2018.10.26

Prieš mus - naujasis „ Xiaomi Pocophone F1“.
Turinys
-
Techninės specifikacijos
-
Komplektacija ir išvaizda
-
Ekranas ir garsas
-
Našumas
-
Autonomija
-
Fotoaparatas
-
Programinė įranga
-
Išvados
„Xiaomi“ kompanija sugeba priimti netikėtus sprendimus, kurie radikaliai pakeičia mobiliojo ryšio rinkos vaizdą. Šį kartą ji pristatė naują įrenginį, kuris visiškai keičia nusistovėjusią nuomonę apie tai, koks turėtų būti vidutinės klasės išmanusis telefonas. Įrenginys toks neįprastas, kad jam neatsirado vietos nė vienoje iš daugelio kompanijos modelių linijų. Todėl specialiai dėl jo buvo įregistruotas naujas dukterinis „Poco“ prekės ženklas, o išmanusis telefonas buvo pavadintas „Pocophone F1“.

Išmanusis telefonas pasižymi kaip įrenginys neturintis precedento našumo ir kainos santykiu. Iki tol niekas net nesvajojo, kad išmanusis telefonas, kurio kaina šiek tiek didesnė nei 300 USD (daugiau nei 265 €), gali turėti tokių techninių savybių.
Techninės specifikacijos
Korpusas
|
Plastikinis
|
Ekranas
|
6,18 colio, 1 080 × 2 246 pikselių, tankis 403 ppi, IPS, Corning Gorilla Glass
|
Platforma
|
„Qualcomm Snapdragon 845“, „Adreno 630“ vaizdo procesorius
|
RAM
|
6 arba 8 GB
|
Vidinė atmintis
|
64, 128 arba 256 GB, galimybė įdiegti iki 256 GB atminties kortelę
|
Fotoaparatai
|
Pagrindinis yra 12 mp ir 5 mp; priekinis - 20 megapikselių
|
Ryšys
|
Kombinuotas lizdas dviem „nanoSIM“ ir „microSD“;
2G: 850/900/1800/1900
3G: 850/900/1700/1900/2100
4G: b3 / b7 / b20 / b38
|
Belaidžio ryšio sąsajos
|
Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 5.0, aptX HD, GPS, GLONASS, BDS, A-GPS
|
Išplėtimo lizdai
|
USB tipo C, 3,5 mm garso lizdas, „microSD“ (iki 256 GB)
|
Jutikliai
|
Akselerometras, pirštų atspaudų skaitytuvas, geomagnetinis jutiklis, giroskopas, artumo, apšvietimo jutikliai
|
Operacinė sistema
|
MIUI 9.5 („Android 8.1“)
|
Akumuliatorius
|
4000 mAh (neišimamas)
|
Matmenys
|
155,5 × 75,3 × 8,8 mm
|
Svoris
|
185 g
|
„Pocophone F1“ turi šiai dienai galingiausią „Qualcomm Snapdragon 845“ mobilųjį lustą, kuriame yra keturi aukštos kokybės „Kryo 385“ branduoliai, kurių dažnis yra 2,8 GHz, ir keturis „ekonominius“ branduolius su 1,8 GHz dažniu. Tačiau esmė ne branduolių dažnume - šis lustas turi išplėstinę sistemos talpyklą. Dėl to, išmanieji telefonai su „Snapdragon 845“ veikia žymiai greičiau, lyginant su konkurentais.

Už trimatę grafiką yra atsakingas „Adreno 630“ - tai aukščiausio lygio sprendimas, leidžiantis paleisti mobiliuosius žaidimus, turinčius maksimalius vaizdo kokybės parametrus. Dėka jo, VR ir AR programos veikia puikiai.

Atminties posistemis taip pat nesukelia jokių problemų. „Pocophone“ linijos įrenginiai turi 6 ir 8 GB atminties. Nesvarbu kokios atminties modelį pasirinksite, problemų, susijusių su daugiafunkciniu valdymu - neturėsite. Tą patį galima pasakyti ir apie įmontuotą atmintį: 64, 128 ir 256 GB užteks programoms ir vartotojo duomenų saugojimui.
Vienintelis trūkumas yra NFC modulio trūkumas. Šiemet jis pasirodė net ir pigesniuose išmaniuosiuose telefonuose.
Komplektacija ir išvaizda

„Pocophone F1“ yra juodoje dėžutėje su geltonomis raidėmis. Dėžutės vidus žaismingas: čia dizaineriai panaudojo ryškiai geltoną spalvą.

