STRAIPSNIAI
Aktualios naujienos
Naujausia mūsų klientams aktuali informacija

Įrodymas, kad iPad Pro 2018 gali būti panašus į iPhone X

2018.01.26

Po Face ID funkciją turinčio iPhone X išleidimo, kilo klausimas, kada tokios funkcijos sulauks iPad? O tai gali įvykti visai greitai. Remiantis KGI Securities analitiko pranešimu, buvo atrasta įdomi informacija iOS 11.3 kodavime, ten buvo paminėtas "modernus iPad". Galbūt tai neskamba, kaip labai svarbi informacija, tačiau 9To5Mac teigia, jog ši frazė buvo skirta apibūdinti iPhone X funkcijoms, prieš jo išleidimą 2017 metais.
 Face ID funkcijos iPad įrenginyje atsiradimas turėtų reikšti kelis dalykus dėl geresnio Apple planšetinio kompiuterio dizaino. Visų pirma, Touch ID pirštų antspaudų jutiklis, tikriausiai, būtų pašalintas, kaip ir iPhone X telefone. Šis sprendimas dar labiau sumažintų iPad rėmelius. iPad Pro 10.5 turėjo šiek tiek plonesnius rėmelius, o iPad Pro 2018 gali sumažinti juos dar kelis kartus.

LAUKTI LIKO TIK KELI MĖNESIAI

Pasak analitiko, Face ID atsiras tik kitoje iPad Pro planšetinių kompiuterių serijoje. Tačiau jeigu situacija bus tokia pati, kaip atsiradus Touch ID funkcijai, tuomet prietaiso atrakinimo su veidu funkcija turėtų atsirasti ir pigesniuose planšetiniuose kompiuteriuose.
Tokius gandus girdėjome ir anksčiau ir vėliau turėtų būti aišku, ar Face ID funkcija pasieks iPad įrenginius viename iš dviejų didžiausių Apple renginių šiais metais, WWDC 2018 birželio mėnesį arba tariamoje iPhone X2 techninės įrangos parodoje rugsėjo mėnesį.
 
Plačiau

„Huawei P20” ir ”P20 Plus” gali tapti pirmaisi...

2018.02.09

Pristačiusi "Mate 10 Pro" ''CES'' parodoje, ''Huawei'' ruošiasi pademonstruoti didžiules 2018 metų naujienas, tai - '' P20'' ir ''P20 Plus''. Renginyje, kuris vyks kovo 27 d. Paryžiuje, Kinijos milžinas siekia sukurti pirmąjį įspūdingą savo naujų prietaisų pristatymą.

Kaip skelbiama naujausiame pranešime, ''P20'' bus pirmasis išmanusis telefonas, turintis trijų objektyvų galinę kamerą. Kadangi dvigubos kameros pasirodo vis dažniau, manome, kad atėjo tinkamas laikas, kai mes galime pristatyti kažką naujo.

"Huawei Press Invite" teikia paslėptas žinutes - galbūt jos apie "P20" ir "P20 Plus" fotoaparato atnaujinimus

Jau pasklido gandai, kad ''P20'' ir ''P20 Plus'' turės tris objektyvo sistemas, ir atrodo, kad kvietime į parodą, mes matome tai patvirtinančią frazę ''See mooore with Al'' . Žodyje '' mooore'' trys "O" - tai tarsi ženklas, kuris simbolizuoja tris objektyvus.

Renginyje bus pristatyti trys išmanieji telefonai: ''P20'', ''P20 Lite'' ir ''P20 Plus''. Dar nežinoma, ar trijų kamerų sistema bus naudojama visuose trijuose įrenginiuose. Taip pat neaišku, kokiam tikslui bus naudojama trečioji kamera. Paprastai dvigubos kameros sistemose yra arba juoda ir balta spalvos, arba spalvotas objektyvas, arba teleobjektyvas ir standartinis objektyvas.

Ankstesniuose ganduose, kurie buvo nutekinti gruodžio mėnesį buvo skelbiama, kad "P" serija naudos trigubą objektyvo sistemą, kuri fotografuos 40MP raiška ir turės 5x optinio priartinimo funkciją. Pažiūrėsime ar trečias fotoaparatas suteiks "Huawei" reikiamą priartinimą ir leis "P" serijos telefonui išsiskirti iš kitų įrenginių. 

Rinkoje, kurioje dauguma įrenginių, garsiais prekių ženklais turi tik viena kamerą, tokie kaip "Google Pixel 2" ar "iPhone 8", bendrovė "Huawei" daro didelį šuolį į priekį, įvesdama trijų kamerų sistemą. "Huawei" jau žinoma dėl to, kad turi aukštesnės už patenkinamos kokybės fotoaparatus, nors ir ne tokius gerus, kaip "Google Pixel 2", "Galaxy S8" ir "iPhone X", tad trečiojo objektyvo įdiegimas gali sukelti didžiulį susidomėjimą ir pakeisti užimamą vietą rinkoje.

 

Plačiau

iPhone SE 2 gandai, parametrai, funkcijos, kaina, pasirodymo data ir k...

2018.03.09

iPhone SE iš išvaizdos nesiskiria nuo iPhone 5s, bet jo našumas yra didesnis už iPhone 6s, todėl prietaisą iš karto pamilo vartotojai, kurie norėjo patvaraus, bet kompaktiško išmanaus telefono.

 Jau praėjo du metai ir dar nesulaukėme telefono įpėdinio, tačiau gandų apie iPhone SE 2 netrūksta, o tai reiškia, kad galbūt šiais metais Apple, pagaliau, mums suteiks kompaktišką, bet labai patvarų telefoną. Paruošėme visas žinomas iPhone SE 2 naujienas apie jo parametrus, funkcijas, kainą ir daugiau.

IPHONE SE 2 EKRANAS IR REZOLIUCIJA




Nors kompanijai būtų logiška išlaikyti tą patį 4 colių ekraną, yra gandų, kad sulauksime šiek tiek didesnio 4.2 colių ekrano. Nors tai ir nėra astronominis skirtumas, tačiau tai gali reikšti, kad įrenginys turės didesnę bateriją bei geresnę rezoliuciją.

IPHONE SE 2 PROCESORIUS, RAM BEI VIDINĖ ATMINTIS

A11 Bionic naudojimas labai pakeltų kompaktiško prietaiso kainą ir, kadangi A10 Fusion vis dar yra pajėgus, Apple planuoja į pasirodysiantį prietaisą inkorporuoti būtent šį čipsetą. A10 Fusion yra iPhone 7 bei iPhone 7 Plus telefonuose ir turi keturių branduolių procesoriaus konfigūraciją. Prieš iPhone 7 ir iPhone 7 Plus pristatymą, Apple taip pat pristatė iPhone SE, kuris turėjo Apple A9 čipsetą, esantį iPhone 6s ir iPhone 6s Plus telefonuose.




A10 Fusion tikrai nėra blogas, kalbant apie našumą, ir jis vis dar yra greitesnis už Snapdragon 845 bei Exynos 9810, kurie šiomis dienomis yra greičiausi procesoriai Android flagmanuose. Priešingai nei A11 Bionic, A10 Fusion gali išlaikyti arba našumo, arba efektyvumo branduolius aktyvius, bet negali išlaikyti aktyvių visų keturių branduolių. Tai nedarys didelės įtakos našumui, jei turite iPhone 7 ar iPhone 7 Plus, žinote, koks bus iPhone SE 2 greitis su šiuo procesoriumi. Laikydamiesi tradicijų, Apple neinkorporuos padidinamos talpyklos, taigi, iPhone SE 2 talpa bus 32 arba 128 GB.



Labai tikėtina, kad talpykla bus paremta UFS 2.1 standartu, dėl to telefonas bus labai jautrus ir greitai užkraus programėles. Siekiant padidinti A10 Fusion našumą, įrenginys turės 2 GB LPDDR4X RAM atminties. iOS platformai, 2 GB RAM atminties yra daugiau negu užtektinai.

