STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

Pamiršote telefono PIN kodą, ką reikėtų daryti?

2018.08.07

PIN kodas (asmeninis identifikavimo numeris) gali būti vadinamas slaptažodžiu, jo pagalba vyksta vartotojo autorizacija. PIN kodas turi būti žinomas tik SIM kortelės turėtojui, jis neturėtų patekti į kitų asmenų rankas.

PIN kodas susideda iš 4 skaitmenų, kuriuos, atrodytų, lengva prisiminti. Tai atrodo paprasta, jei telefoną dažnai išjungiate ir įjungiant jums vėl reikalingas PIN kodas, tačiau, jei nenorite prietaiso išjungti arba iš naujo perkrautį mėnesį ar ilgiau, tiesiog galite pamiršti jums taip svarbią keturių skaičių kombinaciją.

Ką daryti, jei pamiršote PIN kodą?

Jei vis dėlto atsitiko taip, kad pamiršote PIN kodą, galite naudoti vieną iš siūlomų parinkčių.

Pamėginkite surasti dokumentus ar pakuotę, kurią gavote įsigydami SIM kortelę. Būtent čia rasite informaciją apie PIN kodą. Be to, ten jūs taip pat rasite vadinamąjį PUK kodą. PUK kodas bus reikalingas norint atrakinti SIM kortelę, jei ją būsite užblokavę įvesdami PIN kodą (ji blokuojama po 3 bandymų įvesti neteisingą PIN kodą).

Jei užblokavote SIM kortelę ir turite PUK kodą, tuomet nesijaudinkite, nes galėsite ne tik atrakinti savo numerį, bet ir išjungti PIN kodo reikalavimą ar netgi pakeisti jį kitu, jums labiau patinkančiu. Tiesiog turite nepamiršti, kad PUK kodas, susidedantis iš 8 skaitmenų, po 10 bandymų įvesti neteisingą kodą visiškai blokuoja SIM kortelę, ir šiuo atveju vienintelis būdas yra susisiekti su artimiausiu savo telefonų operatoriaus biuru.

Kai kurie operatoriai SMS žinute pateikia PUK kodą - jei to neturite. Norėdami tai padaryti, turite paskambinti į telefoninio ryšio paslaugas teikiančią bendrovę, identifikuoti savo tapatybę paso duomenimis ir paprašyti PUK kodo.

Jei PUK kodo neužblokavote, o tik pamiršote PIN kodą, kai kurie operatoriai telefonu gali jį pasakyti. Taip pat PIN bei PUK kodus galite sužinoti jūsų telefonų operatoriaus teikiamų paslaugų puslapyje, savo paskyroje.

Galbūt jūsų PIN kodas labai paprastas, pavyzdžiui, 0000 arba 1234, tačiau tiksliai neprisimenate kokia tų paprastų skaičių kombinacija? Turėtumėte nepamiršti, kad SIM kortelė bus užblokuota, jei 3 kartus neteisingai įvesite PIN kodą.

Na, jei išnaudosite visas galimybes ir savo operatoriaus tinkle neturite asmeninės paskyros, tuomet kreipkitės į artimiausią jums telefonines paslaugas teikiantį biurą ir paprašykite pakeisti SIM kortelę, ar išduoti naują PIN ir PUK kodą. Nepamirškite asmens dokumento.

 

Plačiau

Kodėl jums nėra būtinas naujas išmanusis telefonas

2018.08.27

Jei ketinate atnaujinti savo telefoną, perskaitykite šį straipsnį, galbūt sutaupysite.

2018 m. vasara. Gamintojai išleidžia vis daugiau ir daugiau naujų telefonų modelių, o pirkėjai ir toliau juos perka. Tačiau iš tikrųjų tai neturi prasmės.

Prisiminkite, kaip prasidėjo naujų telefonų išleidimo ir pirkimo „bumas“. Grįžkite bent 10 metų atgal.

Kiekvieno naujo modelio pasirodymas rinkoje buvo įvykis. Ir visai ne todėl, kad „Nokia“ ar „Motorola“ surengė pristatymą Luvre, organizavo nemokamą kelionę žurnalistams ar užplūdo televiziją savo reklama. Ne, svarbiausia tai, kad naujieji išmanieji telefonai tikrai skyrėsi nuo savo pirmtakų. Gamintojai gamino įrenginius, turinčius visai kitokius parametrus ir savybes, bei naujas revoliucines funkcijas. 

Tačiau viskas pasikeitė. Dabar vienos serijos išmanieji telefonai vienas nuo kito skiriasi korpuso spalva, procesoriaus dažniu ir fotoaparato parametrais tik ant popieriaus. Realybėje skirtumas tarp „Galaxy S8“ ir „Galaxy S9“ yra toks mažas, kad sunku jį surasti net po mikroskopu. Reklamoje mums pasakojama apie naujos epochos gaminius, tačiau praktikoje tai yra žingsniavimas vietoje.

Ar tai jau pabaiga? Ne, tai tiesiog pasiektos lubos.

Problema ta, kad gamintojai išnaudojo visas savo naujas idėjas. Tobulėjimas, ėjimas į priekį vyksta tik kiekybiškai didinant technines charakteristikas, o tai jokiu būdu negali pakelti mobiliojo ryšio pramonės į kitą lygį. Mes pasiekėme tašką, kai išmanieji telefonų gamintojai vis dar nori gauti didelį pelną, tačiau neturi jokių naujų idėjų. Vienintelis dalykas, kuris išlieka, tai yra nereikalingų funkcijų diegimas, o paskui vien tik reklama.

Čia pateikiamas šiuolaikinio išmanaus telefono savybių sąrašas:

  • skambučiai;
  • žinučių siuntimas ir gavimas;
  • prieiga prie interneto;
  • galimybė klausytis muzikos;
  • fotografavimas ir filmavimas;
  • elektroninis paštas;
  • laikrodis, žadintuvas, skaičiuotuvas, diktofonas ir kitos smulkmenos.

Galbūt kažką pamiršome? Na, tada pridėkite prie sąrašo tuos dalykus, kurie jums svarbūs. Ir tada sąžiningai atsakykite į du klausimus:

  • Ar jūsų turimas išmanusis telefonas susitvarko su išvardintomis užduotimis?
  • Kas atsitiks, jei įsigysite naujausią modelį? Tiesiog pasikeis vienas skaitmuo pavadinime ar iš tikrųjų pajusite įsigiję kažką naujo, įspūdingo, kas jums suteiks naujos patirties?

Drįstame teigti, kad jei jūsų išmaniajam telefonui yra tik vieneri ar dveji metai, tai įsigydami naujesnį modelį jūs tikrai nepajusite didelio skirtumo. Na, žinoma, pats pirkimo momentas, išpakavimas iš dėžutės atneš daug teigiamų emocijų. Bet tuomet, kai pirmieji įspūdžiai nuslops, galbūt dėl to gailėsitės. Nieko naujo. Tačiau geriau už šiuos pinigus išvykti į kelionę. O naujo žaisliuko pirkimą atidėsite iki kito sezono.

Jei vis dar turite abejonių, pasinaudokite šia infografika: 

 

 

Plačiau

15 svetainių, iš kurių galite atsisiųsti šriftus nemokamai ir tei...

2018.09.12

 

Didžiulės ir gražios kolekcijos, kuriose lengva rasti tai, ko jums reikia.

