STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

„Galaxy S8“ ir „S8 +“ įrenginiai gauna atnaujintą „Oreo Sa...

2018.04.08

Tuo metu kai didelė dalis pasaulio jau seniai gavo „Galaxy S8“, „S8 +“ prietaisų „Oreo“ atnaujinimą, žmonės, gyvenantys JAV turėjo to laukti šiek tiek ilgiau.

 Kaip tikėtasi, asmenys, naudojantys „carrier-locked“ įrenginius Jungtinėse Amerikos Valstijose, tik prieš kelias savaites pradėjo gauti „Galaxy S8“, „Galaxy S8 +“ naujinimus. Visų keturių pagrindinių operatorių - „AT & T“, „Sprint“, „T-Mobile“ ir „Verizon“ įrenginiai gavo atnaujintą versiją. Tie, kurie turi atrakintą „Galaxy S8 +“, turėjo palaukti, bet dabar laukimas baigėsi. „Samsung“ pagaliau išleido „Oreo“ atnaujinimą, skirtą atrakintiems „Galaxy S8“ ir „Galaxy S8 +“ įrenginiams Jungtinėse Amerikos Valstijose. Su šiuo išleidimu visi „Galaxy S8“, „S8 +“ ir „Note 8“ įrenginiai gavo „Oreo“ atnaujinimus.Dabar kitas naujinimo etapas bus „Oreo 8.1“.

Prieš keletą dienų „Samsung“ pažadėjo, kad per porą savaičių „Oreo“ atnaujinimus gaus visi „Galaxy S8“ ir „Galaxy Note 8“ įrenginiai. Paskutinieji likę įrenginiai buvo atrakintieji „Galaxy S8“, o vakar atrakintieji „Galaxy Note 8“ gavo atnaujintą informaciją. „Samsung“ neseniai paaiškino, kad atrakintų variantų įrenginius atnaujinimai pasiekia vėliau, nes aparatinė įranga turi atlikti papildomus bandymus, kad užtikrintų tinkamą jų funkcionalumą su visais palaikomais vežėjais.

„Samsung“ dabar išleidžia „G950U1UEU2CRB9“ ir „G955U1UEU2CRB9“ programinės įrangos versijas atrakintiems „Galaxy S8“ ir „Galaxy S8 +“ įrenginiams Jungtinėse Amerikos Valstijose. Atnaujinimas užima šiek tiek daugiau nei 1,3 GB ir turi visas naujas funkcijas, kurios įtrauktos į „Android 8.0 Oreo“ ir „Samsung Experience 9.0“. Žmonės, naudojantys atrakintus „Galaxy S8“ ir „Galaxy S8 +“ jau greitai turėtų pastebėti atnaujinimus savo telefonuose. Taip pat galite pabandyti atsinaujinti rankiniu būdu, eidami į meniu „Programinės įrangos naujinimas“, kuri yra „Nustatymų“ programoje.

 

Plačiau

Oficialu: „OnePlus 6“ pasirodys gegužės 16 d. su „Snapdragon 8...

2018.04.25

Po daugybės oficialių ir neoficialių gandų, pagaliau, žinoma oficiali „OnePlus 6“ pasirodymo data. Šiais metais prietaisas pasirodys anksčiau. „OnePlus 6“ yra nuostabus telefonas, kuris patenkins kompanijos produktų vartotojus.


„OnePlus 6“ savo naujausią flagmaną pristatys gegužės 16 d. Londone

Smagu tai, kad „OnePlus“ šiek tiek skiriasi nuo kitų telefonų gamintojų. Kompanija skiria didelį dėmesį vartotojams, kadangi jiems reikia kuo daugiau pardavimų, kad kompanija išliktų. Kompanijos produktų vartotojai, kurių nuomonė yra vertinama, mano, kad „OnePlus“ prietaisai yra pakankamai geri.

Deja, „OnePlus 6“ jau sulaukė šiek tiek nepasitenkinimo. Anksčiau „OnePlus“ steigėjas Carl Pei sulaukė neigiamų atsiliepimų, kai pareikalavo, kad vartotojai išmoktų priimti priekinę išpjovą. Ekrano išpjova yra naujausias „Android“ prietaisų nesutarimas, o Pei nusprendė pasipelnyti iš šio ginčo ir įvertinti vartotojų reakciją.

Vėliau „OnePlus“ sulaukė gerų atsiliepimų, kai kompanijos viršininkas Pete Lau patvirtino, jog vartotojai turės galimybę paslėpti išpjovą. Lau taip pat pasidalino „OnePlus 6“ parametrais ir funkcijomis. Jis patvirtino, kad prietaisas turės 8 GB RAM ir galinį stiklą. Telefonas našumu galės lygiuotis su kitais konkurentais, ypač „Samsung Galaxy S9“ bei „S9+“.

Socialiniame tinklalapyje „Twitter“ kompanija patvirtino, kad „OnePlus 6“ bus pristatytas gegužės 16 d. Londone. „OnePlus 6“ turės „Qualcomm Snapdragon 845“, 6/8 GB RAM, 6 colių ekraną bei dvigubą galinę kamerą. Kompanija taip pat perkėlė pranešimų juostą į dešinę pusę.

 

Plačiau

Išrinkite tėvams šiuolaikinį išmanųjį įrenginį vietoj senovin...

2018.05.16

Šie patarimai padės jums pasirinkti tinkamiausią išmanųjį telefoną, kuriuo vyresnio amžiaus žmonės su malonumu naudosis.