IPHONE SE 2 AUSINIŲ LIZDAS IR KITOS FUNKCIJOS

Deja, iPhone SE 2 neturės ausinių lizdo, kadangi Apple atsisveikino su archajišku komponentu nuo iPhone 7/iPhone 7 Plus pasirodymo. Kad galėtumėte krauti prietaisą ir ko nors klausytis, turėsite pasinaudoti Lightning jungties pranašumu arba naudotis Bluetooth ausinėmis. Kalbant apie krovimą, iPhone SE 2 gali sulaukti palaimos, kadangi kalbama, jog mažasis iPhone sulauks belaidžio krovimo funkcijos. Tai reikštų, kad iPhone SE 2 skirsis nuo savo pirmtako stikliniu galu.




Face ID funkcijos nesulauksime, nes telefonas turės tuos pačius storus rėmelius, kaip iPhone 8 ir iPhone 8 Plus telefonai. Trumpai tariant, iPhone SE 2 turėtų turėti home mygtuką su Touch ID funkcija. Dar vienas pasikeitimas, kurio galime sulaukti yra IP67 atsparumas vandeniui. Nors jis apsaugo mažiau negu IP68, kurį turi Samsung Galaxy S9 bei S9+ telefonai, iPhone SE 2 vis tiek sugebės apsisaugoti nuo dulkių ir vandens. Taip pat manome, kad kompaktiškas prietaisas sulauks 3D Touch ekrano. Gali atrodyti nelogiška, nes programuotojai nepasinaudojo šios funkcijos pranašumais, bet ši funkcija daugiau ar mažiau padeda sutaupyti laiko, naudojantis telefonu.

IPHONE SE 2 KAMERA

Nors ir labai norėtume sulaukti dvigubos kameros, neatrodo, kad tai įvyks. Toks sprendimas, ko gero, priimtas dėl mažesnių išlaidų ir dėl siekio sukurti pigesnį iPhone modelį. Manome, kad telefonas sulauks 12 MP galinės kameros su OIS palaikymu bei 7MP priekinės kameros. Panašu, kad iPhone SE 2 sulauks iPhone 7 techninės įrangos, kalbant ir apie kameros aspektus. Turėkite omenyje, kad dėl dvigubos kameros trūkumo, telefonas neturės optinio priartinimo ir vartotojams teks naudotis skaitmeninio priartinimo funkcija. Taip pat nebus galima naudotis portreto rėžimu, kuris yra prieinamas tokiuose modeliuose, kaip iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus bei iPhone X. Dar nėra aišku, ar Apple sukurs programinės įrangos atnaujinimą, kuris leis šiam telefonui naudoti portreto rėžimą. Kol kas, jei norite geresnių kameros ypatybių, rekomenduojame įsigyti didesnio dydžio modelius.

IPHONE SE 2 PASIRODYMO DATA BEI KAINA

Remiantis gandais, iPhone SE 2 bus pristatytas kasmetinėje WWDC 2018 konferencijoje, kuri vyks birželio mėnesį. Kaip bebūtų, galimas atvejis, kad Apple surengs kitą renginį šį mėnesį ir prietaisą pradės pardavinėti kuo greičiau, kad išsaugotų vietą pigesnių telefonų rinkoje. Pranešimuose taip pat rašoma, kad dėl belaidžio krovimo, šiek tiek geresnės techninės įrangos ir naujo dizaino, iPhone SE 2 kaina bus šiek tiek didesnė negu jo pirmtako. Manome, kad pagrindinis modelis kainuos 365 eurus, o 128 GB modelis - 446 eurus.




Didžiausios talpos modelis, iš tikrųjų, bus pigesnis už iPhone 8, kurio kaina prasideda nuo 568 eurų. Kita vertus, iPhone 7 32 GB modelis kainuoja 446 eurus, taigi beveik tos pačios techninės įrangos ir geresnių funkcijų telefonas su mažesniu ekranu kainuos 80 eurų pigiau.

IPHONE SE 2 MANOMŲ PARAMETRŲ IR FUNKCIJŲ SĄRAŠAS

• Ekrano dydis: 4.0-4.2 colių LED apšviečiamas IPS ekranas
• Rezoliucija: 1136x640 (vaizdo santykis 16:9)
• Čipsetas: Apple A10 Fusion
• Procesorius: Keturių branduolių (du Hurricane 2.34 GHz branduoliai + du Zephyr branduoliai)
• Vaizdo plokštė: PowerVR Series7XT Plus (šešių branduolių)
• RAM: 2 GB LPDDR4X
• Vidinė atmintis: 32 arba 128 GB
• Galinė kamera: Vieno lęšio 12 MP su 4K 30 FPS palaikymu (OIS palaikymas)
• Priekinė kamera: 7 MP
• Wi-Fi: 802.11ac adapteris
• Baterijos talpa: Mažesnė už iPhone 7
• Ausinių lizdas: Nėra
• Bluetooth: 5.0
• Funkcijos: Belaidis krovimas, greitasis krovimas, Touch ID, Siri, 3D Touch, IP67 atsparumas vandeniui
• Manoma kaina: 365 eurai už pagrindinės talpos modelį

 

Plačiau

6 priežastys, kodėl „iPhone X“ vis dar yra geresnis negu „Gala...

2018.04.05

Nors naujasis „Galaxy S9“ gavo gerus vidinius parametrus ir unikalų fotoaparatą, tačiau daugeliu atžvilgiu vis dar nusileidžia „Apple“ išmaniajam telefonui.

 1. „A11 Bionic“ išlieka galingiausiu lustu 

Tai jau tapo norma, kad kiekviena nauja karta išmaniųjų telefonų modelių turi vis efektyvesnius procesorius. Taigi, „Samsung Galaxy S9“ gavo aštuonių branduolių „Snapdragon 845“, kuris pakeitė „835“. Naujasis „Qualcomm“ lustas pasirodė esantis galingiausias iš visų „Android“ sprendimų, tačiau prieš „Apple“ procesorių kai kuriuose bandymuose jis vis dar pralaimi. 
Pavyzdžiui, bandymuose su „Geekbench 4“ „Galaxy S9 +“, kuris turi „Snapdragon 845“ procesorių, pelnė 8 295 taškus. Tai geriausias visų „Android“ operacinės sistemos išmaniųjų telefonų rezultatas, tačiau „iPhone X“ su „A11 Bionic“ lustu pasirodė geriau ir gavo 10 357 taškus.



Praktikoje šis pranašumas bus pastebimas atliekant labai sudėtingas užduotis, pavyzdžiui, apdorojant vaizdo įrašą. Sakykim, 2 minučių įrašą iš 4K į 1080 p. galima perkoduoti su programa „Adobe Premiere Clip“. Taigi, „Galaxy S9 +“ atlieka šią užduotį per 2 minutes ir 32 sekundes, o „iPhone“ X užtenka tik 42 sekundžių.

2. „Animodžiai“ (animuoti paveikslėliai) akivaizdžiai pranoksta „selfi“ (asmenukių nuotraukas) 

„Apple“ animodži paveikslėliai, imituojantys jūsų veido išraiškas, sukuria daug malonesnį įspūdį nei panašūs „Samsung“ sprendimai. „Self-image“ „Galaxy S9“ įrenginyje leidžia jums sukurti skaitmeninį avatarą, kuris ne visada atrodys panašus į jus. Tikslios mimikos jis tikrai neperduoda, naudingų nustatymų skaičius yra ribotas, o jo judesiai atrodo nenatūralūs.
 

3. Veido ID technologija lieka neprilygstama

„IPhone X“ veido atpažinimo technologija vis dar yra patikimiausia. Ji remiasi „TrueDepth“ jutiklių sistema, kur projektuojama į veidą daugiau kaip 30 000 nematomų taškų, sukuriant išsamų struktūrinį paveikslą. „Apple“ taip pasitiki šia technologija, kad netgi galima ja naudotis mokant pinigines įmokas, ko negalima pasakyti apie „Galaxy S9“.

