikalinga norint įkrauti nešiojamus kompiuterius ir kitus galingus įrenginius.

Šiuo principu veikia populiarios išorinės baterijos „Xiaomi ZMI 10“, „Hiper MPX20000“, „Aukey PB-Y7“, „InterStep PB2018PD“ ir kt.

„Power Delivery“ pagalba, prietaisas paskirsto, kad išorinė baterija gautų reikiamą galingumą. Jis gali skirtis, priklausomai nuo darbo intensyvumo. 

„Power Delivery“ gali turėti iki 5 A srovės, iki 20 V įtampos ir iki 100 vatų galios. Standartas buvo pradėtas 2012 m., o 2014 m. buvo nuspręsta jį naudoti tik su USB-C prievadais. Išorinėse baterijose šis standartas atsirado po to, kai 2015 m. buvo išleisti naujieji „MacBook“.

3. Išsiaiškinkite maksimalią galią

Gamintojai maksimalų galingumą nurodo ant dėžutės ar išorinių baterijų korpuso.

Paprastai jis kelis kartus mažesnis nei 100 W - tai maksimali vertė, kurią palaiko „Power Delivery“. Pavyzdžiui, išorinė baterija „Aukey PB-Y7“ per USB-C gali pasiekti ne daugiau kaip 30 vatų.

12 colių „MacBook“ ir naujas „MacBook Air“, esant maksimaliai apkrovai sunaudoja 30 vatų, 13 colių „MacBook Pro“ - 61 vatą, o 15 colių - 87 vatus.

Tai nereiškia, kad 30 W išorinės baterijos negalima naudoti su jūsų „MacBook Pro“.

Jei prijungsite „Aukey PB-Y7“ prie savo „MacBook Pro“ budėjimo režime ar nedidelės apkrovos metu, nešiojamas kompiuteris galės krautis. Jei kompiuteryje bus pajungta daug programų, jis paprasčiausiai krausis lėčiau.

Jei tokį išorinį akumuliatorių prijungsite prie išsikrovusio „MacBook Pro“, ir kompiuteriu imsite intensyviai naudotis, tuomet jis paprasčiausiai išsijungs. Tačiau galite palaukti, kol kompiuteris pasikraus iki 20–30%, ir tik tada naudotis juo.

4. Nustatykite faktinę akumuliatoriaus talpą

Dažniausiai išorinių baterijų gamintojai nurodo galingumą miliampervalandėmis. Tai vadinama įkrovimu ir jis apskaičiuojamas remiantis standartine baterijos įtampa prietaiso viduje - ji yra 3,7 V.

Prie 3,7 V įtampos, „Xiaomi ZMI 10“ įtampa yra 20 000 mAh. Bet jei pakelti ją iki 5 V, kaip yra „iPhone“ maitinimo šaltinyje, įkrova sumažės iki 12 000 mAh. Tačiau prie 7,2 V ji jau pasieks 10 000 mAh. Kuo didesnė įtampa, tuo mažesnis įkrovimas, todėl tokiu pagrindu neįmanoma daryti išvadų apie baterijos talpą.

Kai nežinome, kokia įtampa bus naudojama išoriniam akumuliatoriui, galingumo įvertinimui geriau rinktis energiją, o ne įkrovą. Ji matuojama vatvalandėmis ir paprastai nurodoma ant korpuso arba ant dėžutės: „Xiaomi ZMI 10“ turi 72–72 Wh, o „Hiper MPX20000“ - 74 Wh.

Jei gamintojas nenurodo išorinės baterijos galingumo vatvalandėmis, galite apytiksliai įvertinti jos apytikslę vertę.

Akumuliatoriaus talpa vatvalandėmis = įkrova miliampervalandėmis × įtampa voltais / 1000.

Ši vertė mažu šriftu turi būti nurodoma išorinio akumuliatoriaus charakteristikoje.

Rezultatai vatvalandėmis nebus tikslūs, nes išorinės baterijos nepateikia nurodytos įtampos stabilumo ir ji sumažėja iškrovimo metu. Nepaisant to, šis skaičius leis jums įvertinti, kiek procentų nuo nulio galite įkrauti „MacBook“ nešiojamąjį kompiuterį.

Vertinant išorinės baterijos pajėgumą, reikia atsižvelgti ir į jo naudingumo koeficientą.

Dalis energijos pereis į šilumą ir bus prarasta perdavimo metu, taigi „MacBook“ galiausiai pasieks ne daugiau kaip 70–80%: padauginam akumuliatoriaus vatvalandes iš 0,7–0,8.

„MacBook“ baterijos talpa:

 • „MacBook 12“ - 41,4 Wh;
 • „MacBook Air“ su „Retina“ ekranu - 50,3 Wh;
 • „MacBook Pro 13“ be „Touch Bar“ - 54,5 Wh;
 • „MacBook Pro 13“ su „Touch Bar“ - 58 Wh;
 • „MacBook Pro 15“ - 83,6 Wh.

Atsižvelgiant į naudingumą, 74Wh baterija gali atiduoti 51,8–59,2 Wh .

Taigi akumuliatorius pilnai įkraus išsikrovusį iki nulio 12 colių „MacBook“ ir „MacBook Air“ su „Retina“ ekranu. Kitų nešiojamųjų kompiuterių baterijos prijungtos prie tokio akumuliatoriaus gali nepakrauti pilnai iškrauto įrenginio.

5. Įvertinkite papildomas prietaiso funkcijas

Renkantis nešiojamą išorinį akumuliatorių „MacBook“ kompiuteriui, taip pat atkreipkite dėmesį į papildomų prievadų kiekį, jie yra naudingi įkraunant išmanųjį telefoną ir kitus mobiliuosius įrenginius.

Pavyzdžiui, „InterStep PB2018PD“, be „Power Delivery“ standarto, taip pat dirba su greitai įkraunamais „Samsung AFC“, „Huawei FCP“ ir „Quick Charge 3.0“ išmaniųjų telefonų standartais. Tai svarbu, jei naudojate įrenginius, kurie palaiko vieną iš šių technologijų.

 

Plačiau