Vis daugiau ir daugiau žmonių perka išmaniuosius telefonus, ir mūsų tėvai - nėra išimtis. Net jei dabar jiems atrodo, kad senasis „Nokia“ yra patogiausias telefonas pasaulyje, nusipirkę išmanųjį telefoną, po kurio laiko jie jums pasakys ačiū. Galbūt tėvams nepatinka naršyti internete ar „Instagram“ socialiniame tinkle, bet jiems bus malonu gauti anūkų nuotraukas ar video žinutes.

Lieka išrinkti išmanųjį telefoną, kuris jiems labiausiai tiks. Renkantis atkreipkite dėmesį į penkias pagrindines charakteristikas.

Ekrano dydis

Tėvams neabejotinai reikia didelio ekrano, nors pereiti iš mažo kvadratinio ekrano nebus lengva. Rašyti be klaidų ir viską aiškiai matyti galima ir s 4,7 colio ekrane. O štai išmaniojo telefono, kurio ekranas yra didesnis nei 5,5 colių imti neverta - tokiu įrenginiu bus nepatogu naudotis viena ranka.

Akumuliatoriaus talpa

Daugelis tėvų didžiuojasi tuo, kad jų legendinis „Siemens“ gali gyvuoti savaitę be įkrovimo. Todėl jiems labai svarbu turėti išmanųjį telefoną su talpia baterija.

Prietaisų, kurių nereikės krauti savaitę, jūs nerasite. Bet parinkti telefoną, kuriuo bus galima pilnai naudotis bent jau vieną dieną, yra visiškai įmanomas variantas. Jei planuojate pirkti išmanųjį telefoną su 5 colių ekranu, tada akumuliatoriaus talpa turėtų būti ne mažesnė kaip 2500 mAh. Jei su 5,5 colio - mažiausiai 3000 mAh. Optimalus akumuliatoriaus galingumas yra 4000 mAh.

Fotoaparatas

Galvojate, kad tėvai fotoaparato nenaudos? Tačiau praktika rodo, kad šis paprastas įrankis ( fotoaparatas ) yra labai populiarus tarp senosios kartos atstovų. Kiekviena mama bus laiminga galėdama fotografuoti ir jus, ir anūkus, gražias sodo gėles bei patiekalus, kuriuos puikiai pavyko pagaminti. Todėl atkreipkite dėmesį į šį parametrą. Geriausia, jei pagrindinės kameros skiriamoji geba bus didesnė nei 8 Mp, priekinės - mažiausiai 3 Mp.

Dažnai tėvų darytos nuotraukos yra šiek tiek neryškios, nes kai paspaudžia fotografavimo mygtuką, telefonas rankose gali sujudėti. Norėdami to išvengti, sureguliuokite laikmatį 2-3 sekundėms. Tiek laiko pakaks, kad nukreipti išmanųjį telefoną į fotografuojamą objektą, o garsinis signalas praneš, kada įrenginį reikia laikyti stabiliai.

Operacinė sistema

Rekomenduoti konkrečią operacinę sistemą yra sunku, todėl geriau įsigyti išmanųjį telefoną su ta pačia sistema, kokią turi ir jūsų mobilus telefonas. Tai leis jums greičiau atsakyti į jūsų tėvų klausimus, nebereikės iš naujo nagrinėti įrenginio. Išmokyti artimuosius naudotis išmaniuoju telefonu, kurio sąsaja jums jau seniai pažįstama, yra daug lengviau nei mokytis pačiam su visa šeima.

Kai mokysite savo tėvus naudotis išmaniuoju telefonu, nesigilinkite į smulkmenas. Tiesiog parodykite, ką turi paspausti vienu ar kitu atveju. Atsiminti instrukcijas bus lengviau, o suprasti, kodėl viskas turi būti padaryta būtent taip, paaiškės laikui bėgant, kai bus naudojamasi įrenginiu.

Korpusas

Vyresnei kartai yra svarbu, kad būtų lengva naudotis įtaisu ir kad jis būtų patvarus, todėl išmaniojo telefono korpusas turėtų būti plastikinis. Tai yra neprivaloma sąlyga, tačiau plastikinis korpusais visais atvejais jiems bus geresnis. Be to, reikalui esant, jo pakeitimas būtų lengvesnis ir pigesnis.

Vis dėlto, jei pasirinkote svajonių išmanųjį telefoną, kurio korpusas pagamintas iš stiklo ar metalo, tiesiog nupirkite apsauginį dėklą.

Idealus tėvų išmanusis telefonas turėtų pasižymėti ryškiu ir dideliu ekranu, talpia baterija, vidutinio dydžio kamera ir tokia pačia operacinė sistema kaip ir jūsų išmaniojo telefono.

Vadovaudamasi šiais principais, aš nupirkau savo mamai „Xiaomi Redmi 4X“, kurį su pasitikėjimu galiu rekomenduoti ir jums. Žinoma, puikiai tinka ir „Phone“ įrenginiai „6“ ar naujesnės versijos - jo paprastumui ir nepriekaištingai kokybei nėra lygių.

 

Plačiau

Kaip dezinfekuoti išmanųjį telefoną nepakenkiant ekranui

2018.06.05

Saugūs būdai, kaip atsikratyti purvo ir bakterijų. Mes nuolat nepaleidžiame iš rankų išmaniojo telefono, kartu jį nešamės į įvairias užterštas vietas, o norėdami paskambinti ar atsiliepti į skambutį glaudžiame įrenginį prie veido. Kad telefonu naudotis būtų maloniau ir saugiau, pradėkite jį dezinfekuoti.

Ko jums prireiks

Norint išvalyti savo išmanųjį telefoną, jums prireiks šių daiktų:

  • Minkšto arba mikropluošto audinio. Servetėlės, kurios būna komplekte su optikos įrenginiais, monitoriais ir telefonais, taip pat puikiai tinka valymui.
  • Ausų bei dantų krapštukų, jie skirti nešvarumams pašalinti iš sunkiai pasiekiamų vietų.
  • Valymo priemonės.