„Samsung“ išmanieji telefonai taip pat gali atpažinti savininką pagal veidą, tačiau ši technologija veikia remiantis vieninteliais kameros ir programinės įrangos algoritmais. Ši sistema nežino, kaip išmokti jus atpažinti, jei staiga pasirodytumėt su barzda ar su šaliku per pusę veido. Štai kodėl tokia sistema veikia kartu su rainelės skaitytuvu, tačiau net ir tandeme, ji nepranoksta „Apple“ „Face ID.“ Šį testą aiškiai pademonstruoja užsienio kolegų bandymai.

4. „Bixby“ dar nepasiekia „Siri“ lygio

„Apple“ balso asistentas, žinoma, nėra visai tobulas. Tai gali patvirtinti kiekvienas, kuriam nors kartą teko ginčytis su juo ar paprašyti atsakymų į sudėtingus klausimus. Tačiau yra daugybė sričių, kuriose „Siri“ veikia beveik be klaidų: nustato įspėjimus, atpažįsta ir spausdina tekstą, kuria priminimus. Visa tai „iPhone X“ įrenginyje gali būti padaryta be žmogaus rankų pagalbos.

„Samsung“ padėjėjas „Bixby“, nors ir yra kuriantis, tačiau jam vis dar toli iki „Siri“. Jo gebėjimų spektras yra daug siauresnis. Galbūt kada nors jis pasieks aukščiausio lygio balso padėjėjų „Apple“ ir „Microsoft“ lygį, tačiau mažai tikėtina, kad tai įvyks artimiausiu metu.

5. „iPhone X“ turi labiau patobulintą priekinę kamerą 

Anksčiau minėtos „TrueDepth“ sistemos jutikliai „iPhone X“ skirti ne tik išmaniojo telefono atrakinimui pagal veidą, tačiau ir tikrajai „asmenukės magijai“. Tai butų autoportretai su tinkamu tolimesnio fono išblukinimu, studijų apšvietimas ir kiti efektai. Programinės įrangos algoritmai leidžia jums pridėti į kadrą nustatytos krypties šviesą, pabrėžti veido kontūrus arba visiškai užtamsinti visą foną.

„Galaxy S9“ gavo tokią pat priekinę fotokamerą kaip ir „Galaxy S8“. Ji taip pat bando sulieti foną, bet tai atlieka ne taip kokybiškai. Kardinalaus priekinio fotoaparato patobulinimų turėtumėm sulaukti tik kitame „Samsung“ kompanijos telefone.

6. „iOS“ pagal atsinaujinimų užtikrinimą neturi konkurentų 

„Galaxy S9“ vartotojai gauna „Android Oreo“, tačiau praėjusių metų lyderio savininkai kai kuriose šalyse vis dar negauna atnaujinimų, skirtų šiai OS versijai. „Samsung“ akivaizdžiai neskuba išleisti atnaujinimų. Mažai tikėtina, kad tai pasikeis su naujais „devyntukais“.

„IPhone“ savininkai gali būti visiškai ramūs, žinodami, kad per trumpą laiką jie gaus visus svarbius pataisymus ir svarbius naujinius. Paprastai naujausia „iOS“ versija pasirodo „Apple“ išmaniuosiuose telefonuose per kelias dienas po jų išleidimo. Tai patvirtina naujausi statistiniai duomenys. Net jei būna keletas trukdžių ir atnaujinimai sklandžiai neveikia, „Apple“ stengiasi kuo greičiau ištaisyti susiklosčiusią padėtį. 

Straipsnio šaltinis: 8 Reasons the iPhone X Beats the Galaxy S9

Plačiau

„iPhone X“ prekyba turėtų būti sustabdyti šiais metais, kadang...

2018.04.23

 

Jau ne pirmas kartas, kai pasirodo naujienos apie „iPhone X“ baigtį. Kadangi „Apple“ šiais metais ruošiasi išleisti tris naujus „iPhone“ modelius, kompanija turės nuspręsti, ką daryti su praeitų metų gamybos flagmanu. Pasak vieno analitiko, „Apple“ nebesivargins su šiuo modeliu ir nebetęs jo prekybos.


„ „iPhone X“ yra miręs.“ rašo analitikas Neil Campling. Silpna paklausa ir aukšta kaina yra pagrindinės priežastys.

„Mirabaud“ analitikas Neil Campling praneša, kad „iPhone X“ šiais metais ištiks baigtis, nepaisant to, kad rėmelių neturintis flagmanas sulaukia 35% pasaulinio telefonų pelno.
„Sustabdyti „iPhone X“ dalių užsakymai ir rekordinės inventoriaus bėdos atspindi poreikį atsisakyti inventoriaus. Kodėl? Nes „iPhone X“ yra miręs. Paprasta problema su „X“ yra jo brangi kaina. Daugelis vartotojų atsuka nugaras brangiems telefonams.“

Nors kai kurie gandai tvirtina, kad „iPhone X“ prekyba bus sustabdyta šiais metais, kiti gandai tikina, jog prietaisas dar bus pardavinėjamas 2019 metais. „Apple“ išlaikė šią strategiją nuo pat pirmojo „iPhone“. Po įpėdinio pasirodymo kompanija sumažindavo praeitos generacijos telefonų kainą, taip išlaikydami pastovius telefonų pardavimus.

„iPhone 6s“ ir „iPhone 6s Plus“, dėl savo populiarumo ir funkcionalumo, vis dar yra parduodami, netgi oficialioje „Apple“ svetainėje. Vis dėlto, kai telefono kaina siekia virš 1000€, ne kiekvienas ruošiasi jį pirkti, kadangi už tokią kainą galima nusipirkti didelio pajėgumo nešiojamą kompiuterį.

Manoma, kad „Apple“ sustabdys „iPhone X“ 3D jutiklio komponentų užsakymus, kadangi kompanija ruošiasi kaupti kitus resursus 2018 metų „iPhone“ serijai. Šioje serijoje sulauksime tiesioginio 5.8 colių telefono įpėdinio, 6.4 arba 6.5 colių OLED ekrano „iPhone X Plus“ bei „iPhone 9“.

 

 

Plačiau

5 neįtikėtini būdai šnipinėti jus išmanaus telefono pagalba

2018.05.14

Norint sužinoti jūsų buvimo vietą, nereikia net GPS, o sužinoti slaptažodį įmanoma ir naudojant giroskopą.

Jūs tikriausiai žinote, kad jūsų išmanusis telefonas gali būti naudojamas prieš jus pačius. Protingi įsilaužėliai gali pasiekti jūsų prietaisą ir įsibrauti į jūsų erdvę, bei gauti priėjimą prie įrenginio fotoaparato ar mikrofono. Taigi, viskas, ką jūs fotografuojate ir kalbate gali būti perduodama trečiosioms šalims. Šiuolaikinio išmaniojo telefono šnipinėjimo būdai neapsiriboja tik šia galimybe.Teoriškai yra eilė kitų mažiau akivaizdžių būdų, kaip gauti informaciją apie tai, kur esate ir ką dabar veikiate.

1. „Keylogger“, pagrįstas giroskopo naudojimu

 

Visuose šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose yra giroskopas. Šis jutiklis yra reikalingas norint nustatyti tikslią įtaiso pakreipimo kryptį, gali būti panaudojamas automatiškai įjungti kai kurias funkcijas arba gali būti panaudotas tokiems dalykams kaip vairuoti automobilį mėgstamame lenktynių žaidime.

Kiekvienais metais šie jutikliai tampa vis tikslesni ir geba išmatuoti specifinius judesius. Dėl šio tikslumo teoriškai jų jautrumas mažiausiems svyravimams gali būti piktybiškai panaudojamas įsibrovėlių prieš jus. Tai įrodė Bostono Šiaurės - Rytų universiteto mokslininkai. Naudojant giroskopą ir mikrofoną, jiems pavyko sukurti gana tikslų keylogger.

Keylogger yra programinė arba aparatinė priemonė, kuri registruoja įvairius naudotojo veiksmus: klaviatūros klavišų judesius, pelės paspaudimus, jutiklinio ekrano gestus. Tai ypač pavojinga, kai kalbama apie slaptažodžių įvedimą.