1. „Google Fonts“

 

Tai „Google“ šriftų pasirinkimas. Taip, lyginant su kitomis bibliotekomis, ji nėra labai didelė: čia yra tik 888 pasirinkimų. Tačiau jūs būsite tikri, kad visi šriftai platinami pagal nemokamą licenciją. Taigi, jūs galite juos naudoti, kaip jums patinka.Be to, yra labai patogi filtravimo sistema.

Atsisiuntimo mechanizmas yra šiek tiek paslėptas, kas yra nebūdinga „Google“ produktui. Pirmiausia pasirinkite vieną ar daugiau šriftų šeimų spustelėdami +. Tada atidarykite ekrano apačioje esantį skydelį ir spustelėkite atsisiuntimo mygtuką. Visi pasirinkti šriftai atsisiunčiami į archyvą.

Google fonts >>

 

2. „FontSpace“

Ši kolekcija yra daug turtingesnė: ji turi daugiau kaip 36 000 nemokamų šriftų. Jie gali būti rūšiuojami pagal kategoriją, pasirenkant, pavyzdžiui retro stilių, futuristinę ar nacionalinę spalvų gamą.

Šrifto puslapyje parašyta, kad juos galima naudoti tiek asmeniniais, tiek komerciniais tikslais.

FontSpace >>

 

3. „1001 Free Fonts“

Nepaisant pavadinimo, šioje kolekcijoje yra apie 10 000 šriftų. Jie gali būti rūšiuojami pagal stilių, pavadinimą ir originalumą.

Dauguma šriftų yra nemokami ir gali būti naudojami bet kokiam tikslui. Kai kuriems teks pirkti komercinę licenciją. Na, o už 20 $ (apie 17 €) galite iš karto atsisiųsti visą kolekciją.

1001 Free Fonts >>

 

4. „Font Squirrel“

Dauguma asmeniniam ir komerciniam naudojimui skirtų šriftų galite atsisiųsti nemokamai. Jei jų nepakanka, eikite į kainų skiltį. Kainos yra labai mažos.

„Font Squirrel“ filtravimas yra labai patogus. Jūs galite rūšiuoti šriftus pagal stilių, kalbas, populiarumą ir naujumą.

Be to, „Font Squirrel“ pateikia keletą naudingų ir patogių įrankių: „Webfont Generator“, skirtą savo internetinių šriftų sukūrimui ir „Font Identifier“, kuris gali atpažinti šriftus iš atsiųstų paveikslėlių ir rasti identiškus „Font Squirrel“ bibliotekoje.

Font Squirrel >>

 

5. „FontStruct“

„FontStruct“ yra patogus internetinis įrankis šriftų kūrimui „TrueType“ formate. Šiam reikalui yra pateikiamas lengvai suprantamas vaizdo redaktorius.

Be to, yra galerija, kurioje yra daugiau nei 47 000 šriftų, ir jie sukurti platformos naudotojų. Šitie šriftai yra laisvai prieinami ir jūs galite juos naudoti taip, kaip norite.

Dauguma čia pateikiamų šriftų yra labai ekstravagantiški.

FontStruct >>

 

6. „DaFont“

Dar viena populiari kolekcija, susidedanti iš 3500 nemokamų šriftų rinkinio. Dauguma jų yra skirti tik asmeniniam naudojimui.

Puiki „DaFont“ funkcija, tai - kategorijų sistema. Jūs galite pasirinkti šriftus pagal komiksų, vaizdo žaidimų, senovinių ar stilizuotų Japonijos hieroglifų stilių.

DaFont >>

 

7. „Urban Fonts“

Tai didelis įvairių šriftų rinkinys. Pasirinkite patinkantį, ir pamatysite puslapį su išsamia informacija apie tai.

Yra daug nemokamų šriftų, jie yra pažymėti specialioje skiltyje. Mokamų taip pat yra pakankamai, ir jiems nuolat taikomos nuolaidos.

„Urban Fonts“ rūšiavimo sistema yra gana lanksti ir patogi.

Urban Fonts >>

 

8. „Abstract Fonts“

Biblioteka su paprasta ir švaria sąsaja, kurioje yra maždaug 14 000 šriftų. Kolekcija nuolat atnaujinama, todėl jūs turėsite iš ko pasirinkti.

Vienintelis trūkumas yra tai, kad rasti visus šriftus su kai kurių kalbų raidėmis yra ne taip lengva. Ir viskas todėl, kad nėra filtracijos pagal kalbą.

Abstract Fonts >>

 

9. „Fontspring“

„Fontspring“ parduodami brangūs šriftai komerciniam naudojimui. Bet beveik bet kurioje šeimoje yra 1-2 nemokami šriftai, kuriuos galima naudoti asmeniniais tikslais. Be to, yra atskiras skyrius su nemokamais šriftais.

Kolekcija yra labai turtinga. Prieš atsisiųsdami šriftus, turėsite atidžiai išnagrinėti informaciją apie licenciją.

Fontspring >>

 

10. „Behance“

 

 

Jei „DeviantArt“ yra menininkų socialinis tinklas, tai „Behance“ yra toks pat, tik skirtas dizaineriams . Čia yra daugybė projektų, iš kurių šriftai toli gražu nėra svarbiausi.

Greita „Behance“ paieška šriftų klausimu, pateikia daug įdomių autorių šriftų. Daugumą jų galima atsisiųsti nemokamai.

Behance >>

 

11. „Acid Fonts“

7500 šriftų pasirinkimas su neįprastais kontūrais. Kaip rodo tinklapio pavadinimas, atrodo jie įspūdingai.

Deja kolekcija ilgą laiką nebuvo atnaujinta. Bet galbūt čia rasite tai, ko jums reikia.

Acid Fonts >>

 

12. „Font Freak“

Šioje svetainėje yra apie 9000 nemokamų ir daugiau kaip 125 000 mokamų šriftų iš 400 dizainerių. Už 9 dolerius (apie 8€) galite atsisiųsti archyvą su 5 000 šriftų.

Tiesa, sąsaja labai ne šiuolaikiška.

Font Freak >>

 

13. „Creative Market“

Platforma, kurioje parduodami šriftai, vektorinė grafika ir kiti dalykai, skirti dizaineriams. Šriftai yra labai kokybiški, ir jie nėra pigūs.

Bet kiekvieną savaitę „Creative Market“ siūlo atsisiųsti kai kurias prekes nemokamai. Tarp jų būna vienas šriftas.

Creative Market >>

 

14. „Fontasy“

Čia surinkta daugiau nei 1000 nemokamų šriftų. 

„Fontasy“ turi patogią sąsają ir gana didelį stilių pasirinkimą. Jei norite naudoti čia esančius šriftus komerciniais tikslais, paprašykite jų autorių leidimo.

Fontasy >>

 

15. „The League of Moveable Type“

Mažas, bet gražus šriftų rinkinys, pateiktas „GitHub“. Visi šriftai gali būti naudojami tiek asmeniniais, tiek komerciniais tikslais.

The League of Moveable Type >>

 

Plačiau

Ko mus išmokė „Google“ kompanija per savo 20 metų egzistavimą

2018.09.30

Šeši pagrindiniai dalykai, kuriuos mums teko įsisavinti. „Google“ suėjo 20 metų, ir tai yra solidus amžius kompanijai.

