2019.04.22

Jis yra patogesnis nei „KeePass“ ir yra nemokamas skirtingai nei „LastPass“.
„Bitwarden“ yra labai paprastas, bet funkcionalus slaptažodžių valdytojas, kuris turi klientus visoms platformoms. Jis gali lengvai lygiuotis su tokiais gigantais kaip „LastPass“ ir „1Password“.
Tačiau skirtingai nuo jų, jis turi visiškai atvirą šaltinį ir yra nemokamas. O dar „Bitwarden“ naudoja stiprų šifravimą, todėl niekas, išskyrus jus, neturės priėjimo prie slaptažodžių.
Darbo pradžia
Klientai yra prieinami „Windows“, „MacOS“ ir „ Linux“operacinėse sistemose. Siųskite, įdiekite ir atidarykite „Bitwarden“. Visų pirma, paraiška jums pasiūlys užsiregistruoti. Tai visiškai nemokama, ir gamintojas žada, kad taip bus ir ateityje.
„Bitwarden“ neriboja prisijungimo ir slaptažodžių skaičiaus, ir jo versijos visose platformose yra nemokamos.
Tačiau taip pat teikiama papildoma „premium“ prenumerata. Ji kainuoja 10 dolerių per metus ir suteikia 1 gigabaitą failų saugojimui (naudinga, jei nuspręsite naudoti „Bitwarden“ užrašų žymėjimams), pažangias dviejų veiksnių autentifikavimogalimybes ir prioritetinę techninę pagalbą. Įprastam vartotojui programos „premium“ režimas nebus naudingas.
Jei nepatikite savo slaptažodžių jokiai trečiosios šalies paslaugai, niekas netrukdo juos saugoti jums patiems. Tam jums reikės savo namų serverio (pavyzdžiui, „Raspberry Pi“). Tada įdiekite jame „Bitwarden“ serverio versiją .
Įrašų pridėjimas
Tuomet kai atidarysite naują duomenų bazę, galite pridėti prisijungimo vardus ir slaptažodžius. Norėdami tai padaryti, spustelėkite „+“ mygtuką sąrašo apačioje.
Be prisijungimo vardo ir slaptažodžio, į įrašą galite pridėti pavadinimą ir URL bei priskirti savo pageidaujamą pastabą. Įrašai surūšiuojami pagal aplankus, tačiau įdėti vieno aplanko į kitą negalima.
„Bitwarden“ leidžia saugoti ne tik prisijungimo duomenis, bet ir banko kortelės informaciją, asmeninę informaciją (pvz., vardą, adresą, telefoną) ir pastabas, kurios norėtumėte, kad būtų saugios.
Galima paminėti ypatingą šios programos bruožą - ji gali patikrinti ar jūsų slaptažodis nėra pažeistas. Saugūs slaptažodžių deriniai, kurie nėra užfiksuoti nutekėjusių duomenų bazėse, pažymimi varnele.
Slaptažodžių importavimas
Jei į „Bitwarden“ pereinate iš kito slaptažodžių valdytojo, jums nereikės perkelti visų duomenų ir derinių rankiniu būdu. Programa palaiko importo ir eksporto funkcijas ir gali priimti slaptažodžius iš daugybės kitų programų ir naršyklių - „LastPass“, „1Password“, „Blur“, „Chrome“, „Dashlane“, „Enpass“, „Firefox“, „KeePass“, „Opera“, „PassKeep“, „RoboForm“, „Vivaldi“ ir „Zoho“.
Jei norite importuoti reikiamą informaciją iš trečiosios šalies valdytojo, atidarykite „Bitwarden“ žiniatinklio kliento nustatymus, pasirinkite iš kur norite perkelti įrašus ir vykdykite instrukcijas.
Automatinis duomenų užpildymas
„Bitwarden“, kaip ir bet kuris save gerbiantis slaptažodžių valdytojas, gali ne tik įvesti jūsų duomenis prisijungiant prie paskyrų, bet ir automatiškai užpildyti tuščius laukus registracijos formose.
Norėdami tai padaryti, sukurkite naują įrašą savo saugykloje pavadinimu „Asmenybė“ ir užpildykite jame visą būtiną informaciją apie save - vardą, pavardę, adresą, paso numerį ir pan.
Dabar atidarykite registracijos formą bet kurioje svetainėje, spustelėkite naršyklės skydelyje esančią „Bitwarden“ plėtinio piktogramą ir pasirinkite savo įrašą. Ir programa įves visus jūsų duomenis. Patogu!
Dviejų veiksnių autentifikavimas
Dviejų veiksnių autentifikavimas leidžia pagerinti slaptažodžių duomenų bazės saugumą. Jei norite tai įjungti, atidarykite „Bitwarden“ žiniatinklio kliento nustatymus ir eikite į skyrių „Dviejų veiksnių autentifikavimas“. Pasirinkite naudotojo atpažinimo būdą ir spustelėkite „Įjungti“, tada vykdykite instrukcijas.
Nemokama „Bitwarden“ versija leidžia prisijungti prie paskyros paraiškos per autentifikatorių (tinka bet kuriam „Android“, „iOS“ ar „Windows“) arba siūlo atsiųsti vienkartinius kodus į elektroninį paštą. Tai tinka daugeliui vartotojų.
„Premium“ klientai gali pasirinkti tokias egzotiškas dviejų veiksnių autentifikavimo galimybes kaip SMS, telefono skambutis, „YubiKey OTP“ saugos raktas, U2F arba FIDO U2F. Jei šitie sudėtingi žodžiai jums nieko nesako, tuomet ir „premium“versija jums tikrai nereikalinga.
Naršyklės integravimas
„Bitwarden“ turi plėtinius visoms daugiau ar mažiau populiarioms naršyklėms: „Google Chrome“, „Firefox“, „Vivaldi“, „Opera“, „Microsoft Edge“, „Safari“, „Tor“ ir „Brave“. Programos gali veikti puikiai, net jei darbalaukio klientas nėra įdiegtas jūsų kompiuteryje (skirtingai nei „KeePass“).
Naudodami plėtinį, galite automatiškai ieškoti ir pakeisti svetainėse esančius duomenis, peržiūrėti savo saugyklos turinį ir taip pat generuoti patikimus slaptažodžius.
Mobilieji klientai
„Android“ ir „iOS“ versijos atrodo paprastos, bet su užduotimis susidoroja puikiai. „Mobile Bitwarden“ galima lengvai atrakinti naudojant pirštų atspaudų jutiklį. Be slaptažodžių duomenų bazės rodymo ir redagavimo, programa taip pat gali generuoti stiprius slaptažodžius ir automatiškai užpildyti formas.
Automatinis „Mobile Bitwarden“ užpildymas gerai veikia kartu su mobiliosiomis naršyklėmis - „Chrome“ ir „Firefox“. Atidarykite bet kurią svetainę, kurioje esate registruotas, ir spustelėkite prisijungimo laukelį. Jums bus pasiūlyta automatiškaiįvesti duomenis.
Plačiau