Kai jūs naudojatės ekrano klaviatūra, jūsų išmanusis telefonas su kiekvienu prisilietimu vedant tekstą šiek tiek pakrypsta. Atpažindamas mažiausią poslinkį giroskopo pagalba, keylogger gali apytiksliai atspėti tekstą, kurį jūs įvedate. Galimi variantai koreguojami atsižvelgiant į garso stiprumą, kuris susidaro, kai liečiamas ekranas. Tai padaryti padeda išmanaus telefono mikrofonas. Naudodamiesi šių dviejų jutiklių ir algoritmų rinkiniu, mokslininkai sugebėjo iš pirmo karto atspėti klavišų paspaudimus 90-94% tikslumu.

2. Vietos nustatymas nenaudojant GPS

Net išjungus GPS, galima nustatyti įrenginio buvimo vietą pagal mobiliuosius bokštus ir „Wi-Fi“ taškus, kuriuose yra geografinės vietos informacija, taigi telefonas pateikia apytikrę informaciją apie buvimo vietą. Tačiau įsilaužėliai gali gauti informacijos apie naudotojo vietovę net ir neturėdami prieigos prie tokių duomenų, o naudodami kitus jutiklius.

Ta pati tyrėjų iš Šiaurės Rytų universiteto grupė pabandė tai pademonstruoti naudodama išmaniųjų telefonų jutiklius, kuriems nereikia, kad vartotojai suteiktų leidimą jais naudotis kol programos galės jus pasiekti. Jų darbo rezultatu tapo programa, kuri naudoja giroskopą, akselerometrą ir magnetometrą.

Pagal žemėlapį, atsižvelgdama į teritoriją, kurioje asmuo buvo, programa leido stebėti visas automobilio judėjimo kryptis. Akselerometras buvo naudojamas judesiui ir sustojimams nustatyti.Magnetometras nustatė judesio kryptį. Giroskopas išmatavo sukimosi kampą, leidžiantį tiksliai numatyti, kada ir kokia kryptimi mašina sukosi.

Specialus algoritmas sujungė duomenis iš visų šių jutiklių ir sukūrė jiems apytikslę poslinkio schemą. Ji buvo lyginama su tikrais maršrutais tame rajone, kuriame buvo vykdoma priežiūra, sekimas. Pagal tokius duomenis galima tiksliai nustatyti, kur ir kada vartotojas važiavo, kiek laiko tiksliai jis ten praleido.

3. Stebėjimas reklaminių antraščių pagalba

Yra ir kitas būdas nustatyti asmens buvimo vietą be tiesioginės prieigos prie jo išmaniojo telefono GPS duomenų. Šį metodą aprašė Vašingtono universiteto tyrėjai, kurie naudojo antraščių reklamą mobiliesiems ir su skelbimais susijusią svetainę. Minimalus užstatas už tokio skelbimo pateikimą per „Google AdWords“ ir „Facebook“ kainavo 1000 USD.

Pirkdami tokią reklamjuostę, jie galėjo nurodyti, kurioje programoje ir kokiems unikaliems prietaiso identifikatoriams bus tai rodoma. Be to, mokslininkai nurodė trijų mylių kvadratinę geografinę zoną, kuri būtų įtraukta į skelbimus konkrečioje programoje.

Kiekvieną kartą, kai tikslinis telefonas naudojo nurodytą programą, informacija apie įrenginį, laiką ir vietą buvo išsiųsta reklamjuostės užsakytojams. Su šia informacija tyrimo komanda sugebėjo stebėti naudotojo buvimo vietą 25 pėdų (~ 7,6 metro) tikslumu. Tiesa, tai įmanoma, jei programa lieka atidaryta keturias minutes arba ji paleidžiama du kartus būnant toje pačioje vietoje.

Žinoma, šis stebėjimo metodas reikalauja nuolat naudoti tam tikrą programą. Dalis šios kliūties gali būti apeinama, taikant dažniausiai naudojamas programas. Taip pat būtina iš anksto žinoti konkretaus asmens prietaiso reklaminį identifikatorių. Tačiau net ir be šių duomenų šis metodas gali būti naudojamas stebint pasirinktos vietovės lokaciją.

4. Aplankytų vietų nuorodų perdavimas šviesos jutiklio pagalba

Aplinkos šviesos jutiklis leidžia jums reguliuoti savo išmaniojo telefono ekrano ryškumą. Jūs nustebsite, bet net ir šis beveik nekenksmingas jutiklis gali būti panaudojamas prieš jus.

Lukasz Olejnik aiškiai tai parodė, sukurdamas programą, kuri, remiantis šviesos jutiklio duomenimis, nustato naudotojo apsilankytų vietų spalvą. Paprasčiau tariant, šis jutiklis gali tiksliai atpažinti jūsų ekrano skleidžiamą šviesą. Tai leidžia nusikaltėliams nustatyti, kuriuos tinklalapius jūs aplankėte.

Svetainės gali rodyti nuorodas skirtingomis spalvomis. Pvz., nuoroda gali būti šviesiai mėlyna, jei anksčiau nebuvote joje apsilankęs, o po pirmojo paspaudimo ji taps violetinė. Pati svetainė, žinoma, negali žinoti kokia spalva rodoma tam tikro vartotojo nuoroda, nes perėjimus juk užfiksuoja naršyklė. Tačiau, jei žiniatinklio ištekliaus atstovai gauna prieigą prie jūsų išmaniojo telefono šviesos jutiklio duomenų, jie pagal ekrano šviesą gali nustatyti, ar anksčiau buvote rodomoje nuorodoje, ar ne.

Ypač tai pastebima kontrastinguose puslapiuose su juodos spalvos fonu ir tamsiai pilku tekstu, kuomet yra žinoma kad aplinkos šviesos jutiklis turėtų išreikšti gana mažą šviesos lygį ekrane. Jei tik nuorodas paliesit, jutiklis iškart aptiks šviesos lygio padidėjimą iš ekrano. Teoriškai po analizės tokiu būdu, be jūsų žinios, svetainė gali sukurti visus jūsų lankomų puslapių sąrašus.

5. Netoliese esančių naudotojų ir objektų identifikavimas

Dauguma išmaniųjų telefonų turi artumo jutiklį. Jis naudojamas jutiklinio ekrano išjungimui, kai skambinate. Priešingu atveju pokalbio metu jūsų veidas gali netyčia paspausti ekrano mygtukus.

Šis jutiklis ne tik nustato, kad objektai yra arti ekrano, bet ir gali išmatuoti atstumą iki jų. Kiekvienas iš mūsų išmanųjį telefoną laiko skirtingu atstumu, priklausomai nuo ūgio, rankų ilgio, regėjimo ir kitų veiksnių. Remiantis visa šia informacija, programa gali nustatyti vartotojus ir jų elgsenos ypatumus.

Tokio metodo tikslumas nėra didelis, tačiau kartu su tomis pačiomis mobiliojo reklamjuostėmis reklamuotojai gali nustatyti savo tikslinę auditoriją. Be to, naudojant artumo jutiklį, galima nustatyti atstumą iki netoliese esančių objektų ir juose esančių vartotojų netgi, kai nenaudojate GPS. 

Kiekvienas iš šių metodų vis dar apibūdinamas kaip teorinis. Nėra jokios žinomos realios grėsmės, kuri naudotų tokią taktiką. Tačiau gali būti, kad tai tik laiko klausimas.

 

Plačiau

10 „Opera“ plėtinių, kurie bus naudingi kiekvienam

2018.06.03

Padarykite savo naršyklę dar pažangesne.

1. „LastPass“

„LastPass“ plėtinio užduotis yra išvaduoti jus nuo rūpesčių su slaptažodžiais. Plėtinys juos kartu su prisijungimo duomenimis saugo apsaugotame serveryje. O kai jums reikia įeiti į vieną ar kitą paskyrą, „LastPass“ suranda reikalingą slaptažodį ir siūlo jį įvesti. Be to, slaptažodžiai sinchronizuojami tarp įrenginių ir naršyklių, todėl jie visada yra prieinami. Vartotojui reikia prisiminti tik slaptažodį iš „LastPass“ saugyklos.