Pakuotėje yra įkroviklis, USB tipo C jungiamasis kabelis, apsauginis silikoninis dėklas, sąvaržėlė SIM kortelės dėklui atidaryti ir dokumentai. Dėklas pagamintas iš plono aukštos kokybės plastiko, jo dydis tiksliai tinka korpusui.
Beveik visą priekinę dalį užima ekranas. Jis turi nedidelius rėmus, kurių plotis šonuose yra apie 2 mm, o apačioje - 7 mm. Viršuje yra gana plati išpjova, kurioje yra priekinė vaizdo kamera, garsiakalbis ir infraraudonųjų spindulių jutiklis. Jei išjova esanti ekrano viršuje nepatinka, ją galima paslėpti naudojant nustatymuose esančią specialią parinktį.

„Pocophone F1“ šonai, kaip ir visas korpusas, yra pagaminti iš plastiko. Dešinėje pusėje yra maitinimo mygtukas ir du atskiri garso mygtukai.
Kairiajame šone yra kombinuotas dėklas dviem nanoSIM kortelėms arba vienai SIM kortelei ir išorinei atminties kortelei.

Apačioje centre yra USB tipo C jungtis. Iš abiejų jungties pusių yra garsiakalbis ir mikrofonas. Ausinių lizdą galima rasti įrenginio viršuje ir džiugu tai, kad turime galimybę naudotis įprastomis laidinėmis ausinėmis.

Galinis dangtelis paprastas bet gražus, ypač lyginant su moderniais išmaniaisias telefonais. Nepaisant paprastos išvaizdos, toks dangtelis yra daug praktiškesnis kasdieniame gyvenime nei įspūdingi stikliniai ar metaliniai dangteliai.„Pocophone F1“ paviršius yra visiškai apsaugotas nuo pirštų atspaudų ir smulkių įbrėžimų, todėl telefoną galima naudoti be apsauginio dėklo.
Ekranas ir garsas

Išmanusis „Pocophone F1“ turi 6,18 colio įstrižainės ekraną su 1080 × 2446 pikselių skiriamaja geba, kas suteikia 403 taškų colyje. Piktogramos ir šriftai matosi puikiai.
Vaizdas ekrane ryškus ir kontrastinis. Jei numatytieji nustatymai dėl kokių nors priežasčių jums netinka, ekrano spalvas galite sureguliuoti pagal savo skonį. Atsižvelgiant į aplinkos šviesą, yra nustatytas automatinis fono apšvietimas. Viršutinė ryškumo riba leidžia lengvai naudotis savo išmaniuoju telefonu net ryškioje dienos šviesoje.
Mėgėjams skaityti yra ypatingas apšvietimo režimas, kuris nedaro neigiamos įtakos akims. Jis gali būti įjungtas rankiniu būdu arba automatiškai nustatytu laiku.

Deja, „Pocophone F1“ neturi specialaus DAC, todėl, jungiant laidines ausines gaunamas ne itin tobulas garsas. Švarus, pakankamai garsus, bet ne daugiau. Tačiau šiuolaikinių „Bluetooth“ ausinių savininkai gali džiaugtis: „Pocophone F1“ gali perduoti signalą naudodamas aptX kodeką, kuris garantuoja puikią bevielio garso kokybę.
Našumas
Kaip minėjome aukščiau, „Qualcomm Snapdragon 845“ yra kol kas produktyviausias lustų rinkinys. Sintetinių testų rezultatai, visiškai tai patvirtina.

Nėra prasmės daug rašyti apie „Pocophone F1“ greitį - pakanka pasakyti, kad jis yra produktyviausių prietaisų dešimtuke. Išmanusis telefonas įveikia bet kokias jam priskirtas užduotis, ir tai daro daug greičiau nei bet kuris kitas konkurentas.Čia kalbama apie programų paleidimą, tinklalapių rodymą, perjungimą tarp užduočių ir visiškai bet kokį veiksmą, kurį atliksite. Skirtumas tarp kitų išmaniųjų telefonų mikroschemų rinkinių yra matomas plika akimi, todėl tai yra įspūdinga.
Žaidimų mėgėjai turėtų pamėgti „Pocophone F1“. „3D Mark“ teste jis pelnė 4,159 taškus, ir tai yra geriausias rezultatas tarp 98% kitų įrenginių. Šis išmanusis telefonas susidoroja su bet kokiais žaidimais netgi esant aukščiausiems grafikos nustatymams. Šiandien rinkoje nėra kitų prietaisų, kurie turėtų tokias charakteristikas už tokią pačią kainą.
Autonomija
Išmaniajame telefone yra 4000 mAh baterija.
„PC Mark Battery“ akumuliatoriaus testavime, kuris nustato prietaiso veikimo laiką, atliekant įprastas užduotis, „Pocophone F1“ atlaikė 11 valandų ir 30 minučių. Visą laiką išmanusis telefonas buvo įjungtu ekranu. Tai reiškia, kad vieno pilno įkrovimo turėtų užtekti dviem dienom.