Senus telefonus be jutiklių galima nuvalyti spiritu ar actu - ekranui tai nepakenks. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi šiek tiek švelnesnius ekranus, todėl jiems nuvalyti turėsite pirkti specialias priemones. Nenaudokite buitinių valiklių, aerozolių ir langų valiklių. Tinkamos tik priemonės, skirtos elektronikai.

Kiekviena valymo priemonė turi naudojimo instrukciją, bet bendri naudojimosi principai bus tokie:

  1. Nuvalykite ekraną minkštu skudurėliu, kad pašalintumėte nedideles daleles (jos gali palikti įbrėžimus ).
  2. Ant servetėlės užlašinkite ploviklio lašą.
  3. Lengvais judesiais nuvalykite ekraną ir korpusą.
  4. Nupoliruokite ekraną sausu servetėlės kraštu.

Prieš dezinfekuodami išmanųjį telefoną, atjunkite jį nuo įkroviklio. Saugumo dėlei galite užklijuoti visas jungtis. Tačiau vargu ar yra didelė rizika sulieti korpusą: valymo priemonės reikia labai mažai.

Kaip dažnai reikia valyti

Išmanųjį telefoną reikia dezinfekuoti daug dažniau nei valote iš telefono atminties nereikalingus duomenis. Patartina nuvalyti ekraną bent vieną kartą per dieną. Pavyzdžiui, vakare prieš einant miegoti ( prieš nešdamiesi telefoną į lovą ). Apsilankę tualete su išmaniuoju telefonu, prisiminkite, kad reikia plauti ne tik rankas, bet ir dezinfekuoti prietaisą. Tai užtruks kelias sekundes. 

Nevalyto telefono neglauskite prie veido, akių, taip pat nereikėtų telefono liesti lūpomis.

 

Plačiau

Ką daryti, jei kompiuteris neįsijungia

2018.06.20

Personalinių ir nešiojamųjų kompiuterių su „Windows“ ir „macOS“ instrukcijos. Kompiuteris gali neveikti dėl netinkamo įjungimo ar sugedusių kabelių, programinės įrangos gedimų, netinkamo surinkimo ar vidinių dalių gedimo. Kai kurias šių problemų gali išspręsti tik specialistas.

 Tačiau prieš paduodant įrenginį remontui išbandykite šio straipsnio patarimus.

Jei kompiuteris nebeįsijungia, po to kai jį išmontavote, įsitikinkite, kad visos dalys yra teisingai surinktos, prijungtos ir gerai pritvirtintos savo vietoje. Tik tada galima atlikti šiuos veiksmus.

1. Jei kompiuteris nereaguoja į bandymus įjungti arba iškart išsijungia

Įsitikinkite, kad jūsų tinklo rozetė veikia. Patikrinkite laidų jungtį ir vientisumą. Jei naudojate ilgintuvą, tuomet taip pat patikrinkite jo mygtuką. Atjunkite nereikalingus įrenginius nuo kompiuterio. Galbūt sistemos bloko gale yra papildomas maitinimo jungiklis - patikrinkite.

Jei turite nešiojamąjį kompiuterį, įkraukite jį ir palaukite bent 30 minučių, tada bandykite vėl įjungti. Jei per šį laiką įkrovimo adapteryje ar nešiojamame kompiuteryje neužsidega maitinimo indikatorius, o įrenginys neįsijungia, pakeiskite įkroviklį.

Daugelis pagrindinių plokščių turi išimamą bateriją, kurios dėka kompiuterio nustatymai nėra iš naujo nustatomi net ir visiškai išjungus įrenginį. Jei nebijote netekti garantijos, atjunkite prietaisą ir atidarykite korpusą. Tada švelniai pabandykite išimti bateriją ir po kelių minučių įdėkite ją į vietą. Tai panaikins visus nustatymus, ir galbūt to pakaks, kad kompiuteris įsijungtų.

Jei pakartotinis įjungimas nepadeda, tikėtina, kad jūsų akumuliatorius paprasčiausiai paseno. Gali būti, kad dėl to kompiuteris neįsijungia. Jei keletą metų nekeitėte baterijos, reikėtų įsigyti naują, ir tuomet vėl patikrinti kompiuterio veikimą.

Būkite atsargūs, kai kuriuose įrenginiuose baterija gali būti neišimama. Tokiu atveju pakeisti ir iš naujo įdėti baterijos nepavyks.

2. Jei po įjungimo matote tik juodą ekraną

Tarkime, kad įjungus kompiuterį jis veikia, jo lemputės, aušintuvai yra triukšmingi, bet ekranas nereaguoja.

Jei naudojate atskirą monitorių ir jo indikatoriaus lemputė neužsidega, patikrinkite kabelį ar tinkamai prijungtas monitorius. Jei įmanoma, pakeiskite laidą, jei negalite - nuneškite monitorių į aptarnavimo centrą, pvz. sugedo.lt

Jei monitoriaus indikatorius veikia arba jūs turite nešiojamą kompiuterį, o įjungus matote tik juodą ekraną, greičiausiai kažkas negerai su kompiuterio aparatine įranga. Šiuo atveju geriau kreiptis į specialistą.

Atjunkite visus įrenginius nuo kompiuterio, išskyrus monitorių, ir bandykite dar kartą jį įjungti.

Kai kuriais atvejais taip pat padeda baterijos pakeitimas motininėje ploštėje.

3. Jei kompiuteris įsijungia, bet neužsikrauna „macOS“

Pabandykite paleisti „Mac“ saugiuoju režimu. Norėdami tai padaryti, iškart po įjungimo paspauskite ir kelias sekundes laikykite nuspaudę klavišą Shift. Jei turite „MacBook“, prijunkite jį prie maitinimo tinklo.