2. „Google translate“ 

Neoficialus papildinys darbui su „Google Translator“ tiesiog naršyklės skirtuke. „Google“ vertėjas gali išversti atskirus žodžius ar teksto fragmentus.

Norėdami naudoti plėtinį, tiesiog pažymėkite norimą tekstą, laikydami nuspaudę klavišą Ctrl ir spustelėkite iškylančią piktogramą. Rezultatas bus rodomas mažame lange. Nustatymuose galite priskirti klavišus, skirtus greitam vertimui.

3. „Skyload“

Šis papildinys leidžia greitai atsisiųsti muziką ir vaizdo įrašus iš „YouTube“, „Vimeo“, „Yandex.Muzyki“ ir kitų interneto svetainių. Galite atsisiųsti tik pasirinktus arba visus žiniatinklio failus, esančius puslapyje. „Skyload“ išsaugo muziką su papildoma informacija, įskaitant albumų viršelius ir žanrines žymas, taip pat prieš atsisiunčiant leidžia jums pasirinkti vaizdo įrašo kokybę.

4. „Pocket“

„Pocket“ paslauga naudojama informacijai laikyti. Vienu spragtelėjimu jūs galite į „Pocket“ pridėti įdomios medžiagos, kurios rasite internete, ir grįžti į šį aplanką bet kuriuo jums patogiu metu. Be to, „Pocket“ pašalina visus nereikalingus elementus iš straipsnių, palikdamas tik skaitomą tekstą. Ši paslauga suteikia galimybę įtraukti jūsų skaitomus straipsnius ir jie yra prieinami visuose įrenginiuose, prijungtuose prie „Pocket“ paskyros.

5. „Adguard“

„Adguard“ pašalina nereikalingus skelbimus iš tinklalapių, įskaitant reklaminius pranešimus, iškylančiuosius langus ir skelbimus iš „YouTube“, kad vartotojas galėtų netrukdomas naršyti svetainėse. Be to, tokiu būdu blokavimo priemonė pagreitina žiniatinklio užkrovimą. Dar „Adguard“ apsaugo nuo programų, kurios seka vartotojų veiksmus internete.

„Opera“ turi įmontuotą reklamos blokavimo funkciją, bet vertinant pagal atsiliepimus, ji praleidžia daugiau reklaminių skelbimų nei „Adguard“.

6. „Evernote Web Clipper“

Naudodamiesi „Evernote Web Clipper“, galite lengvai įrašyti teksto fragmentą, vaizdą, nuorodą, ekrano kopiją ar kitą žiniatinklyje esantį turinį kaip įrašą „Evernote“ debesies užrašinėje. Visos kopijuotos medžiagos saugomos serveryje ir prieinamos visiems prie paslaugos prijungtiems įrenginiams. Tokiu būdu „Web Clipper“ leidžia jums rinkti naudingą informaciją ir ją naudoti tuomet, kai jums to reikia.

7. „Dark Mode“

Šis papildinys padeda sumažinti akių įtampą, kai sėdite prie kompiuterio tamsioje patalpoje. Po „Dark Mode“ įdiegimo, naršyklės įrankių juostoje atsiranda du mygtukai. Pirmasis mygtukas akimirksniu sumažina puslapio ryškumą, antrasis - pakeičia spalvas: šviesus fonas tampa tamsiu, o juodas tekstas tampa baltu.

8. „Enhancer for YouTube“

„Enhancer“ palaiko daug naudingų „YouTube“ nustatymų. Naudodamiesi šiuo priedu galite būti tikri, kad filmo juosta visada pasileidžia esant didžiausiai rezoliucijai. Be to, „Enhancer“ gali slėpti erzinančius komentarus, keisti „YouTube“sąsajos spalvų schemą, žiūrėjimo metu nuspalvinti plotą aplink grotuvą ir dar daugiau.

9. „Gmail“ pranešėjas

Šis plėtinys supaprastina darbą su „Gmail“ pašto servisu. Jis praneša apie naujus pranešimus garsiniu signalu ir pateikia naršyklės skydelyje skaitiklį, kuris atnaujinamas gavus kiekvieną naują laišką.

Paspaudę ant skaitiklio, galite perskaityti laiškus, archyvuoti juos, nusiųsti juos kaip šlamštą arba pažymėti kaip skaitytus, nepalikdami atidaryto skirtuko.

10. „Install Chrome Extentions“

Tai naudingas „Google Chrome“ plėtinys, kurio nerasite „Opera“ internetinėje parduotuvėje, tačiau jį vistiek galima atsisiųsti. Visa tai dėka „Install Chrome Extentions“ plėtinio, kuris leidžia naudoti „Chrome“ plėtinį iš „Opera“ parduotuvės. Norėdami įdiegti, eikite į „Chrome“ internetinę svetainę, suraskite norimą plėtinį kataloge ir spustelėti „Įdiegti“.

 

Plačiau

Savaitės TOP 3 naujienos: galingiausias išmanusis telefonas, „iPho...

2018.06.18

Trumpai apžvelgsime įdomiausius informacijos nutekėjimus, gandus ir skelbimus apie išmaniąsias technologijas.

Pagrindinis savaitės įvykis, tai - kompiuterinių žaidimų paroda „E3 2018“. Joje buvo pristatyta daug žaidimų, įskaitant „The Elder Scrolls 6“, „Assassin's Creed“: „Odisėja“, „Just Cause 4“, „Beyond Good & Evil 2“, „Battlefield V“ ir kt.Sprendžiant iš pavadinimuose esančios numerių gausos, galime suprasti, kad iš esmės ir toliau pramogausime su jau žinomų žaidimų serijų tęsiniais bei jų pataisymais.

Panašu, kad pagrindiniai kompiuterinių ir konsolinių žaidimų kūrėjai susiduria su naujų idėjų krize arba tiesiog bijo eksperimentuoti, kurti kažką naujo. Tačiau galima juos suprasti: šiuolaikinių kompiuterinių žaidimų AAA kategorijos gamyba pagal sudėtingumą ir kainą jau yra panaši į Holivudo „blokbasterį“, todėl rizika čia gali brangiai atsieiti.

Šiame fone mobiliųjų žaidimų rinka dar atrodo jauna. Ji kuria naujas idėjas, nebijo didelių projektų ir drąsių žingsnių. Taip, išvaizda mobilieji žaidimai vis dar nemenkai atsilieka nuo kompiuterinių, tačiau žaidimai dažnai būna tokie, kad jūs tiesiog nekreipiate dėmesio į visus šiuos „šeiderius“ ir pikselius. Be to, mobiliųjų įrenginių žaidimai taip pat nuolat tobulėja.

„Asus ROG“ pripažintas kaip produktyviausias išmanusis telefonas

Mes jau pranešėme apie išmaniojo telefono „Asus ROG Phone“ būsimą pasirodymą, ir tai, kad šis įrenginys bus skirtas specialiai žaidimams. O dabar pasirodė nauja informacija, kad šis įrenginys yra produktyviausias išmanusis telefonas pasaulyje. Šiek tiek žemiau reitinge rikiuojasi „Xiaomi Mi Mix 2S“, „OnePlus 6“, „HTC U12 +“, „Sony Xperia XZ2 / XZ2 Compact“ ir „Galaxy S9 +“.

 

 

Populiarioje lyginamojoje analizėje „Geekbench 4.1“ išmanusis telefonas „Asus ROG Phone“ vieno branduolio bandyme surinko 2547 taškus, o daugiabranduoliniame bandyme - 9 534 taškus. Primename, kad jame naudojama modifikuota „Qualcomm Snapdragon 845“ versija, kuri skiriasi procesoriaus darbiniu dažniu nuo 2,8 GHz iki 2,99 GHz. Jam buvo sukurta speciali aušinimo sistema, leidžianti šiam mikroschemų rinkiniui pilnai atskleisti savo galimybes. 