 Daugelis iš mūsų paieškos gigantą naudoja tiek, kiek gali save prisiminti. Tačiau bendrovės santykiai su vartotojais ne visada buvo sklandūs. Štai ko „Google“ išmokė:

1. Neprisirišti prie paslaugų

Kadangi „Google“ gali lengvai jas uždaryti. Pamenate puikųjį „Google Reader“, kuris leido jums komfortabiliai skaityti naujienas, jas filtruoti ir rūšiuoti pagal pageidavimą, ir dar turėjo gražią ir švarią sąsają? Bendrovė uždarė „Reader7“.

Galbūt naudojatės „Inbox“ paslauga, kuri teikia patogias mobiliąsias programas ir žiniatinklio sąsają „Gmail“ pašto pasiekimui. Daugybė lustų, perkeltų į „Gmail“ su naujausiais atnaujinimais, pirmiausia pasirodė „Inbox“. Dabar „Google“ ją uždaro.

Lyginant su darbalaukio programomis, trūksta žiniatinklio paslaugų. Jūsų įdiegtos programos veiks net jei jūs neatnaujinote jų dešimt metų, tačiau interneto paslaugos visiškai priklauso nuo kūrėjų valios. Jei esate pripratę prie tam tikros paslaugos - pamąstykite kas bus jei programos neliks: sukurkite atsargines kopijas ir iš anksto ieškokite alternatyvų.

2. Naudokite tinkamą naršyklę

Žinoma, vienintelė teisinga naršyklė yra „Google Chrome“. Be abejo, ji turi ir trūkumų. Taip, ji labai iškrauna akumuliatorių. Jos sąsaja nėra lanksti. Be to, ji kaip tikras „Google“ vaikas, paieškos gigantui kruopščiai pateikia visą informaciją apie jus.

Bet dabar „Chrome“ - populiariausia naršyklė pasaulyje ir bet kuris žiniatinklio kūrėjas, kuriantis svetainę, visų pirma orientuojasi į ją.

Jūs tikriausiai pastebėjote, kad daugelis svetainių yra tinkamai rodomos būtent per „Google“ naršyklę. Ir „Google“ paslaugos iš tikrųjų yra sustiprintos per „Chrome“. Pavyzdžiui, jei atidarote „Google“ dokumentus per „Firefox“ ar „Safari“, jie neveiks tinkamai.

Taigi paprastiems vartotojams nelieka nieko, kaip ir toliau naudoti „Chrome“. Tačiau galite apriboti jos „apetitą“ sistemos resursams ir plėtinių pagalba išplėsti funkcionalumą.

3. Naudokite žiniatinklio paslaugas, o ne programas

Kažkada „Google“ sukūrė programinę įrangą asmeniniams kompiuteriams. Kompanija turėjo gana įdomų projektą „Google Desktop“ skirtą „Windows“, „macOS“ ir „Linux“. Tai leido informacijos ieškoti tarp failų, kurie buvo kietajame diske. Dar buvo „Picasa Desktop“ - patogus nuotraukų katalogų kūrėjas, o taip pat ir „Google Talk“ - skirtas pokalbiams ir susirašinėjimui.

Tačiau bendrovė atsisakė visų darbalaukio programų, išskyrus naršyklės. Ji daro prielaidą, kad visi vartotojai visa tai gali atlikti per žiniatinklio programas. Kam reikalingas pašto klientas, jei yra „Gmail“, kam reikalingas „Office Suite“, jei yra „Google Docs“, ar reikia „Skype“, jei yra „Hangout“? Visa tai tinkamai veikia naršyklėje (ir geriausiai „Chrome“).

Nereikia nieko diegti, nieko pirkti - tiesiog turėti „Google“ paskyrą.

Bendrovė mus išmokė, kad viską galima padaryti naršyklėje. Šiuolaikinės žiniatinklio paslaugos gali lengvai pakeisti darbalaukio programas. Neatsitiktinai „Chrome“ OS yra tik naršyklė.

4. Nekelkite informacijos, prieš tai gerai nepagalvoję

Visa tai, kas patenka į internetą, lieka ten amžinai (geriausiu atveju bent jau gana ilgą laiką), „Google“ talpyklos dėka.

Negalite atidaryti neseniai pasiekto puslapio? Paspauskite mažą rodyklę tiesiai po paieškos užklausa ir atidarykite jos išsaugotą kopiją. Žinoma, svetainė gali būt rodoma šiek tiek neteisingai, bet informacija joje bus išlikusi.

Prieš kažką publikuodami, nepamirškite, kad tai gali „išplaukti“ praėjus keleriems metams, net jei jūs jau būsite ištrynę visą kompromituojančią informaciją.

5. Naudokite švarią „Android“ versiją

Švarios „Android“ versijos privalumai prieš „TouchWiz“ ar „MIUI“, yra neginčytini. Ji yra greitesnė, stabilesnė, dažniau atnaujinama. Gryniausia ir švariausia „Android“ operacinė sistema įdiegta tik „Pixel“ išmaniuosiuose telefonuose. Kadangi jų atnaujinimus ir darbo stabilumą asmeniškai stebi „Google“, nėra instaliuota nieko nereikalingo, o jų savininkai yra pirmieji, kurie išbando mobiliosios operacinės sistemos naujienas.

6. Saugiai laikykite savo duomenis

Pasak „Google“, jūsų duomenys nepriklauso jums. Jei bendrovė nuspręs uždaryti vieną iš savo paslaugų ir jūs nespėsite iš ten ištraukti savo duomenų, jie išnyks.

Jei jūsų telefone yra programų, kurios nėra pageidautinos „Google“ sistemai, jas gali ištrinti ir be jūsų sutikimo. Pvz., atnaujinant išmaniuosius telefonus į „Android Lolipop“,  vartotojai prarado programas, kurios buvo įdiegtos ne iš „Google Play“. „Google“ „geriau“ žino kas turėtų būti saugoma jūsų išmaniuosiuose telefonuose.

Tai reiškia vieną: reikia turėti atsargines kopijas. Sukurkite savo duomenų, saugomų debesies paslaugose kopijas ir įsitikinkite, kad galėsite atsisiųsti jums reikalingas programas iš trečiųjų šalių, net jei jos dings iš „Google Play“.

 

Plačiau

10 nešvariausių vietų ir daiktų, apie kuriuos visi pamirštame

2018.10.17

Šiame sąraše nerasite paminėto unitazo, tačiau yra dar vienas dažnai naudojamas daiktas, laikomas vonioje.

1. Klaviatūra

Klaviatūros viename kvadratiniame centimetre gyvena daugiau nei 500 000 bakterijų. Taip yra dėl to, kad žmonės, sėsdami prie stacionaraus ar nešiojamojo kompiuterio, net nemano, kad būtina plauti rankas. Viskas, ką jūs atsinešate iš lauko, nusėda ant klaviatūros tankiu sluoksniu. Įtraukite į sąrašą dulkes ir trupinius. Viso to rezultatas yra puiki mikrobų auginimo terpė.

Ką daryti

Pirma, kiekvieną kartą, kai grįžtate namo, plaukite rankas. Antra, valykite klaviatūrą bent kartą per savaitę. Galima ir dažniau, jei nesate vienintelis įrenginio naudotojas.