Jei kompiuteryje veikia šis režimas, sistema gali automatiškai išspręsti problemas, kurios trukdė paleisti kompiuterį. Iš naujo paleiskite įrenginį nepaspausdami jokių klavišų ir patikrinkite, ar dabar pasileidžia „macOS“. Jei nepavyksta, bandykite atkurti operacinę sistemą.

4. Jei niekas nepadėjo

Jei šie patarimai nepadeda, galite kreiptis pagalbos į aptarnavimo centrą arba pabandyti grąžinti kompiuterį į parduotuvę, jei įrenginys turi garantiją.

 

Elektronikos remontas

Plačiau

10 patarimų kaip pagreitinti „Windows 10“

2018.07.10

Norint pagreitinti sistemos darbą, teks atjungti daug papildomų ir smulkių funkcijų, tačiau rezultatas yra to vertas.

1. Supaprastinkite sąsają

Gražus permatomas simbolis „Pradėti“ gali turėti įtakos sistemos veikimui, ypač jei turite nebrangų nešiojamą kompiuterį su biudžetinės klasės procesoriumi. Skaidrumo režimo atjungimas leis sumažinti kai kuriuos išteklius, kurie gali būti nukreipti į labiau prioritetinių užduočių atlikimą.

Norėdami tai padaryti, turite eiti į „Pradėti“ → „Parinktys“ → „Personalizavimas“ → „Spalvos“ ir čia perjungti „Skaidrumo efekto“ jungiklį į padėtį „Išjungta“.

2. Išjunkite vaizdinius efektus

Animaciniai efektai, „plaukiojantis“ slinkimas ir įvairūs šešėliai daro įtaką sistemos veikimui. Išjunkite visa tai vienu paspaudimu.

Norėdami tai padaryti, atidarykite „Valdymo skydą“ (jį galite rasti per paiešką), tada atlikite šiuos veiksmus: Sistema ir saugumas → Sistemos → Išplėstiniai sistemos nustatymai → Parinktys skirtuke „Išplėstinė“. Dabar skyriuje „Vaizduojamieji efektai“ reikia pažymėti „Užtikrinti geriausią našumą“.

Ten pat jūs galite tiesiog pašalinti pažymėjimą iš jums mažiau svarbių efektų, paliekant tik būtinus.

3. Išvalykite meniu „Pradėti“

Jei jūs meniu „Pradėti“ nenaudojate „plytelių“, galite visiškai atsisakyti jų, nes šis fonas taip pat sunaudoja išteklius. Jei norite išvalyti meniu „Pradėti“, paliekant tik programų sąrašą, turite išjungti visų „plytelių“ naudojimą. Norėdami tai padaryti, turite dešiniuoju pelės mygtuku spustelėti ir pasirinkti „Nuimti nuo pradinio ekrano“.

4. Išjunkite pranešimus ir patarimus

Pranešimai iš programų ir kitų siuntėjų gali apkrauti sistemą tuomet, kai pirmą kartą paleidžiamos tam tikros programos, ypač naršyklės. Norėdami išjungti visus erzinančius „Windows 10“ pranešimus, eikite į „Start“ → „Settings“ → „System“ → „Notifications and Actions“, tada viršutinį jungiklį įjunkite į „Off“ padėtį.

Norint taupyti sistemos išteklius taip pat galima atsisakyti „Windows“ patarimų ir rekomendacijų. Išjunkite šią pagalbą, kuri yra toje pačioje parinkčių dalyje, tik kiek žemiau.

5. Išvalykite diską

Disko valymas ir šiukšlių pašalinimas iš atminties turi būti atliekamas sistemingai. Tai yra privaloma procedūra, siekiant išlaikyti aukštą sistemos našumą, ypač jei trūksta laisvos vietos standžiajame diske.

Kompiuterio valymą gali atlikti trečiųjų šalių programos, pvz., „CCleaner“, arba galima naudoti standartinę priemonę. Norėdami paleisti pastarąją galite tiesiog įvesti į „Windows“ paiešką „Disko valymas“ ir atidaryti siūlomą parinktį.Tada jūs tiesiog turėtumėte pažymėti, ką pageidaujate ištrinti.

6. Pašalinkite tai, kas paleidžiant kompiuterį yra nereikalinga

Jei įjungus kompiuterį, sistema kraunasi ilgą laiką ir net po to, kai pasirodo darbalaukis, vis tiek kažką „apmąsto“, turėtumėte patikrinti paleisties programų sąrašą. Tikėtina, kad ten yra programų, kurias galite pašalinti, taip palengvinsite pradinį kompiuterio paleidimą.

Norėdami tai padaryti, atidarykite „Task Manager“ su kombinacija Ctrl + Alt + Del arba Ctrl + Shift + Esc, tada eikite į „Startup“ skirtuką. Norėdami nustatyti komponentus, kurie labiausiai apkrauna kompiuterį, galite rūšiuoti sąrašą stulpelyje „Poveikis paleidžiant“. Būtina pasirinkti nereikalingas programas ir jas išjungti.

7. Sistemos trikčių šalinimas

„Windows 10“ turi standartinę priemonę, skirtą problemoms surasti ir jas išspręsti. Programos pagalba galima ištaisyti kai kurias iššokančias klaidas, kurios sulėtina visą sistemą.

Galite eiti per Nustatymai → Atnaujinimai ir sauga → Trikčių diagnostika. Atsidariusiame lange pradėkite tikrinti bet kurį skyrių, kuriame atsirado kokių nors klaidų.