Praktinis naudojimas visiškai patvirtino sintetinio bandymo rezultatus. Įprastu darbo režimu (skambučiai, naršymas, knygų skaitymas, muzika, keli žaidimai) antrosios dienos pabaigoje visada likdavo 15-20% įkrovos. Naudojantis ekonomiškiau, galite pratempti dar bent vieną dieną.
Fotoaparatas

Išmaniajame telefone įmontuota pagrindinė kamera su dviem moduliais. Pirmasis - 12 MP („Sony IMX363“), o antras, naudojamas portretams yra 5 MP („Samsung S5K5E8“). Antrasis šio fotoaparato modulis leidžia gauti gražių nuotraukų su neryškiu fonu.
Visumoje nuotraukų kokybė nebloga. Daugumai vartotojų kameros galimybių pakaks, tačiau jai toli iki flagmanų lygio.

Fotografuojant veikia išmanieji algoritmai, kurie gali atpažinti esančius objektus ir automatiškai nustatyti geriausius nustatymus. Fotografuojant AI poveikis yra beveik nepastebimas. Todėl patyrusiems vartotojams reikėtų išjungti šio padėjėjo funkcijas, o pradedantiesiems reikėtų tikėtis, kad ateityje kuomet dirbtiniui intelektui bus atnaujinimai, šis taps protingesnis.

Viltį įkvepia tai, kad išmaniajame telefone yra prieinama „Camera2 API“. Jau dabar galite įdiegti vieną iš „Google Camera“ modų, ir galėsite žymiai pagerinti nuotraukų kokybę. Nėra jokių abejonių, kad ateityje programinė įranga bus iki galo baigta, todėl galutinį sprendimą dėl „Pocophone F1“ nuotraukų galimybių, priimti vis dar per anksti.
Programinė įranga
„Pocophone F1“ veikia „MIUI 9“, pagrįstas „Android 8.1“. Jei norite, galite atnaujinti iki bandomosios „MIUI 10“ versijos.

Apskritai programinės įrangos įdiegimas „Pocophone F1“ primena bet kurį kitą „Xiaomi“ pagamintą išmanųjį telefoną. Vienintelis skirtumas yra naujas „Poco Launcher“ apvalkalas su bendru meniu visoms programoms. Ši paleidimo priemonė yra greita, tačiau vis tiek toli gražu nėra tobula. Automatinė programų kategorizacija neveikia gerai, nėra piktogramų pranešimų, kelių vaizdo nustatymų ir pan. Tačiau „Google Play“ programų kataloge galite pasirinkti kitą jums patinkančią paleidimo priemonę.
Išmanusis telefonas gali būti atrakinamas pirštų atspaudais arba naudojant veido atpažinimo funkciją. Abu šie metodai veikia beveik nepriekaištingai. Pirštų atspaudų skaitytuvas yra labai greitas, jis atpažįsta pirštus uždėjus bet kokiu kampu.Be to, „Face ID“ funkcija, kuri tampa prieinama nustatymuose pakeitus regioną, atpažįsta veido savininką ne tik dienos šviesoje, bet ir esant blogam apšvietimui.
Operacinė sistema veikia sklandžiai, kas yra gana natūralu prietaisui su tokiu galingu vidumi. Bandymo metu išmanusis telefonas gavo kelis atnaujinimus, kurie pašalina įvairias klaidas ir pagerina sistemos stabilumą. Galime manyti, kad netolimoje ateityje išmanusis telefonas gaus naują „Android 9.0 Pie“ versiją.
Išvados
Prieš penkerius metus kompanija „BBK Electronics“ sukūrė „OnePlus“ prekės ženklą, skirtą neaukštų kainų išmaniųjų telefonų gamybai. Ir štai šiandien turime kompanijos „Xiaomi“ įrenginį „Pocophone F1“ kaip geriausią kainos ir kokybės santykį, o tai verčia visus konkurentus persvarstyti savo ateities planus.
„Pocophone F1“ privalumai
-
Geras surinkimas ir medžiagos.
-
Rekordinis našumas.
-
RAM ir vidinės atminties kiekis.
-
USB tipo C, 3,5 mm garso lizdas.
-
Puikus garsas.
-
Autonomija.
-
Dabartiniai programinės įrangos atnaujinimai.
-
Maža kaina.
„Pocophone F1“ minusai
-
Plastikinis korpusas (kai kuriems tai yra minusas).
-
Nėra NFC.
-
Fotoaparato AI reikia tobulinimų.
-
„Poco Launcher“.
Šiuo metu išmaniojo „Pocophone F1“ kaina yra 280 € su 64 GB talpa ir 312 € su 128 GB.
Plačiau