Atjunkite klaviatūrą, paverskite ją, ir švelniai palenkdami į priekį pašalinkite nešvarumus, kurie užstrigę tarp mygtukų. Norėdami išpūsti dulkes ir šiukšles, galite naudoti įprastą plaukų džiovintuvą, taip pat pincetą.

Tada paruoškite silpną muilo tirpalą (stiklinėje vandens ištirpinkite keletą lašų skalbiklio). Nuvalykite klavišus, o tarp jų esančius nešvarumus pašalinkite audiniu arba švariu dantų šepetėliu. Po procedūros nuvalykite klaviatūrą sausu skudurėliu.

2. Mobilieji telefonai

Per dieną mobilusis telefonas patenka į daug nešvarių vietų: jis būna kišenėje, kurioje ką tik buvo laikomi pinigai, arba ant darbo stalo, kurio niekada nevalote.Telefoną dažnai neplautomis rankomis liečiame išėję iš parduotuvės ar viešajame transporte. Trumpai tariant, per vieną dieną ant mobilaus telefono paliekame daugybę įvairių rūšių mikrobų.

Ką daryti

Būtinai kartą per savaitę pilnai dezinfekuokite savo mobilųjį telefoną. Skirkite jam ypatingą vietą savo rankinėje, krepšyje ar kuprinėje. Jei įmanoma, dažnai valykite savo išmanųjį telefoną specialiomis valymo šluostėmis.

Namuose paimkite mikropluošto audinį, užlašinkite ant jo kelis lašus antibakterinio skysčio rankoms, tada nuvalykite savo mobilųjį prietaisą. Jei norite, kad telefonas būtų kaip įmanoma švaresnis, vaikščiodami gatvėje ir viešose vietose naudokite ausines.

3. Nuotekų skylė kriauklėje

Vandens sifonas yra labai palanki bakterijų auginimo vieta. Paprastai atkreipiame dėmesį į jo būklę, kai kanalizacija užsikimšusi arba sklinda nemalonus kvapas.

Ką daryti

Paruoškite specialų tirpalą ir supilkite mišinį į kriauklėje esančią skylę, palaikykite 20-30 minučių. Tirpalą galima paruošti keliais būdais:

  • Į ½ puodelio karšto vandens įpilkite vieną arbatinį šaukštelį sodos.
  • Sumaišykite ½ puodelio baltojo acto 3-9% ir arbatinį šaukštelį citrinų sulčių.
  • Sumaišykite ½ puodelio baltojo acto 3-9% ir arbatinį šaukštelį sodos.

Susikaupusios riebalinės nuosėdos valomos druskos tirpalu (3 šaukštus druskos į 1 puodelį karšto vandens). Po valymo, praplaukite su stipria karšto vandens srove.

Stenkitės, kad virtuvė visada būtų švari. Dažnai keiskite kempines ir rankšluosčius, valykite šaldytuvo rankenėles ir naudokite penkias atskiras mėsos, žuvies, žalių daržovių ir vaisių, virtų maisto produktų ir duonos, pjaustymo lenteles.

4. Dantų šepetėlis

Dantų šepetėlis gali tapti daugiau nei 100 milijonų bakterijų veisimosi šaltiniu, kas yra pavojinga organizmui. Ir tai yra visiškai natūralu, juk kiekvieną dieną valome dantis, pašalindami apnašas ir maisto likučius. Po kurio laiko ant dantų šepetėlio tiesiog užauga bakterijos.

Ką daryti

Kas tris mėnesius dantų šepetėlį reikia pakeisti nauju ir laikyti jį vertikalioje padėtyje.

Norėdami dezinfekuoti, jūs galite panardinti šepetėlį 30 sekundžių į burnos skalavimo skystį, kuriame yra alkoholio. Po poros minučių galite jį panardyti į verdantį vandenį arba išplauti indaplovėje, pastatydami jį ant viršutinės lentynos. Po naudojimo, nuplaukite šepetį karštu vandeniu.

5. Raktai

Raktų paviršiuje yra tiek bakterijų, kaip ir ant lifto iškvietimo mygtuko. Mes niekada nevalome raktų ir visada juos imame nešvariomis rankomis. Jie iškrenta iš rankų laiptinėje arba gatvėje, yra laikomi nešvariose kišenėse ir į namus parneša neįtikėtinai daug bakterijų. Kai kurie juos duoda savo mažiems vaikams vietoj žaislų, kas yra nepriimtina ir pavojinga vaiko sveikatai.

Ką daryti

Kai tik grįžtate namo, pirmiausia nusiplaukite rankas ir kruopščiai nuvalykite raktus (įskaitant automobilio) su antiseptinėmis servetėlėmis. Pripraskite raktus laikyti raktinėje, kad nebūtų skleidžiamos bakterijos po visus namus.

6. Piniginė ir pinigai

Ant vieno banknoto vidutinišai yra apie 30 000 bakterijų viename kvadratiniame centimetre. Kuo senesnė kupiūra, tuo daugiau ji turi bakterijų: helmintas, Kocholazdelės, tuberkuliozės ir meningito patogenai. Atsiskaitydami pinigais, žmonės keičiasi bakterijomis.

Ką daryti

Po kiekvieno kontakto su pinigais plaukite rankas arba nuvalykite specialia dezinfekavimo priemone. Laikykite pinigus piniginėje, o ne kišenėse. Nepalikite pinigų ant valgomojo stalo, prieškambaryje, nenumeskite ant lovos ar sofos. Pasirinkite nuolatinę piniginės buvimo vietą ir periodiškai ją nuvalykite antiseptinėmis servetėlėmis.

7. Kilimai

Kvadratiniame paprasto kilimo centimetre yra 4 000 kartų daugiau bakterijų nei tame pačiame unitazo plote. Pluošto paviršius yra puiki vieta kauptis įvairioms bakterijoms, dulkių erkutėms ir negyvos odos dalelėms.

Ką daryti

Reguliariai valykite kilimą dulkių siurbliu. Norėdami pašalinti dėmes ir dulkes, ištirpinkite 2 arbatinius šaukštelius acto 1 litre vandens. Išvalykite kilimą šepetėliu, suvilgę jį į gautą mišinį. Tada išvėdinkite kambarį ir palikite dangą, kad ši išdžiūtų.

Paprastoji maistinė soda taip pat tinka kilimų valymui. Ji gali būti naudojama tiek sausuoju būdu, tiek kaip tirpalas (ištirpinkite šaukštą sodos stiklinėje vandens).Gautą tirpalą užpilkite ant kilimo ir palikite 40 minučių, po to išsiurbkite. Taip jūs ne tik atsikratysite nešvarumų, bet ir atnaujinsite dangos spalvą.

8. Prieškambaris

Čia jūs pirmiausia iš gatvės parnešate tūkstančius mikrobų. Be to, čia dažnai mėgsta būti naminiai gyvūnėliai, kurie vaikščiodami paskleidžia bakterijas ant baldų, stalų, palangių ir kilimų.

Ką daryti

Visų pirma, įsigykite specialų kilimėlį, kuris sugeria nešvarumus ir gatvių dulkes. Nusivalykite į jį batus, ir tada eikite toliau.

Kartą per savaitę jis turi būti valoma su plovikliu karštame vandenyje. Nuvalykite batus, kai tik grįštate namo. Kasdien valykite grindis su tirpalu, be jokių dezinfekavimo priemonių.