 

 

Oficialus prietaiso pristatymas numatytas trečiąjį šių metų ketvirtį.

Naujame „iPhone“ bus USB tipo C jungtis

Jau daugelį metų naudojama „Apple“ patentuota „Lightning“ jungtis „iPhone“ išmaniuosiuose telefonuose. Dabar panašu, kad „Apple“ gali pereiti prie įprastesnio C tipo USB prievado. Ši naujiena atskriejo iš Kinijos, kur analitinė kompanija „DigiTimes“ išnagrinėjo šio komponento gamintojų tiekimo grandinę.

 

 

Prisiminkite, kad 2016 m. „Apple“ pilnai pakeitė „MacBook Pro“ nešiojamųjų kompiuterių jungtį į USB tipo C jungtis, paaiškindama šį sprendimą, tuom, kad atsižvelgia į ergonomiką ir unifikaciją. Naujieji „iPhone“ ir „iPad“ su „USB Type-C“ jungtimi, kuri suplanuota kitų metų įrenginiuose, gerokai palengvins „Apple“ naudotojų gyvenimą, nes nebereikės naudoti skirtingų kištukų ir adapterių.

Keista, kad šis protingas sprendimas kūrėjų mintis pasiekė taip pavėluotai, nes šiandien ši jungtis yra net ir pigiausiuose kinų išmaniuosiuose telefonuose.

„Xiaomi Mi Max 3“ turės dvigubą pagrindinę kamerą

Prieš pradedant pardavinėti visus išmaniuosius telefonus, jie yra užregistruojami Kinijoje valstybiniame registre. Šio registro duomenys yra atviri, todėl jie tampa informacijos apie naujųjų išmaniųjų telefonų technines charakteristikas šaltiniu.

Remiantis šia informacija, naujasis „Xiaomi Mi Max 3“ turės didžiulį 6,99 colių ekraną su „Full HD +“,  jo kraštinių santykis bus 18: 9 ir turės plonus rėmelius. Įrenginyje veiks „Snapdragon 710“ lustų rinkinys kartu su 4 arba 6 GB atmintimi.

Išmanusis telefonas turės dvigubą pagrindinę kamerą su „Sony IMX363“ jutikliu, kurio raiška yra 20 megapikselių. Įdomu tai, kad „Xiaomi Mi 8“ išmaniajame telefone yra įdiegta tokia pati kamera, kuri leido jam patekti į geriausių telefonų kamerų penketuką pagal „DxOMark“ svetainės suvestinę.

Naujiena turės 5 500 mAh baterijos talpą, taip pat „Quick Charge 3.0“ greitąjį krovimą. Išmaniajame telefone veiks „Android 8.1“ „Oreo“ su „MIUI 10“.

Tikimasi, kad „Xiaomi Mi Max 3“ pardavimai prasidės šių metų liepos mėnesį.

Kitos naujienos

  • „Samsung“ pavyko išstumti „iPhone X“ iš geriausiai parduodamo išmaniojo telefono pirmaujančios vietos, kurią jis užėmė pirmąjį 2018 m. ketvirtį. Tai įvyko dėl „Galaxy S9 +“ ir „Galaxy S9“ modelių padidėjusių pardavimų, tad jie dabar užima pirmąsias dvi vietas pardavimų reitinge.
  • „Uber“ išleido mažiau vietos užimančią „Uber Lite“ versiją, kuri užima tik 5 MB, taupo srautą ir veikia net biudžetinio tipo telefonuose su lėtu pasijungimu. Programa yra prieinama tik Indijoje, tačiau netrukus pasirodys „Google Play“ ir bus skirta kitoms šalims.
  • Mobilusis „Google“ vertėjas, skirtas „iOS“ ir „Android“ sistemoms dabar palaiko neuroninį automatinį vertimą neprisijungus. Ši funkcija yra prieinama 59 kalbomis. Pasak kūrėjų, tai turėtų žymiai pagerinti vertimo kokybę.
  • „Google“ oficialiai patvirtino, kad kita „Android“ versija turės galimybę naudoti tamsią temą.
  • „Huawei“ sukūrė technologiją, kuri leidžia išmaniuosiuose telefonuose paleisti pilną „Windows 10“ personalinio kompiuterio operacinę sistemą. Ji įdiegiama prisijungiant prie virtualaus debesies „Huawei Cloud PC“. Ši funkcija kolkas prieinama tik Kinijoje.
  • „Xiaomi“ išleido „Petbit“ - sumanų šunų antkaklį, kuris padeda stebėti jų buvimo vietą. Be to, įrenginys skaičiuoja žingsnius ir sunaudotas kalorijas, kas yra naudinga tuo atveju, jei veterinaras perspėjo, kad jūsų augintinis galėtų daugiau judėti.

 

Plačiau

Visų laikų geriausiai parduodamų telefonų TOP 10

2018.07.06

Jūs tikriausiai nustebsite, tačiau šiame sąraše nėra nė vieno „Android“ įrenginio. Šiuolaikinių įrenginių pajėgumai negali būti lyginami su tais įrenginiais, kurie mus žavėjo prieš dvejus ar prieš penkerius metus.

 Tačiau nė vienas iš šiuolaikinių išmaniųjų telefonų niekada negalės pasiekti tokios didžiulės pardavimų sėkmės kaip įrenginiai iš šio sąrašo. Jį sukūrė „Android“ institucijos tinklalapis.

 

10. „Motorola Razr V3“

 

  • Pagaminimo metai: 2004.
  • Prietaisų pardavimo kiekis: daugiau nei 130 mln.

Tai „Motorola“ telefono modelis, kurio pagrindinis bruožas tapo jo įspūdingas dizainas. Dizaino dėka, prietaisas buvo tapęs tų laikų kultiniu simboliu.

 

9. „Nokia 2600“

 

  • Pagaminimo metai: 2004.
  • Prietaisų pardavimo skaičius: 135 mln.

Tai paprastas įrenginys su tvirtu korpusu ir nedideliu 1,5 colių ekranu. Jame nebuvo fotoaparato, „Bluetooth“ ar kitų papildomų funkcijų. Tačiau prietaisas pasižymėjo puikia baterija ir prieinama kaina, todėl jis tapo labai populiarus.

 

8. „Samsung E1100“

 

  • Pagaminimo metai: 2009.
  • Prietaisų pardavimo skaičius: 150 mln.

Kaip ir „Nokia 2600“, „Samsung E1100“ telefonas pirmiausia žinomas dėl savo ilgaamžiškumo ir ilgo baterijos naudojimo - net 13 dienų budėjimo režime. Įrenginyje buvo 1,52 colio ekranas, 1 MB (!) vidinė atmintis, o taip pat ir įmontuotas žibintuvėlis.

 

7. „Nokia 5230“

 

  • Pagaminimo metai: 2009.
  • Prietaisų pardavimo skaičius: 150 mln.

Šis telefonas savo laiku buvo vienas iš labiausiai ištobulintų prietaisų. Jame buvo įdiegta multimedijos įrenginys su jutikliniu ekranu, fotoaparatu, „Bluetooth“ ir GPS. Jis galėjo atverti „Nokia“ įrenginiams vartus į ateitį, tačiau rinkoje pasirodė „iPhone 4“ su realia mobilia operacine sistema.

 

6. „Nokia 6600“

 

  • Pagaminimo metai: 2003.
  • Prietaisų pardavimo skaičius: 150 mln.

Šio telefono dizainas daugelį nustebino. Tačiau, sprendžiant pagal parduotų prietaisų skaičių, daugumai žmonių jis labai tiko. Tai labai stebina atsižvelgiant į kainą, kuri pardavimo pradžioje siekė 600 eurų.

 

5. „Nokia 1200“

 

  • Išleidimo metai: 2007.
  • Prietaisų pardavimo skaičius: 150 mln.

Didžiausias „Nokia 1200“ pranašumas buvo baterija: telefonas veikdavo septynias pokalbio valandas ir turėjo 390 valandų budėjimo laiką. Jame taip pat buvo įrengtas žibintuvėlis, kurį galima įjungti vienu iš klavišų. Apskritai, nieko ypatingo, tačiau savo metu prietaisas buvo nepaprastai populiarus. Pagrindinis argumentas, be abejo, buvo prieinama kaina.