8. Konfigūruokite antivirusinę

Jei neturite populiariausio kompiuterio su galingiausia aparatine įranga, turėtumėte sumažinti savo antivirusinės apsaugos lygį, uždrausti sistemingai tikrinti kompiuterio atmintį. Taip pat galimų grėsmių galite ieškoti rankiniu režimu tuomet, kai kompiuteris nevykdo kitų užduočių.

Ypač didelę apkrovą sistemai gali turėti įdiegtos dvi antivirusinės, kai norima, kad būtų užtikrintas didžiausias saugos patikimumas. Pasirinkite vieną naudingesnę priemonę ir atsisakykite mažiau naudingos antivirusinės programos.

9. Pakeiskite privatumo nustatymus

„Windows 10“ pagal nutylėjimą stebi kai kuriuos naudotojo veiksmus ir siunčia ataskaitas „Microsoft“. Šie foniniai veiksmai gali labai apkrauti sistemos išteklius, o tai ypač nenaudinga silpniems kompiuteriams.

Sistemos nustatymų privatumo skiltyje tai galima išjungti. Skyriuje „Bendra“ reikia išjungti pirmąsias tris funkcijas, „Atsiliepimų ir diagnostikos“ poskyryje pasirinkti pagrindinį siunčiamų duomenų kiekį, o peržiūrų dažnumą nustatyti į „Niekada“.

10. Pakeiskite kompiuterio maitinimą

Nešiojamojo kompiuterio sistemos veikimui įtaką daro ir pasirinkta galios valdymo schema. Kai dirbate iš rozetės tinklo, visada turi būti parinkta grandinė su aukštu ar bent jau subalansuotu veikimu. „Energijos taupymo“ parinktis yra skirta naudoti nešiojamąjį kompiuterį, kai svarbu maksimaliai padidinti baterijos energijos sąnaudas.

Pereiti į energijos valdymą galima per „Control Panel“ → „System and Security“ → „Power Supply“.

 

Plačiau

Kodėl sėkmė atsuka Jums nugarą?

2018.07.26

Pašalinkite kliūtis, kurios jums trukdo siekti aukštesnių tikslų. Paprastai žmogus turi tam tikrus įgimtus talentus ar įgūdžius, kuriuos profesionaliai išnaudoja atlikdamas vienokią ar kitokią veiklą. Dažnai jų talentai yra susiję su darbu ar pomėgiais, kurie yra jiems svarbūs.

 Kitose veiklose jie nėra profesionalai, o tik paprasčiausiai mėgėjai. Nors vienoje iš sričių jiems kažkas pavyksta, tačiau jie padaro klaidų, kurių profesionalas niekada nedarytų. Pavyzdžiui, jūs gerai ruošiate keletą patiekalų, bet juk nesate virtuvės šefas.

Verslininkas Davidas Kainas (David Cain) paaiškino, kodėl tai nėra taip blogai. Pasirodo, mėgėjai turi didelį pranašumą. Tokia mintis jam kilo perskaičius Simono Ramo knyga „Tenisas paprastiems žaidėjams“. Ramo buvo aistringas šio sporto mylėtojas. Jis bandė suprasti, kodėl vieni tampa geresniais žaidėjais nei kiti. Jis padarė išvadą ir pateikė skirtumus tarp efektyvumo ir profesionalumo.

Ramo pastebėjo, kad profesionalai ne tik žaidžia geriau nei mėgėjai, bet jie ir laimi visiškai kitaip. Kai konkuruoja du profesionalai, viską lemia nedidelis vieno iš žaidėjų pranašumas - greitis, sąmoningumas ar kitas kruopščiai išlavintas įgūdis. Tarp mėgėjų laimi tas, kuris padaro mažiausiai klaidų.

Norint tapti profesionalu, reikia ilgai ir sunkiai treniruotis. Treneris pastebi ir ištaiso technikos klaidas. Žaidėjai, kurie šiame etape daro reikšmingų klaidų, turi pasitraukti iš žaidimo. Mėgėjai šio etapo nepraeina, todėl ir toliau daro klaidas.

Suraskite ir atpažinkite mėgėjų klaidas jų žaidime.

Tai yra efektyviau nei tik išvystyti greitį, jėgą ar kartais atlikti sėkmingą metimą. Šį principą galima pritaikyti ne tik sporte. Bet kurioje srityje yra daromos įprastinės klaidos:

  • Taupymas: pietus yra perkami, o ne pasiimama maisto iš namų; suveržiamas diržas, neatsižvelgiant į išlaidas.
  • Meditacija: bandymas prislopinti mintis, medituoti tik būnant geros nuotaikos.
  • Našumas darbe: paliekami pranešimai; susidūrus su sunkumais, pereinama prie kitos veiklos.

Nuolat kartojant tas pačias klaidas, nepasieksite gerų rezultatų, net jei visa kita atliksite tinkamai. Kiekviena tokia klaida yra tarsi tam tikra skylė, per kurią pradingsta jūsų sėkmė. Jei ta skylė yra didelė arba jų yra keletas, jūs netobulėsite.

Įsivaizduokite, kad pilate į vonią vandenį, tačiau vonia prisipildo labai lėtai: kol jūs reguliuojate čiaupą, vanduo išteka per skylę. Jei skylę užtaisysite, jūs pastebėsite, kad netrukus vonia bus pilna vandens.

Mėgėjų klaidos paprastai būna dviejų tipų: tos, kurias jūs pastebite, bet nelaikote svarbiomis, ir tos, kurių net nepastebite. Jos yra beveik nepastebimos tol, kol jūs nepamatysite arba kas nors jums jų neparodys.

Prisiminkite, kur jūs įstrigot. Pagalvokite apie tai, kokių klaidų tikrai nedarytų profesionalas. Jei pačiam nepavyksta pamatyti savo klaidų, paklauskite tų, kurie toje srityje, kur jūs patiriate sunkumus, yra profesionalai.