9. Dušo uždanga

Bakterijos aktyviau dauginasi drėgnoje aplinkoje. Vonios užuolaidos yra ypač tam tinkamos. Tačiau dažniausiai jų niekuomet nevalome, darant prielaidą, kad muilo tirpalas likęs ant užuolaidų yra pakankama dezinfekcija.

Ką daryti

Vonios užuolaidą rekomenduojama išvalyti vieną kartą per mėnesį. Užuolaidas iš polietileno geriau pakeisti į vinilines. Ant jų rečiau atsiranda pelėsis. Be to, jas galima plauti skalbimo mašinoje 40 laipsnių temperatūroje (be džiovinimo). Poliesterines užuolaidas pakanka nušluostyti kempine.

Pamerkite užuolaidą su tvirtinimo sagtelėmis į druskingą vandenį. Tai padės atsikratyti pelėsių. Jei užuolaida pagaminta iš vandeniui atsparaus audinio, ją galima įmirkyti silpname chloro turinčio baliklio tirpale. Po kiekvieno naudojimo nuvalykite užuolaidas ir dažniau vėdinkite vonios kambarį.

10. Indaplovė ir skalbimo mašina

Nepaisant to, kad abi techninės priemonės yra skirtos tvarkos ir švaros palaikymui, jos pačios yra mikrobų šaltinis.

Ką daryti

Kas šešis mėnesius išvalykite indaplovę gamintojo rekomenduojamomis priemonėmis. Siekiant išvengti pelėsių, kasdien išsausinkite dureles ir filtrus.

Reguliariai valykite indaplovės dureles ir vietą tarp tarpinių. Po naudojimo atidarykite indaplovės dureles, kad ji išdžiūtų.

Kartą per mėnesį išvalykite skalbyklės drenažo filtrą su skalbikliu po tekančiu vandeniu. Laikykite miltelių dėklą švarų.

Norėdami atsikratyti pelėsio ir bakterijų skalbimo mašinoje, kartais naudokite bet kokią, balinimą suteikiančią priemonę. Arba galima skalbti medvilninius virtuvinius rankšluosčius, miltelių skyriuje įpylus 100 ml dezinfekavimo priemonės.

Norint visiškai dezinfekuoti įrangą, būtina bent kartą per mėnesį kruopščiai nuvalyti visas nuimamas dalis (filtrai, miltelių dėklas, išleidimo žarnelė), taip pat durelių sandariklius.

 

Plačiau

Nustokite nerimauti dėl savo išmaniojo telefono baterijos

2018.11.17

Akivaizdus būdas, kuriuo kažkodėl vadovaujasi tik nedidelė dalis žmonių.

Išmaniųjų telefonų, planšetinių ir nešiojamųjų kompiuterių baterijos yra apipintos daugybe mitų. Kokių tik gudrybių nesiima prietaisų savininkai norėdami pratęsti baterijos veikimo trukmę. Čia ir įvairios „Android“ programos, skirtos energijos taupymui ir išradingos įkrovimo schemos, kai baterija iškraunama iki tam tikro procento, prieš vėl prijungiant įrenginį prie maitinimo.

Kartais būna net juokingų situacijų. Straipsnio autorius asmeniškai pažinojo vieną merginą, kuri savo išmaniojo telefono akumuliatorių laikydavo šaldytuve, teigdama, kad taip prailgina jo gyvavimą.

Prašau, nedarykite to. Įvairūs „baterijos saugotojai“ ir kiti panašūs „gelbėtojai“ yra visiškai nenaudingi. Geriau tiesiog nustokite jaudintis dėl baterijos. Štai kaip tai padaryti.

Lengviausias būdas išspręsti akumuliatoriaus išsikrovimo problemą

Justin Pot, populiaraus portalo „HowToGeek“ autorius, rekomenduoja prijungti savo įrenginius prie maitinimo tinklo, kada tik įmanoma, nelaukiant baterijos išsikrovimo. Elementaru, tiesa?

Įkraukite savo telefoną ar nešiojamą kompiuterį, kai tik turite galimybę, tai nepakenks įrenginiui. Tuo pačiu visą dieną turėsite įkrautą bateriją. Jūs sėdite savo automobilyje ir jūsų telefone 90% įkrovos? Prijunkite įrenginį krovimui. Esate biure? Įjunkite krovimą. Einate pėsčiomis? Pasiimkite „powerbank“ su savimi.

Justin Pot, „HowToGeek.com“ naujienų redaktorius

Tiesiog naudokite savo išmanųjį telefoną įprastu režimu ir įkraukite jį, kai tik galėsite. Tai palengvins jūsų ir įrenginio gyvenimą.

Kodėl tai veikia

Pakrovimo ciklas neapsiriboja vienu pajungimu į tinklą

Be abejo, pasakysite, kad baterijos pajungimas į tinklą visai dienai yra bloga idėja. Visi išmaniųjų telefonų vartotojai bent kartą girdėjo apie akumuliatoriaus įkrovimo ir iškrovimo ciklus. Bet kuri baterija gali atlaikyti tik ribotą ciklų skaičių, palaipsniui nusidėvėdama.

Klaidingai manoma, kad ciklas apsiriboja vienu pajungimu ir atjungimu nuo tinklo. Jūs prijungiate išmanųjį telefoną prie įkroviklio, palaukiate, kol baterijos stulpelis pasieks 100%, atjungiate įkroviklį - ir štai yra vienas įkrovimo ciklas.

Tai nėra taip. Visiškas įkrovimo ciklas neapsiriboja vienu įjungimu ir atjungimu nuo tinklo. Jis baigiasi, kai išeikvota visa akumuliatoriaus energija.

Štai kas yra parašyta „Apple“ dokumentuose

„Įkraukite savo ličio jonų bateriją „Apple“ įrenginyje jums patogiu metu. Prieš įkraunant nėra būtinybės jos pilnai iškrauti. Esmė yra tame, kad „Apple“ ličio jonų baterijos veikia ciklais. Vienas ciklas baigiasi, kai išnaudojate baterijos įkrovą, analogišką 100% akumuliatoriaus talpai - o tai nebūtinai bus vienu metu gautos energijos kiekis. Pvz., jūs galite išnaudoti 75% akumuliatoriaus įkrovimo dienos metu, o nakties metu visiškai jį įkrauti.Jei kitą dieną išnaudosite 25% išmaniojo telefono akumuliatoriaus pajėgumo, tada kartu su ankstesniu suvartojimu jūs gausite 100%. Taigi, vienas ciklas bus baigtas per dvi dienas. Ciklas gali būti baigtas ir per kelias dienas.“

Nėra jokios prasmės laukti kol akumuliatorius pilnai išsikraus, norint įkrauti įrenginį. Tai taikoma visiems šiuolaikiniams prietaisams su „iOS“ ir „Android“ sistemomis.

Šiuolaikinės baterijos neturi akumuliatoriaus atminties

Akumuliatoriaus atmintis yra efektas, kurio metu akumuliatoriaus talpa palaipsniui mažėja, jei ji yra reguliariai įkraunama po dalinio energijos išsikrovimo. Pavyzdžiui, jūsų įrenginys yra iškrautas iki 50%, ir jūs jį įkraunate. Jei periodiškai atliksite tą patį, laikui bėgant jūsų baterija gali „prisiminti“ 50% ženklą kaip maksimalų įkrovos lygį.