 

4. „Nokia 3210“

  • Išleidimo metai: 1999.
  • Prietaisų pardavimo kiekis: 160 mln.

„Nokia 3210“ buvo vienas iš pirmųjų mobiliųjų telefonų su įmontuota antena. Prieš tai visi telefonai turėjo išsikišusias antenas, kurios kartais netgi turėjo būti ištrauktos norint skambinti. Be to, „Nokia 3210“ telefone buvo trys žaidimai: „Snake“, „Memory“ ir „Rotation“. Įrenginys buvo labai populiarus.

 

3. „iPhone 6“ ir „6 Plus“

 

  • Pagaminimo metai: 2014.
  • Prietaisų pardavimo skaičius: 220 milijonų.

„iPhone 6“ ir „6 Plus“ yra naujausi įrenginiai, pateikti šiame sąraše. Jie, žinoma, negali būti lyginami su šiandienos įrenginiais, tačiau prieš keturis metus jie sukėlė tam tikrą revoliuciją. Viena iš jų sėkmės priežasčių buvo atnaujinti ekranai, kurių įstrižainė gerokai viršijo kompanijos ankstesnių išmaniųjų telefonų įstrižainę.

 

2. „Nokia 1110“

 

  • Pagaminimo metai: 2005.
  • Prietaisų pardavimo skaičius: 250 milijonų.

Tai buvo puikus telefonas tiems, kurie norėjo skambinti, siųsti SMS ir retkarčiais pažaisti „Snake“. Sprendžiant pagal pakankamai didelį pardavimų skaičių,telefonas tapo bestseleriu.

 

1. „Nokia 1100“

 

  • Pagaminimo metai: 2003.
  • Prietaisų pardavimo skaičius: 250 milijonų.

Visų laikų geriausiai parduodamas modelis yra „Nokia 1100“. Šis telefonas buvo paprastas, tačiau elegantiško dizaino, puikios autonomijos ir turėjo žibintuvėlį. Dėl žemos „Nokia“ kainos ir prieinamumo beveik kiekvienas asmuo galėjo nusipirkti šį įrenginį, nepaisant pajamų lygio ir gyvenamosios vietos.

Įdomu, kuris iš šiuolaikinių modelių vertas tęsti šį sąrašą? 

 

Plačiau

Ar įmanoma bendrauti „emodžių“ pagalba

2018.07.25

Bendraujant „emodžių“ paveiksliukais atsiranda sunkumų, nes apie šių simbolių reikšmes nėra vieningo supratimo. Paveikslėlių populiarumas, lengvinantis bendravimo kalbą žiniatinklyje, kartais verčia mus prabilti apie naujos grafinės ženklų sistemos atsiradimą. Ar tai tiesa, ir kas yra tie „emodžiai“ apskritai?

„Emodžiai“ - tai amorfinis ir daugiaprasmis simbolis, kuriame susimaišo skirtingi semiotikos ženklai ir sistemos. Paprastai šis žodis žymi piktogramas, tačiau tai gali būti ir kalbos ženklai, ir šypsenėlės - „emodžių“ funkcijos labai skirtingos.

Ar galima „emodžius“ pavadinti nauja susirašynėjimo forma, lyginti juos su ideogramomis - simboliais, kurie turi vienokią ar kitokią reikšmę? 

Panašu, kad tai neįmanoma. „Emodžiai“ nesitransformuoja į ideogramas, tai yra piktograma, susidedanti iš rašytinių ženklų. Jei ideogramos jau yra lingvistiniai ženklai, tai piktogramos yra tik tai, kas iš anksto parašyta.

Pagrindinis ideogramų skirtumas yra tas, kad iš jų parašyta žinutė yra perskaitoma ir suprantama vienareikšmiškai. Ideografinio rašymo elementai iš esmės yra žodžiai, kalbiniai ženklai.

Piktograma yra paveikslėlis, kurį galima interpretuoti įvairiais būdais. Herodotas, pirmasis pasaulyje istorikas parašė garsią istoriją apie tai, kaip persų karalius Darijus gavo pranešimą iš skifų, kuriame buvo pavaizduota varlė, paukštis, pelė ir penkios strėlės.

Karaliui ir jo patarėjams teko kruopščiai apmąstyti ženklų reikšmę, tačiau jie niekada taip ir nerado bendros nuomonės, ką skifitai norėjo jiems pasakyti. Kiekvienas iš pateiktų objektų turėjo simbolinę reikšmę, tačiau juos buvo galima interpretuoti įvairiais būdais.

Pateiksime analogiją, kuri lingvistiniu požiūriu nėra labai teisinga. Piktograma yra ne žodis, o jo šaknis. Tai gali būti interpretuojama kaip veiksmažodis, ar kaip daiktavardis. Todėl ir piktograma yra tik idėja, galinti perteikti skirtingas žodines išraiškas. Pvz., jei jūs pranešime siunčiate piktogramą „autobusas“ , tai gali reikšti „autobusą“, „važiavimą autobusu“, bei kitas reikšmes, susijusias su autobusu. 

Todėl, kai mes susiduriame su išankstiniais piktogramų paveikslėliais, negalime pasakyti, kad prieš mus - suprantamas tekstas. Tai tarsi teksto dalis, kuriai galima priskirti skirtingas teksto reikšmes. Jis negali būti perskaitomas vienareikšmiškai.

„Emodžiai“ - tai iš anksto paruošti paveikslėliai. Tai nėra kalba, tai tik bandymas perteikti norimą mintį. Ir čia mes matome didžiulę įvairovę, nes interneto vartotojai sukuria vis daugiau emocijų paveikslėlių. Bet visa tai atliekama, greičiausiai, dėl vaizdingumo, o ne dėl bendravimo tikslų.

Iš esmės emocijų naudojimas yra tarsi sugrįžimas į vaikystę, jei žmonės nori prisiminti vaikystę, piešinėlius, jie pradeda aktyviai naudoti paveikslėlius tekste. 

Nemanome, kad „emodžiai“ yra perspektyvu, priešingai nei šypsenėlės, kurios jau užkariavo savo vietą.

Panašu, kad „emodžiai“ taip pat gali tapti tam tikra semiotikos sistema, tačiau sparčiai besivystančiame internetiniame tinkle tai yra labai sunku. Na, jei būtų taip, kad kažkuri pasaulio valstybė nuspręstų: jaustukus naudosime tokiu būdu ... Tačiau to neįvyks. Nors „emodžiai“ dabar yra įdėti į kodų lenteles, tačiau niekas net nebandė sutikti su jų naudojimosi taisyklėmis.

Įdomu pažvelgti į tai, kas atsitiko su šypsenėlėmis. Mes matome, kad internete dabar jos naudojamos visose bendravimo kultūrose. Tačiau kiekvienoje ​​kultūroje jos naudojamos skirtingai, „mesenger“ pranešimuose yra skirtingų šypsenėlių rinkinių. Mes suprantame kaip jomis naudotis, čia nėra taisyklių ar naudojimosi normos.

Mes suprantame, ką reiškia linksma šypsena, ką reiškia niūrus veidas, tačiau daugelio veidukų praktiškai nenaudojame. 

Vienok, šypsenėlės yra labai įdomus komunikavimo reiškinys, kuris internete atlieka savo funkcijas. Kartais šypsenėlėmis išreiškiame tam tikrus ženklus, kartais - mimiką, intonaciją. Jas galima pavartoti bet kurioje teksto vietoje.Šypsenėlės kompensuoja formalios rašytinės kalbos griežtumą, išsakytai kalbai suteikia emocionalumo. Todėl galime teikti, kad žmonėms jos patinka.