 

Plačiau

„Samsung“ oficialiai pristatė „Galaxy Note 9“

2018.08.12

Išmanusis telefonas tapo dar galingesnis, dabar turi talpesnę bateriją ir daugiafunkcinį rašiklį.

„Samsung“ pristatė ilgai lauktą flagmaną „Galaxy Note 9“. Išoriškai išmanusis telefonas atrodo panašus į ankstesnius kompanijos „Note“ modelius, tačiau šiame yra didesnis 6,4 colio ekranas ir 4000 mAh talpos baterija.

Naujienos ekranas yra tik 0,1 coliu didesnis nei „Galaxy Note 8“, o rezoliucija išliko nepakitusi - 1 440 × 2 960 pikselių. Ekranas sukurtas „Super AMOLED“ technologija ir palaiko HDR10, kas padidina vaizdo kontrastą.

Pirštų atspaudų jutiklis liko nugarinėje įrenginio dalyje, tačiau šį kartą viduryje, po dviguba kamera. Foto kamera apima du modulius - plataus kampo 12 megapikselių kamerą su f / 1,5-2,4 f-stop ir 12 megapikselių ilgą fokusavimo objektyvą su f / 2,4 diafragma. Kameros turi optinę stabilizaciją ir pažangią vaizdo stiprinimo sistemą. Priekinė kamera turi f / 1,7 diafragmą ir 8 megapikselių skiriamąją gebą.

 

Įrenginyje yra aštuonių branduolių procesorius „Exynos 9810“, garsas sklinda per stereo garsiakalbius. „Galaxy Note 9“ yra atsparus vandeniui pagal IP68 standartą - kaip ir naujasis rašiklis „S Pen“.

„S Pen“ pirmą kartą palaiko „Bluetooth“ ir gali veikti nuotoliniu būdu kaip fotoaparatas. „S Pen“ veikia iki 10 metrų atstumu, jo baterija gali atlaikyti apie 30 minučių arba 200 paspaudimų. Norėdami įkrauti, tiesiog įdėkite priemonę į savo išmanųjį telefoną ir palaukite 40 sekundžių. „S Pen“ turi trumpo, ilgo ir dvigubo bakstelėjimo funkcijų veikimą.

 

Pranešimo metu buvo patvirtinta, kad „Android“ versijai populiarus žaidimas „Fortnite“ pirmiausia bus prieinamas tik naujausiuose „Samsung“ telefonuose, o vienas iš jų yra „Galaxy Note 9“. 

„Galaxy Note 9“ turi 6 GB atmintį ir 128 GB talpos vidinę atmintį. Brangesnė išmaniojo telefono versija turi 8 GB. Kaina yra atitinkamai nuo 1199€ iki 1399€.

„Galaxy Note 9“ bus juodos, vario, mėlynos ir violetinės spalvos.

 

 

Plačiau

Geriausios rugpjūčio mėnesio programos, skirtos „Android“ siste...

2018.09.01

Naujos ir jau  pažįstamos programos, kurios susilaukė dėmesio šį mėnesį.

„Google“ Assistant“

Tai ko laukė „Android“ naudotojai: „Google“ balso padėjėjas dabar supranta daugiau kalbų. Programa gali atpažinti jūsų balsą ir vykdyti visas komandas. Pakanka pasakyti: OK, „Google“ - ir asistentas atliks viską, ko prašote. Jei, žinoma, teisingai supras.

 „Google Fit“

„Google“ fitneso programa atsinaujino ir pakeitė savo išvaizdą. Dabar programa naudoja naują fizinio aktyvumo algoritmą, sukurtą „Google“ kartu su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Jis kur kas labiau motyvuoja sveiką gyvenimo būdą, nei įprastas žingsnių ar sudegintų kalorijų skaičiavimas.

 „App Hoarder“

Jei jūs neturite daug programų, bet norite jų įsidiegti į savo išmanųjį telefoną, rekomenduojame išbandyti „App Hoarder“. Ji stebi „Google Play“ programų kainas ir praneša jums, kai sumažėja jūsų mėgstamiausių programų įkainiai.Paprastas filtravimas ir rūšiavimas.

„Notes by Firefox“

„Firefox“ yra puiki naršyklė tiek asmeniniams kompiuteriams, tiek mobiliesiems įrenginiams. Jei ją turite, būtinai išbandykite naują priedą „Notes by Firefox“. Jis naudoja jūsų „Mozilla“ paskyrą, kad sinchronizuotų jūsų „Android“ įrenginį ir asmeninio kompiuterio naršyklę. Kryžminis šifravimas šį informacijos saugojimo būdą išlaiko privatų.

„Power Shade“

Labai įdomi programa, galinti pritaikyti temas jūsų pranešimams. Pakeisti spalvą, pridėti arba pašalinti mygtukus, naudoti skirtingas temas. „Power Shade“ su jūsų pranešimais padarys tai, ko norite. Daugelį nustatymų galima pritaikyti ir be „root“ prieigos.

 „Cloud - Free Data Backup“

Nauja greita ir patogi programa atsarginėms kopijoms kurti. Atrodytų, kam tai reikalinga, jei yra „Titanium Backup“? Tačiau „Cloud“ niekuom jai nenusileidžia. Ir ši programa yra visiškai nemokama. Ji gali nukopijuoti jūsų pranešimus, kontaktus, duomenis, pastabas ir kitus failus tiesiai į debesies paslaugas, kad esant bet kokiai situacijai, greitai atkurtų pradinę išmaniojo telefono būseną.