Tačiau yra vienas betNiMH ir NiCd baterijos su atminties efektu jau ilgą laiką nebegaminamos ir nenaudojamos. Šiuolaikinės ličio jonų baterijos gali būti įkraunamos bet kuriuo metu, neatsižvelgiant į jų esamą įkrovos lygį. 

Daug pavojingiau ličio jonų baterijai yra visiškas išsikrovimas. Todėl geriau prijungti įrenginį prie tinklo eilinį kartą, nei leisti akumuliatoriui išsikrauti.

Kas tikrai neveikia

Tarp „Android“ naudotojų (ir mažesniu mastu „iOS“) - daugelis naudojasi programomis, kurių paskirtis - padidinti vienkartinio įkrovimo trukmę, išjungiant nenaudojamas programas.

Ar tai turi prasmę? Ne. Šie dalykai, kaip ir kitos OS programos, yra atmintyje, ir naudoja sistemos išteklius bei prietaiso akumuliatoriaus energiją, tai yra, jie sukuria priešingą efektą, nei nurodyta. Nesitikėkite stebuklo. Geriausiu atveju, eilinė „akumuliatoriaus taupymo priemonė“ pašalins iš išmaniojo telefono atminties kokią nors žinučių arba socialinio tinklo programą. Tai galite padaryti ir patys.

Ar jūs rimtai tikite, kad šimtai „Apple“ ir „Google“ kūrėjų negali optimizuoti savo operacinių sistemų energijos suvartojimo, o nežinomas pavienis kūrėjas su savo programa galės viską sutvarkyti?

Geriausias būdas taupyti akumuliatoriaus energiją - atsisakyti visų optimizatorių. Liko mažai įkrovos? Įjunkite skrydžio režimą. Ir taip pat nuspręskite, ar jums tikrai reikia visų socialinių tinklų ir tiesioginių pranešimų, kuriuos jūs naudojate. 

Išvada

Daugeliui išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio įkrovimas tampa ritualu. Nešiojamų prietaisų galingumas auga, o baterijų talpa nespėja didėti. Liūdna matyti, kaip palaipsniui nyksta jūsų galingos baterijos energija, ypač atsižvelgiant į kai kurių gamintojų tendenciją kurti neišimamas baterijas.

Atminkite, kad baterija tam ir sukurta, kad būtų naudojama. Nereikia laukti, kol įkrovos lygis pasieks tam tikrą procentą arba apkrauti išmanųjį telefoną specialiomis programomis. Tiesiog naudokite savo įrenginius įprastu ritmu ir stebėkite, kad jie visada turėtų įkrautą bateriją.

 

Plačiau

7 geriausi teksto redaktoriai, dirbantys naršyklėje

2018.12.03

 

Diegti specialių programų dokumentų kūrimui visai nebūtina.

Nors programos yra laikomos patikimesne darbo priemone, kai kuriais atvejais geriau naudoti žiniatinklio paslaugas. Kai šalia neturite savo kompiuterio, jūs galite dirbti su tekstais naudodamiesi internetiniais įrankiais.

1. „Google“ dokumentai

Populiariausias teksto redaktorius, seniai jau tapęs auksiniu standartu. „Google“ dokumentuose yra visas formatavimui reikalingas įrankių rinkinys, daug iš anksto sukurtų šablonų, taip pat automatinis išsaugojimas ir versijų istorija. Be to, ši paslauga siūlo turtingas bendradarbiavimo funkcijas, priedus, kad būtų galima išplėsti funkcionalumą ir patentuotą debesies saugyklą.

2. „Microsoft Word Online“

Viena iš „Microsoft“ internetinių programų, kuri daugeliui asocijuojasi su dokumentų kūrimu. „Word Online“ turi pažįstamą sąsają ir siūlo beveik tas pačias funkcijas kaip ir redaktoriaus darbalaukio versija, įskaitant bendradarbiavimą ir įvairių formatų failų palaikymą.

3. „iCloud Pages“

Teksto redaktorius visiems, kurie gyvena „Apple“ ekosistemoje. Internetinė versija veikia visuose kompiuteriuose. Visi „iCloud Drive“ dokumentai bus jums prieinami, o atlikti darbai bus automatiškai sinchronizuojami su kitais įrenginiais.Bendradarbiavimas taip pat palaikomas, tačiau visiems kolegoms reikės „iCloud“ paskyrų.

4. „Zoho Writer“

Nenusileidžianti savo galimybėms „Google Docs“ programai yra ir internetinė „Zoho Writer“, kuri turi minimalistinę sąsają ir užtikrina visapusišką failų kūrimą ir peržiūrą. Palaikomas bendras dokumentų redagavimas su kolegomis, taip pat siūlomi keli atskiri režimai su įrankių rinkiniais.

5. „ONLYOFFICE“

Atviro kodo teksto redaktorius, jo išvaizda ir funkcijos labai panašios į „Microsoft Word“. Be to, kad galite peržiūrėti ir kurti naujus failus, dar turite galimybę įkelti esamus failus iš debesies saugyklos ir dirbti kurdami dokumentus realiuoju laiku kartu su kitų paslaugų ar programų naudotojais.

6. „Dropbox Paper“

Kaip galima spėti, „Paper“ turi integraciją su „Dropbox“. Jei reikia, failus galima įterpti į teksto dokumentą. Be to, redaktorius turi „Markdown“ žymėjimo palaikymą ir puikią bendradarbiavimo galimybę.

7. „Writer“

Lyginant su kitomis pristatytomis paslaugomis, „Writer“ turi pačią kukliausią sąsają ir minimalų funkcijų rinkinį. Nepaisant to, verta jį paminėti. „Writer“ palaiko „Markdown“ žymėjimą ir gali eksportuoti tekstą įvairiais formatais. 

 

Plačiau

„Samsung Galaxy S10“ galimai turės šviesios nakties rėžimą, k...

2018.12.24

Kad ir kokius įspūdingus kadrus gali pasiekti šiuolaikinės telefonų kameros fotografuojant ar filmuojant vaizdo įrašus, jos dažnai susiduria su problemomis, esant prastam apšvietimui.

 „Samsung“ gali su šia bėda susitvarkyti, pasirodžius „Galaxy S10“ serijai, kadangi Korėjos gigantai šiai telefonų serijai galimai suteiks šviesios nakties funkciją. Funkcija bus panaši į „Google“ nakties vaizdo rėžimą.

Manoma, kad „Galaxy S10“ kamera sujungs kelis kadrus į vieną ir taip pašviesins vaizdą.

Išbandydami šabloniškos „Samsung“ kameros programėlę, kuri pasirodė su naujausia „Galaxy Note 9“ operacinės sistemos „Android 9 Pie“ konstrukcija, „XDA“ programuotojai aptiko įdomų radinį, kuris galėtų debiutuoti „Galaxy S10“ serijoje. Buvo pastebėtas naujas rėžimas, vadinamas šviesios nakties rėžimu, kuris gali apdoroti mažo apšvietimo nuotraukas, kad šios atrodytų nepriekaištingai. Kiti gamintojai jau sukūrė savo nakties rėžimus, tik juos pavadino skirtingais pavadinimais.