Kas atsitiks su „emodžiais“ toliau, nėra aišku. Iš esmės viskas priklauso nuo to, kas juos naudos, kaip tiksliai jie apibūdins tai, ką norėjo pasakyti pranešimo autorius. Šiandien šypsenėlės beveik neapibūdina žmogaus, ir jei juos siunčia jaunimas, tai prilygsta beveik privalomam rašytinės kalbos elementui. O „emodžiai“ nėra privalomas elementas, ir asmuo, kuris jais naudojasi, leidžia suprasti, kad geba puikiai komunikuoti.

Todėl, dar anksti kalbėti apie „emodžių“ reikalingumą, dar per anksti sakyti, kad tai yra būtina rašytinės kalbos dalis. Turime palaukti dar penkerius ar dešimt metų. 

 

Plačiau

Pristatyti „Meizu 16“ ir „16 Plus“ patys pigiausi išmanieji t...

2018.08.11

Pagal kainos ir kokybės santykį šie išmanieji telefonai gali drąsiai konkuruoti su „Xiaomi“ ir „OnePlus“ flagmanais.

 

„Meizu 16“ ir „16 Plus“ turi didžiulį ekraną su labai siaurais rėmeliais. Tačiau ekrano viršuje jie neturi populiarios išpjovos, kaip pavyzdžiui „iPhone X“. Dėl to naujieji išmanūs telefonai taps patrauklūs labai daugeliui vartotojų.

 

Vien tik tuo naujųjų išmaniųjų telefonų pranašumas nepasibaigia. Kiekvienas iš jų turi kokybišką AMOLED ekraną, „Meizu 16“ jis yra 6 cm, o „Meizu 16 Plus“ - 6,5 cm. Tiesiogiai ant ekrano yra integruotas pirštų atspaudų skaitytuvas.Pagrindinį naršymo mygtuką dabar atstoja plona horizontali juosta ekrano apačioje, kuri atpažįsta naudotojo gestus. 

 

Abiejų modelių korpusai yra ploni, jų storis tik 7,3 mm. Įrenginiuose yra įprastas 3,5 mm audio lizdas, stereo garsiakalbiai. Išmanieji telefonai turi gerą bateriją. „Meizu 16“ naudoja 3 010 mAh akumuliatorių su greito įkrovimo funkcija, o „Meizu 16 Plus“ turi 3 640 mAh baterijos talpą. 

 

Abu prietaisai turi tokius pačius fotoaparatus. Pagrindinė abiejų modelių kamera yra su dviem 12 megapikselių („Sony IMX380“) ir 20 megapikselių (IMX350) sensoriais. Priekinė kamera turi 20 megapikselių skiriamąją gebą („Sony IMX376“). Siekiant pagerinti vaizdo kokybę, naudojamas specialus „Spectra 280“ vaizdo procesorius, taip pat dirbtinio intelekto sistema. 

 

Kitas įrenginių pranašumas yra puikus jų našumas. Išmanieji telefonai yra pagaminti „Snapdragon 845“ pagrindu, kuris šiais metais naudojamas daugelyje įrenginių. Parduodami modeliai su 6 arba 8 GB operatyvine atmintimi ir 64, 128 arba 256 GB vidine atmintimi.

Išmaniuosiuose telefonuose veikia „Flyme 7“ sąsaja su „Android 8 Oreo“. Apie planus, kad įrenginiai bus atnaujinti iki „Android 9.0 Pyro“ nepranešama, tačiau nėra jokių abejonių, kad tai įvyks.

„Meizu 16“ (6 GB / 64 GB) versijos kaina yra 395 JAV dolerių (345€); versija su 6 GB / 128 GB kainuoja 440 JAV dolerių (385 €), o aukščiausia versija (8 GB / 256 GB) - 485 JAV dolerių (425€).

„Meizu 16 Plus“ kainos yra šiek tiek didesnės: 6 GB / 64 GB - 470 JAV dolerių (410€), 6 GB / 128 GB - 515 JAV dolerių (450€), 8 GB / 256 GB - 590 JAV dolerių (515€).

 

Plačiau

10 chrome plėtinių tiems, kurie rūpinasi savo sveikata

2018.08.30

Įdiekite šiuos plėtinius, kad galėtumėt kontroliuoti savo laikyseną, nenuvarginti akių ir išlaikyti tiesų stuburą, dirbdami sėdimą darbą.

1. „Fresh Air“

Šis plėtinys leis periodiškai atlikti kvėpavimo pratimus. Kai atidarysite naują skirtuką, priešais save pamatysite apskritą indikatorių, kuris padės jums atlikti keletą gilių įkvėpimų ir iškvėpimų. Jų trukmę ir dažnumą galima savarankiškai nustatyti nustatymuose.

2. „Calm“

„Calm“ šiek tiek primena ankstesnį plėtinį, bet jis taip pat gali atlikti ir blokatoriaus vaidmenį tam tikrose svetainėse. Norėdami pradėti, turite prie juodojo sąrašo pridėti svetaines, kurios trukdo darbui. Po to, kai bandysite patekti į vieną iš jų, programa pasiūlys atlikti kvėpavimo pratimus. Taigi nenaudingos svetainės nėra visiškai užblokuojamos, tačiau jos atidaromos tik atlikus pratimus.

3. „DeskAthelete“

Svarbus plėtinys visų biurų darbuotojams. Įdiegę jį, jūs periodiškai gausite priminimus apie pratimams skirtą laiką. „DeskAthelete“ yra vaizdinė medžiaga, kurioje demonstruojama daugiau nei 40 skirtingų pratimų, kuriuos galima atlikti tiesiog darbo vietoje.

4. „PostureMinder“

Taisyklinga laikysena duota nuo gimimo ne visiems žmonėms, bet galima pasiekti puikių rezultatų reguliariai treniruojantis. „PostureMinder“ padės jums šiuo klausimu. Programa periodiškai rodo priminimą, kuris skatina jus išsitiesti ir priimti tinkamą sėdėjimo padėtį. Taip pat galite suaktyvinti pranešimus apie būtinybę pailsėti ir pavaikščioti.

5. „Water Reminder“

Kiekvienas žmogus kasdien turi gerti pakankamą kiekį skysčių. Tačiau daugelis darbo dienos eigoje tiesiog pamiršta apie tai. Įdiekite „Water Reminder“ plėtinį, kuris primins, kad išgertumėte dar vieną stiklinę vandens.

6. „Stretch Reminder“

Kai žmogus ilgą laiką sėdi vienoje vietoje nejudėdamas, tai jo sveikata yra žalojama. „Stretch Reminder“ papildinys siūlo nelaukti šio momento, bet periodiškai atlikti tempimo pratimus.

7. „Healthy Browsing“

Šis papildinys gali pakeisti keletą ankstesnių, paminėtų šiame sąraše. Jis gali rodyti įspėjimus apie keletą svarbių dalykų: priimti teisingą laikyseną, gerti vandenį, atlikti tempimo pratimus ir duoti poilsio akims. Nustatykite, kad visi priminimai jus įspėtų skirtingu laiku ir nustebsite, kaip greitai praeis jūsų darbo diena!

8. „Screen Shader“

„Screen Shader“ plėtinys yra garsiosios „F.lux“ programos analogas. Vakare ir naktį jis įjungia specialius raudonus filtrus, apsaugančius akis nuo dirginančios mėlynos spinduliuotės. Galima nustatyti automatinį filtro pritaikymą pagal jūsų nurodytas taisykles, o taip pat programą galima aktyvinti rankiniu būdu.

9. „Tabtics“

Gražus plėtinys, kuris naujame naršyklės skirtuke rodo įkvepiančius kraštovaizdžius, motyvuojančias citatas ir informaciją apie orą. „Fitbit“ apyrankių savininkai taip pat gali peržiūrėti informaciją apie nueitus žingsnius ir nakties miegą.

10. „Marinara“

Tinkamas darbo ir poilsio režimas yra labai svarbus sveikatai. „Marinara“  siūlo naudoti gerai žinomą „Pomodoro“ sistemą. Ji susideda iš tinkamo darbo ir poilsio režimo nustatymo, kuris užtikrina maksimalų darbo našumą ir neskatina nervingumo.

 

Plačiau