„Quidd“

Puiki programa paveiksliukų gerbėjams. Ji leidžia jums įterpti juos į savo žinutes. Čia rasite daug skirtingų personažų iš žaidimų, filmų ir serialų: „Marvel“, „Transformers“ herojus, „Star Trek“ ir „In All Grave“, taip pat daugelio kitų filmų personažų.

 „Mobizen Live Stream“ to „YouTube“

Tai yra „YouTube“ vaizdo įrašo kūrimo įrankis. Nesvarbu, ar filmuojate mobiliuosius žaidimus, rašote tinklaraščius ar tiesiog norite pakalbėti su pašnekovais tiesioginiame eteryje. Įdiekite programą, eikite į savo „YouTube“ paskyrą, pasirinkite iš kur įrašyti vaizdo įrašą - iš fotoaparato ar ekrano - ir naudokitės.

Weather

Taip, tai ir vėl orų prognozė. Tačiau ji iš kitų skiriasi savo stilinga sąsaja ir paprastu valdymu. Reali oro prognozė visada yra tiksli. Dar galite sukonfiguruoti pranešimus apie klimato pokyčius, o darbo kompiuteryje nusistatyti gražų darbalaukį.

 „Facebook“, „Instagram“ ir „YouTube“

Mažas, bet labai svarbus trijų didžiausių interneto paslaugų atnaujinimas. Dabar „Facebook“, „Instagram“ ir „YouTube“ socialiniuose tinkluose galite stebėti kiek laiko praleidžiate žiūrėdami vaizdo įrašą ar peržiūrėdami nuotraukas. Be to, galite nustatyti savo ribas, kad periodiškai atsitrauktumėte nuo socialinių tinklų.

 

Plačiau

Kaip iki senatvės išsaugoti gerą regėjimą

2018.09.19

Akys - vienas pagrindinių jutimo organų, kuriuo pažįstame mus supantį pasaulį. Čia pateikiamos paprastos taisyklės, kurios padės laiku pastebėti, kad jūsų akims yra kažkas negerai.

Kodėl silpsta regėjimas ir kaip jį apsaugoti

Šių dienų žmogaus gyvenimo sąlygos nepadeda išsaugoti gero regėjimo. Didžiąją dienos dalį mes praleidžiame, panirę į išmanųjį telefoną ar kompiuterį. Mūsų regėjimas silpsta, o tai suprantame tik tuomet kai situaciją galima ištaisyti tik rimtu gydymu.

Nemalonumai, su kuriais susiduria beveik visi, kurie daug laiko praleidžia priešais monitorių, tai - kompiuterinis regos sutrikimo sindromas ir kitos akių ligos. 

Jūs tikriausiai pastebėjote, kad po kelių valandų nenutrūkstamo darbo prie kompiuterio, akys pavargsta, parausta, jaučiasi perštėjimas, o vaizdas ekrane liejasi. Taip atsitinka todėl, kad akims reikia pailsėti.

Bent kartą per 45-60 minučių atsitraukite nuo darbo bent 10 minučių ir atlikite akių mankštą. Pratimai yra elementarūs: pakaitomis fiksuokite savo žvilgsnį į nosies galiuką, o tada pažiūrėkite į toliau esančius daiktus; nukreipkite akis į dešinę, į kairę, aukštyn ir žemyn. Visi judesiai turėtų būti atliekami lėtai ir ramiai. Galimas labai paprastas akių mankštos variantas: nueikite prie lango ir kelias minutes žvelkite į tolį.

Mėlyna šviesa, sklindanti nuo monitorių ir kitų įrenginių vargina akis ir gali pakenkti tinklainės ląstelėms. Kiek įmanoma, pabandykite sutrumpinti laiką, kurį praleidžiate priešais ekraną, o išmaniajame telefone įjunkite naktinį režimą. Į maisto racioną įtraukite produktus, kuriuose yra daug liuteino ir zeaksantino pigmento, jie gali apsaugoti 

akies tinklainę nuo mėlynos spalvos apšvietimo poveikio. Šių naudingų medžiagų galima rasti špinatuose, paprikose, petražolėse, pistacijose, cukinijose ir žaliuose žirneliuose.

Jei jau turite trumparegystę, toliaregystę ar astigmatizmą, tai nereiškia, kad neįmanoma grąžinti gero regėjimo. Yra dvi galimybės kaip toliau elgtis: pirma - akiniai ar kontaktiniai lęšiai, antra - lazerinė korekcija. Jei pradėsite nešioti akinius ar kontaktinius lęšius, turėsite reguliariai tikrinti savo regėjimą, ir jei jis pablogės, teks užsisakyti naujus.

Lazerinė akių korekcija -  greitas ir radikalus problemos sprendimo būdas. Dažniausia ji atliekama pacientams nuo 18 iki 45 metų, o reabilitacijos laikotarpis, paprastai, užtrunka minimaliai. Jei korekcija pavyksta sėkmingai, jau po poros dienų galėsite sportuoti ir dirbti kompiuteriu.

Kaip suprasti, kad atėjo laikas apsilankyti pas gydytoją

Pradžioje rimtos ligos simptomai yra gana nežymūs, ir mes juos dažnai ignoruojame. Pastebėję kad suprastėjo regėjimas - kreipkitės į gydytoją. Jei jaučiate bent vieną iš šių simptomų, tai yra ženklas, kad turėtumėt apsilankyti pas akių gydytoją:

  • tarsi rūkas akyse;
  • ryškus regos aštrumo sumažėjimas;
  • dvejinimasis akyse;
  • vizualus aplinkinių objektų iškraipymas;
  • sunkumo pojūtis akyse, jausmas lyg kažkas plaukiotų akyse;
  • spalvoti apskritimai, esant šalia šviesos šaltinių;
  • skausmas akyse;
  • akių paraudimas;
  • sausumas, svetimkūnio pojūtis po akių vokais;
  • dažnas ašarojimas, išskyros iš akių;
  • padidėjęs akių nuovargis;
  • diskomfortas nuo ryškios šviesos;
  • galvos skausmas, diskomfortas dėvint akinius;
  • bet kokia akių trauma.