Atrastasis rėžimas atlieka kelis kadrus su telefono pirminiu objektyvu ir sujungia juos į vieną nuotrauką, kuri atrodo ženkliai detalesnė ir šviesesnė, palyginus su įprastine mažo apšvietimo nuotrauka. Neatrodo, kad nuotraukos su šia funkcija turi per daug ekspozicijos ir, laimei, naujajam rėžimui neprireiks LED blykstės.

„Samsung“ mėgino pagerinti mažo apšvietimo nuotraukų kokybę, pristatydami kintamos diafragmos funkciją, kuri debiutavo „Galaxy S9“ bei „Galaxy S9+“ telefonuose. Nežinome, ar funkcija bus išsaugota „Galaxy S10“ serijoje, tačiau kompanijos šviesios nakties rėžimas turėtų sėkmingai susitvarkyti su mažo apšvietimo kadrais. Buvo pranešama, kad vienas „Galaxy S10“ serijos variantas naudos trigubos galinės kameros sistemą, todėl šis atnaujinimas turėtų būti įtrauktas kartu su programinės įrangos pagerinimais, kad patobulintų telefono fotografavimo meistriškumą.

Patobulintų jutiklių ir „Exynos 9820“ čipseto buvimas taip pat suteiktų galimybę greičiau apdoroti šviesios nakties rėžimo nuotraukas. Pranešama, kad „Galaxy S10 Lite“, „Galaxy S10“ ir „Galaxy S10+“ bus pristatyti „MWC 2019“ parodoje.

 

Plačiau

5 priežastys, kodėl geriau pirkti „Xbox One“, o ne „PlayStatio...

2019.01.15

Išskirtiniai pranašumai, patogūs valdikliai, turtinga prenumeratos paslauga ir kitos „Microsoft“ konsolės stipriosios pusės.

1. Atgalinis suderinamumas

Skirtingai nei „Sony“, „Microsoft“ nepamiršo senų žaidimų. „Xbox One“ palaiko šimtus ankstesnių konsolių projektų. Juo galite žaisti klasikinius žaidimus, pvz., „Metal Gear Solid HD“, „Portal“, „Splinter Cell“: „Double Agent“, „The Elder Scrolls III“: „Morrowind“ ir daugelį kitų.

„Xbox One“ palaiko ne tik skaitmenines kopijas, bet ir diskus, o projektų sąrašas nuolat atnaujinamas. Tuo tarpu norint žaisti ankstesnius „PlayStation“ žaidimus su „PlayStation 4“ tenka laukti, kol bus atliktas redagavimas ar pakartotinis leidimas.

2. Puikūs išskirtinumai

„Xbox One“ neturi daug išskirtinių žaidimų, tačiau jų yra. Pavyzdžiui, legendinės šaulių serijos „Halo“ žaidimus galite žaisti tik šia konsole, kaip ir epinį „Gears of War“, serijos „Forza“ puikiasias lenktynes, „Killer Instinct“ kovinį žaidimą ir veiksmo žaidimą „Quantum Break“.

Taip pat tarp išskirtinių žaidimų verta paminėti „Rare Replay“ - studijos „Rare“ klasikinių žaidimų kolekciją. Ten rasite tokius žaidimus: „Battletoads“, „Perfect Dark“, „Banjo Kazooie“ ir „Conker's Bad Fur Day“.

3. Patogus valdiklis

Kaip teigia daugelis žaidėjų ankstesnės kartos „Xbox“ konsolės turėjo geriausią valdiklį. Niekas nepasikeitė ir dabar. „Xbox One“ žaidimų konsolė yra pripažinta kaip mėgstamiausia tarp visų rinkoje veikiančių valdiklių. Jis puikiai guli rankose, juo patogu ir paprasta spausti mygtukus ir paleidiklius.

Ir svarbiausia, ši konsolė veikia su baterijomis. Taigi, jei valdiklis staiga svarbiu momentu „nusės“, tuomet jums nereikės jo krauti. Pakaks tik pakeisti baterijas.

4. Prieinamos technologijos

„Xbox One“ konsolių šeimoje yra prieinamos trys technologijos, kurios žymiai pagerina žaidimų patirtį: 4K, „Windows Sonic“ ir „Dolby Atmos“.

4K - tai itin didelė skiriamoji geba. Žaidimai ir filmai 4K raiškoje atrodo nuostabūs, aiškūs. Šį formatą palaiko ir „Xbox One X“, ir biudžetinis „Xbox One“. Tuo tarpu tarp „Sony“ konsolių, 4K prieinama tik senesnėje konsolės versijoje - „PlayStation 4 Pro“.

Be to, visos „Xbox One“ konsolės palaiko „Windows Sonic“ ir „Dolby Atmos“ - dvi erdvinio garso technologijos ausinėms. Jų darbo principas yra toks pats: jos suteikia puikią panoramą, gylį ir garso kokybę. Dėka šių savybių pasinerti į žaidimus tampa lengviau.

5. Prenumeratos paslaugoje rasite šimtus žaidimų

„Xbox Game Pass“ yra paslauga, suteikianti prieigą prie didžiulės „Xbox One“ žaidimų bibliotekos. Užsisakę prenumeratą vartotojai gali žaisti daugiau nei 200 projektų. Tiek naujus - pvz., veiksmo „Agents of Mayhem“ ar šaudymo „Doom“, tiek klasikinius veiksmo-RPG „Fable“ ar kultinį „Devil May Cry 4“.

Be to, visi „Microsoft“ išskirtiniai žaidimai, pvz., simuliatorius „Sea of Thieves“ ir lenktyninis „Forza Horizon 4“, „Game Pass“ paslaugoje pasirodo žaidimo išleidimo dieną. Taigi, užuot pirkus naują žaidimą už pilną kainą, galite įsigyti mėnesio prenumeratą ir sužaisti norimą projektą. Lygiaverčių pasiūlymų konsolei „PlayStation 4“ nėra.

 

Plačiau

Naujuose „Huawei P30 Pro” brėžiniuose matomas keistas kameros ob...

2019.02.07

Nors sulaukėme nemažai pranešimų apie „Huawei P30” seriją, naujausias atrodo gana keistas. Pranešama, kad „P20 Pro” įpėdinis naudos keturgubos galinės kameros sąranką, tačiau pranešimo nuotraukoje pastebimas keistas prietaiso kameros objektyvų išdėstymas.

 Pranešama, kad paviešinti brėžiniai yra sudaryti remiantis informacija, kuri buvo perduota dėklų gamintojams.

Naujausi „Huawei P30 Pro” brėžiniai parodo keistą kameros sąranką.

Iš paviešintų brėžinių, kuriuose matomas pasirodysiančio „Huawei P30 Pro” galas, galima suprasti, kad telefonas naudos neįprastą kameros objektyvų išdėstymą. Nuotraukoje matosi, jog „P30 Pro” gale turės dvi vertikalias eiles, skirtas atitinkamiems jutikliams. Kairėje bus dvigubos kameros sąranka su trečiu kameros jutikliu ir blykste. Panašu, kad kitoje eilėje bus įmontuoti du jutikliai ir vienas objektyvas. Ketvirtasis jutiklis turėtų būti ToF 3D jutiklis.