Net tie, kurie nepastebėjo simptomų, išvardintų šiame sąraše, turėtų reguliariai lankytis pas oftalmologą. Suaugusiems rekomeduojama - kartą metuose, 3-12 mėnesių kūdikiams - kartą metuose, po to regėjimą tikrinti reikėtų kas dvejus metus, o sukakus 7 metams - vėl kasmet.

Kodėl problemas geriau spręsti šiuolaikinėje oftalmologijos klinikoje

Norint pritaikyti tinkamą gydymo būdą, būtina suprasti, dėl ko apskritai jūsų regėjimas blogėja. Oftalmologiniai tyrimai įprastose poliklinikose dažnai apsiriboja akių  patikrinimu naudojant Landoltų žiedų ar Snellen lentelę. Neginčyjama, lentelės yra geros, tačiau tik tam, kad nustatyti regėjimo ryškumą. Tačiau to nepakanka diagnozei nustatyti.

Šiuolaikinė diagnostinė įranga leidžia įvertinti akies būklę mikronų tikslumu ir ankstyvoje stadijoje nustatyti problemas. Privačioje klinikoje diagnostikos tyrimo metu jums bus patikrintas regėjimo aštrumas, pamatuotas akispūdis ir akių refrakcija, patikrintas regėjimo laukas, ragenos forma, tinklainės ir regos nervo būklė.

Po diagnozės, oftalmologas paskirs reikiamus vaistus ar fizioterapinį gydymą ir pateiks rekomendacijas.


Išsaugoti savo regėjimą paprasta: mažiau sėdėkite prie kompiuterio (bent jau laisvalaikiu), sveikai maitinkitės ir reguliariai apsilankykite pas oftalmologą. Savalaikė diagnostika padės nustatyti ligą, kol ji nebus pažengusi pernelyg toli.

 

Plačiau

„Nokia“ pristatė bevieles ausines, kurios yra kompaktiškesnės n...

2018.10.05

Jos sveria po 5 gramus ir yra įkraunamos neįprastame cilindro formos dėkle.

Neseniai „Nokia“ pristatė vidutinio biudžeto išmanųjį telefoną, o dabar - visiškai bevieles „True Wireless Earbuds“ ausines. Tai yra itin kompaktiški kištukai, galintys veikti laisvų rankų įrangos režimu.

Vienu įkrovimu jos gali laikyti iki 3,5 valandų klausantis muzikos ir iki 4 valandų pokalbio režime. Įkrovimas atliekamas naudojant neįprastos cilindrinės formos kroviklį. Ausinės dedamos į skyrių, kuris išsitraukia paspaudus viršutinio pakrovėjo korpuso dalį.  

Kroviklyje integruota baterija leidžia tris kartus įkrauti ausines neieškant elektros lizdo, ir suteikia jam 14-16 valandų autonomiją. Išsikrovus ausinių pakrovėjui, jis yra maitinamas per USB Type - C.

Prietaisas prie išmanaus telefono jungiasi per „Bluetooth 5.0“, todėl nereikia specialios programos. Kiekviena ausinė sveria tik penkis gramus. Pagal IPX4 standartą turi apsaugą nuo prakaito ir purslų.

„Nokia True Wireless Earbuds“ bus tik juodos spalvos ir kainuos 129 eurus. 

 

Plačiau

Laimėkite iki 10 tūkstančių dolerių jei turite „Xiaomi“ išma...

2018.10.30

Kompanija paskelbė pasaulinį fotokonkursą, kurio prizinis fondas 50 tūkstančių dolerių.

„Xiaomi“ paskelbė „Xiaomi Photography Challenge 2018“ fotokonkurso pradžią, kuriame galėsite laimėti iki 10 tūkstančių dolerių. Nuotraukos turi būti padarytos išmaniuoju „Xiaomi“ kompanijos telefonu, ir jas galima redaguoti tik naudojant įprastas prietaise esančias priemones.

Paraiškos gali būti pateiktos keturių rūšių kategorijose: „Natūrali išvaizda“ (Natural look), „Pasaulio dalis“(Piece of the world), „Fantastinis peizažas“ (Dreamscape) ir „Kodėl taip rimtai“ (Why so serious). Vaizdai turi būti pateikti EXIF formatu, o jų dydis gali būti nuo 300 KB iki 10 MB.

Kiekvienas dalyvis gali įkelti iki šešių nuotraukų. Norint pereiti į antrąjį etapą, fotonuotrauka turi surinkti mažiausiai tris patinka (like) iš kitų naudotojų. Toliau nuotraukas vertins profesionalūs teisėjai, ir atrinks po 25 vienetus kiekvienoje kategorijoje. Tada šiam 100 geriausių nuotraukų savo balsus turės atiduoti „Xiaomi“ pasaulinės bendruomenės nariai.

Kiekvienos kategorijos nugalėtojas bus apdovanotas 10 tūkstančių dolerių premija, už antrą vietą gaus 2 tūkstančius dolerių, trečią - 500 dolerių. Norėdami atsiimti prizą, turėsite išsiųsti savo paso kopiją.

Konkurse leidžiama dalyvauti visų pasaulio šalių gyventojams, išskyrus Kiniją. Paraiškas galite pateikti iki lapkričio 22 d. Nugalėtojai bus paskelbti gruodžio 7 d. ir su jais bus susisiekta iki gruodžio 22 d.

Užsiregistruoti galite čia


Jūsų namų elektronikos remonto servisas

 

Plačiau