 


Nors šis išdėstymas atrodo keistai, verta paminėti, kad pernai paviešintose dėkliukų nuotraukose taip pat buvo matomos dvi eilės. Vis dėlto tada kairėje pusėje buvo matomi visi keturi objektyvai, o dešinėje eilėje buvo lazerinis autofokusavimas ir dviguba blykstė. Pagal industrijos reikalavimus dėkliukų gamintojams reikia žinoti tik skylės dydį ir poziciją, o ne kiekvienos išpjovos reikšmę, o tai reiškia, kad dėkliukų gamintojai gali suklysti dėl to, kur bus įmontuotas tam tikras jutiklis. Bet kokiu atveju, paviešinti brėžiniai atrodo išties keistai.



Vienas dalykas, kuris jau praktiškai aiškus yra tai, kad „Huawei P30 Pro” naudos 38 MP galinės kameros jutiklį. Tikimasi, kad „Mobile World Congress” parodoje „Huawei” pristatys „P30 Lite”, „P30” bei „P30 Pro”.

Plačiau

„Facebook“ skirtas „Android“ sistemai seka jus. Dabar tai gali...

2019.02.25

Tam programoje buvo pridėtas specialus jungiklis.

„Facebook for Android“ atsirado nustatymas, kuris leidžia uždrausti programai pasiekti vietos nustatymą, kuomet ji neįjungta. Neseniai CNBC sužinojo, kad „Facebook“ saugumo departamentas naudoja informaciją apie geografinę padėtį, kad galėtų ieškoti žmonių, kurie gali kelti grėsmę įmonės darbuotojams.

„Android“ sistemoje galite visiškai uždrausti programai stebėti jūsų buvimo vietą, arba suteikti jai visišką prieigą. Tai yra operacinės sistemos funkcija: jūs neturite galimybės pasirinkti, kuriose situacijose viena ar kita programa gali naudoti duomenis apie tai, kur esate.

„Facebook“ teigia, kad anksčiau nestebėjo „Android“ naudotojų buvimo vietos fono režime, jei nebuvo įjungta „Geoduomenų istorijos“ funkcija. Tačiau dabar programoje yra specialus jungiklis, kuriuo galite visiškai išjungti stebėjimą.Netolimoje ateityje ši funkcija bus prieinama visiems vartotojams.

„Facebook“ programoje, skirtoje „iOS“ sistemai ir anksčiau buvo galimybė išjungti prieigą prie vietos nustatymo, esant foniniame režime. Bendrovė ketina išsiųsti pranešimus abiejų mobiliųjų OS naudotojams, prašydama patikrinti geografinės vietos nustatymus.

Laimei, artimiausiu metu „Google“ žada išspręsti problemą. Pagal nutekėjusią informaciją žinoma, kad kitoje „Android“ versijoje vartotojai galės leisti programoms naudoti vietos duomenis tik tuomet, kai programa bus paleista.

 

Plačiau

„Days Gone“: viskas, ką reikia žinoti apie ekskliuzyvinį žaidi...

2019.03.08

Išleidimo metai, treileriai ir žaidimo detalės. Tai vienas iš pagrindinių 2019 metų žaidimų.

Kada pasirodys „Days Gone“

„Days Gone“ žaidimo, skirto „PlayStation 4“ numatoma pasirodymo data - 2019 m. balandžio 26 d.

„Days Gone“ treileriai

Pirmiausia „Days Gone“ pasirodė E3-2016 parodoje. Anonsuojamas treileris susideda iš ištraukų, kurių metu herojus kalba apie save.

Per kitus metus kūrėjai išleido kelis žaidimo vaizdo įrašus. Svarbiausi iš jų - nuo E3-2018. Jame herojus važiuoja motociklu ir įvairiais būdais sunaikina zombių ordiną. 

2019 m. „Sony“ pradėjo kurti lokalizuotus treilerius. Visi jie surinkti atskirame grojaraštyje. Ypač svarbūs yra „Kova už išgyvenimą“ ir „Motociklu bekelės trasa“ - jie atskleidžia įvairias žaidimo mechanizmo detales. 

Apie ką bus „Days Gone“

Žaidimo „Days Gone“ veiksmas vyksta JAV šiaurės vakarų pakrantėje. Pasaulį apėmė epidemija, kuri paverčia žmones į siaubingus monstrus-kanibalus. Pagrindinis herojus Deacon St. John neseniai prarado žmoną ir dabar būdamas vienišas bando išgyventi šioje gražioje, bet pavojingoje žemėje.

Siekdamas įveikti sunkumus, Deacon St. John leidžiasi į dvasios ir jėgų reikalaujančią kelionę. Pakeliui jis susitiks su senais draugais ir priešais, padės kitiems išgyvenusiems bei kovos su banditais.

Koks bus „Days Gone“ žaidimas

„Days Gone“ veiksmas vyksta atvirame pasaulyje. Sprendžiant iš treilerių pagrindinis veikėjas gali vaikščioti, važiuoti motociklu arba naudotis greituoju judėjimu.

Žaidimo pasaulis pagrindinio veikėjo atžvilgiu yra labai agresyvus. Zombiai slepiasi visur, o nedaugelis išgyvenusių žmonių tampa labai įtartini vieni kitų atžvilgiu. Ir jie turi tam priežasčių: zombių apokalipsė sukūrė idealias sąlygas gangsterių ir marauderių klestėjimui.

Pagrindinis veikėjas susitiks tiek mažas priešininkų grupes, tiek dideles minias. Jie gyvena šalia žmonių kapaviečių . Be įprastų zombių yra ir kitų tipų:

  •  Šakalai - buvę vaikai, kurie puola tik silpnus ar sužeistus žmones;
  • „Banshees“ - pamatę didvyrį, jie skleidžia balsą, kurį išgirdę atbėga visi netoliese esantys frikai.
  • „Thugs“ yra didžiuliai zombiai, kurie yra labai pavojingi.

Herojus taip pat susidurs su užsikrėtusiais gyvūnais - vilkais ir lokiais.

Žaidėjas turės platų ginklų arsenalą. Šaunamieji ginklai (pistoletai, šautuvai), artimo kontakto kovos ginklai (kirviai ir plaktukai) ir net savadarbiai panašūs į arbaletą. Tirinėjant pasaulį, sunku bus surasti galingų ir aukštos kokybės ginklų. Norint įsigyti gerų ginklų reikės užsukti į žmonių, išgyvenusių lageryje, parduotuvę. Čia galėsite įsigyti įvairių rūšių granatų ir sprogmenų.

„Days Gone“ yra amatų. Deacon gali rinkti daiktus, o tada iš jų pagaminti įvairias priemones, tokias kaip arbaletai ar pirmosios pagalbos rinkiniai.

Svarbi žaidimo dalis - motociklo priežiūra. Herojus turės stebėti kuro kiekį (jo galima pavogti iš banditų ar degalinių) ir periodiškai tobulinti motociklą, pakeičiant detales į geresnes ir pažangesnes. Nuo motociklo detalių charakteristikos priklauso greitis, galingumas ir pan.

Oras ir paros metas žaidime keičiasi dinamiškai ir veikia 

žaidėją. Priklausomai nuo to ar lyja lietus ar krenta sniegas, skiriasi motociklo važiavimo kelyje sąlygos bei matomumas. Tamsoje herojų sunkiau pastebėti, o lyjant lietui - sunkiau išgirsti. 

 

Plačiau